Warcraft II pol-1 Forum

Warcraft 2 dalej zyje :)
Teraz jest Wt 30 kwi 2024 22:38

Strefa czasowa: UTC [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: III tajemnica fatimska
PostNapisane: Pn 04 kwi 2005 14:21 
Chcieliscie zobaczyc tresc III tajemnicy fatimskiej prosze bardzo :) I znow zaczerpnelem informacje z internetu :)

Czy III tajemnica fatimska zostala w pelni opublikowana tego nie wiem, jak wynika z tekstu cos chyba brakuje, jakby bylo opisywane tylko jedno wydarzenie, wklejam dla scislosci oficjalną wersje III Tajemnicy Fatmiskiej:

"Po dwóch częściach, które już przedstawiłam, zobaczyliśmy po lewej stronie Naszej Pani nieco wyżej Anioła trzymającego w lewej ręce ognisty miecz; iskrząc się wyrzucał języki ognia, która zdawało się, że podpalą świat; ale gasły one w zetknięciu z blaskiem, jaki promieniował z prawej ręki Naszej Pani w jego kierunku; Anioł wskazując prawą ręką ziemię, powiedział mocnym głosem: Pokuta, Pokuta, Pokuta! I zobaczyliśmy w nieogarnionym świetle, którym jest Bóg: "coś podobnego do tego, jak widzi się osoby w zwierciadle, kiedy przechodzą przed nim" Biskupa odzianego w Biel "mieliśmy przeczucie, że to jest Ojciec swięty". Wielu innych Biskupów, Kapłanów, zakonników i zakonnic wchodzących na stromą górę, na której szczycie znajdował się wielki Krzyż zbity z nieociosanych belek jak gdyby z drzewa korkowego pokrytego korą; Ojciec swięty, zanim tam dotarł, przeszedł przez wielkie miasto w połowie zrujnowane i na poły drżący, chwiejnym krokiem, udręczony bólem i cierpieniem, szedł modląc się za dusze martwych ludzi, których ciała napotykał na swojej drodze; doszedłszy do szczytu góry, klęcząc u stóp wielkiego Krzyża, został zabity przez grupę żołnierzy, którzy kilka razy ugodzili go pociskami z broni palnej i strzałami z łuku i w ten sam sposób zginęli jeden po drugim inni Biskupi Kapłani, zakonnicy i zakonnice oraz wiele osób świeckich, mężczyzn i kobiet różnych klas i pozycji. Pod dwoma ramionami krzyża były dwa Anioły, każdy trzymający w ręce konewkę z kryształu, do których zbierali krew Męczenników i nią skrapiali dusze zbliżające się do Boga."

Z tego tekstu nie wynika wprost zaglada religii katolickiej, aczkolwiek jest to ostrzezenie o zblizajacej sie "karze boskiej" takze dla kosciola katolickiego, ogolnie spekuluje sie jednak ze jest to opis ostatnich chwil w zyciu ostatniego papieza, wystepuje tu bowiem znaczna zgodnosc z innymi przepowieniami. Na tej podstawie doszukiwalem sie szerszego kontekstu, w kazdym badz razie jesli tak mialoby byc to dni kosciola moze nie sa policzone, ale moim zdaniem zapewne trudno bedzie mu odzyskac dawną pozycje...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 04 kwi 2005 14:26 
Ja chcialbym wiedziec jak to sie znalazlo w necie(watpie zeby to byl oryginalny tekst). Do tej tajemnicy maja dostep tylko Papiez i najwyzsi biskupi i to podobno tez tylko niektorzy.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 04 kwi 2005 14:28 
NIGHT III tajemnica fatimska zostala oficjalnie ujawniona w 2001 roku przez Watykan zreszta poczatek tekstu na to wskazuje
Cytuj:
Czy III tajemnica fatimska zostala w pelni opublikowana tego nie wiem, jak wynika z tekstu cos chyba brakuje, jakby bylo opisywane tylko jedno wydarzenie, wklejam dla scislosci oficjalną wersje III Tajemnicy Fatmiskiej:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 04 kwi 2005 14:30 
No to fajnie ze sie dowiedzialem tak szybko.... 4 lata... :oops:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 04 kwi 2005 15:23 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 26 lis 2004 14:48
Posty: 422
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Pavlos skąd takie zainteresowanie tajemnicami watykańskimi ?Czyżbyś za dużo D. Browna czytał po nocach?

_________________
Kocham Justynę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 04 kwi 2005 15:48 
to takze umiescilem w pierwszym poscie :/ eh nieczytacie napisalem tam ze ktos sie pytal o ta przepowiednie wiec dalem


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 04 kwi 2005 16:58 
Offline
Lusted & Hasted Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 17 sty 2005 21:16
Posty: 217
Lokalizacja: Białystok
Z tego co mi wiadomo to rzeczywiście Papież ogłosił III Tajemnicę Fatimską. Jednak tak mi chodzi po głowie iż mówiła ona o zamachu na niego samego.

_________________
Białystok Team!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 04 kwi 2005 17:13 
Ta tajemnica mowi o koncu Kosciola jednak jest ona nie do konca ujawniona przez Watykan

Cytuj:
Ojciec swięty, zanim tam dotarł, przeszedł przez wielkie miasto w połowie zrujnowane i na poły drżący, chwiejnym krokiem, udręczony bólem i cierpieniem, szedł modląc się za dusze martwych ludzi, których ciała napotykał na swojej drodze; doszedłszy do szczytu góry, klęcząc u stóp wielkiego Krzyża, został zabity przez grupę żołnierzy, którzy kilka razy ugodzili go pociskami z broni palnej i strzałami z łuku


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 04 kwi 2005 17:53 
Offline
Lusted & Hasted Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 17 sty 2005 21:16
Posty: 217
Lokalizacja: Białystok
Pavlos nie chcę sie czepiać ale niestety to co przytoczyłeś, nie jest wyznacznią. Wczoraj oglądałem jakiś program domumentalny i coś tam było o 3 tajemnicy Fatimskiej. (Właśnie to co przytoczyłem.) Nie wiem czy to co Ty mówisz jest faktem czy to co oni.

_________________
Białystok Team!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 04 kwi 2005 17:56 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 14:47
Posty: 479
Lokalizacja: Kobylanka
hmm co myslicie o arce przymierza? na to ze istniala sa dowody ale gdzie podziewa sie teraz?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 04 kwi 2005 18:29 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
zakopana. Podobno zydzi ukryli ją gdziestam ale nie pamiętam gdzie. Ale słyszałem że jest tam wiele nieobszukanych koryrarzy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 04 kwi 2005 19:37 
Tak, dzis obejzalem jednen z programow o Papiezu i bylo wlasnie pokazane ogloszenie III Tajemnicy, ale jak ktos powiedzial bylo powiedziane tylko o zamachu na papieza.

A tak na marginesie te tematy bardzo mi sie podobaja; tajemnice, archeologia itp. to jest cos. :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 04 kwi 2005 20:21 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Arka jest ukryta w Etiopii. Było o tym kiedyś w TV. A nie wiem czy ktoś to przedemna powiedział ,ale : jeśli chccesz znać cała prawdę odkryj ją sam. Większość prawdy o tym świecie i jego hisotrii oraz przyszłości jest ukryta. Np. W archiwach watykańskich - do niektórych miejsc wstęp ma tylko Papież. Tam są oryginalne teksty. A nie te 'przekłady przełożonych przekładów' :/ Poza tym niektórzy z renesansu czy średniowiecza pisali szyfrem i używali symboli. Branie ich słów dosłownie jest ,więc nielogiczne. Wpadniemy w kłamstwo jeżeli tak zrobimy. Czytana przepowiednie trzeba przeczytać nie tylko jako litery ,ale jako ukryte przesłanie. Odszukać się tajemnic a nie 'A jest A a B jest B' :/


[zanim ktoś spyta: tak czytałem Brown'a po nocach:P ale to był dodatek a nie podstawa]

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 04 kwi 2005 20:47 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 14:47
Posty: 479
Lokalizacja: Kobylanka
gdybym zobaczyl chcby w telewizji dekalog wyryty na kamiennych tablicach z odnalezionej arki... zaczal bym wierzyc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 04 kwi 2005 21:05 
Niewidziales Indiana Jones`a?

A powaznie, to ta Arka ma dziwna historie. Poczawszy od Zydowskiej Swiatyni w ktorej spoczywala az do najazdu (jak dobrze pamietam) Babilonczykow ktorzy zniszczyli swiatynie i zagrabili arke. A sam Jezus przepowiadzial kiedys ze Swiatynia zostanie zniszczona - "Biedna nazwa(niepamietam jaka) niezostanie z ciebie kamien na kamieniu". A pozniejsze proby jej odbudowania ... zadna sie niepowiodla, najbardziej znana jest chyba w tedy kiedy wszytko bylo przygotowane i przyszlo wielkie trzesienie ziemi. Wszystkie materialy budowalane zostaly "pochloniete przez ziemie".


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 05 kwi 2005 15:34 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
NightCrawler napisał(a):
Niewidziales Indiana Jones`a?


Chryste,zlituj się nad jego naiwnością :lol: :lol: :lol: To jest FILM dla rozrywki a nie FILM DOMUKENTALNY! Ehh Prawdę o tej tajemnicy poznałbyś ,gdybyś włamał się do archiwum watykańskiego, i ją znalazł,odczytał i zrozumiał.
========
Przepraszam najmocniej. Nie zwróciłem uwagi na 'a tak na poważnie'

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Ostatnio edytowano Wt 05 kwi 2005 17:22 przez liq, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 05 kwi 2005 16:02 
FLAMED NAD KIM SIE TU LITOWAC ?? PRZECIEZ TO ZART CYTUJE
Cytuj:
Niewidziales Indiana Jones`a?

A powaznie, to ta Arka ma dziwna historie...


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL