Warcraft II pol-1 Forum

Warcraft 2 dalej zyje :)
Teraz jest So 27 kwi 2024 9:45

Strefa czasowa: UTC [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ] 

Co sądzisz o kontynuacji?
Ankieta wygasła N 06 lip 2008 17:31
To będzie HIT! 14%  14%  [ 1 ]
Pogramy, zobaczymy 71%  71%  [ 5 ]
zapowiada sie nieźle 14%  14%  [ 1 ]
jakoś mi się nie podoba 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 7
Autor Wiadomość
 Tytuł: Diablo III
PostNapisane: N 29 cze 2008 17:30 
Offline
Big Peon :)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 10 lut 2007 23:58
Posty: 47
Nowa część ogłoszona, na tegorocznym World Wide Invitational w Paryżu.
http://blizzard.com/diablo3

Opinie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 29 cze 2008 18:08 
Offline
Medium Peon

Dołączył(a): Śr 30 sie 2006 14:25
Posty: 20
Szkoda że tylko dwie klasy :?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 29 cze 2008 19:32 
Offline
Lusted Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 20 maja 2005 12:07
Posty: 93
Lokalizacja: Warszawa
BLIZZARD i wszystko jasne bedzie hit, ale ja jestem bardziej nastawiony na SC2 niz Diablo 3, SC2 to bedzie hit !

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 29 cze 2008 19:57 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Nowa gra + Blizzard + Kontynuacja popularnej serii = $$$, że tak powiem. Inaczej być nie może.

Diablo jakoś nigdy mi nie podchodziło, ale nie wątpię że będzie to hit. Blizzard gniotów nie wydaje - patrz chociażby co się stało z SC Ghost kiedy wyglądało na to że będzie z tego gniot.

FoRRest. napisał(a):
Szkoda że tylko dwie klasy :?


Phail.

Blizzard w FAQ na stronie DIII napisał(a):
How many character classes are included in Diablo III? What are they?

Five character classes will be included in the game, two of which, the barbarian and witch doctor, were revealed when the game was announced at the 2008 Blizzard Entertainment Worldwide Invitational. The other classes will be announced at a later date.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 29 cze 2008 19:58 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
TO ze to bedzie hit to jest jasne. W koncu blizzard.
Nigdy nie wciagnelo mnie zadne diablo, wiec i to mnie nie wciagnie zapewne.
Patrzac na to co umiescili na stronie trzbea powiedziec ze miazga sie szykuje.

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 29 cze 2008 21:42 
Offline
MODERATOR NICZEGO
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 11:33
Posty: 172
Lokalizacja: czarnobyl
diablo to zajebista gra ale biorac pod uwage ze wychodzi w czasach gdzie stawia sie jedynie na grafike to nie bedzie takim hitem jak diablo 2.

_________________
Member of PAh organization (Polska Akcja Humanitarna)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 29 cze 2008 22:02 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Blizzard stawiający na grafikę? Eee...

Osobiście się nie zdziwię jeśli w minimalnych wymaganiach będzie Geforce2 i Pentium III.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 29 cze 2008 23:16 
Offline
Medium Peon

Dołączył(a): Śr 30 sie 2006 14:25
Posty: 20
o jednak 5 klas, mój błąd :oops:
blizzard ma ciezkie zadanie z diablo III bo nowa gra na pewno bedzie porównywana z diablo II , które jak dla mnie nie ma sobie rownych jesli chodzi o tego typu gry ( nie znam sie na gatunkach).
Chetnie bym w to zagrał ale spodziewam sie raczej rozczarowania po świetnym diablo II niż rewelacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 30 cze 2008 0:05 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
blizzard ma ciezkie zadanie z diablo III bo nowa gra na pewno bedzie porównywana z diablo II , które jak dla mnie nie ma sobie rownych jesli chodzi o tego typu gry ( nie znam sie na gatunkach).


Gatunek: Hack & Slash (czasami klasyfikowane jako "RPG" przez skraje spektrum: noobków nie kapujących o co chodzi / starych weteranów którzy RPG nazywają coś o podobnych założeniach do tego w co grali na początku lat 90 :P).

Jest sporo głosów które mówią że Diablo II jest w pewnym sensie rozczarowujące po Diablo I, więc jeśli Blizzard znowu dostarczy takie rozczarowanie, to wszystko powinno być w porządku. Zresztą, zawsze można porównać progresję D2->D3 z Fallout 2 -> Fallout 3 i uczucie rozczarowania powinno prysnąć pod falą "o cholera, mogło być znacznie, ZNACZNIE gorzej" :lol:.

Diablo III to jedna z tych oczywistości - wiadomo było że kiedyś wyjdzie. O wiele ciekawszym pytaniem moim zdaniem jest "Ok, co następne?". Warcraft IV (znów RTS, po MMO WoW) + dodatek na pewno są na horyzoncie, ale coś tak czuję że czas najwyższy aby Blizzard uruchomił coś nowego, a nie ciągle sequele klepał. Hmm...


Ostatnio edytowano Pn 30 cze 2008 9:59 przez Lord_Zabujca, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 30 cze 2008 0:13 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 13 lip 2004 14:28
Posty: 967
Lokalizacja: Wrocław
Lord_Zabujca napisał(a):
Blizzard stawiający na grafikę? Eee...

Osobiście się nie zdziwię jeśli w minimalnych wymaganiach będzie Geforce2 i Pentium III.

I może jeszcze system operacyjny Win98 ze 128MB RAMu? :lol:
Ale żarty żartami ;) Blizzard zawsze wydawał gdy, które na owe czasy nie grzeszyły oprawą graficzną, a już tym bardziej wymaganiami. Jestem przekonany, że będzie tak i tym razem, zarówno w przypadku StarCrafta II, jak i Diablo III. Spędziłem kilka ładnych lat na tłuczeniu wszystkiego co się rusza i nie ucieka na drzewo, zarówno w Diablo, jak i Diablo II. Przyznam, że bardzo ucieszyła mnie informacja o pracach nad kolejna częścią :D Od chwili ukazania się informacji przystąpiłem do ściągania Cinematic Trailera i Gameplay Trailera. Co do pierwszego, to Blizzard nie zwalnia tępa. Intro jest jak zawsze na wysokim poziomie i miłe w oglądaniu. Co do drugiego filmu, jak dla mnie ciekawie wygląda przeniesienie Diablo do trójwymiaru, ale co najciekawsze i czego nie było w poprzednich częściach nie było, będzie można w końcu decydować nad wyglądem postaci podczas jej tworzenia. Z tego co tam zaprezentowali, to będą zadania poboczne, które będzie można dostać w trakcie rozgrywki, a nie z góry narzucona fabuła. Być może uatrakcyjni to grę. Grafika nie jest, że tak powiem, przesadzona. Jest taka, hmmm, jak w Diablo być powinna, trzyma klimat poprzednich części. Dziwi mnie nieco forma odnawiania życia, nie ma już tradycyjnych buteleczek, ale najbardziej co mi się rzuciło w oczy, to wowowy pasek umiejętności. Ale to nie pierwszy raz Blizzard wykorzystuje pomysły ze swoich poprzednich gier. Zaprezentowane postacie prezentowały się efektownie, a co najbardziej mnie ciekawiło, że już nie koniecznie trzeba ganiać i tłuc bezmyślnie moby, ale można np zburzyć kawałek ściany i zasypać ich gruzem. Tak czy siak, to dopiero pierwszy gameplay i na razie pozostaje czekać na kolejne, ale myślę, że z każdym apetyt na grę będzie wzrastał ;)

_________________
Темные стороны власти


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 30 cze 2008 8:42 
Offline
MODERATOR NICZEGO
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 11:33
Posty: 172
Lokalizacja: czarnobyl
zabujca, to jest na zasadzie tego jak z w3 ktore wyszlo. albo z fallout 2 i f3. Dlaczego nie zrobią fallouta 3 graficznie podobnego do f2, (oczywiscie pikseli mozna troche ilosc zmniejszyc ale chodzi o to zeby byla podobna) tylko duzo bardziej rozbudowanego, z nowa fabula? :O w to mozna by grac tak samo jak w 1 i 2 latami. ale zrobili tacticsa o ktorym juz kilka lat po premierze nikt nie pamieta, i zrobia 3 z grafa jak w crysisie i tez kazdemu sie znudzi po miechu.

kolejny przyklad to war3, postawili glownie na grafe 3d ale to juz nie to samo co w2 sami wiecie co lepsze ;o

_________________
Member of PAh organization (Polska Akcja Humanitarna)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 30 cze 2008 9:43 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
dj_boss napisał(a):
kolejny przyklad to war3, postawili glownie na grafe 3d ale to juz nie to samo co w2 sami wiecie co lepsze ;o


Jakoś wciąż nie widzę tego "postawienia głównie na grafę 3d".

Gry Blizzarda zawsze są niesamowicie skalowalne i zaprojektowane tak aby działały na jak największej liczbie kompów (jedyna naprawdę rozsądna strategia na PC'tach, tak BTW - szkoda że jakoś nikt z "tych dużych" poza Blizzem tego nie może pojąć). Fakt, warcraft III nieco wyłamał się z tej zasady wymagając coś co miał przeciętny gracz (proc 400MHz, 128MB RAM), a niekoniecznie przeciętny pracownik biurowy (szybko to jednak technologia niskobudżetowa nadgoniła), ale taki na przykład wydany po nim WoW miał w wymaganiach wspomniane GF2 i Pentium III w momencie kiedy taki sprzęt budził już lekki drwiący uśmieszek.

Hmm... A więc - Geforce 4, Athlon 2000+, 512MB RAM?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 30 cze 2008 9:57 
Offline
Lusted & Hasted Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 12:45
Posty: 249
Lokalizacja: Kwidzyn
Grałem w DI, grałem w DII, będę grał i w DIII. Jedyny RPG, który wybitnie mi podchodzi. Ale pewnie i tak przyjdzie nam poczekać ze 2 lata na premierę.

_________________
Member of PAH organization (Players Against Hackers).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 30 cze 2008 11:23 
Offline
Lusted & Hasted Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 15 sie 2006 13:03
Posty: 161
Lokalizacja: WLD, Poznań
nazwanie diablo rpgem to wielkie naduzycie imo ;), to hack n slash ktory jest podgatunkiem cRPG .

_________________
. : : H O W L : : .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 30 cze 2008 13:20 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Stwierdzenie "Diablo należy do podgatunku cRPG" robi z Diablo RPG, podczas gdy "grania roli" to tam jest mniej więcej tyle co w Super Mario czy Doom'ie :P.

H&S to samodzielna bestia, spokrewniona z cRPG przez jej nieco przygłupiego kuzyna, aRPG. Jak to wszystko rozróżnić:

H&S (Diablo i jego klony) - rozwałka rozwałka ROZWAŁKA
aRPG (Wiedźmin, Mass Effect) - rozwałka/gadka, ale praktycznie wszystkie skille związane są tylko z walką i na nią głównie położony jest nacisk, podczas gdy rozmowy są bardzo proste.
cRPG (Fallout 1/2, Torment) - "Tu masz świat, tu swoją postać, a tu cel do osiągnięcia". Gra wspiera o wiele więcej niż tylko walkę, a dialogi traktuje jako coś więcej niż tylko nadbudówkę. Mówiąc "RPG" zwykle ma się na myśli właśnie cRPG, chyba że jest się niezbyt bystrym fanem jRPG (są inni?), ale na to już nie ma lekarstwa.
jRPG (seria Final Fantasy) - takie japońskie cudactwo. Liniowe "interaktywne powieści" dla dzieci w wieku do lat 15 pełne powtarzających się w nieskończoność takich samych walk, które trwałyby każda z osobna z 4 sekundy, gdyby nie wpakowanie w nie mnóstwa nieprzeskakiwalnych i dłuuuugich (i zawsze dokładnie takich samych) "wypasionych animacji". Blah. Polecam się trzymać z daleka.

Są oczywiście jeszcze roguelike'i (ADOM), czyli zwykle coś na kształt H&S, ale z dodaną taką głębią, która typowego fana H&S doprowadziłaby do przegrzania czaszki przy próbie zrozumienia wszystkiego. Ich "grafika" jest zwykle wykonana w ASCII, co również stanowi pewną barierę :P.

Mam nadzieję że to rozgraniczenie pozwoli uniknąć dalszych nieporozumień :) .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 30 cze 2008 13:37 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 13 lip 2004 14:28
Posty: 967
Lokalizacja: Wrocław
Lord_Zabujca napisał(a):
Stwierdzenie "Diablo należy do podgatunku cRPG" robi z Diablo RPG, podczas gdy "grania roli" to tam jest mniej więcej tyle co w Super Mario czy Doom'ie :P.

Już mógł byś dać sobie siana, bo widzę, że jak czegoś się nie przyczepisz, to na krześle usiedzieć nie możesz :P

_________________
Темные стороны власти


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 30 cze 2008 13:43 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Tytus (Pon Lut 27, 2006 1:55 Temat: W co gracie?) napisał(a):
Star Wars: Jedi Academy, Jedi Outcast - przygodowka, nawet ciekawa


Pogrubienie moje - komentarz chyba nie jest konieczny :P?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 30 cze 2008 13:59 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 13 lip 2004 14:28
Posty: 967
Lokalizacja: Wrocław
Lord_Zabujca napisał(a):
Tytus (Pon Lut 27, 2006 1:55 Temat: W co gracie?) napisał(a):
Star Wars: Jedi Academy, Jedi Outcast - przygodowka, nawet ciekawa


Pogrubienie moje - komentarz chyba nie jest konieczny :P?

A co, mam to nazwać quake'em, zapierdalaj i zabijaj?

_________________
Темные стороны власти


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 30 cze 2008 14:08 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
FPS/TPS'em to jest. Przygodówka to jest "gadaj z ludźmi i zbieraj przedmioty i łącz je aby pokonywać problemy", a nie "Hurra! Przeżywam przygodę!" - dokładnie na tej samej zasadzie dla której wspomniany już Doom nie jest RPG, chociaż "grasz rolę" Space Marine walczącego z legionami piekieł.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL