Warcraft II pol-1 Forum

Warcraft 2 dalej zyje :)
Teraz jest So 27 kwi 2024 6:47

Strefa czasowa: UTC [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 306 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 19 sty 2007 15:54 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 16:05
Posty: 538
Lokalizacja: Zielona Góra
Co do gitary się nie wypowiem, bo nigdy w ręku washburna nie trzymałem, ale piec... spokojnie. Ja mam 30W w domu i to jest za duzo do ćwiczenia. NIgdy nie rozkręcam go więcej niż na 1/4 głośności bo by mnie sąsiedzi zjedli xD.
A Marshall to marshall, prawie zawsze jest dobry dźwięk


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 27 sty 2007 17:05 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Magazyn "Guitar World" opublikował listę "100 najwspanialszych solówek gitarowych". Na czele rankingu znalazł się Jimmy Page z solówką ze słynnego ''Stairway to Heaven''.


W rankingu znajdują się utwory powszechnie i bezdyskusyjnie uznawane za "wielkie", ale także takie, które raczej nie cieszą się popularnością i uznaniem. Redaktorzy "Guitar World" ułożyli swoją listę na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród czytelników. Zdecydowanie najwięcej głosów oddali fani rocka - wśród wybranych utworów nie ma żadnej gitarowej solówki jazzowej.

Na czele rankingu znalazł się jeden z najsłynniejszych utworów muzycznych na świecie "Stairway to Heaven" Led Zeppelin, który pojawił się na wydanym wydanym 8 listopada 1971 roku albumie "Led Zeppelin IV". Amerykanie wyliczyli, że w ciągu pierwszych 20 lat po premierze "Stairway to Heaven" w samych tylko Stanach nadawano z taką częstotliwością, że "starczyłoby" grania non stop, dzień i noc, przez 44 lata!

Na drugim miejscu listy "Guitar World" znalazło się "Eruption" z wydanej w 1978 roku debiutanckiej płyty Van Halen. Gitarowe solo z tego utworu jest jednym z najbardziej rozpoznawanych na świecie, a Eddie Van Halen niemal natychmiast po nagraniu tego utworu zyskał miano "Boga gitary". Pierwszą trójkę zamyka piosenka "Freebird" grupy Lynyrd Skynyrd z ich pierwszej płyty z 1973 roku.

Co ciekawe - wśród 100 utworów, które znalazły się na liście - brakuje "Another Brick In The Wall" Pink Floyd, która w podobnych rankingach często wygrywała lub zajmowała bardzo wysokie miejsca.

Na blogu Cityrag zebrano linki do pierwszej dwudziestki rankingu.



1 "Stairway to Heaven" Jimmy'ego Page'a z Led Zeppelin

2 "Eruption" Van Halena ( Inna wersja)

3 "Freebird" Collinsa/Rossingtona z Lynyrd Skynyrd

4 "Comfortably Numb" Davida Gilmoura ( Inna wersja)

5 "All Along The Watchtower" Jimiego Hendriksa

6 "November Rain" Slasha z Guns N'Roses

7 "One" - Kirk Hammet, Metallica

8 "Hotel California" - Don Felder i Joe Walsh, The Eagels

9 "Crazy Train" - Randy Rhoads

10 "Crossroads" - Eric Clapton

11 "Voodoo Chile" - Jimi Hendrix

12 "Johnny B. Goode" - Chuck Berry

13 "Texas Flood" - Stevie Ray Vaughan

14 "Layla" - Clapton/Allman

15 "Floods" - Dimebag Darrel

16 "Heartbreaker" - Jimmy Page

17 "Cliffs Of Dover" - Eric Johnson

18 "Little Wing" - Jimmy Hendrix

19 "Highway Star" - Ritchie Blackmore

20 "Bohemian Rhapsody" - Brian May

Spoza pierwszej dwudziestki autorzy bloga polecają nagrania:

26 "Smells Like Teen Spirit" - Kurt Cobain

36 "Black Star" - Yngwie Malmsteen

56 "War Pigs" - Tony Iommi

59 "You Really Got Me" - Dave Davies

80 "You Shook Me All Night Long" - Angus Young

81 "Sweet Jane" - Hunter/Wagner

96 "Honky Tonk Women" - Keith Richards

97 "Cherub Rock" - Billy Corgan

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 75821.html
------

Mi to się tam mało obiektywne wydaje. Juz Iommi i Rhoads mieli lepsze kawałki przy innych piosenkach niz te tu podane, a porównać to mogę bo mam wszystkie płyty na których oni grali.

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 27 sty 2007 23:35 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 16:05
Posty: 538
Lokalizacja: Zielona Góra
NIe jest źle xP Ale że solówki z High Hopes i Sweet Child o'mine nie ma w pierwszej 10 to nie wybacze xP

A tak swoją droga, to sprawiłem sobie nową zabawke xD
http://www.imuso.co.uk/images/Product/EG00004.jpg ^.^
I tu pojawia się pytanie xP Ma ktoś dojście do spisu jakiś ciekawych ustawień na ten efekt, bo, cholera męczenia jest z tym w cholere xDDD


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 28 sty 2007 14:32 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
Może się nie znam, ale nie bardzo mi sie podoba ta lista. Większość górych solówek znam, ale nie wydawało mi się do tej pory, że są jakieś nadzwyczajne. I jeszcze "One", to akurat najbardziej mnie zdziwiło, bo choć solówka jest ciekawa, to nigdy bym nie zgadł że się znajdzie na tym miejscu, jako jedyna solówka Metallicy na liście, choć nagrała wiele lepszych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 28 sty 2007 16:03 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
"Gitarzysta" - polski miesiecznik tez opublikowal (wg reakcji) 100 najlepszych solowek. Kupilem ten numer i na pierwszym miejscu bylo Stairway to heaven (chyba wszedzie jest) na drugim eruption, na trzecim Paradise City, gunsow.
Zreszta widzialem chyba dziesiatki takich list i niemal zawsze na pierswszym miejscu jest stairway a na drugim eruption...
Ja osobiscie dalbym na pierwsze miejsce solowke z High Hopes - Floydów. Zreszta takie rankingi sa bez sensu i jedyne co robia to tworza klotnie. Mozna jedynie dzieki nim zwrocic uwage na niektore utwory...
A tak w ogole nie ogarniam tego ze Smells like teen spirit jest na jakiejkolwiek liscie... Argumentuje sie niby ze solowka jest ponadczasowa bo powtarza konsekwentnie linie wokalna (ze to niby nowe jest? ). Jak dla mnie to w ogole swiat moglby sie obyc bez tej solowki.

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 29 sty 2007 13:32 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 05 lip 2004 10:01
Posty: 335
Smoku napisał(a):
A tak swoją droga, to sprawiłem sobie nową zabawke xD
http://www.imuso.co.uk/images/Product/EG00004.jpg ^.^
I tu pojawia się pytanie xP Ma ktoś dojście do spisu jakiś ciekawych ustawień na ten efekt, bo, cholera męczenia jest z tym w cholere xDDD
Wygląda jak panel podróży w czasie z Powrotu do Przeszłości :p

A ja sobie zbieram na Corta za 900 zł. Potrzebuje na razie choćby tej gitarki żeby co nieco na niej sobie pobajerować. :p

_________________
guwno


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 306 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL