Warcraft II pol-1 Forum

Warcraft 2 dalej zyje :)
Teraz jest Pt 29 mar 2024 12:56

Strefa czasowa: UTC [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 17 ] 

Co o tym myślisz?
Genialny pomysł! 24%  24%  [ 4 ]
Nawet to niegłupie 53%  53%  [ 9 ]
Bo ja wiem? Czy to na pewno bedzie przydatne? 0%  0%  [ 0 ]
Nieeee.... komu to potrzebne? 18%  18%  [ 3 ]
Ty już dobrze wiesz gdzie masz iść z takimi pomysłami! 6%  6%  [ 1 ]
Wiesz co? Ty lepiej popraw tą ankietę bo nie ma mojego zdania! {które wyrazisz w dyskusji mam nadzieję?} 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 17
Autor Wiadomość
 Tytuł: Indeksy D/H/A
PostNapisane: Cz 19 sie 2004 23:04 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Propozycja jest już pewnie części z was znana, bo udało jej się pojawić w Hackerzy/Abuserzy, ale niestety tam też ugrzęzła i została zapomniana. Otóż proponuje żeby w tamtym dziale powstał jeden lub kilka topiców poświęconych tylko zaindeksowaniu delikwentów żeby się wygodniej ich przeglądało. Otóż wyglądałoby to tak że w tym celu powtałby topic w którym możnaby pisać tylko takie posty:

Nick Discera/Hackera/Abusera/Gościa winnego tego przewinienia jakim zajmuje się ten akurat indeks w którym post jest pisany

Krótki komentarz

Link do topicu z szerszym opisem, screenami i ew. dyskusją


Indeksy zostałyby przyklejone, gdyż w przeciwnym wypadku ograniczenia na pisanie w nich sprawiłyby że szybko by poszły na dno. Karą za łamanie zasad indeksowania byłoby na przykład najpierw ostrzeżenie, a w przypadku recydywy LAMA na tydzień :P. Gdyby komuś oskarżonemu o maphackowanie czy cokolwiek udało się wytłumaczyć, to post w indeksie byłby przez osobę odpowiedzialną zmieniany poprzez dodanie pod linkiem wielkiego, czerwonego "Oczyszczony ze wszelkich zarzutów" :D.


Efektem byłoby powstanie swoistych czarnych list z możliwością łatwego komentowania bez zaśmiecania listy. Co o tym myślicie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 19 sie 2004 23:13 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 28 cze 2004 20:06
Posty: 257
Lokalizacja: Hacked by aXa
Popieram. Ale kto to napisze? Mnie sie nie chce :lol: Ale pozno juz wiec pomysle dokladnie o tym jutro. Moze cos skrobne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 20 sie 2004 0:14 
Pomysł jest dobry pod warunkiem że ktoś się tym zajmie i będzie pilnował porządku. Rozumiem, że zgłaszasz się na ochotnika na tę zaszczytną i odpowiedzialną funkcje :lol: :lol:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 20 sie 2004 10:30 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Do tego niestety musiałbym dostać moda przynajmniej w tamtym dziale, a to się raczej nie wydarzy :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 20 sie 2004 10:50 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 28 cze 2004 20:06
Posty: 257
Lokalizacja: Hacked by aXa
Moda? Po co ci mod? Napisz to przykleje :P A jak chcesz moda to musze to z Ycem uzgodnic...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 20 sie 2004 12:33 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Po co? Do wywalania pojawiających się tam postów niezgodnych z formułą pisania i edycji postów w których np. pisze się o kimś że jest maphackerem, ale ten się wybronił i trzeba zmienić post w indeksie. A moda poza tymi rzeczami to mi niepotrzebny by był, więc się do Yca zgłaszać nie będę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 21 sie 2004 10:36 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
wiecie co... ja juz nawet nie czytam wiekszosci postów, patrze tylko na temat (na przyklad 5 strona o muzyce) i nawet tam nie wchodze - klikam "oznacz wszystkie jako przeczytane" dlatego jak sie komus chce cos robic to MODa chetnie dam...

co do ankiety - zrób chociaż jedną porządnie :\ wstawianie kilkunastu odpowiedzi jest głupie, bo różnią się w sumie tylko formą a nie treścią... rób to tak zeby bylo jasno:
"Tak, Nie, Trudno powiedzieć/Wstrzymuję się od głosu"
a nie:
"TAK!, Chyba tak, Może być, W sumie to nie wiem, Chyba nie, Nie, Zastanowie sie, Spytam mamy, Prześpie sie z problemem, Rzuce monetą i powiem, Zrobie sobie wyliczanke..."

Już pare głupich ankiet widziałem... naprawde głupich :\ nawet nie oddawałem głosu :?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 21 sie 2004 12:09 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Następnym razem zrobię "Oceń ten pomysł w skali od 1 do 5". Może być?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 24 sie 2004 14:06 
Nie przejmuj się, czarna lista niedługo znowu online, niech tylko wrócę z wakacji i zdam cholerny egzamin. Będą indeksy, grupowanie, może jakiś ranking (gwiazdki od 1 do 6? hehehe), a może i sondaż popularności danego lamera :lol:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 24 sie 2004 15:57 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Czarna lista czarną listą, ale indeksy mają ponad 80% poparcia, więc warto by je wprowadzić swoją drogą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 26 sie 2004 23:43 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
{3 dni później}

I pomimo tego pomysł najwyraźniej zdechł bo nikomu nie chce się usystematyzować starych postów. Z tego co jednak widzę to temat "lista lam" blisko przypomina w formie to, czym indeksy miały się stać. Nick, krótki komentarz i link:

"no i mamy następnego kandydata:

jaruczek {link do profilu} - Ewidentne lamienie... więcej o tym można przeczytać tutaj {link do tematu}"

Tak trzymać!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 11 wrz 2004 20:23 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 02 lip 2004 8:46
Posty: 423
Jezeli wiekszosc ludzi jest za to moze dac lordowi moda i niech to zrobi co ? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 25 lis 2004 15:13 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 02 lip 2004 8:46
Posty: 423
No Lord jestes modem :P :] a skoro wiekszosc ludzi jest za to masz szanse to zrobic :]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 25 lis 2004 20:29 
Jestem przeciwny zamieszczaniu zarzutów, z których można się jeszcze oczyścić. Dopiero po zebraniu niepodważalnych dowodów powinno się ogłaszać takie newsy.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 30 lis 2004 18:35 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Dobra, odpiszę na to wreszcie

Scooby <<
Scooby napisał(a):
No Lord jestes modem :P :] a skoro wiekszosc ludzi jest za to masz szanse to zrobic :]


Tyle że tamten pomysł jest z czasów gdy mieliśmy hackera na hackerze. Teraz już nie ma potrzeby tego robić.

Chevalier << Idea była taka - robimy indeks: kto oskarżony, o co i gdzie można o tym poczytać. Nic więcej, nic mniej. Po prostu byłoby to uporządkowanie istniejącego wtedy bałaganu, a umieszczenie na tym indeksie nie byłoby ostateczne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 30 lis 2004 21:28 
Widzisz, ale oskarżenia są różne. Rozumiem, że nie wszystkie byśmy przepuszczali, i że zakres wiary na słowo byłby trochę inny dla ludzi cieszących się pewnym autorytetem niż dla innych, ale trzeba byłoby unikać wyciągania jakichkolwiek wniosków na podstawie śłabych dowodów.

Mam tu na myśli screeny z disconnectów i niektóre z hacków. Czasem nie jesteś w stanie powiedzieć, czy to rzeczywiście początek gry i ktoś ma lusta w strongholdzie, czy może rzeczywiście mamy tu do czynienia z uzbrojonym expem, a robiący screena po prostu nie zwiedzał mapy.

Na mini BGH to już w o ogóle... Ile razy traciłem fortecę albo nawet sam ją rozwalałem, żeby wyjść z bazy, a potem stawiałem halla. Jak stał barak jeszcze, to do strongholda, a jak nie to hall, saperownie i temple. No i co? Materiał na screena jest.

No ale w czystej sytuacji nie mam nic przeciwko. Na przykład screeny z gry aXethrowera albo replay albo mag na 1 poziomie rzucający Blizzarda.

Oczywiście trzeba by było wprowadzić osobną listę dla autorów spreparowanych albo wręcz podrobionych dowodów.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 30 lis 2004 22:21 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
chevalier napisał(a):
Widzisz, ale oskarżenia są różne.


Tak, ale to miałby być tylko indeks. Stale aktualizowany indeks aktualnie toczących się spraw. Kto jest oskarżony, o co i gdzie można o tym przeczytać. Jakoś nie przeszkadza nikomu to że w dziale "hackerzy/abuserzy" piszemy oskarżenia, prawda? To miałoby być jedynie podsumowanie tamtego działu.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL