Warcraft II pol-1 Forum

Warcraft 2 dalej zyje :)
Teraz jest Pt 03 maja 2024 12:56

Strefa czasowa: UTC [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Siec LAN
PostNapisane: Cz 21 kwi 2005 23:38 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 13 lip 2004 14:28
Posty: 967
Lokalizacja: Wrocław
Problem przedstawia sie nastepujaco: moj komp jest serverem, w sieci mamy 3 kompy (razem z moim), w moim kompie jest zrobiony mostek sieciowy i do niego podlaczone dwa pozostale. I teraz: moj komp nie widzi zadnego (chyba ze po restarcie mojego lub ktoregos z dwoch pozostalych, ale to chwilowo, po jakis kilkunastu minutach dostep juz zanika), pozostale kompy widza mnie, ale nie widza siebie nawzajem. Na wszystkich trzech jest zainstalowany WinXP+SP2, systemy sa swiezo postawione. Wczesniej, gdy tylko moj komp mial WinXP+SP2 nie bylo takiego problemu. Czy to jest wina zapory sieciowej, ktora jest w SP2? Czy mamy po prostu namieszane cos w sieci? I jak temu zaradzic?

_________________
Темные стороны власти


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 22 kwi 2005 6:15 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
Napisz jeszcze dokładnie na jakich adresach (IP i SUB) są wszystkie kompy, czy masz włączone udostępnianie zasobów (domyślnie chyba jest wyłączone - uruchom "Kreatora konfiguracji sieci" i ustaw wszystkim tę samą grupę roboczą. Sprawdź tez właśnie w zaporze w wyjątkach czy masz zaznaczone połączenia lokalne (nie pamietam dokładnie gdzie to tam jest)

XP strasznie dziwnie zarządza siecią.

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 22 kwi 2005 10:37 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 13 lip 2004 14:28
Posty: 967
Lokalizacja: Wrocław
Na dwoch sa windowsowe adresy IP (192.168.0.1 i 192.168.0.68), na moim jest 81.190.219.176. Udostepnianie zasobow jest wlaczone, mamy ta sama grupe robocza i w wyjatkach... polaczenia lokalnego nie widzialem, ale jest tam udostepnianie plikow i drukarek i jest rowniez zaznaczone. Sam nie wiem :(

_________________
Темные стороны власти


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 22 kwi 2005 12:29 
Adresy IP musisz zmienić, samo podłączenie kablem nie załątwi wszystkiego.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 22 kwi 2005 14:25 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 13 lip 2004 14:28
Posty: 967
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
Adresy IP musisz zmienić, samo podłączenie kablem nie załątwi wszystkiego.

To teraz wytlumacz mi, dlaczego wczesniej przy takiej samej konfiguracji jak mam obecnie wszystko bylo wporzadku?
Tytus napisał(a):
Wczesniej, gdy tylko moj komp mial WinXP+SP2 nie bylo takiego problemu.

Najpierw zapoznaj sie z probleme a potem udzielaj rad :P

_________________
Темные стороны власти


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 22 kwi 2005 15:20 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Ja mam inny problem. Mam Win XP bez SP. Sasiedzi Me i XP + SP2. Serwer działą na Freesco 0.2.7. Do poprzedniego czwartku u kazdego internet działał normalnie. JEdnak od tamtego czasu działą tylko u mnie. Wprawdzie somsiadom działaja komunikatory ale czesc stron sie nie wlacza. Sprawdziłem kable, one na pewno nie sa winne. W konfiguracji serwera tez nic nie zmieniałem. Do głowy przychodzi mi tylko, ze jakis wirus sie u nich zadomowił ale jest jakas inna mozliwosc ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 22 kwi 2005 16:42 
Offline
Lusted & Hasted Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 17 sty 2005 21:16
Posty: 217
Lokalizacja: Białystok
Tytys sprubij spingować pozostałe kompy. Zobaczysz czy mają podłączenie między sobą.
Ja bym ustawił też spróbował w kompach kumpli wpisać bramę z ip twojego kompa.

State: kiedyś widziałem przypadek gdzie oprucz stron internetowych wszystko chodziło na necie ok! Okazało się że podczas zmiany napięcia w sieci poleciała karta graficzna. Po wymianie karty graficznej wszystko było wporzo. Sprobuj zamienić kartę graficzną i spróbować. Nie wiem czy się uda ale zawsze sprawdzić można.

_________________
Białystok Team!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 22 kwi 2005 17:37 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
A gdyby poleciała karta graficzna to nie byłoby tez obrazu ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 22 kwi 2005 17:59 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
Zeli - k.grafiki nie ma żadnego wpływu na sieć :P

State - jeżeli działają komunikatory a strony nie, to są 3 możliwości:
1. "Zgubili" (znaczy sie skasowali) adresy serwerów DNS (dla TPSA odpowiednio [Primary: 194.204.159.1, Secondary: 194.204.152.34]
2. Zainstalowali jakis badziewny Firewall, który blokuje im przeglądarkę, ewentualnie port 80
3. Złapali jakiś syf/robak/wirus

Tytus:
Najlepsze rozwiązanie: wywal jedną k.sieciową i kup Switch 5-portowy (ok 60zł - zróbcie zrzute). Wtedy bez problemów dopniesz inne kompy w razie potrzeby. Dalej chyba sobie poradzisz.

Mostkowanie kart pod windą zawsze działa dziwnie. Teoretycznie obie karty powinny pracowac na innych klasach adresów IP (jedna na 192.168.0.1, druga na 192.168.1.1) i spinać ze sobą sieci, które nie będą się nawzajem widzieć, chyba że ustalisz pomiędzu nimi Routing i translacje adresów (ale to nie na Windach blah!)

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 22 kwi 2005 18:17 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 13 lip 2004 14:28
Posty: 967
Lokalizacja: Wrocław
Sam nie wiem, wczesniej byl na moim WinXP+SP2, na drugim WinXP a na trzecim Win98, sieciowki byly zmostkowane i nie bylo problemow z przesylem danych w obie strony. Jedyne co nie widzialo kompa z Win98, ale to samo mialem na poprzedniej stancji. Jak mielismy zlaczonych 8 kompow do switcha. Wtedy bylo cos takiego, ze niektorzy nie widzieli jedynego kompa jakiego mielismy z Win98, a niektorzy widzieli i po wielkich trudach nawet dalo sie wejsc naniego :?

_________________
Темные стороны власти


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 22 kwi 2005 19:10 
Wiem co mowie ktoś z was zmienił IPka na inny w czasie zmiany konfiguracji karty sieciowej albo na automatyczny i juz. TO JEST JEDYNY POWOD (DRUGI TO TAK CZASEM BYWA ŻE NIE WIDAĆ KOLEGOW W SIECI, PO RESTARCIE KOMPUTERA WSZYSTKO OK). RODZAJ WINDOWSA NIE MA ZNACZENIA DO SIECI LAN/IPX ...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 22 kwi 2005 19:27 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 13 lip 2004 14:28
Posty: 967
Lokalizacja: Wrocław
No dobra, kompy sa swiezo uruchomione, kazdy kazdego widzi, ale po jakis kilkunastu minutach juz nie. Widza mnie kompy podlaczone do mostka sieciowego u mnie w kompie, a ja ich nie widze. Probowalem roznych sposobow: przepieciem kabli w sieciowkach, wylaczaniem zapory z SP2 i dalej nic z tego :cry:
Aha i zapomnialem dopowiedziec, ze tych kompow, ktorych nie widze w sieci, nie widza samych siebie. To samo tyczy sie po uruchomieniu, przez jakis czas widza siebie samych, a po ok 30min juz nie :(

_________________
Темные стороны власти


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 22 kwi 2005 21:52 
Offline
Lusted & Hasted Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 17 sty 2005 21:16
Posty: 217
Lokalizacja: Białystok
yco napisał(a):
Zeli - k.grafiki nie ma żadnego wpływu na sieć :P


Teortetycznie zgadzam się z tobą Yco. Ale co mam powiedzieć jeżeli tą sytuacje widziłem na własne oczy. ??

Tak jak taką iż kupel nie mógł wgrać wina 98. Co myśmy nawyrabiali żeby poszedł. I co się okazało iż karta muzyczna, jaeszcze to była bodajże Soundblaster 16 była pęknięta i blokowała wgranie wina 98. Jakby to miało miejscie z xpekiem bym sie nie zdziwil ale to był win 98.


Takich dziwnych rzecy widzialem juz duzo. Nie da sie tego wytłumaczyć w rzaden racjonalny sposób, a zaszly.

_________________
Białystok Team!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 22 kwi 2005 23:54 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
Windowsy IDIOTYCZNIE zarządzają siecią :/ Sieć w oparciu o grupy robocze zawsze działa dziwnie. Czasami wszystko jest OK ale kompa w sieci za cholere nie widać (kompa ani jego udostępnionych zasobów)

Propozycja: Sprawdź IP któregoś z kompów (ping na niego zeby zobaczyc czy dziala). Potem zobacz jak on sie nazywa - nazwa kompa musi być: unikalna, w miare krótka (do 12 znaków), nie powinna zawierać polskich liter, spacji ani żadnych znaków spoza a-Z 0-9. Ustaw jakąś prostą przez "Kreatora konfiguracj sieci" (oczywiście wszystkie kompy muszą być w tej samej grupie roboczej) i jazda...
Jak już bedziesz znać tą nazwe, to wpisz w pasku adresu albo w "Urochom..." takie cos \\nazwakompa i powinny ci sie otworzyć jego zasoby. Zrób sobie skrót do tego kompa i problemy powinny sie skonczyc. "Moje miejsca sieciowe" działają BEZNADZIEJNIE. Znacznie lepiej chodzio "Otoczenie sieciowe" w Win98

Nigdy sie nie spotkałem z sytuacją, żeby z WinXP były problemy z dostaniem sie do zasobów kompa na Win98/WinME. Odwrotnie owszem (trzeba włączyć konto gościa w zasadach zabezpieczeń lokalnych i po problemie).

Zeli: zwalona k.dźwiękowa ma duży wpływ na instalacje systemu - problemy z załadowaniem sterowników (Win98 ma chyba drivery do SB16) i z przydzieleniem zasobów systemowych. Karta grafiki (jeżeli działa normalnie) nie ma wpływu na k.sieciową (chyba ze jakoś sie żre z jej zasobami, wtedy zazwyczaj starczy przełożyć sieciówke do innego PCI)

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 23 kwi 2005 0:03 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 13 lip 2004 14:28
Posty: 967
Lokalizacja: Wrocław
Trace powoli cierpliwosc i zdrowie do windowsow. Jeszcze mi sie nie zdazylo tak mordowac z konfoguracja sieci. Mam jedno pytanie, znalazlem w uslugach cos takiego jak DDE Sieci i DSDM DDE Sieci, w chwili obecnej jest to wylaczone, czy ma to jakis zwiazek z moim problemem?

_________________
Темные стороны власти


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 23 kwi 2005 10:55 
Offline
Lusted & Hasted Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 17 sty 2005 21:16
Posty: 217
Lokalizacja: Białystok
yco napisał(a):
Zeli: zwalona k.dźwiękowa ma duży wpływ na instalacje systemu - problemy z załadowaniem sterowników (Win98 ma chyba drivery do SB16) i z przydzieleniem zasobów systemowych. Karta grafiki (jeżeli działa normalnie) nie ma wpływu na k.sieciową (chyba ze jakoś sie żre z jej zasobami, wtedy zazwyczaj starczy przełożyć sieciówke do innego PCI)


Jeśli chodzi o win98 to on stawał i nie dawał znaków życia wcześniej. Nie przy ładowaniu sterowników.
A z kartą graficzną to nie sprawdziłem tego o czym mówisz. W końcu ty pracujesz jako informatyk ja to traktuję hoobystycznie. :)
Tylko dlaczego zaczęły się problemy tak nagle nie wiadomo z czego.
Kurcze mam tą kartę graficzną u siebie. Sprawdzę to na swoim kompie kurcze może ona działa jeszcze. :)

_________________
Białystok Team!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 23 kwi 2005 11:11 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
Zeli - mógł sie wywalac juz przy instalacji (podczas wykrywania urządzen Plug&Play)
Co do grafiki - poprostu nie wydaje mi sie, ale czasami dzieja sie rzeczy nieprzewidywalne :P

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 23 kwi 2005 11:16 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 13 lip 2004 14:28
Posty: 967
Lokalizacja: Wrocław
Ktos wie co to jest DDE Sieci i DSDM DDE Sieci w WinXP? Znajduje sie to w uslugach i jest domyslnie wylaczone. Moze to ma jakis wplyw do problemu, jaki napotkalem?

_________________
Темные стороны власти


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 23 kwi 2005 13:02 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
Spróbuj wyłączć i sprawdź.

a tak w ogóle - [google] DSDM DDE Sieci [/google] ;)

http://www.xp.net.pl/art/services_optimiz_pl.html

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 23 kwi 2005 19:30 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 13 lip 2004 14:28
Posty: 967
Lokalizacja: Wrocław
Po kilkudniowej walce wkoncu udalo mi sie rozwiazac problem. Okazalo sie ze trzeba bylo powlaczac na wszystkich kompach "Pokaz ikony dla urzadzen sieciowych UPnP". Teraz jest juz wszystko ok, kazdy kazdego widzi, kazdy do kazdego wejsc moze :D
Dla odmniany teraz nie da sie grac po lanie, wczesniej widzialo gre ale nie dalo sie dolaczyc do niej :P, a teraz wogle nie widzi :lol: Ale to juz malo istotne jest, wazne, ze juz nie bede musial kombinowac z kopiowaniem plikow z komputera na komputer :D

_________________
Темные стороны власти


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 24 kwi 2005 10:08 
Offline
Lusted & Hasted Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 17 sty 2005 21:16
Posty: 217
Lokalizacja: Białystok
Jak dołączysz protokół Ipx/spx to w wara2 bedziesz mógł zagrać po lanie na pewno. U mnie można a mam tak samo zrobione jak ty w domu.

_________________
Białystok Team!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 24 kwi 2005 11:16 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 13 lip 2004 14:28
Posty: 967
Lokalizacja: Wrocław
A jednak to co wczesniej pisalem nie rozwiazalo problemu :( Dzisiaj wszystko wrocilo do poprzedniego stanu :cry:

_________________
Темные стороны власти


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL