Warcraft II pol-1 Forum

Warcraft 2 dalej zyje :)
Teraz jest Śr 01 maja 2024 4:07

Strefa czasowa: UTC [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Czy chcesz by na tym forum ktokolwiek mial avantarki z np.Stalinem,Hitlerem czy innego człowieka odp. za ludobójstwa?
TAK 37%  37%  [ 11 ]
NIE 63%  63%  [ 19 ]
Liczba głosów : 30
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 22 paź 2004 16:49 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
State masz 14 lat tak? Wiec urodziles sie w 1990 roku a komuna upadla rok wczesniej wiec teraz przemysl swoje pytanie :twisted: ja mam 16 lat wiec zylem 2 latka czyli nie pameitam nic ale gdybym mial powiedziec "komuno wroc" to bym najpierw poczytal dlaczego ja wygonionio!!!

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 22 paź 2004 19:03 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 02 lip 2004 8:46
Posty: 423
Wiesz Yco kazdy ma inne poglady ludzie sa rozni....

a skoro Avatar sie wam niepodoba to go zmienie ale powiem zebyscie nieatakowali kazdego kto rzuci jakies haselko ktore wam sie niepodoba lecz rozmawiali z nim normalnie a nie "glupi jestes" "niewiesz co mowisz" itp tak bylo z Crazy peonem. O grunta mi to niechodzi bo koles przesadzil :?.
Wiesz to tak jakbys rzucl miesem na kogos za to ze jest czarny :? .

A Ty Tj to ze masz 16 lat to nieznaczy ze zawsze masz racje :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 22 paź 2004 23:32 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Lol State wtedy nie byłaby to komuna :) . Jak to moja mamusia mówi mi ciągle : "Gdzie komuna tam nędza" i proszę tylko spojrzeć: Korea północna - rany przecierz gdyby do Korei nie wparowali Amerykanie to jeszce korea południowa tez by była komunistyczna. (Walone Chiny) Ze statystyk wynika, że w Korei pólnocnej produkuje się mniej żywności niż w Południowej wyrzuca na śmietnik. Ludzie tam żrą glony (jak najbardziej prawda) żeby przeżyć a i to im trudno znaleść. (BTW: tyle wiary potępiało wojnę w Wietnamie a teraz sami widzicie co tam sie dzieje :( dlatego ja jestem za wojnąw Iraku), jedziemy na wschód: Rosja - tu chyba nie trzeba tłumaczyć bo każdy chyba wie mniej więcej co tam się dzieje bo w przeciwieństwie to korei ci mniej się tają więc wiadomo o dyktaturze niemal Putina, o tamtejszej biedzie itp. Jedziemy dalej na wschód, Polska, Rumunia, Bułgaria i w ogóle Europa środkowa i południowa - Gdyby nie 1989r. i protest górników to do dzisiaj gnilibyśmy w rosyjskich mundurkach szkolnych. Dlatego pamiętać, że KOMUNA TO NAJWIĘKSZY SHIT PRZECH CZASÓW!!!!
Ps. A co to siędzieje na KUBIE OMG wymięknąć można :P Fidel gada przez 8 h nawet a cały graj musi stać i sluchać bo jak nie to...

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 23 paź 2004 0:43 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 13 lip 2004 14:28
Posty: 967
Lokalizacja: Wrocław
Prawda jest taka ze za komuny ludziom bylo zle, teraz mamy demokracie i tez jest zle i powiedzcie mi teraz w jaki sposob dogodzic ludziom :?: Jak im wiecznie cos nie pasuje :!:

_________________
Темные стороны власти


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 23 paź 2004 6:53 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 02 lip 2004 8:46
Posty: 423
Andrzej kekek juz mowilem ze to niebyla KOMUNA to bylo kilka ludzi uwazajacych sie za komunistow :/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 23 paź 2004 9:16 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
MOze ten numerek sugeruje 14 ale na szczescie wkroczylem w 15 rok zycia dawno temu. Zreszta w Polsce nie było komuny. Tyle ze przynajmniej wzrost gospodarczy był ale niestety to co wyprodukowalismy u nas szlo do wielkeigo brata w zsrr. Moze kiedy bedziemy mieli normlny rzad sie pooprawi ale teraz watpie a jedyny moj plan to zdobyc wykształcenie i wyjechac z tego kraju


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 23 paź 2004 9:24 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 20 lip 2004 23:17
Posty: 261
Lokalizacja: Jarosław
O jakim ty wzroście gospodarczym mówisz...???

_________________
Niech moc będzie z Wami


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 23 paź 2004 9:32 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
State14 napisał(a):
Komuno wroc. Ale bez SB, UB itp. Tylko zeby kazdy mial robote. I zeby to sie naprawde oplacalo.


Niech zaczną padać pieniądze z nieba! Ale niech to nie wywoła czasem hiperinflacji! A w ogóle niech wszyscy będą szczęśliwi i niech rząd da każdemu po ciasteczku.

--------------------------------------------------------------------------------------

Krez napisał(a):
demgogia
lol
widze ze itak ci nie dogodze bo zawsze moje argumenty bede beee
a twoje cacy :P


Ciężko mi na to odpowiedzieć bo ich jeszcze nie widziałem.

Krez napisał(a):
tak Gurnicu mieli przywileje tylko ze w kolejkach i tak musieli stac
A bylo im dobze tylko w okresie kiedy pierwszym sekretazem KCPZPR był Gierek i tylko wtedy gurnikom bylo dobrze!!!


Taki tylko mały komentarz - ciągle po tylu latach spłacamy dług zagraniczny po Gierku...

Krez napisał(a):
Jak mozna mowic ze przemysl wydobywczy sie nie oplaca lol


Bardzo prosto. Można zdobyć węgiel taniej, więc nie opłaca się go wydobywać.

Krez napisał(a):
to głupota cala energetyka polski jest oparta na przemysle wydobywczum,jak narazie elektrowni i cieplownie jadrowych w Polsce nie mamy i dlugo miec nie bedziemy a palic w piecu trzeba :!:


Trzeba. Tylko wcale nie musisz do tego używać polskiego węgla, zwłaszcza jeśli istnieją tańsze alternatywy. Droższy węgiel = droższy prąd, czyli tracą wszyscy, i to podwójnie, bo przecież jeszcze wcześniej z ich kieszeni byli opłaceni ci, którzy go wydobyli.

Krez napisał(a):
Tylko powiedz mi dlaczego oplaca sie zamykac kopalnie kture spokojnie mogly by jescze wydobywac czarne zloto przez nastepne 100-200 lat a nastepnie sprzedawac je za krocie z osprzetem??


1. Opłaca się je zamknąć BO GENERUJĄ STRATY.
2. "Czarne złoto" - to jest utarte określenie na ropę naftową, nie węgiel. I są ku temu powody - nikt jeszcze nie stracił na wydobyciu ropy, zaś na węglu i owszem.
3. Pokłady węgla węgla prawdopodobnie nie starczą nawet na 80 lat, nie mówiąc już o 100-200.
4. Do czasu wyczerpania się surowców kopalnych zostaną już wprowadzone alternatywne źródła energi, więc skończylibyśmy mając mnóstwo bezużytecznego, za to bardzo kosztownego surowca.

Krez napisał(a):
co do P.O to wez sie nie kompromituj jak program ?? chyba tylko dla tych najbogatszych a co do ich czlonkow to juz nic nie powiem no moze tylko wspomne a panie Piskorskim , Kozaku ( aferzysci - trasa siekierkowska w warszawie i wypompowanie z tej inwestycji paru milonow zlotych)


Najbogatsi zwykle należą do grona pracodawców. Bez pracodawców nie ma pracy dla nikogo. Zresztą - odchudzenie biurokracji to chyba nie jest jedna z tych rzeczy "tylko dla najbogatszych"? Niskie podatki dla drobnych przedsiębiorców i ułatwienia w zakładaniu firm to też "dla najbogatszych"?

Krez napisał(a):
co do LPR to mylisz pojecia to nie jest partia faszystowska tylko Konserwatywna ( Giertych tez mnie rozsmiesza czasami ) ja tez GEJOM, LESBIJKOM i EUTANAZJI mowie NIE :!:


Ja też. To nie czyni ich jeszcze faszystami. Kult przywódcy natomiast (słówko "przywódca" się swoją drogą ładnie na "fuhrer" przekłada na niemiecki), własna bojówka/młodzieżówka w której młodzież poddawana jest indoktrynacji (Młodież Wszechpolska), terror wewnątrzpartyjny i bez przerwy rzucanie hasłami narodowościowymi jako uzasadnieniem większości argumentów - jak to nie są faszyści, to faszyści nie istnieli.

Jeszcze ciekawostka - spójrz co wyskakuje na google.com po wpisaniu słowa "kretyn". Przyjrzyj się drugiej pozycji (zaszczytne pierwsze miejsce jest oczywiste) :P :

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=kretyn&lr=lang_pl

Krez napisał(a):
a jezeli chodzi o sprawe rywina to tak sa procesy ale chyba sadza nie tych ludzi co trzeba :!:


Znaczy się Rywin nie jest człowiekiem którego należy oskarżać? Poza tym kim są "ludzie co trzeba" wg. ciebie? Prezydent? Były premier? Słyszałeś o raporcie Ziobry? Przeszedł przez sejm. A wiesz jakie to będzie musiało zgodnie z prawem mieć konsekwencje?

Krez napisał(a):
co do dyktatury to jestem za ale nie za taka jakoa widzimy w Rosji czy na bialorusi ale jestem za taka jaka juz w Polsce mielismy w okresie miedzywojennym a mianowicie chodzi mi o Piłsudzkiego ten czlowiek sie za przeproszeniem nie opierdalal i nie dzialal dla sie bie tylko dla dobra calego narodu :!:


1. Znajdź takiego. Skąd pewność że to ten właściwy, a nie nowy Adolf Hitler?
2. Nawet jak znajdziesz, to jaką masz szansę że jego następca (lub którenś z następnych z kolei) nie okaże się nowym Adolfem?

Krez napisał(a):
co do ustroju komunistycznego to jest jedno panstwo na swiecie w kturym to wypaliło =====> Chiny tzw panstwo srodka. Ustruj komunistyczny w polaczeniu z gospodarko wolno rynkowa okazal sie tym czego powinne zazdroscic wszystkie panstwa ( oczywiscie wiaze sie to z zakazem wolnosci slowa itp ale wiez mi wolalbym mieszkac w chinach i jesc ryz niz ogladac co 4 lata błazenade niby politykow o jak najwieksza liczbe głosów )


A ja wolę siedzieć tutaj i ubolewać nad takimi opiniami. Oglądanie raz na jakiś czas takiego spektaklu to mała cena za wolność.

Krez napisał(a):
i wimie czego to wszystko ?
wimie wlasnego spelnienia i zapchanie swojego portfela takie sa realja dzisiejszej polityki na 10 palcach na dzien disiejszy mozna zliczyc tych prawdziwych politykow z roznych opcji politycznych


No to na nich głosuj. Jak już wspomiałem, nasze sejmowe elity polityczne to są właśnie NASZE, wybrane przez NAS (naród), elity. Oni się tam nie znaleźli w wyniku jakiegoś przewrotu, przekupstwa czy ciemnych machinacji. Sam naród ich tam wprowadził, i ich rządy powinny go nauczyć żeby odpowiedzialniej wybierał przywódców.

Krez napisał(a):
a jezeli chodzi o wzrost gospodarczy to nie rozmieszaj mnie jago nie odczowam w zadnym calu ( wzrost gospodarczy najpierw powinnienem byc odczuwalny w rodzinie a w calej mojej rodzinie jak ze strony ojca jak i matki nie odczuwam )


Nie znam dokładnie twojej sytuacji, więc tutaj się za bardzo nie wypowiem. Faktem jednak jest że wzrost gospodarczy na poziomie 5.5% oznacza, iż dobrobyt ogółu ludności po prostu MUSIAŁ się polepszyć, a ty możesz stanowić po prostu ze względu na jakieś szczególne uwarunkowania wyjątek.

Krez napisał(a):
jezeli chodzi o eksport polskiej zywnosci to bynajmniej chodzi tu o wzrost gospodarczy tylko ze wynika to zacofania polskich rolnikow i przetwurcow kturzy trzymaja sie starych polskich receptur :!:


Ale to się teraz opłaca! Więc w czym problem?

Krez napisał(a):
poczekaj jescze piec lat i zobaczysz ile bedzie kosztowac polska kiebasa a ile powiedzmy niemiecka, nie bedzie stac na kupno polskiej parowki!!!


Skoro nie podoba ci się słowo "demagogia" to użyję innego - "kłamstwo". Lepiej? Niewiele wiesz o ekonomii skoro piszesz takie rzeczy.

Krez napisał(a):
tj wiem ze dzisiaj wydobycie wegla w polsce sie nie oplaca ale zamykanie kopaln to nie jest dobre rozwiazanie


To jakie jest dobre rozwiązanie? Nie ma dobrego, ale to jest najlepsze.

Krez napisał(a):
jezeli czechom oplaca sie zadrudnienie kilku tysiecy gurnikow z polski na terenie ich panstwa to cos jest nie tak ( im sie oplaca a nam nie )


Teraz zgaduję, ale najprawdopodobniej koszty pracy w Czechach są o wiele mniejsze niż w Polsce i stąd ten nibyparadoks.

Krez napisał(a):
mowisz ze w polsce prywatyzacje przebiega OK?
popatrz na polskie chuty, stocznie tzw przemysl ciezki zostal sprzedany za grosze i co to dało ?
w przypadku polskich stoczni potecjalni inwestorzy uciekaja do azji bo tam sie to zrobi taniej ( co wcale nie znaczy lepiej :!: )
polskie chuty zostaly sprzedane za bezcen chindusom lol co za porazka zwlaszcza ze zaraz po polozeniu lapek na polskiej stali wystawili se biurowiec w dzielnicy biznesowej Londynu qturego koszt budowy przekroczyl cene wykupu polskich hut ( i skad oni na to wzieli flo?)


Z Indii. Nie zakładasz chyba że spory międzynarodowy koncern wydał wszystkie pieniądze na zakup polskich hut? Zresztą cena zakupu polskich hut wcale nie zamyka się w tym co oni bezpośrednio zapłacili. "Zaraz po położeniu łapek na polskiej stali" - chybaś śmieszny. Wiesz że aby toto mogło się w ogóle utrzymać i nie polecieć na ryj trzeba było w 2003 roku wpompować w to 0,5 mld zł? A wiesz że na ten przykład służbie zdrowia też by się te pieniądze przydały? Huty NIE PRZYNOSIŁY zysków, tylko wielomilionowe STRATY (tak samo jak kopalnie, tylko że w ich wypadku już idz one w miliardy), więc lepiej dla nas wszystkich że postanowili się nimi zaopiekować hindusi.

Acha, jeszcze stocznie. W samą Szczecińską Nową wpompowano w zeszłym roku 300 mln zł.

--------------------------------------------------------------------------------------

driada napisał(a):
Andrzej kekek juz mowilem ze to niebyla KOMUNA to bylo kilka ludzi uwazajacych sie za komunistow :/


To jest prawda. Dlaczego? Bo komunizm, jako ustrój utopijny, nie ma prawa zaistnieć, więc nie było go i w tym przypadku :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 23 paź 2004 12:00 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
Skąd jesteście? co możecie o węglu wiedzieć? Tyle co wam w TV powiedzą. Dam ci teraz Lord parę argumentów, które pewnie obalisz albo powiesz ze to demagogia, ale to niestety prawda.

Na kierowniczych stanowiskach kopalń siedzą byli komuniści. Wiem mo teść mojej kuzynki jest (był, bo sie rozwiodła) jednym z takich. W dupie mieli kopalnię i całą resztę, ważne było tylko to, zeby wyciągnąć z tego jak najwięcej kasy i ustawić całą rodzinę. Na niższe stanowiska obsadzali swoich znajomków, którzy za rozumni nie byli, więc tez niezbyt dobrze interesem kierowali. Ludzie, którzy naprawdę się kształcili, a nie należeli do partii (moj ojciec sie zapisal tylko po to zeby puścili go na studia, ale legitymacji nawet nigdy sie nie doczekał... nie chciał) byli wysyłani na renty albo w delegacje, ewentualnie sotawali stanowiska, na których i tam za wiele zrobićn ie mogli.
W zakładach państwowych się kradło (na potęgę) i było na to swoiste publiczne przyzwolenie. Mojemu ojcu kiedys prawie głowę urwali - pracował na magazynie, przyjechał transport cementu, a okazało się, ze nie ma gdzie go złożyć, bo silosy sa prawie pełne... nikt nie zdążył ukraść.
W zakłądach państwowych się nie pracowało: znam masę byłych górników, którzy sami się przyznają, że więcej pod ziemią spali, niż pracowali. Nie było kontroli.
To jeden argument - złe zarządzanie. Czas na kolejny.

Po wejściu Polski w kapitalizm, otworzył się wolny rynek dla sprzedarzy węgla. Bossowie kopalń pozakłądali spółki, które pośredniczyły w sprzedarzy węgla. Normalny człowiek nie mógł kupić jej bezpośrednio z kopalni. Różnica w cenie była rzędu kilkuset % i nikt na to nie mógł nic poradzić (albo nie ciał). Konkurencja "spółek" była fikcyjna, bo po pierwsze: trzeba było uzyskać na uruchomienie takiego interesu mase papierw, a urzędnik dostawal w łapkę sporo więcej od kliki, niż mógłby zaoferować zwykły człowiek chcący założyć taką działalność... a po drugie, zakłądał ja dlatego, ze to był świetny interes... i dlaczego miał zarabiac mniej niż inni (cena się utrzymywała)

Gdyby przeprowadzić reformę tak naprawdę, kopalnie przestałyby przynosić straty, bo skoro gdzie indziej można, to dlaczego nie u nas...? Reforma sprowadziła się do zamknięcia kopalń, z których każda zatrudniała po kilka tysięcy pracowników. Przy zwolnieniach państwo wypłacało im odprawy w wysokości od kilkudziesięciu tysięcy zlotych... Większość z nich kase przepuściła, a nie mogąc znaleźć pracy poszła na utrzymanie państwa. Wszelkei zasiłki kosztują teraz więcej niż straty przynoszone przez kopalnie.
Kopalnia zatrudniała tych ludzi i płaciła za nich podatki. Podatek też był w samym węglu, dlatego samo obliczanie strat było sztuczne, bo pieniądze tak czy tak zostawały w rękach państwa, ale to nie takie proste do obliczenia. Jak ktoś chce to mogę to jeszcze rozwinąć, ale już widać, ze zamykanie tych zakłądów to nie był "złoty środek". Teraz górny śląsk jest rejonem największego bezrobocia... i co na to politycy?

Co do stali - Huty generowały ogromne straty w podobny sposób jak kopalnie, ale to dlatego, ze musiały płacić sporą kasę na surowiec (ruda i paliwa). Straty tak samo sztuczne. Ta sama huta w rękach dobrego zarządcy zacznie przynosić zyski... ale juz nie nam. Polska stal była naprawdę konkurencyjna na rynku zachodnim, ale sami tego nie docenialiśmy...

Import nie jest sposobem. Import to najgorszy możliwy sposób na pozyskiwanie czegokolwiek. Na tym państwo moze tylko stracić w ogólnym rozrachunku. Jeżeli nie produkujemy niczego, to na czym mozemy zarobić?? Macie jakies pomysły?

Wszelkei agencje powoływane do wszelkich reform to świetne środowisko do wylęgania się afer i przekrętów. Ludzie wybierani do kierowania tymi agencjami nastawiają się tylko na zysk własny, a nie na jakiekolwiek reformy. To są ciągle CI SAMI LUDZIE którzy nauczyli się kraść za komuny. Najgorsze jest to, ze nawet jeżeli go na czymś złapią, to i tak nic mu nie zrobią :\ Ciągnie się to dalej... następcy uczą się od nich tego i dlatego raczej nie widzę sposobu na uzdrowienie tego systemu. Piętno komuny zostanie jeszcze na wiele lat, póki młodsi nie zrobią z tym porządku... o ile po drodze nie zarażą się tą chorobą, a niestety bardzo o to łatwo :( nie widzę przyszłości dla tego kraju...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 23 paź 2004 12:31 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
No cuż. Żeby w państwie było lepiej to trzeba po prostu obniżyć podatki i tyle. Wtedy nie będzie zwolnień a nawet będzie więcej miejsc pracy. Chyba nie trzeba tłumaczyć niekomu dlaczego??

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 23 paź 2004 12:44 
ale zes to w piekny sposob sprotował :twisted:

co do pokladow wegla to sie nie martw o nie na Piaście gdzie pracował muj ojciec jescze tego bardzo bardzo dużo a ze jest to jedna z najwiekszych kopalni wegla kamiennego w polsce to i przejela juz upadajacego Czeczota ( dyrektorem był wyzej wymieniany przez Yca tesc mojej kuzynki ) i calkiem sobie radzi ( Nadwiślanska Spółka Węglowa )
Jak widzisz drogi lordzie przyczyna tak slabj oplacalnosci gurnictwa i wydobycia wegla nie tkwi w kosztach wydobycia tylko w nieudolnej polityce zakladowej, i jak mozna pisac ze komus sie oplaca a polakom nie lol
chyba mieszkamy na marsie :P
a jezeli chodzi o stocznie i hutnictwo te dwie gałezie przemysłu zawsze beda szły z soba w paze bo nie zrobisz okrętu bez stali a jak zrobisz okręt kiedy ta stal bedzie droga?
( nie mysl sobie ze Chindusi posiadajacy pakiet wiekszosciowy akcji bede grzecznie robic rabaty dla polskich przedsiebiorstw bo wto nie uwieze )
i co dało wpompowanie tylu miloinow zlotych do stoczni szczecinskiej ?
uratowało załoge i to sie chyba najbardziej liczy nie licza sie pieniadze tylko ludzie walczacy o zachowanie miejsca pracy
wez sie teraz zastanow przy obecnym bezrobociu co ci ludzie bede robic?
bo musisz mi przyznac ze tych ludzi wychowal poprzedni ustruj i nie potrafia w inny spoisob spostrzegac swiata
a nowy ustruj ich tylko wykorzystuje, sprzedaje etc.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 23 paź 2004 14:26 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
Zamykanie zakłądów => masowe zwolnienia =>bezrobocie => bieda => świadczenia społeczne dla tych ludzi => jeszcze większe koszta dla państwa.

No i co, opłaca się?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 23 paź 2004 15:39 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Nie zamykanie zakładow => koszty wydobicia wegla i placenia pensji => wydobyty wegiel trzeba sprzedac tak by jego wydobycie sie oplacilo w Europie pensje sa wyzsze niz w Afryce wiec sie nie oplaca => wegiel trzeba skladaowac => budowac magazyny,zatrudniac ochrone => diabelnie wielkie koszty.

Wczesniej Yco powiedzial ze wiekszosc gornikow przepuscila kase ktora dostali i teraz zyja z panstwa => mogli zainwestowac => mieli by spokojna przyszlosc a i panstwo zysk

Jeszcze wczesniej Yco powiedzial ze na wiekszosci stanowisk sa nadal komuchy i z tym sie zgodze.Komunisci mysla o swoim portfelu nie o innych a co dopiero o calym kraju.Wiec musimy poczekac i przezyc jakies 30 lat az ostatni komunisci pojda do piachu :wink:

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 23 paź 2004 17:18 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 28 cze 2004 20:06
Posty: 257
Lokalizacja: Hacked by aXa
Cholernie mnieie to bawi, gdy ludzie ktorzy nie maja zielonego pojecia o pewnych sprawach nawijaja o nich jakby wszystko wiedzieli. Hahahaha! A najlepiej jest gdy mowia o tym 13-letni gowniarze. Nie mowie tutaj o wszystkich, bo widac ze niektorzy z was maja odpowiednia wiedze do takich konwersacji, ale jesli nie wiecie o czym mowicie to sie lepiej zamknijcie.

A Ala ma kłota a kłot zjadł qpe.

_________________
Hacked by aXa
_____________


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 23 paź 2004 17:39 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 20 lip 2004 23:17
Posty: 261
Lokalizacja: Jarosław
Ja też jestem przeciwny zamykaniu kopalnii.W telewizji się trąbi że przynoszą straty i nie ma na nich pieniędzy.To jest tylko i wyłącznie wina złego zarządzania.Prezesi nie liczą się w ogóle z pieniędzmi,rozżucają na lewo i prawo ,byle im było dobrze,druga sprawa ogromne koszty są też związane z utrzymaniem zwązków zawodowych.Tacy związkowcy też biorą pokażne sumki,a tak naprawdę nie są potrzebne.Wiem coś o tym bo mam wujka na kopalni i słucham o tym co mówi.
Lord a powiedz mi dlaczego prywatne kopalnie przynoszą dochody...ano dlatego,że tam się liczą z pieniędzmi,bo wiedzą że mogą liczyć tylko na siebie,a nie na państwo.Węgiel z tych kopalni jest w takiej samej cenie,jak z kopalni państwowych.

_________________
Niech moc będzie z Wami


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 23 paź 2004 17:55 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
yco napisał(a):
Skąd jesteście? co możecie o węglu wiedzieć? Tyle co wam w TV powiedzą.


Albo tyle co sami się dowiemy. Czy gałęź gospodarki zwana górnictwem jest tak trudna do pojęcia, że w jakiś sposób jesteśmy w tym względzie pernamentnie "gorsi" nie mieszkając w samym regionie kopalń?

yco napisał(a):
Na kierowniczych stanowiskach kopalń siedzą byli komuniści. Wiem mo teść mojej kuzynki jest (był, bo sie rozwiodła) jednym z takich. W dupie mieli kopalnię i całą resztę, ważne było tylko to, zeby wyciągnąć z tego jak najwięcej kasy i ustawić całą rodzinę. Na niższe stanowiska obsadzali swoich znajomków, którzy za rozumni nie byli, więc tez niezbyt dobrze interesem kierowali. Ludzie, którzy naprawdę się kształcili, a nie należeli do partii (moj ojciec sie zapisal tylko po to zeby puścili go na studia, ale legitymacji nawet nigdy sie nie doczekał... nie chciał) byli wysyłani na renty albo w delegacje, ewentualnie sotawali stanowiska, na których i tam za wiele zrobićn ie mogli.
W zakładach państwowych się kradło (na potęgę) i było na to swoiste publiczne przyzwolenie. Mojemu ojcu kiedys prawie głowę urwali - pracował na magazynie, przyjechał transport cementu, a okazało się, ze nie ma gdzie go złożyć, bo silosy sa prawie pełne... nikt nie zdążył ukraść.
W zakłądach państwowych się nie pracowało: znam masę byłych górników, którzy sami się przyznają, że więcej pod ziemią spali, niż pracowali. Nie było kontroli.


Nie wątpie. Uroki socjalizmu. Ale taka ciekawostka: zauważ że wszędzie poza pierwszym zdaniem używasz czasu przeszłego.

yco napisał(a):
To jeden argument - złe zarządzanie. Czas na kolejny.


Mimo tego co napisałem przed chwilą to się z tobą zgodzę że sporą rolę MUSIAŁO odegrać złe zarządzanie.

yco napisał(a):
Po wejściu Polski w kapitalizm, otworzył się wolny rynek dla sprzedarzy węgla. Bossowie kopalń pozakłądali spółki, które pośredniczyły w sprzedarzy węgla. Normalny człowiek nie mógł kupić jej bezpośrednio z kopalni. Różnica w cenie była rzędu kilkuset % i nikt na to nie mógł nic poradzić (albo nie ciał). Konkurencja "spółek" była fikcyjna, bo po pierwsze: trzeba było uzyskać na uruchomienie takiego interesu mase papierw, a urzędnik dostawal w łapkę sporo więcej od kliki, niż mógłby zaoferować zwykły człowiek chcący założyć taką działalność... a po drugie, zakłądał ja dlatego, ze to był świetny interes... i dlaczego miał zarabiac mniej niż inni (cena się utrzymywała)


Kartele... jest na to paragraf, więc raczej "nie chciał" niż "nie mógł". Tak samo jak jest paragraf na "niegospodarność".

yco napisał(a):
Gdyby przeprowadzić reformę tak naprawdę, kopalnie przestałyby przynosić straty, bo skoro gdzie indziej można, to dlaczego nie u nas...? Reforma sprowadziła się do zamknięcia kopalń, z których każda zatrudniała po kilka tysięcy pracowników. Przy zwolnieniach państwo wypłacało im odprawy w wysokości od kilkudziesięciu tysięcy zlotych... Większość z nich kase przepuściła, a nie mogąc znaleźć pracy poszła na utrzymanie państwa. Wszelkei zasiłki kosztują teraz więcej niż straty przynoszone przez kopalnie.


Na pewno dużą część kopalń dałoby się uratować, i jak się przyjrzysz, to wcześniej nie napisałem "pozamykać to wszystko w cholerę!" tylko "zamknięto ciągle za mało" - nie we wszystkich jest możliwe przeprowadzenie zmian, a zamykano te generujące największe straty (co powinno się jeszcze przez pewien czas czynić, bo moim zdaniem ciągle nie zamknięto wszystkich z kategori tych najgorszych).

Przepuścili kasę? Hmm... Ich problem. Była to wcale niezła sumka i można było za to rozkręcić własny interesik, a nie dajmy na to przepić. A zasiłek na nich kosztuje mniej niż ich praca w tamtych kopalniach.

yco napisał(a):
Kopalnia zatrudniała tych ludzi i płaciła za nich podatki. Podatek też był w samym węglu, dlatego samo obliczanie strat było sztuczne, bo pieniądze tak czy tak zostawały w rękach państwa, ale to nie takie proste do obliczenia. Jak ktoś chce to mogę to jeszcze rozwinąć, ale już widać, ze zamykanie tych zakłądów to nie był "złoty środek". Teraz górny śląsk jest rejonem największego bezrobocia... i co na to politycy?


Politycy dobrze wiemy jacy w tej chwili są (do wyborów przynajmniej, które pokażą ile się ten naród nauczył). Jak to powinno wyglądać: zamknąć najbardziej nierentowne kopalnie: TAK, ale zapewnić ludziom możliwość znalezienia innego zatrudnienia (możliwość, nie samą robotę - gospodarka planowana już się skończyła).

yco napisał(a):
Co do stali - Huty generowały ogromne straty w podobny sposób jak kopalnie, ale to dlatego, ze musiały płacić sporą kasę na surowiec (ruda i paliwa). Straty tak samo sztuczne. Ta sama huta w rękach dobrego zarządcy zacznie przynosić zyski... ale juz nie nam. Polska stal była naprawdę konkurencyjna na rynku zachodnim, ale sami tego nie docenialiśmy...


Może. Aby potwierdzić twoje słowa przydałyby się jakieś statystyki, których sam nie dałeś, a których nie chce mi się szukać. Zresztą spójrz na to od tej strony - część podatkowa nadal będzie wpływać do kasy państwowej, ale teraz od Hindusów, nie od niej samej.

yco napisał(a):
Import nie jest sposobem. Import to najgorszy możliwy sposób na pozyskiwanie czegokolwiek. Na tym państwo moze tylko stracić w ogólnym rozrachunku. Jeżeli nie produkujemy niczego, to na czym mozemy zarobić?? Macie jakies pomysły?


Import wcale nie jest "najgorszym sposobem". Można importować tańszy węgiel i przerzucić środki produkcji w inną gałąź gospodarki, prawa? Najgorszym rozwiązaniem jest pozamykać wszystko w cholerę bez planów wykorzystania uwolnionych środków.

--------------------------------------------------------------------------------------

Andrzej napisał(a):
No cuż. Żeby w państwie było lepiej to trzeba po prostu obniżyć podatki i tyle. Wtedy nie będzie zwolnień a nawet będzie więcej miejsc pracy. Chyba nie trzeba tłumaczyć niekomu dlaczego??


Wszystko prawda. Ale żeby obniżyć podatki, trzeba jeszcze mieć nieco większą niż zajęcza odwagę, bo to ciągnie za sobą cięcia w wydatkach, w tym także socjalnych.

--------------------------------------------------------------------------------------
Opuszczamy teraz strefę bez demagogi, wkraczamy na odpowiedź do Kreza:

Krez napisał(a):
co do pokladow wegla to sie nie martw o nie na Piaście gdzie pracował muj ojciec jescze tego bardzo bardzo dużo a ze jest to jedna z najwiekszych kopalni wegla kamiennego w polsce to i przejela juz upadajacego Czeczota ( dyrektorem był wyzej wymieniany przez Yca tesc mojej kuzynki ) i calkiem sobie radzi ( Nadwiślanska Spółka Węglowa )


Dobra, mój błąd - to ropa się skończy na świecie za 30 lat, węgiel za 170.

Krez napisał(a):
Jak widzisz drogi lordzie przyczyna tak slabj oplacalnosci gurnictwa i wydobycia wegla nie tkwi w kosztach wydobycia tylko w nieudolnej polityce zakladowej, i jak mozna pisac ze komus sie oplaca a polakom nie lol
chyba mieszkamy na marsie


Taa? A myślisz że co robi ta "nieudolna polityka zakładowa"? Może zmniejsza koszty wydobycia na tonę surowca, co?

Krez napisał(a):
a jezeli chodzi o stocznie i hutnictwo te dwie gałezie przemysłu zawsze beda szły z soba w paze bo nie zrobisz okrętu bez stali a jak zrobisz okręt kiedy ta stal bedzie droga?
( nie mysl sobie ze Chindusi posiadajacy pakiet wiekszosciowy akcji bede grzecznie robic rabaty dla polskich przedsiebiorstw bo wto nie uwieze )


A ty myślisz że zadłużone bądź co bądź huty dawały jeszcze dodatkowo jakieś specjalne zniżki? W dodatku prywatnej już firmie?

A poza tym - nasze huty nie są chyba JEDYNYM producentem stali w Europie, prawda?

Krez napisał(a):
i co dało wpompowanie tylu miloinow zlotych do stoczni szczecinskiej ?
uratowało załoge i to sie chyba najbardziej liczy nie licza sie pieniadze tylko ludzie walczacy o zachowanie miejsca pracy
wez sie teraz zastanow przy obecnym bezrobociu co ci ludzie bede robic?


A co mnie obchodzi załoga? Myśl sobie teraz o mnie co chcesz, ale ilu ich tam pracuje? 1000? Aby to uratować do tej pory wpakowano tam 300.000.000 złotych, co daje horredenalną sumę 300.000 zł za miejsce przeciętnie płatnej pracy na OSOBĘ. Ze wspólnej kieszeni wszystkich podaników! Jak dla mnie to jest mnóstwo kasy w błoto, która bardziej by się przydała gdzie indziej.

Krez napisał(a):
bo musisz mi przyznac ze tych ludzi wychowal poprzedni ustruj i nie potrafia w inny spoisob spostrzegac swiata


To jest właśnie największy problem.

Krez napisał(a):
a nowy ustruj ich tylko wykorzystuje, sprzedaje etc.


W ich mniemaniu. Nowy ustrój nie daje i nie załatwia wszystkiego za nich, co oni interpretują jako "wykorzystuje" i "sprzedaje".

--------------------------------------------------------------------------------------

yco napisał(a):
Zamykanie zakłądów => masowe zwolnienia =>bezrobocie => bieda => świadczenia społeczne dla tych ludzi => jeszcze większe koszta dla państwa.

No i co, opłaca się?


Zamykanie wszystkich zakładów, to tak. Zamykanie NIERENTOWNYCH zakładów NIE MAJĄCYCH SZANS NA UZDROWIENIE, to już nie.

--------------------------------------------------------------------------------------

Vader napisał(a):
Ja też jestem przeciwny zamykaniu kopalnii.W telewizji się trąbi że przynoszą straty i nie ma na nich pieniędzy.To jest tylko i wyłącznie wina złego zarządzania.Prezesi nie liczą się w ogóle z pieniędzmi,rozżucają na lewo i prawo ,byle im było dobrze,druga sprawa ogromne koszty są też związane z utrzymaniem zwązków zawodowych.Tacy związkowcy też biorą pokażne sumki,a tak naprawdę nie są potrzebne.Wiem coś o tym bo mam wujka na kopalni i słucham o tym co mówi.


Jest oczywiście opcja zmienić prezesów, ale to dopiero po wyborach może nastąpić, gdy zmieni się partia władzy na o wiele lepszą (co w dodatku wcale nie musi nastąpić po TYCH wyborach), bo nici Sojuszu są tam zbyt mocno poplątane.
Inna opcja to sprywatyzować, ale znajdź kogoś kto je kupi po sensownej cenie przy ich opinii. Aby sprywatyzować, należałoby o wieeeele poniżej ich wartości, a wtedy wyskoczą krzykacze z "rozkradaniem majątku narodowego".

Poza tym spróbój w takiej kopalni prowadzić sensowną politykę wobec pracowników. Próbójesz przeprowadzić redukcję zatrudnienia w celu ratowania kopalni - wielkie halo w mediach i protesty w całym kraju. Próbójesz zredukować płace - to samo. I musisz wszystko anulować, bo góra się wystraszyła o poparcie społeczne. W państwowych kopalniach pod tym względem jest całkowicie przerąbane.

Vader napisał(a):
Lord a powiedz mi dlaczego prywatne kopalnie przynoszą dochody...ano dlatego,że tam się liczą z pieniędzmi,bo wiedzą że mogą liczyć tylko na siebie,a nie na państwo.


Wow! Właśnie odkryłeś dlaczego zasadne jest twierdzenie o wyższości prywatnej nad państwową. A zmierzasz do...?

Vader napisał(a):
Węgiel z tych kopalni jest w takiej samej cenie,jak z kopalni państwowych.


Nie jest.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 23 paź 2004 18:38 
Jest takie przysłowie lord ze ruba psuje sie od głowy!!!
skorumpowani urzednicy biora przyklad z gury ( wszystkie partie sa skorumpowane ) , wejdz do pierwszego lepszego urzedu w polsce i zobacz co sie tam dzieje :!: BAŁAGAN tylko czym ten bałagan jest powodowany? nie mam pojecia przciez maja szybkie komputery od dawna nie uzywaja liczydla! A przezeraja kase podadnikow i sa tak tlusci ze nie chce im sie ruszyc 4 literek z za biurka to samo w dzieje sie W gminach, sadach itd.
i w kazdej z tej instytucji reprezentujace nasze panstwo siedza nie tylko politycy SLD ( nie badz smieszny sejmiki wojewodzkie nie reprezentuja tylko politycy sld, burmistrzowie nie sa powolywani przez Liderow partii )
ZUS - zapomnij o godnej rencie , emerytuze ozen sie z curka prezesa to cie moze zaprosza na bankiet za kilka milonow zl z kieszeni podatnikow tak calkiem za free


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 23 paź 2004 19:09 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Krez napisał(a):
skorumpowani urzednicy biora przyklad z gury ( wszystkie partie sa skorumpowane ) , wejdz do pierwszego lepszego urzedu w polsce i zobacz co sie tam


To prawda że wszystkie partie są w jakimś stopniu skorumpowane. Rzecz w tym, że jedne bardziej, inne mnie. Jestem prawie pewien że gdybyś odpowiednio długo szukał znalazłbyś nawet KSIĘDZA który za gotówkę wystawiłby ci chociażby lipne świadectwo ślubu.

Głównym problemem jest to, że z korupcją się nie walczy. Dlaczego? Bo skorumpowani w większości należą do partii rządzącej, do której zresztą wstąpili głównie po to aby się nachapać (taka jest już specyfika wszystkich partii władzy - jest magnesem na ten typ ludzi. Jak będzie ktoś chciał mogę przytoczyć parę linków do odpowiednich publikacji), a jej góra nic z tym nie zrobi, bo wcale nie jest lepsza (patrz - afera Rywina). Mimo wszystko wierzę że po wyborach rzecz się może naprawdę zmienić.

Krez napisał(a):
BAŁAGAN tylko czym ten bałagan jest powodowany? nie mam pojecia przciez maja szybkie komputery od dawna nie uzywaja liczydla!


Jednak pracujące tam panie ciągle w lwiej części przypadków w kwestii swojego profesjonalizmu pozostały na poziomie liczydła :P . Widziałem raz urzędniczkę w akcji przy komputerze - dwa palce wskazujące wyprostowane, spojrzenie z uwagą wodzące po klawiaturze, wyraz skupienia na twarzy i CYK! wbita literka, CYK! wbita druga (po 3 sekundach :lol: ). Całych 20-30 znaków na minutę! W skrócie - kadra do wymiany, a będzie lepiej :D . Ale to ciągle bym zaklasyfikował do spadku po poprzedniej epoce - trzeba przeczekać.

Krez napisał(a):
i w kazdej z tej instytucji reprezentujace nasze panstwo siedza nie tylko politycy SLD ( nie badz smieszny sejmiki wojewodzkie nie reprezentuja tylko politycy sld, burmistrzowie nie sa powolywani przez Liderow partii )


Nie są. Ale po wyniku jaki SLD miało w poprzednich wyborach (na wszystkich szczeblach) nie muszą być. Sojusz ciągle (do czasu) stanowi dominującą siłę polityczną.

Krez napisał(a):
ZUS - zapomnij o godnej rencie , emerytuze ozen sie z curka prezesa to cie moze zaprosza na bankiet za kilka milonow zl z kieszeni podatnikow tak calkiem za free


ZUS? To ktoś jeszcze NAPRAWDĘ myśli o tym jako o ubezpieczeniu społecznym, a nie jako o kolejnym z wielu podatków? Zresztą, nie jest to taki wielki problem jak się może wydawać - hektarek pola, przepisanie do KRUSu i po sprawie. Zrobiła tak już na przykład większość polskich taksówkarzy :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 23 paź 2004 19:13 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 02 lip 2004 8:46
Posty: 423
A Ty krez jakbys byl w SLD i mialbys okazje w2ziasc duza kase od jakiegos kulczyka za cos tam wzialbys ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 23 paź 2004 19:44 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 20 lip 2004 23:17
Posty: 261
Lokalizacja: Jarosław
Lord teraz już nie jest tak łatwo,że hektarek pola i płacisz ok 260zł na kwartał.Musisz co najmniej mieć pole przez rok i uprawiać coś na nim.Kiedys mogłeś zrobić taki "myk" ale teraz jest już trudniej.Chociaż... można dać w łapę i będziesz płacił KRUS.

_________________
Niech moc będzie z Wami


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 23 paź 2004 19:45 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 20 lip 2004 23:17
Posty: 261
Lokalizacja: Jarosław
Lord teraz już nie jest tak łatwo,że hektarek pola i płacisz ok 260zł na kwartał.Musisz co najmniej mieć pole przez rok i uprawiać coś na nim.Kiedys mogłeś zrobić taki "myk" ale teraz jest już trudniej.Chociaż... można dać w łapę i będziesz płacił KRUS.

_________________
Niech moc będzie z Wami


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 23 paź 2004 20:13 
skącz cytowac i zacznij podawac sensowne kontrargumenty :!:
Jak narazie prowadzisz skuteczny atak :!:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 23 paź 2004 21:06 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
To miał byc krótki temat.Chciałem zwrócić uwagę driadzie myslalem ze on szybko powie sorry i zmieni avantarka.Potem dodałem ankiete.Porownajcie sobie ankiete i moje pierwsza zalozenia z tym co piszecie wyjdzcie wam genialy off-topic miedzy 2-4 osobami :D

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 23 paź 2004 21:11 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 02 lip 2004 8:46
Posty: 423
Taaa najpierw avatar zmienilem keke :]

potem komuna

teraz kopalnie i huty

:shock: :D :D :D :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 23 paź 2004 23:19 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
Lord_Zabujca napisał(a):
Albo tyle co sami się dowiemy. Czy gałęź gospodarki zwana górnictwem jest tak trudna do pojęcia, że w jakiś sposób jesteśmy w tym względzie pernamentnie "gorsi" nie mieszkając w samym regionie kopalń?

W pewnym sensie tak. Nie wiecie co się tak naprawdę w kopalniach dzieje. Nie masz pojęcia o pracy górnika, tak samo jak doktorki zabierający renty ludziom chorym na ciężką pylicę. Fakt - renty to ogromna strata dla państwa, ale w większości wypadków są to zdrowi ludzie, którzy dostali je za łapówy :\ tylko dlaczego restrykcyjna polityka pana ministra sprowadza sie do "zabrać wszystkim, a komu sie należy to i tak mu oddadzą". Nie wiecie co to znaczy pracować pod ziemią, nie wiecie też jak się sprawują ci dyrektorkowie z pozamykanych kopalń. Zaraz obok kopalni powstała spółka skarbu państwa GranMarCo zajmująca się obróbką surowca skalnego (marmur, granit). W ciągu kilku lat doprowadzili do ruiny świetnie prosperującą spółkę. Teraz przejmowana jest przez inwestorów i wyprowadzana z ruiny juz zaczyna odżywać. To samo z kopalniami. Nie są NIERENTOWNE tylko ŹLE ZARZĄDZANE. Czy węgiel inaczej sie wydobywa w różnych kopalniach? Nie! Wszędzie jest podobna technologia, tylko mniej lub bardziej partaccy zarządcy. Chpre jest też to, ze firma państwowa jest winna coś innej firmie państwojej, skoro wszystko ma jednego właściciela. Ogólnie to i tak sprowadza się do tego, ze to państwo jest winne kase polskiemu bankowi (a naprawdę nie polskiemu bo juz dawno za bezcen sprzedanemu innym bankom zachodnim)
Prywatyzacja? TAK! Ale mądrze przeprowadzona. To co stało się z majątkiem państwowym woła o pomstę do nieba. Większość oddana została za bezcen.

Lord, jak juz Krez zauważył, twoje posty sprowadzają się do komentowania i "podaj statystyki", "proszę o konkretne przykłądy". Sam nie piszesz prawie nic od siebie, tylko obalasz czyjeś argumenty. Czekamy na samodzielne posty.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 24 paź 2004 0:57 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
yco napisał(a):
W pewnym sensie tak. Nie wiecie co się tak naprawdę w kopalniach dzieje.


Inaczej - czy ludzie "z zewnątrz" coś tracą próbując zaaplikować podstawowe prawa ekonomii działają w ich przypadku czy nie? Bo mam wrażenie że jednak nie.

yco napisał(a):
dużo rzeczy


Powiedzmy że pomiędzy tym cytatem wyżej a tym niżej mnie przekonałeś.

yco napisał(a):
Ogólnie to i tak sprowadza się do tego, ze to państwo jest winne kase polskiemu bankowi (a naprawdę nie polskiemu bo juz dawno za bezcen sprzedanemu innym bankom zachodnim)


Ale tutaj nieco zamieszałeś. O jakim banku mówisz? Na rynku jest ich naprawdę spora ilość...

yco napisał(a):
Prywatyzacja? TAK! Ale mądrze przeprowadzona. To co stało się z majątkiem państwowym woła o pomstę do nieba. Większość oddana została za bezcen.


Ekhem... Ewentualni inwestorzy niestety będą musieli być z tych "gorszych z zewnątrz", bo mało prawdopodobne żeby dobry inwestor mieszkał na górnym śląsku. Nie wytargujesz od kogoś takiego dobrej ceny przy takiej wspaniałej opinii jaką się cieszą polskie kopalnie (i długiem, który niezależnie od tego jaka byłaby sytuacja nieoficjalna, należy do nich i który przejmuje przedsiębiorca). Prywatyzujesz więc albo tanio, albo wcale.

yco napisał(a):
Lord, jak juz Krez zauważył, twoje posty sprowadzają się do komentowania i "podaj statystyki", "proszę o konkretne przykłądy". Sam nie piszesz prawie nic od siebie, tylko obalasz czyjeś argumenty. Czekamy na samodzielne posty.


Lepiej rozszyfrowujesz w takim razie post Kreza niż ja jeśli tamto miał na myśli. Ale zapewniam cię że gdyby wywalić u mnie [quote =""][/ quote] (i przerobić nieco aby tworzyły jednolitą całość) wiele by się nasze posty nie różniły.

A co do "proszę o statystyki, fakty" itp:

Mój pierwszy post stanowił takie wyciąganie informacji od Kreza dlatego że jedyne co zrobił to rzucił ładne słówka. Do tego jeszcze doliczmy poniższe:

"Może. Aby potwierdzić twoje słowa przydałyby się jakieś statystyki, których sam nie dałeś, a których nie chce mi się szukać. " - naprawdę mi się nie chciało ich szukać.

I już mamy wszystko z tej kategorii w tym temacie. Dość mało jak na materiał do uogulnienia na wszystkie moje posty.

Od zawsze w dyskusji stosowałem taki schemat - ustosunkować się do argumentów strony przeciwnej, przedstawić im kontrargumenty i dać własne. Jak się lepiej przyjrzysz to znajdziesz w postach moją własną twórczość bez większych problemów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 24 paź 2004 9:35 
LORD_ZABUJCA (Grunt - OMFG jego napisałem !) może byś coś "wprowadził" do tematu a nie tylko "obałał".


Ostatnio edytowano N 24 paź 2004 12:10 przez M-o-G(FriM), łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 24 paź 2004 11:28 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
W takim razie Lordzie, skoro taki z ciebie świetny ekonomista, to znajdź sposób ba rozwiązanie problemów kopalń. Później jak już tak łatwo ci to przyjdzie (w co nie wątpię) to znajdź sposób na zatrudnienie kilkunastu (kilkudziesięciu) tysięc ludzi. Ja nie ufam tym, którzy się tym teraz zajmują, bo jakoś nie działają w interesie państwa...
Fajnie sie mówi - pozamykać w holere. Fajnie sie mówi, gdy nie trzeba sie stresować myśląc, czym nakarmisz jutro dzieciaki... Podaj mi tez twoje konkretne przykłady, lub gałęzie gospodarki, gdzie tidać ten wzrost, bo na moich terenach bezrobocie ciągle wzrasta, płace stoją w miejscu, a ceny idą w górę.
Fakty? Proszą: na moich terenach, gdzie zamknęli tylko 2 małe kopalnie jest ponad 30% bezrobocie. Jedyne zakłądy produkcyjne, to General Electics i Steinhoff - zachodnie firmy w "Specjalnej Strefie Ekonomicznej" gdzie nawet podatków nie muszą płacić, a ludzi zatrudniają na 3 misiące i zwalniają :\
Teraz pomyśl sobie co się dzieje tam, gdzie zamykają ogromne kopalnie i to masowo.
Traktujesz sprawę zbyt przedmiotowo. Dokładnie tak samo, jak ci na górze, którzy biorą grubą kasę za pierdzenie w stołek, strasznie mądrze gadają, a efektem tego wszystkiego jest coraz gorsza sytuacja gospodarcza.

Kiedys zadano jakiemuś posłowi (nie pamietam juz dokladnie komu) pytanie:
- Czy za 500zł miesięcznie da sie przeżyć?
Odpowiedział:
- Skoro ludzie żyją, to chyba się da.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 24 paź 2004 12:07 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
yco napisał(a):
W takim razie Lordzie, skoro taki z ciebie świetny ekonomista, to znajdź sposób ba rozwiązanie problemów kopalń. Później jak już tak łatwo ci to przyjdzie (w co nie wątpię) to znajdź sposób na zatrudnienie kilkunastu (kilkudziesięciu) tysięc ludzi. Ja nie ufam tym, którzy się tym teraz zajmują, bo jakoś nie działają w interesie państwa...


Napisałem już że mnie w tej kwestii przekonałeś czy nie? Poza tym mówię o najbardziej podstawowych zasadach, które pozwalają dość oględnie określić skąd się biorą hałdy niesprzedawalnego węgla...

yco napisał(a):
Fajnie sie mówi - pozamykać w holere.


Napisałem wcześniej że jestem przeciwny pozamykaniu WSZYSTKIEGO, no i zamykaniu bez planu "co dalej?".

yco napisał(a):
Podaj mi tez twoje konkretne przykłady, lub gałęzie gospodarki, gdzie tidać ten wzrost, bo na moich terenach bezrobocie ciągle wzrasta, płace stoją w miejscu, a ceny idą w górę.


Patrząc w perspektywie całego kraju: bezrobocie stoi w miejscu - od trzech lat sezonowo się wacha pomiędzy 19 a 20,5%. Płace rosną (wprawdzie od 2001 roku niespecjalnie szybko, ale równoważą wzrost cen).

A co do odzuwalności wzrostu, oto co GUS ma do powiedzenia (pytałeś o pozytywne, to wybrałem pozytywne. Nie radzi sobie jednak tak dobrze tylko handel detaliczny):

Kod:
Koniunktura w przemyśle, budownictwie i handlu
w październiku 2004 r.

Mimo, że ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w październiku jest gorszy niż we wrześniu, to jego oceny są nadal pozytywne i bardziej korzystne niż w analogicznym miesiącu ostatnich lat.

W październiku ogólna koniunktura w budownictwie oceniana jest korzystnie, nieco lepiej niż we wrześniu, a także lepiej niż w analogicznym miesiącu ostatnich siedmiu lat.

W październiku ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym kształtuje się na poziomie plus 13, wobec plus 19 we wrześniu. Poprawę koniunktury sygnalizuje 26% badanych przedsiębiorstw, a jej pogorszenie - 13% (we wrześniu odpowiednio: 31% i 12%). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie. Ogólny klimat koniunktury jest oceniany pozytywnie w jednostkach obu sektorów własności, lepiej w przedsiębiorstwach prywatnych niż publicznych.

Producenci sprzętu i urządzeń rtv oceniają klimat koniunktury bardzo optymistycznie, znacznie lepiej niż przed miesiącem.

Ogólny klimat koniunktury jest oceniany przez producentów wyrobów chemicznych optymistycznie, choć nieznacznie gorzej niż w ubiegłym miesiącu

Producenci mebli oceniają w październiku swoją koniunkturę korzystnie, chociaż gorzej niż we wrześniu.

Pozytywnie, choć nieco ostrożniej niż we wrześniu, oceniana jest koniunktura w przedsiębiorstwach produkujących artykuły spożywcze, napoje i wyroby tytoniowe.

Ogólny klimat koniunktury w przedsiębiorstwach zajmujących się włókiennictwem oceniany jest przez producentów optymistycznie, choć gorzej niż we wrześniu.

Producenci wyrobów gumowych i z tworzyw sztucznych oceniają swoją koniunkturę nadal pozytywnie, choć ostrożniej niż przed miesiącem.

Bieżąca produkcja budowlano-montażowa jest oceniana korzystnie, lepiej niż we wrześniu. Pozytywne są też, choć nieco gorsze od ocen sprzed miesiąca oczekiwania dotyczące przyszłej produkcji. Przedsiębiorstwa publiczne oceniają bieżącą i przyszłą produkcję dużo lepiej niż firmy prywatne.

Bieżąca sytuacja finansowa przedsiębiorstw budowlano-montażowych jest zadowalająca.


yco napisał(a):
Fakty? Proszą: na moich terenach, gdzie zamknęli tylko 2 małe kopalnie jest ponad 30% bezrobocie. Jedyne zakłądy produkcyjne, to General Electics i Steinhoff - zachodnie firmy w "Specjalnej Strefie Ekonomicznej" gdzie nawet podatków nie muszą płacić, a ludzi zatrudniają na 3 misiące i zwalniają :\


To jest właśnie ten brak planu o którym mówię.

yco napisał(a):
Kiedys zadano jakiemuś posłowi (nie pamietam juz dokladnie komu) pytanie:
- Czy za 500zł miesięcznie da sie przeżyć?
Odpowiedział:
- Skoro ludzie żyją, to chyba się da.


Dwóch posłów postanowiło raz udowodnić na sobie że naprawdę się da. Niby jakoś przetrwali, ale tylko dlatego że się po cichu dożywiali na sejmowej stołówce :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 24 paź 2004 12:22 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
No cóż... ja tak pozytywnych statystyk na swoim koncie nie odnotowuję. Płaca nie wzrosła mi już od ponad pół roku. Zadłużenie firmy wzrasta, obroty spadają. Może za kilka lat ten "wzrost" dojdzie też do handlu detalicznego... bo jak mozesz zauwazyc, wszystko konczy się na zwykłym szarym kliencie, który idzie do sklepu i kupuje towar. Jak on nie bedzie mial za co kupić, to cały łańcuszek zacznie sie kruszyć.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL