Warcraft II pol-1 Forum

Warcraft 2 dalej zyje :)
Teraz jest Cz 28 mar 2024 19:38

Strefa czasowa: UTC [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rekomendacje gier [Shoutbox]
PostNapisane: Cz 01 kwi 2010 15:00 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Smokosz napisał(a):
twój pojnt is, że oglądanie TV nie różni sieu drastycznie od giercowania w gry które na dodatek są interaktywne. Odrzucasz stwierdzenie o tym, że "ludzie inaczej spojrzą"


Owszem, bo fakt że ludzie uważają bezmózgie lampienie się w ekran za całkowicie normalne i społecznie akceptowalne, a lampienie się w ekran połączone z wpływaniem na to co się dzieje na ekranie nie, jest idiotyczny, ale co poradzić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rekomendacje gier [Shoutbox]
PostNapisane: Cz 01 kwi 2010 20:39 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
Argumenty 'nolajf' sa moim zdaniem kompletnie idiotyczne. Jak mozna osadzac czlowieka co robi ze swoim wolnym czasem. Jest to jego prywatna sprawa. Jak dla mnie wiekszym no-lajfem jest ktos kto posiada bazylion znajomych on-line niz waskiej grupy prawdziwych 'analogowych' przyjaciol. Opinia 'ludzi' mnie nie obchodzi. Co do walenia w uszy krolika, to jest to znecanie sie nad zwierzetami, ktore ma sie nijak do poprzedniego porownania.

Zauwazylem u Smokosza, ze co wejde na forum, to zachowuje sie on kompletnie inaczej. Wyglada to tak, jakbys cierpial na jakies rozmnozenie jazni.
Andrzej probuje udowodnic za wszelka cene, ze on i tak wie lepiej. To nie jest wcale 'cool' Andrzeju, dorosnij wreszcie.
Latwo przykleic komus etykietke, ale mozna sie bardzo pomylic.

Argument o wydawaniu pieniedzy jest jeszcze bardziej idiotyczny. Juz dawno stwierdzilem ze nie ma najmniejszego sensu uzywac komputera do grania (no chyba ze jakies FLASHowe pierdolki z netu), znacznie taniej i wygodniej jest zakupic sobie konsole. Do decyzji takiej doszedlem, gdy chcialem pograc w Fallout3 - kupienie nowego PC (no rozbudowa laptopa byla praktycznie niemozliwa, w stopniu pozwalajacym na granie) wyszloby wiecej niz kupienie XBOXa. Do tego, jak juz zostalo wspomniane, zmuszeni jestesmy ciagle tego biednego kompa ulepszac... konsole kupilem pol roku temu i jedyna inwestycja bylo kupienie akumulatorow (paluszki tansze, ale czesciej trzeba je zmieniac). Pomijam cene gier, bo piractwo powinno byc tepione. Kupuje gry 'pre owned' i czesto w bardzo korzystnej cenie (MassEffect za 15EUR, MassEffect2 za 35 bo to nowosc). Do tej pory kupilem 3 gry (nie licze dwoch, ktore dostalem w bundlu z konsola za free) Fallout3, MassEffect, MassEffect 2. Na F3 i ME poswiecilem jak na razie okolo 4 miesiecy. Gralem akuraty tylko wtedy gdy nie mialem NIC innego do roboty poznymi wieczorami, w oczekiwaniu az moja kobieta wroci z pracy (no chyba ze spamowanie na forum mozna uwazac za cos pozytecznego). Kontynuujac - TV jest chyba jeszcze wiekszym wydatkiem, no chyba ze wystarczaja ci trzy publiczne kanaly (akurat jeszcze w Polsce mialem wybor miedzy TVP1, TVP2 i Polsatem). Musisz opalacac abonament RTV, kupic dekoder i placic miesiecznie za kilka kanalow (a jeszcze wiecej, jezeli chcesz miec jakis sensowny wybor), a nastepnie okazuje sie ze tak na prawde nic tam ciekawego nie ma (przynajmniej dla mnie nie bylo, gdy ostatnio zasiadlem przed TV u moich rodzicow), wieszkosc do papka dla idiotow albo klamstwa i "zle wiadomosci". Sam w domu nie odbieram zadnego rodzaju sygnalu TV. Pan inspektor chcial mi dowalic kare za nieoplacanie abonamentu bo ustawa nakazuje placenie za posiadanie odbiornika a nie za odbieranie sygnalu (chore!). Nie chcial uwierzyc ze uzywam go tylko jako wyswietlacza dla konsoli i komputera. Uwierzyl gdy przynioslem narzedzia i chcialem zabrac sie za 'pozbawienie tunera funkcji uzytkowych' czyli prostom mowiac uszkodzenia gniazd antenowych.

Ja traktuje granie jako hobby, ktore jest jakas forma rozrywki. Kto inny moze zbierac znaczki albo pokemony. Ja gram, co to komu szkodzi? Moj tatko tez pogrywa, pare razy nawet gralismy razem. Sam tez chcialbym moc kiedys pograc z wlasnym synem (na kompie/konsoli/w szachy/w pilke), tak samo jak wybrac sie na mecz, czy pojechac w gory...
Wszystko jest dla ludzi, tylko nalezy opdpowiednio tego uzywac, nie naduzywac.

BTW - gram troche w ME2 i zauwazylem sporo zmian. Gra sie troche przyjemniej, ale zbyt malo jeszcze widzialem zeby wydac jakas konkretna opinie.

Pozdrawiam,
yco.

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Ostatnio edytowano Cz 01 kwi 2010 20:46 przez yco, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rekomendacje gier [Shoutbox]
PostNapisane: Cz 01 kwi 2010 21:21 
Offline
Peon Slayer

Dołączył(a): Wt 27 cze 2006 9:57
Posty: 876
Lokalizacja: Wrocław <------- cool miasto
Cytuj:
Zauwazylem u Smokosza, ze co wejde na forum, to zachowuje sie on kompletnie inaczej. Wyglada to tak, jakbys cierpial na jakies rozmnozenie jazni.

Cytuj:
Ostatnio edytowany przez yco, Czw 01 Kwi 2010 20:46, edytowano w sumie 1 raz

no u


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rekomendacje gier [Shoutbox]
PostNapisane: Pt 02 kwi 2010 12:41 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 05 lip 2004 10:01
Posty: 335
yco napisał(a):
Argumenty 'nolajf' sa moim zdaniem kompletnie idiotyczne. Jak mozna osadzac czlowieka co robi ze swoim wolnym czasem. Jest to jego prywatna sprawa. Jak dla mnie wiekszym no-lajfem jest ktos kto posiada bazylion znajomych on-line niz waskiej grupy prawdziwych 'analogowych' przyjaciol.


Cholera, czuję się zjechany.

yco napisał(a):
Do decyzji takiej doszedlem, gdy chcialem pograc w Fallout3 - kupienie nowego PC (no rozbudowa laptopa byla praktycznie niemozliwa, w stopniu pozwalajacym na granie) wyszloby wiecej niz kupienie XBOXa.


o_o

yco napisał(a):
Do tego, jak juz zostalo wspomniane, zmuszeni jestesmy ciagle tego biednego kompa ulepszac... konsole kupilem pol roku temu i jedyna inwestycja bylo kupienie akumulatorow (paluszki tansze, ale czesciej trzeba je zmieniac).


O_O

Jak dla mnie kupowanie xboxa żeby pograć sobie w gry które mamy na kompie jest idiotyczne. Rozumiem że można kupić sobie jakąś konsolę w której nie są zastosowane proste pady taką jak Wii, gdzie grywalność jest naprawdę spora. A Fallout 3 jest akurat syfem którego tykać się nie powinno, bo ta gra jest na góra dwie - trzy godziny przy dobrych wiatrach. Nie grałem w Mass Effect, więc wstrzymuję się na ten temat.

yco napisał(a):
Kontynuujac - TV jest chyba jeszcze wiekszym wydatkiem, no chyba ze wystarczaja ci trzy publiczne kanaly (akurat jeszcze w Polsce mialem wybor miedzy TVP1, TVP2 i Polsatem).


Facepalm.jpg

Telewizora w domu nie masz? Nawet do takiego starego idzie kupić przejściówkę, gdzie można podłączyć sobie wszystkie trzy kabelki od konsoli i działa. A taki telewizor można dostać za kilkadziesiąt złoty, albo i nawet za darmo.

yco napisał(a):
Musisz opalacac abonament RTV, kupic dekoder i placic miesiecznie za kilka kanalow (a jeszcze wiecej, jezeli chcesz miec jakis sensowny wybor), a nastepnie okazuje sie ze tak na prawde nic tam ciekawego nie ma (przynajmniej dla mnie nie bylo, gdy ostatnio zasiadlem przed TV u moich rodzicow), wieszkosc do papka dla idiotow albo klamstwa i "zle wiadomosci".


Nie oglądam telewizji, bo mój telewizor służy tylko do obsługi konsol, ale to co tu napisałeś to komedia jakaś. :o

I ŹLI POLITYCY JOŁ WYJDŹMY NAPRZECIW DAMY RADĘ HOŁ HOŁ ŚWIĘTA IDO!



No offence, ale nie masz racji. :<

_________________
guwno


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rekomendacje gier [Shoutbox]
PostNapisane: Pt 02 kwi 2010 13:51 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
scarab napisał(a):
Jak dla mnie kupowanie xboxa żeby pograć sobie w gry które mamy na kompie jest idiotyczne. Rozumiem że można kupić sobie jakąś konsolę w której nie są zastosowane proste pady taką jak Wii, gdzie grywalność jest naprawdę spora. A Fallout 3 jest akurat syfem którego tykać się nie powinno, bo ta gra jest na góra dwie - trzy godziny przy dobrych wiatrach. Nie grałem w Mass Effect, więc wstrzymuję się na ten temat.

Serie Fallout uwielbiam! Nawet 'trojke' mimo, ze wielu ja krytykuje... Padem gra sie fajnie, nawet wygodniej niz na KB bo mozna sie polozyc wygodnie na sofie. Probowalem tego z bezprzewodowa klawiatura i mycha ale bylo holernie niewygodnie. Konsole kupile wlasnie po to zeby nie kupowac kompa, nie martwic sie o wieczne problemy z niekompatybilnymi sterownikami, wirusami, slaba wydajnoscia, ustawianiem opcji i cala masa innych bzdur. Kupujac gre na konsole mam pewnosc ze bedzie mi chodzic plynnie.
Akurat w Wii tez mialem okazje pograc, i o ile na poczatku jest fajnie, tak pozniej jest juz nuda. To nie tylko moja opinia, ale takze kilku moich znajomych. Raz na imprezie ktos wlaczyl i po pol godzinie juz nikomu sie nie chcialo...

scarab napisał(a):
Telewizora w domu nie masz? Nawet do takiego starego idzie kupić przejściówkę, gdzie można podłączyć sobie wszystkie trzy kabelki od konsoli i działa. A taki telewizor można dostać za kilkadziesiąt złoty, albo i nawet za darmo.
Mam - 40'' LCD, ale, jak juz wspomnialem, jako ekran do konsoli i laptopa (do ogladania filmow).

scarab napisał(a):
yco napisał(a):
Musisz opalacac abonament RTV, kupic dekoder i placic miesiecznie za kilka kanalow (a jeszcze wiecej, jezeli chcesz miec jakis sensowny wybor), a nastepnie okazuje sie ze tak na prawde nic tam ciekawego nie ma (przynajmniej dla mnie nie bylo, gdy ostatnio zasiadlem przed TV u moich rodzicow), wieszkosc do papka dla idiotow albo klamstwa i "zle wiadomosci".

Nie oglądam telewizji, bo mój telewizor służy tylko do obsługi konsol, ale to co tu napisałeś to komedia jakaś. :o

To nie komedia, to rzeczywistosc - telewizja nie jest darmowa, ale jako dzieciak mieszkajacy u rodzicow mozesz o tym nie wiedziec. Co do 'zlych wiadomosci' to niestety taka jest prawda - tylko takie sie dobrze sprzedaja i wlasnie one przewazaja... Telewizja klamie i oglupia. Programy sa robiona 'dla idiotow', bo wlasnie oni stanowia znakomita wiekszosc. Nawet z anteny TVP znikaja programy edukacyjne, bo lepiej zrobic kolejnego gniota w stylu "gwiazdy sraja na estradzie" albo nakrecic tani serial o smutnej polskiej rzeczywistosci, bo to wlasnie uwielbiaja gospodynie domowe. Jak dla mnie to nie jest to komedia.

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rekomendacje gier [Shoutbox]
PostNapisane: Pt 02 kwi 2010 15:16 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 05 lip 2004 10:01
Posty: 335
yco napisał(a):
Serie Fallout uwielbiam!


Też jestem wielkim fanem Fallouta, ale trójka jest po prostu przegięciem który nie powinien w ogóle nazywać się tym mianem. Mam nadzieję, że New Vegas będzie znacznie lepsze.

yco napisał(a):
Padem gra sie fajnie, nawet wygodniej niz na KB bo mozna sie polozyc wygodnie na sofie. Probowalem tego z bezprzewodowa klawiatura i mycha ale bylo holernie niewygodnie.


No ja właśnie miałem odwrotne wrażenie, bo mi się lepiej grało mychą i klawiaturą przy biurku, bo leżeć podczas gry to mi się nie chce za bardzo ze względu na brak wygody.

yco napisał(a):
Konsole kupile wlasnie po to zeby nie kupowac kompa, nie martwic sie o wieczne problemy z niekompatybilnymi sterownikami, wirusami, slaba wydajnoscia, ustawianiem opcji i cala masa innych bzdur. Kupujac gre na konsole mam pewnosc ze bedzie mi chodzic plynnie.


Może stawiasz na najwyższą grafikę w kwestii konsol, akurat ja stawiam bardziej na fabułę i grywalność, z resztą to gusta i guściki. A problemy z wirusami i innymi rzeczami są kwestią naturalną, na 100% występują również na konsolach jeśli mają połączenie do internetu, więc to nie jest żaden argument.

yco napisał(a):
Akurat w Wii tez mialem okazje pograc, i o ile na poczatku jest fajnie, tak pozniej jest juz nuda. To nie tylko moja opinia, ale takze kilku moich znajomych. Raz na imprezie ktos wlaczyl i po pol godzinie juz nikomu sie nie chcialo...


Graliście zapewne tylko i wyłącznie w Wii Sports, które właśnie jest dobre tylko na pierwszą styczność z konsolą. Jest masa zajebistych gier na Nintendo, a jak Ci brakuje jakiegoś tytułu, zawsze możesz ściągnąć coś retro w stylu Dr. Mario czy Contra, i pograć sobie z kimś w te stare tytuły z o wiele większą przyjemnością. Ale ludzie właśnie kojarzą Wii z machaniem Wiimote przy graniu w Golfa albo Tennisa, więc to nie jest Twoja wina że jesteś do tego obrzydzony.

yco napisał(a):
To nie komedia, to rzeczywistosc - telewizja nie jest darmowa, ale jako dzieciak mieszkajacy u rodzicow mozesz o tym nie wiedziec.


No, zwłaszcza że rodzice obciążają mnie pomniejszymi wkładami na wydatki na takie rzeczy, nie mogę o tym wiedzieć. :<

yco napisał(a):
. Co do 'zlych wiadomosci' to niestety taka jest prawda - tylko takie sie dobrze sprzedaja i wlasnie one przewazaja... Telewizja klamie i oglupia. Programy sa robiona 'dla idiotow', bo wlasnie oni stanowia znakomita wiekszosc. Nawet z anteny TVP znikaja programy edukacyjne, bo lepiej zrobic kolejnego gniota w stylu "gwiazdy sraja na estradzie" albo nakrecic tani serial o smutnej polskiej rzeczywistosci, bo to wlasnie uwielbiaja gospodynie domowe. Jak dla mnie to nie jest to komedia.


Fakt oczywisty, ale chyba przesadzasz. Jak to czytałem, miałem wrażenie że czytam jakiegoś nawiedzonego gościa od teorii spiskowych który twierdzi że BANK ŚWIATOWY CHCE NAS OGŁUPIĆ OGLĄDANIEM DURNYCH PROGRAMÓW!!!1

Tylko że zauważ, że ludzie to lubią i to nie jest ich wina że to oglądają, po prostu gdy w telewizji leci program edukacyjny z np. Krystyną Czubówną, to na 100% wolisz przełączyć na inny kanał po obejrzeniu choćby minuty tego programu. Ludzie lubią akcję, w końcu jesteśmy jeszcze na poziomie zwierząt, tak samo lubi przemoc w filmach, głupoty w programach, gdyż jest to potrzeba naszego gatunku. Nie wiem jak się nazywa ta rzecz, ale to zwykle opisuje się w psychologii przy agresji. Jak nie wyzwlasz swojego gniewu, albo niepokojów lub ogólnie nie ekspresjonujesz swoich uczuć na zewnątrz to popadasz w stany depresyjne, albo ogólnie czujesz że jest smutaśno. Jesteśmy tylko ludźmi, w końcu takie same z nas zwierzęta, tylko że jesteśmy o wiele bardziej inteligentni od wszystkich obecnych gatunków ziemskich. Z resztą, ten temat pozostawiłbym dla ludzi którzy się zajmują kreacjonizmem.

inb4 Lord Zabujca

_________________
guwno


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rekomendacje gier [Shoutbox]
PostNapisane: Pt 02 kwi 2010 15:38 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
Cytuj:
jest po prostu przegięciem który nie powinien w ogóle nazywać się tym mianem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rekomendacje gier [Shoutbox]
PostNapisane: Pt 02 kwi 2010 17:09 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
[
Scarab napisał(a):
Też jestem wielkim fanem Fallouta, ale trójka jest po prostu przegięciem który nie powinien w ogóle nazywać się tym mianem. Mam nadzieję, że New Vegas będzie znacznie lepsze.
Mialem podobne obawy po zetknieciu z innymi produkcjami Bethesdy, ale moim zdaniem F3 akurat bardzo sie im udal. Jezeli Tobie sie nie podobal to trudno, Twoja strata.
Scarab napisał(a):
No ja właśnie miałem odwrotne wrażenie, bo mi się lepiej grało mychą i klawiaturą przy biurku, bo leżeć podczas gry to mi się nie chce za bardzo ze względu na brak wygody.
To zalezy jak kto lezy. Mi jest znacznie wygodniej na sofie niz na krzesle. Poczatkowo tez kiepsko mi sie gralo padem, szczegolnie po wielu latach grania na PC. Juz sie przyzwyczailem i jest super. Jeszcze lepiej gra sie padem w platformowki (Braid, Splosion Man)
Scarab napisał(a):
Może stawiasz na najwyższą grafikę w kwestii konsol, akurat ja stawiam bardziej na fabułę i grywalność, z resztą to gusta i guściki. A problemy z wirusami i innymi rzeczami są kwestią naturalną, na 100% występują również na konsolach jeśli mają połączenie do internetu, więc to nie jest żaden argument.
Znowu kula w plot. Grafika na konsoli jest jednak slabsza niz na PC, ale zawsze plynna. Nie powiesz mi ze gry na konsole nie moga miec dobrej fabuly i sa mniej grywalne? Co do wirusów - NIE MA ich na konsolach.
Scarab napisał(a):
Graliście zapewne tylko i wyłącznie w Wii Sports, które właśnie jest dobre tylko na pierwszą styczność z konsolą. Jest masa zajebistych gier na Nintendo, a jak Ci brakuje jakiegoś tytułu, zawsze możesz ściągnąć coś retro w stylu Dr. Mario czy Contra, i pograć sobie z kimś w te stare tytuły z o wiele większą przyjemnością. Ale ludzie właśnie kojarzą Wii z machaniem Wiimote przy graniu w Golfa albo Tennisa, więc to nie jest Twoja wina że jesteś do tego obrzydzony.
Tu masz racje, gralismy glownie w Wii Sports i musze przyznac ze zabawa byla swietna, ale tylko jesli gralo sie w kilka osob. Pogralem tez w Zelda Twilight Princess, ale nie za duzo. Nie mialem zbytnio czasu i musialem konsole oddalem znajomym. Sam bym jednak tego nie kupil, szkoda kasy.

Scarab napisał(a):
Fakt oczywisty (?), ale chyba przesadzasz. Jak to czytałem, miałem wrażenie że czytam jakiegoś nawiedzonego gościa od teorii spiskowych który twierdzi że BANK ŚWIATOWY CHCE NAS OGŁUPIĆ OGLĄDANIEM DURNYCH PROGRAMÓW!!!
Tylko że zauważ, że ludzie to lubią i to nie jest ich wina że to oglądają

Nie ich? Czyja w takim razie? Niestety statystycznie wiekszosc spoleczenstwa to przecietniaki (bylbym nawet sklonny nazwac ich ignorantami, jesli nawet nie idiotami). Szkoda tylko, ze reszta musi przez to cierpiec.
Scarab napisał(a):
po prostu gdy w telewizji leci program edukacyjny z np. Krystyną Czubówną, to na 100% wolisz przełączyć na inny kanał po obejrzeniu choćby minuty tego programu.
hmm... pozwol, ze sie z Toba tutaj nie zgodze.
Scarab napisał(a):
Ludzie lubią akcję, w końcu jesteśmy jeszcze na poziomie zwierząt, tak samo lubi przemoc w filmach, głupoty w programach, gdyż jest to potrzeba naszego gatunku. Nie wiem jak się nazywa ta rzecz, ale to zwykle opisuje się w psychologii przy agresji. Jak nie wyzwlasz swojego gniewu, albo niepokojów lub ogólnie nie ekspresjonujesz swoich uczuć na zewnątrz to popadasz w stany depresyjne, albo ogólnie czujesz że jest smutaśno. Jesteśmy tylko ludźmi, w końcu takie same z nas zwierzęta, tylko że jesteśmy o wiele bardziej inteligentni od wszystkich obecnych gatunków ziemskich. Z resztą, ten temat pozostawiłbym dla ludzi którzy się zajmują kreacjonizmem.
Nie wiem jakiego gatunku przedstawicielem jestes jesli nadal jestes "na poziomie zwierzat", wolisz glupoty od nauki, kochasz przemoc, popadasz w depresje gdy nie wyladujesz jakis agresji... Ja chyba musze pochodzic od jakiejs innej malpy niz ty.

Ja bardzo lubie filmy przyrodnicze i dokumentalne, popularno naukowe. Nie wiem tez czego chcesz od Czubownej, chyba ze wolisz Dode, twoja decyzja. Szkoda tylko ze w TV tych programow juz praktycznie nie ma, a jesli juz cos jest to i tak produkcji zagranicznej. Niedawno zdjeli "Laboratorium" Wiktora Niedzickiego, program nadawany od 1985 roku... nauka slabo sie sprzedaje.

Podsumowujac - nie obchodzi mnie co mysla o mnie ludzie. Nie ogladam TV Gram czasami, nie nalogowo, nie wiem dlaczego tak sie strasznie niektorzy oburzyli.
Wybralem konsole nad kompem z lenistwa - wrzucasz plyte i grasz, zadnych problemow. Jak ktos lubi spedzac czas na konfiguracji i wydawac kase na ciagle ulepszanie go, to jego sprawa.

Troche zeszlismy z tematu, moze niech moderator wytnie i zrobi z tego osobny.


Wracajac do oryginalnego tematu - polecam gierke "Splosion Man". Swietnie gra sie samemu, a jeszcze lepiej w dwie osoby (mozna nawet w 4, ale jeszcze nie probowalem)

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rekomendacje gier [Shoutbox]
PostNapisane: Pt 02 kwi 2010 17:17 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Cytuj:
Andrzej probuje udowodnic za wszelka cene, ze on i tak wie lepiej. To nie jest wcale 'cool' Andrzeju, dorosnij wreszcie.

Dużo czasu zajelo ci wpadniecie na to ze chce udowodnic ze mam racje jak juz cos mowie. Ale ostatnio zmienilem taktyke, z racji tego ze nie ma komu i po prostu mowie ze mam racje bez udowadniania.
Cytuj:
Argumenty 'nolajf' sa moim zdaniem kompletnie idiotyczne. Jak mozna osadzac czlowieka co robi ze swoim wolnym czasem. Jest to jego prywatna sprawa.

LoL wtf. W skrocie, jak mozna w ogole osadzac czlowieka? Normalnie. Osadzam bo chce. I nie mam z tym problemu. Zreszta my tu dyskutujemy o czyms innym (znaczy smokosz i LZ - ja juz pryzznalem avengerowa racje czyli wszyscy maja racje)

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rekomendacje gier [Shoutbox]
PostNapisane: Pt 02 kwi 2010 18:06 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
Cytuj:
Niestety statystycznie wiekszosc spoleczenstwa to przecietniaki


Oczywiście mówisz o nich "oni", bo ty, dorosły facet grający w gry komputerowe to w żadnym wypadku nie jest przecietniak tylko jednostka wybitna o której przyszłe pokolenia beudą sieu uczyć w szkołach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rekomendacje gier [Shoutbox]
PostNapisane: Pt 02 kwi 2010 18:51 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 05 lip 2004 10:01
Posty: 335
yco napisał(a):
Nie ich? Czyja w takim razie? Niestety statystycznie wiekszosc spoleczenstwa to przecietniaki (bylbym nawet sklonny nazwac ich ignorantami, jesli nawet nie idiotami). Szkoda tylko, ze reszta musi przez to cierpiec.


Przecież piszę że to nie jest ich wina, że wybierają żeby to oglądać. Większość gospodarstw domowych nie posiada więcej kanałów niż te siedem publicznych, czy tam sześć, nie orientuję się teraz, dlatego oglądają syfiaste produkcje pod publiczkę. Zwłaszcza że większość ludzi oglądających dzisiaj telewizję to śmiejące się ryje do kineskopu na widok głupszych od nich sytuacji i programów typu Hannah Montana. :x

yco napisał(a):
Nie wiem jakiego gatunku przedstawicielem jestes jesli nadal jestes "na poziomie zwierzat", wolisz glupoty od nauki, kochasz przemoc, popadasz w depresje gdy nie wyladujesz jakis agresji...


Kto powiedział że tak robię.. Mówię że ludzie mają takie cechy, bo jesteśmy do cholery ssakami i nie jesteśmy w pełni wyposażonymi istotami wyższymi które się znacznie różnią od zwierząt. Masz potrzeby fizjologiczne, musisz jeść, pić, pracować, funkcjonować, bo bez tego popadłbyś w stany depresyjne, niektórzy potrzebują chwilę popracować żeby nie popaść w depresję, a inni wyzwalają agresję na worku treningowym żeby im emocje opadły.

yco napisał(a):
Ja bardzo lubie filmy przyrodnicze i dokumentalne, popularno naukowe. Nie wiem tez czego chcesz od Czubownej, chyba ze wolisz Dode, twoja decyzja. Szkoda tylko ze w TV tych programow juz praktycznie nie ma, a jesli juz cos jest to i tak produkcji zagranicznej. Niedawno zdjeli "Laboratorium" Wiktora Niedzickiego, program nadawany od 1985 roku... nauka slabo sie sprzedaje.


Nie, nie wolę Dody, a zamiast programów przyrodniczych wolałbym obejrzeć jakiś program dokumentalny z jakiejś dziedziny historii bo mnie to bardziej interesuje. Z resztą, trochę się zapędziłem z faktem o zmienianiu kanału, ale zapewne większość ludzi tak zrobi jak powiedziałem bo ich nie będzie to interesowało. Czubówna akurat jest spox kobita, chętnie bym ją usłyszał zapowiadającą trzecią wojnę światową. xd

yco napisał(a):
Ja chyba musze pochodzic od jakiejs innej malpy niz ty.


Gdybyśmy pochodzili od tej samej, to byśmy byli rodziną, hahahadhisdfasufhdakjshfksadhfa żart.



Polecam Super Mario 64.

_________________
guwno


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rekomendacje gier [Shoutbox]
PostNapisane: Pt 02 kwi 2010 21:17 
Offline
Peon Slayer

Dołączył(a): Wt 27 cze 2006 9:57
Posty: 876
Lokalizacja: Wrocław <------- cool miasto
anczej napisał(a):
ja juz pryzznalem avengerowa racje czyli wszyscy maja racje


jest kilka zalozen, stary...
a) osoba musi umiec muwic po polsku
b) jesli w debacie jedna ze stron jest zabujca, ma on racje, chyba, ze w obozie przeciwnym znajduje sie ja
c) jesli w debacie jedna ze stron jest andrzej, przyznaje racje stronie przeciwnej

Poza tym to tak, w sumie tak. W tematach bez sęsu wole tworzyc glupie komenty niz pisac bez wczesniej wymienionego sęsu.

Pozdrawiam,
przyszły moderator Avenger.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rekomendacje gier [Shoutbox]
PostNapisane: Pt 02 kwi 2010 21:25 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
Scarab napisał(a):
Przecież piszę że to nie jest ich wina, że wybierają żeby to oglądać. Większość gospodarstw domowych nie posiada więcej kanałów niż te siedem publicznych, czy tam sześć, nie orientuję się teraz, dlatego oglądają syfiaste produkcje pod publiczkę. Zwłaszcza że większość ludzi oglądających dzisiaj telewizję to śmiejące się ryje do kineskopu na widok głupszych od nich sytuacji i programów typu Hannah Montana. :x
No jasne, to spoleczenstwo zmusza jednostki to bycia idiotami.

Scarab napisał(a):
Kto powiedział że tak robię.. Mówię że ludzie mają takie cechy, bo jesteśmy do cholery ssakami i nie jesteśmy w pełni wyposażonymi istotami wyższymi które się znacznie różnią od zwierząt. Masz potrzeby fizjologiczne, musisz jeść, pić, pracować, funkcjonować, bo bez tego popadłbyś w stany depresyjne, niektórzy potrzebują chwilę popracować żeby nie popaść w depresję, a inni wyzwalają agresję na worku treningowym żeby im emocje opadły.
A jeszcze inni wola siedziec "na socjalu" i gapic sie w TV.

Scarab napisał(a):
Nie, nie wolę Dody, a zamiast programów przyrodniczych wolałbym obejrzeć jakiś program dokumentalny z jakiejś dziedziny historii bo mnie to bardziej interesuje. Z resztą, trochę się zapędziłem z faktem o zmienianiu kanału, ale zapewne większość ludzi tak zrobi jak powiedziałem bo ich nie będzie to interesowało.
Jak juz pisalem - uwielbiam filmy przyrodnicze, dokumentalne i popularno-naukowe, podroznicze i wszelkie edukacyjne. Szkoda tylko ze takich prawie juz nie ma.

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rekomendacje gier [Shoutbox]
PostNapisane: Pt 02 kwi 2010 22:14 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Cytuj:
Jak juz pisalem - uwielbiam filmy przyrodnicze, dokumentalne i popularno-naukowe, podroznicze i wszelkie edukacyjne. Szkoda tylko ze takich prawie juz nie ma.


BOOOOOOOOOOORRRRRRIIINNNGGGGG

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rekomendacje gier [Shoutbox]
PostNapisane: Pt 02 kwi 2010 22:27 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
Ja lubie przyrodnicze o kul stforach np takie wielkie papugi kloce jak dupa Scaraba tłusta i one chodzą i robią ARAU ARAU MUUUU

albo różne kosmate

albo słonie też lubie takie że małe słonie chodzą i jest milusio


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rekomendacje gier [Shoutbox]
PostNapisane: Pt 02 kwi 2010 22:31 
Offline
Peon Slayer

Dołączył(a): Wt 27 cze 2006 9:57
Posty: 876
Lokalizacja: Wrocław <------- cool miasto
Ja tez czesto ogladam filmy przyrodnicze... glownie o perliczkach i kurach domowych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rekomendacje gier [Shoutbox]
PostNapisane: So 03 kwi 2010 0:24 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Lord_Zabujca, wcześniej napisał(a):
*posty*
Scarab, później napisał(a):
inb4 Lord Zabujca


Taa, nie jestem przekonany że wiesz jak działa inb4 :lol:.

Ok, podwątki:
- FO3 - kluczem do nie nielubienia go jest traktowanie go jak TES:Capital Wasteland, którym zresztą jest. Wtedy mamy generalnie przeciętną grę z przebłyskami tak geniuszu jak debilizmu, co stanowi znaczący krok w dobrym kierunku względem wysysacza dusz którym był TES:Oblivion.
- Konsole VS PC:
a) Wirusy - heh, nie. Wirusy jako takie dla człowieka z choć kawałkiem sprawnego w rzeczach komputerowych mózgu nie stanowią bezpośredniego problemu na komputerach, a konsol generalnie nie opłaca się infekować (podobną "pierwszą linię obrony" mają również Macintosh'e :D), choć pewnie by się dało. Generalnie sytuacja wygląda teraz tak: link
b) Koszty - tu sprawa jest śliska, bo jeśli chce się utrzymywać swojego PC blisko szczytu dostępnej technologii to z pewnością PC wychodzi drożej. Z drugiej strony porządny telewizor też kosztuje, a nawet upgrade'ując swojego PC raz na 3 lata wciąż ma się możliwość uruchomiania praktycznie wszystkiego co warto uruchamiać. Do tego dochodzi jeszcze mnóstwo darmowego contentu jaki dostarcza PC jak wszelkiego rodzaju mody do gier, nieoficjalne patche, sterty ciekawych freeware'owych i abandonware'owych produkcji itp - myślę że dałoby się argumentować porównywalność obu podejść.
c) Sposób kontroli - jako człowiek grający praktycznie we wszystko, z fps'ami i rts'ami włącznie, za pomocą kombinacji klawiatura + touchpad, mam do powiedzenia tylko że rzecz tutaj to generalnie kwestia gustu :lol:. Mysz + klawiatura jest wyraźnie lepsza od pada do wspomnianych dwóch gatunków (kiedy wypuszczono takie Halo 2 na PC pozwolono grać na tych samych serwerach ludziom z konsolami i PC'tami, przy czym konsolowcy mieli jeszcze wbudowany wariant aimbota - niewiele im to pomagało :lol:), za to mniej wygodna w użyciu w pozycji "rozsiadł się w fotelu i odpoczywa". Stąd wszystko zależy od osobnych warunków. A w platformówki akurat da się całkiem wygodnie grać na klawiaturach, a mówię to mając doświadczenie z joystickami (choć jeszcze za czasów c64), klawiaturą i padami - pady wyraźnie wygrywają dopiero w wszelkiego rodzaju bijatykach.
d) "Grafika na konsoli zawsze słabsza, ale płynna" - hmm, to akurat nie jest koniecznie prawda, w żadną z tych dwóch stron. Microsoft wymaga średniego framerate'u 30 fps, ale o ile jest to spełnione to dopuszczają nawet dość spore lokalne spadki - zdaje się że w GTA4 na przykład było to zauważalne (nie wiem, nie grałem na konsoli). Z drugiej strony o ile PC bezdyskusyjnie pozwala na potencjalnie o wiele lepszą grafikę, to gry wychodzące na obu platformach z reguły mają całkowicie dupnie przepisany kod na PC i nawet mocna maszyna będzie musiała się zadowolić niższymi niż konsolowe detalami. Nie jest to jako taka wina samej platformy (i nie ma co wierzyć w "ZOMG TYLE MOŻLIWYCH KONFIGURACJI TRZA WSPIERAĆ, SETKI MILIARDÓW WRĘCZ, OFC NIE BĘDZIE ZBYT DOBRZE" - kiedy ostatnio widzieliście komputer z procesorem innej firmy niż Intel lub AMD lub kartą graficzną firmy innej niż ATI lub nVidia, ew. Intel?), ale że stało się to praktycznie regułą dla firm piszących wymagające sprzętowo gry...
e) jakość gier - cóż, konsole narzucają sporo ograniczeń na temat tego co i jak należy robić i często gry przez to cierpią. Przykładem może tutaj być świetny Deus Ex i dość przeciętny Deus Ex 2 z jego mikrohubami spowodowanymi małą ilością pamięci dostępnej na konsoli pod którą był jednocześnie pisany, albo dostosowane do padów interfejsy w KOTOR'ach. Nie znaczy to jednak że nie można na konsolę zaprojektować dobrej gry.
- W telewizji są głównie głupoty, i ludzie to oglądają - w telewizji są głównie głupoty, i ludzie to oglądają :P.


A co do samego, właściwego tematu jakim były rekomendacje gier, to wyszła wreszcie nowa wersja Dwarf Fortress, a changelog wygląda świetnie, choć z dokładniejszym przyjrzeniem się pewnie warto zaczekać na wyjście przynajmniej jednego tradycyjnego postrelease'owego patcha.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rekomendacje gier [Shoutbox]
PostNapisane: N 04 kwi 2010 20:50 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
Dowodów na potwierdzenie mojej teorii nie trzeba szukać daleko. Porównanie z królikiem wydało sie wam pewnie radykalne ale dziś na WarCrafcie spotkałem żywy dowód tego, że jednak coś jest na rzeczy (i pamietajmy, że to tylko gracz w2 - ilu wiec nie-zacofanych graczy ma takie odchyły?):


Załączniki:
królik.JPG [7.85 KiB]
Pobrane 32 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rekomendacje gier [Shoutbox]
PostNapisane: Pn 12 kwi 2010 16:48 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
Lord_Zabujca napisał(a):
Ok, podwątki:
- FO3 - kluczem do nie nielubienia go jest traktowanie go jak TES:Capital Wasteland, którym zresztą jest. Wtedy mamy generalnie przeciętną grę z przebłyskami tak geniuszu jak debilizmu, co stanowi znaczący krok w dobrym kierunku względem wysysacza dusz którym był TES:Oblivion.
Jeśli tak to ujmujesz to OK. Ja do większości gier podchodzę indywidualnie, bo często bazując na cudzych opiniach i na porównaniach do innych gier można wyciągnąć mylne wnioski i pominąć grę, która może się bardzo spodobać mimo jakichś tam niedociągnięć. Jeżeli poczuję klimat to jestem w stanie wybaczyć bardzo wiele, najważniejsza jest zabawa. Przy grach niestety zmuszeni jesteśmy godzić się na wiele uproszczeń i głupich rozwiązań. Jak tu grac w super-realistyczną grę? Przykład: po jednym trafieniu pociskiem (obojętnie w jaką część ciała) musiałbym spędzić X czasu w szpitalu. (no dobra, dałoby się dalej walczyć z odstrzelonym kawałkiem ucha)

Lord_Zabujca napisał(a):
- Konsole VS PC:
a) Wirusy - heh, nie. Wirusy jako takie dla człowieka z choć kawałkiem sprawnego w rzeczach komputerowych mózgu nie stanowią bezpośredniego problemu na komputerach
Chyba ze instaluje wszystko co ściągnie z neta i "musi" używać cracków do prawie każdej gry, no bo przecież nie kupi w sklepie jak może "za darmo" mieć z neta (często nawet ignorując ostrzeżenia programu antywirusowego, jeżeli taki ma), a takich mamy niestety większość. Dlatego problem istnieje i zawsze będzie.
Lord_Zabujca napisał(a):
a konsol generalnie nie opłaca się infekować (podobną "pierwszą linię obrony" mają również Macintosh'e :D), choć pewnie by się dało
Pewnie by się dało, ale póki co problem nie istnieje. OS konsoli też zawiera błędy (dowód - niedawne problemy z PS3).

Lord_Zabujca napisał(a):
b) Koszty - tu sprawa jest śliska, bo jeśli chce się utrzymywać swojego PC blisko szczytu dostępnej technologii to z pewnością PC wychodzi drożej. Z drugiej strony porządny telewizor też kosztuje, a nawet upgrade'ując swojego PC raz na 3 lata wciąż ma się możliwość uruchomiania praktycznie wszystkiego co warto uruchamiać.
TV praktycznie jest w każdym domu tak czy inaczej. Co do modernizacji - niestety znacznie częściej (po to żeby pograć komfortowo), a co trzy lata "duży upgrade" (MB+CPU+RAM+GFX) bo w dzisiejszych czasach producenci nas do tego zmuszają zmieniając co chwile złącza i standardy.

Lord_Zabujca napisał(a):
Do tego dochodzi jeszcze mnóstwo darmowego contentu jaki dostarcza PC jak wszelkiego rodzaju mody do gier, nieoficjalne patche, sterty ciekawych freeware'owych i abandonware'owych produkcji itp - myślę że dałoby się argumentować porównywalność obu podejść.
Większość da się uruchomić na przeciętnym kompie biurowym, który także jest w każdym domu.

Lord_Zabujca napisał(a):
Sposób kontroli - jako człowiek grający praktycznie we wszystko, z fps'ami i rts'ami włącznie, za pomocą kombinacji klawiatura + touchpad, mam do powiedzenia tylko że rzecz tutaj to generalnie kwestia gustu :lol:. Mysz + klawiatura jest wyraźnie lepsza od pada do wspomnianych dwóch gatunków (kiedy wypuszczono takie Halo 2 na PC pozwolono grać na tych samych serwerach ludziom z konsolami i PC'tami, przy czym konsolowcy mieli jeszcze wbudowany wariant aimbota - niewiele im to pomagało :lol:), za to mniej wygodna w użyciu w pozycji "rozsiadł się w fotelu i odpoczywa". Stąd wszystko zależy od osobnych warunków. A w platformówki akurat da się całkiem wygodnie grać na klawiaturach, a mówię to mając doświadczenie z joystickami (choć jeszcze za czasów c64), klawiaturą i padami - pady wyraźnie wygrywają dopiero w wszelkiego rodzaju bijatykach.
Kwestia gustu, ciężko to porównywać. Klawiatura+Mysz daje przewagę tylko przy FPSach i RTSach. Tak samo kiepsko gra się w FPSa JoyStickiem jak w symulator lotu klawiaturą i myszką. Padem da się grać w oba gatunki i to dość komfortowo.
Lord_Zabujca napisał(a):
"Grafika na konsoli zawsze słabsza, ale płynna" - hmm, to akurat nie jest koniecznie prawda, w żadną z tych dwóch stron. Microsoft wymaga średniego framerate'u 30 fps, ale o ile jest to spełnione to dopuszczają nawet dość spore lokalne spadki - zdaje się że w GTA4 na przykład było to zauważalne (nie wiem, nie grałem na konsoli).
akurat na konsoli framerate jest praktycznie stały (MassEffect 30fps, żadnych lagów nie stwierdziłem).
Lord_Zabujca napisał(a):
Z drugiej strony o ile PC bezdyskusyjnie pozwala na potencjalnie o wiele lepszą grafikę, to gry wychodzące na obu platformach z reguły mają całkowicie dupnie przepisany kod na PC i nawet mocna maszyna będzie musiała się zadowolić niższymi niż konsolowe detalami. Nie jest to jako taka wina samej platformy (i nie ma co wierzyć w "ZOMG TYLE MOŻLIWYCH KONFIGURACJI TRZA WSPIERAĆ, SETKI MILIARDÓW WRĘCZ, OFC NIE BĘDZIE ZBYT DOBRZE" - kiedy ostatnio widzieliście komputer z procesorem innej firmy niż Intel lub AMD lub kartą graficzną firmy innej niż ATI lub nVidia, ew. Intel?), ale że stało się to praktycznie regułą dla firm piszących wymagające sprzętowo gry...
Nie jest to ani wina konsol ani PC tylko i wyłącznie lenistwo programistów. Gry, które są robiona tylko na PC są tego najlepszym przykładem - po co optymalizować kod, łatwiej podać wyższe wymagania (rekomendowane).
Lord_Zabujca napisał(a):
jakość gier - cóż, konsole narzucają sporo ograniczeń na temat tego co i jak należy robić i często gry przez to cierpią. Przykładem może tutaj być świetny Deus Ex i dość przeciętny Deus Ex 2 z jego mikrohubami spowodowanymi małą ilością pamięci dostępnej na konsoli pod którą był jednocześnie pisany, albo dostosowane do padów interfejsy w KOTOR'ach. Nie znaczy to jednak że nie można na konsolę zaprojektować dobrej gry.
to samo, co już napisałem wcześniej. W FO3 można zwiedzić cały Wasteland i ani razu nie zobaczysz 'Loading...', jedyne momenty to przechodzenie między lokacjami, ale po zrzuceniu gry na HDD czas ładowania jest minimalny (nie mam wersji na PC więc nie mogę porónać).

Lord_Zabujca napisał(a):
W telewizji są głównie głupoty, i ludzie to oglądają - w telewizji są głównie głupoty, i ludzie to oglądają :P.
W telewizji są głównie głupoty i ludzie to oglądają. W telewizji będzie jeszcze więcej głupot a ludzie i tak będą to oglądać.

Nie próbuję udowodnić wyższości jednej platformy nad drugą. Zauważ jedynie, że każde z rozwiązań ma swoje dobre i słabe strony. Każdy sam wie co lubi i w co lubi grać. Ja osobiście stwierdziłem, że dla mnie konsola to dobre rozwiązanie. Przeszło mi już dawno temu komputerowo-growe maniactwo. Nie mam czasu/chęci na ciągłe zajmowanie się kompem. Znam ludzi, którzy jedynie do tego używają komputera - ciągle coś instalują, ulepszają, upiększają, wymieniają, podkręcają, tuningują (można wyliczać jeszcze gługo) tylko po to, żeby komp chodził jeszcze szybciej. A na końcu okazuje się że wszystkie zabiegi dobrowadziły system do takiej niestabilności, że trzeba zrobić format (i zacząć wszystko od nowa). Ludzie ci często nawet na tych kompach nie grają, bo nie mają na to czasu (za dużo poświęcają na ciągłym ulepszaniu).
Pamiętam jedną rozmowę z takim człowiekiem:
Ja: To co ty właściwie robisz na tym kompie?
On: Pracuję!
Ja: Ale co konkretnie.
On: Grafikę robię, strony internetowe, montuję video...
Ja: To pochwal się czymś....
On: Kuuurde, nie mam teraz nic, pokażę ci kiedyś przy okazji.
I nigdy nic nie pokazał :lol: Trochę go podpuszczałem, ale wiem co robi - grafika to usuwanie "czerwonych oczu" z fotografii. Strony Internetowe robił w MS Frontpage a filmy to głównie ripował z DVD albo ściągał z netu, a jedyne co edytował to niepasujące napisy.
Ja komputera używam w domu tylko do oglądania filmów (na TV, bo nie wyobrażam sobie lampić się na mały monitorek zgięty na krześle przy komputerze), surfowania po necie, czasami prostej edycji zdjęć, komunikacji z rodziną/znajomymi i tym podobnych czynności. Dlatego właśnie nie widzę najmniejszego sensu inwestowania żadnych pieniędzy w coś co kupiłem 4 lata temu i co nadal doskonale spełnia swoje zadania. Tym bardziej, że nie mam laptopa a nie PC, co już prawie całkowicie uniemożliwia rozbudowę.

Dwarf Fortress - zrobili to juz w jakimś trybie graficznym, czy dalej ASCII?

A w temacie - właśnie skończyłem 'Portal: Still alive', polecam :) Przy okazji - niedawno Valve zrobiło świetną kampanię wirusową z pomocą właśnie gry Portal. Wygląda na to że będzie druga część.

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rekomendacje gier [Shoutbox]
PostNapisane: Wt 24 maja 2011 9:43 
Offline
Peon Slayer

Dołączył(a): Wt 27 cze 2006 9:57
Posty: 876
Lokalizacja: Wrocław <------- cool miasto
bump

coo andrzej ladnie cie lord zmiazdzyl co??

coo smokosz ladnie dowaliles co??

coo liq nic konrketnego nie mogles poweidzeic, moze teraz bedzie inaczej co??

coo lord no lifie ty jeden hehehe ??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rekomendacje gier [Shoutbox]
PostNapisane: Wt 24 maja 2011 23:36 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Avemu skonczyly sie stare tematy. Fail.

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rekomendacje gier [Shoutbox]
PostNapisane: Śr 08 cze 2011 20:08 
Offline
Little Peon

Dołączył(a): Śr 08 cze 2011 20:05
Posty: 1
to wy jeszcze zyjecie ?:D zapomnialem juz o tym forum, kope lat :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL