Warcraft II pol-1 Forum

Warcraft 2 dalej zyje :)
Teraz jest So 27 kwi 2024 8:47

Strefa czasowa: UTC [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N 04 mar 2007 1:49 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Cytuj:
jak ja nie lubie takich obroncow Pinocheta...
Lubisz czy nie lubisz, ale fakty sa faktami.

Cytuj:
Co do państwa opiekuńczego, to wedługo Ciebie źle, że państwo troszczy się o obywateli, że nie ma tak jak w USA 45 milionów ludzi bez opieki medycznej, że nie ma podziału na biednych i bogatych, źle no powiedz czy kurwa źle ?


To po prostu jest źle i mało istotne jest tutaj moje zdanie.
Jak juz mowilem o ekonomii nie masz pojecia.
Fraza "Panstwo troszczy sie o obywateli" oznacza tyle co, pobiera wysokie podatki od ludzi pracujacych. Co oznaczaja wysokie podatki, to chyba jasne ale oczywiscie nie dla ciebie.
Nie wiem ile w USA jest ludzi bez opieki medycznej ale jesli jest tak jak podales to jest to wynik bardzo dobry w skali swiatowej, bo wynosi zaledwie 15% (w Polsce to chyba bezrobocie jest wieksze). Zreszta spytaj rodzicow ile rocznie płaca podatku na Sluzbe Zdrowia, a potem spytaj czy jesli zamiast tego podatku mieliby prywatny szpital w ktorym za nawet wizyte sie placi, to co im by sie bardziej oplacalo. Zreszta nie musisz pytac, bo odpowiedz brzmi: prywatny szpital. I jak mają sie do tego FAKTU twoje socjalistyczne rozwiazania?
A podzial na biednych i bogatych? Panstwo opiekuncze dazy do tego wlasnie by podzialu tego nie bylo. Oznacza to tyle ze ja bede pracowal za 1200zł a moj sasiad bedzie pobieral zasilek 800zł. W panstwie nieopiekunczym podzial ten bedzie wygladal inaczej, bo biednym bedzie ten ktory nie pracuje, a bogatym ten ktory pracuje. Czy jest tu cos niesprawiedliwego?
A po za tym czy nie widzisz ze sam sie miazdzysz podajac przyklad USA, ktore stalo sie potega swiatowa wlasnie dzieki temu ze nie prowadzilo polityki panstwa opiekunczego? No bo powiedz sam, gdzie bys wolal zyc. W Szwecji czy w USA?

Cytuj:
Czy wolałbyś aby Twoim szefem był zajebany miliarder, a Tobie ledwo starczało by na chleb ?
Tak, bo ten sam miliarder bedzie mial smietnik tak zaopatrzony, ze lepiej sie w nim wyzyje niz za arcywysoki zasilek w panstwie opiekunczym.


Cytuj:
Fridman ? to ten frajerej który umarł w tamtym roku ?, hyhyhy jakby nie tacy ludzie jak Keynes to USA nei było by teraz potęgą gospodarki, a Fridman popierdoł popierdolił i umarł...


Tak ten sam frajer, m.in. dzieki ktoremu Reagan zostal najwybitniejszym prezydentem USA. Ten sam, ktory uzdrowil gospodarke Chile, i ten sam ktory dostal Nobla z ekonomii. No rzeczywiscie popierdolil... zreszta przecierz ty nawet nie wiesz o kim ja mowie...wiec sie nie wypowiadaj.

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 04 mar 2007 2:12 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 02 lip 2004 8:46
Posty: 423
Wielki znawca ekonomi sie kurwa znalazł :lol: :lol: :lol:

Spójrz tylko co ta Twoja potęga światowa robi, sprzedaje miliony swoich obligacjii chińczykom, sprzedaja się, USA jest kolosem na glinianych nogach. Szwecja jest przynajmniej stabilna. Popierasz prywatną służbe zdrowia tak ?, tylko, że nie każdy będzie miał do niej dostep..., taa napewno Fridman pomógł USA ciekaw jestem jak... nic innego jaki nterwencjonizm, który tak popierał Keynes uratował jankesom tyłki i tylko polityce new deal dalej się trzymają jako tako. Kurwa podniecasz tak się tym wzrostem gospodarczym w chille ale on nic nie znaczy, prosiłem Cie abyś spojrzał jakie tam panuje bezrobocie, heh kurwa znawca.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 04 mar 2007 5:48 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Specjlanie dla ciebie o Friedmanie:
http://pl.wikiquote.org/wiki/Milton_Friedman - pare cytacikow
http://pl.wikipedia.org/wiki/Milton_Friedman - ogolne info

Mozna to bylo znalesc w najprostszy sposob ale po co prawda? Lepiej pieprzyc o czyms o czym nie ma sie zielonego pojecia.

Cytuj:
Spójrz tylko co ta Twoja potęga światowa robi, sprzedaje miliony swoich obligacjii chińczykom, sprzedaja się, USA jest kolosem na glinianych nogach.


Ale mimo to wolalbys pojechac do USA niz do Szwecji. Paradoks prawda?

Zreszta znowu jakies pierdoly gadasz. Jesli cokolwiek sie sprzedaje to po to by miec z tego zysk moj drogi. Jesli ktos inwestuje w Chiny (a inwestuja w to prywatni przedsiebiorcy) to dlatego ze im sie to oplaca. Dokladnie tak jak Polakom wyjezdzajacym za granice. Oczywiscie nie raczyles napisac o jakichs przykladach mowiacych ze jest "kolosem na glinianych nogach". Ja osobiscie sie z tym zgadzam ale z calkiem innego powodu. Zreszta obligacje? WTF? Poza tym uswiadamiam cie w tym ze USA nie przepada za Chinami i bardziej popiera Indie (konkretniej dazy do stworzenia z niej potegi ktora zrownowazy sily w Azji).

Cytuj:
nic innego jaki nterwencjonizm, który tak popierał Keynes uratował jankesom tyłki i tylko polityce new deal dalej się trzymają jako tako.
Wskaz mi jakies konkrety, bo oczywiscie znowu pierdoly gadasz.

Cytuj:
Kurwa podniecasz tak się tym wzrostem gospodarczym w chille ale on nic nie znaczy, prosiłem Cie abyś spojrzał jakie tam panuje bezrobocie, heh kurwa znawca.

ok 10% o ile dobrze pamietam (nie jestem pewien) albo i mniejsze.
Ale chetnie dodam cos z pewnego artykulu znalezionego w internecie:

Cytuj:
Obecnie Chile pogrąża się jednak w socjalistycznym amoku, niszcząc wszystkie kapitalistyczne reformy gospodarcze junty. Historia pokazała, że tylko rządy silnej ręki mogą wprowadzić kraj na drogę dobrobytu i pomyślności. Jak mówił generał, "Demokracja formalna jest zaprzeczeniem naturalnej formuły państwa i stanowi sztuczny twór myśli ludzkiej. Stanem naturalnym jest poszanowanie autorytetu, który nie stanowi przeciwieństwa wolności, lecz tylko anarchii. My, katolicy, wiemy, że istnienie autorytetu jest czymś normalnym, gdyż wywodzi się od Boga".
Nie istotne jest wiec w tym momencie tamtejsze bezrobocie, ale te ktore byly za rzadow generala. Jak mozna miec wciaz jakies obiekcje co do dyktatury... Przecierz republiki to jakies 0,5% calego swiata...Demokratycznie wiec demokracja jest zla. A juz TAKA (opiekuncza) demokracja to porazka.

A tak w ogole czas na to bys troche poczytal o szwecji i przestal w koncu kurwowac: http://www.liberator.lbl.pl/l/html/modu ... t&sid=1022
Milej lektury.

Badz bardziej otwarty na to co inni mysla i nie sluchaj slepo tego co mowia inni (nawet najlblizsi) ale sam to sprawdzaj, by wyrobic wlasna opinie (jak tak robie przynajmniej - ale jako buddysta musze to robic :twisted: ).

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 04 mar 2007 11:09 
Offline
Peon Slayer

Dołączył(a): Wt 27 cze 2006 9:57
Posty: 876
Lokalizacja: Wrocław <------- cool miasto
skubi fightin

Cytuj:
przecierz
ahaha BŁONT


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 04 mar 2007 12:11 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 02 lip 2004 8:46
Posty: 423
Słuchaj ja wiem kto to jest Fridman, a sam może wrzucisz jakieś dane o Szwecjii, ale z jakiegoś światowego neutralnego źródła a nie z liberatora;), Co do Keyensa.

za wikipedią

"Teorie Keynesa zastosowano po raz pierwszy w praktyce w ramach polityki New Deal, w USA w latach 30., ale fachowcy spierają się zarówno co do znaczenia ich wpływów, jak i skuteczności ich - mieszanych - rezultatów. Teoretycy keynesistowcy tłumaczyli to tym, że działania interwencjonistyczne w ramach New Deal były prowadzone "na ślepo", ze względu na to, że rząd USA nie posiadał wystarczającej liczby danych statystycznych na temat gospodarki.

Po II wojnie światowej keynesizm stał się wiodącą teorią makroekonomiczną. Teorią tą zaczęło się posługiwać wiele rozwiniętych i rozwijających się krajów. W przypadku wielu krajów - zwłaszcza w USA, Japonii, Korei Południowej i RFN teoria ta zdawała się dawać dobre rezultaty tworząc w latach 60. i 70. stabilne gospodarki, z szybkim rozwojem, niskim bezrobociem i niską inflacją."

Tutaj coś na temat Fridmana

"Koniec epoki Miltona"
http://www.lewica.pl/?id=12669

Natomiast tutaj słówko o Szwecjii i o ich moedlu ;)
http://www.lewica.pl/?id=12884

Więc sorry, ale ja nie wierze ślepo w to co ktos mi powie, tylko staram sie szukać, czytać i analizować czy to prawda. Równiez życzę Ci miłego czytania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 04 mar 2007 13:07 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Co do keynesa to pozniej poczytam troche i odpowiem, bo teraz ide spac.

Cytuj:

PostWysłany: Dzisiaj o godz. 1:11 pm Temat postu:
Słuchaj ja wiem kto to jest Fridman, a sam może wrzucisz jakieś dane o Szwecjii, ale z jakiegoś światowego neutralnego źródła a nie z liberatora;), Co do Keyensa.
Tam wiesz... Nawet nazwisko zle piszesz...
A co ci przeszkadza to zrodlo? Czy jest ono zle? Falszywe? Nieprawdziwe? Pokaz w ktorym miejscu. Po prostu odnies sie.


Co do tych linkow to myslalem ze padne... Najpierw zauwazylem adres i myslalem ze se jaja robisz.
Jak wiadomo kazdy socjalista nie ma pojecia o ekonomii.
Co do linku z Friedmanem to wiekszych bzdur dawno nie czytalem (nie liczac twoich na forum). Ten kto to napisal jest po prostu idiota. Jakies glupoty typu:
Cytuj:
W 2001 roku pogrążyła się w chaosie, gdzie w zamieszkach spowodowanych niewypłacalnością banków zginęło ponad 30 osób. W przeciągu dwóch tygodni zmieniło się w tym kraju aż pięciu prezydentów. Milton Friedmann, członek Partii Republikańskiej oraz doradca ekonomiczny prezydentów Nixona i Reagana miał w tym swój udział, gdyż wprowadzano jego recepty gospodarcze.
I to jeden z lagodniejszych bzdetow...
Ty oczywiscie czytasz slepo i nie widzisz jawnych bezsensow. Oczywiscie jak chcesz chetnie ci je ujawnie na priv.


Co do linku ze szwecja to zajrzalem i wyszedlem. 1) nie chcialo mi sie czytac, 2) Po poprzednim linku niewiele sie spodziewalem... 3) potem wszedlem i przeczytalem 1/4 i wyszedlem bo mialem racje...

Zreszta jak mozna wchodzic na takie portale... Przecierz istnienie takiej strony to wysmiewanie inteligencji ludzi. Wiadomo ze taki rolnik, ktorego gospodarka obchodzi tyle co zeby jak najwiecej zarobic na ziemi, jak zobaczy takie bzdety to od razu sie ucieszy, ze w socjalistycznym panstwie jest "lepiej". A potem glosuje...demokracja.
Ja bym nie mial odwagi przyznac sie do takiego "zrodla informacji".


Cytuj:
Więc sorry, ale ja nie wierze ślepo w to co ktos mi powie, tylko staram sie szukać, czytać i analizować czy to prawda. Równierz życzę Ci miłego czytania.


A wlasnie ze nie analizujesz i nie szukasz. Dowodem na to sa podane przez ciebie linki...i twoja obrona panstwa opiekunczego. Zapatrzyles sie w jedna (zla) opcje i bronisz jej zaciekle nie dajac sie przekonac za wszelka cene.
BTW: Ile masz lat i czy masz juz WoS i Przedsiebiorczosc w szkole?

ps. A lektura nie byla wcale mila...

ps2: Friedman powiedzial ze kazdy socjalista musi sam przestac nim byc, bo jesli zmieni poglady tylko dlatego ze ktos go przekonal do swoich to znaczy ze kazdy jest go wstanie przekonac do kazdych pogladow.

BTW: Ciekawe czy pan z tej zajmujacej tylko internetowe miejsce strony przeczytal jakas ksiazke Friedmana? Jesli tak to chetnie zobaczylbym jego krytyke.

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 04 mar 2007 13:22 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 02 lip 2004 8:46
Posty: 423
Nie wcale nie mówię, że Twoje źródło jest fałszywe, poprostu jest to źródło, któe wg mnie jest mało obiektywne, tak jak Ty lewice.pl możesz uważać za mało obiektywną. Poprostu wyczytałem tam te wszystkie punkciki i wiesz, jakby wszystkie one były podparte jakimiś rankingami, czymkolwiek to i może byłbym w stanie w nie uwierzyć. W takim razie nie miał wpływu tak jak wy mówicie, że wszystkei ofiary ZSRR to wina Marksa bo on wymyślił cały ten system, to My możemy mówić że to wina waszego wspaniałego ekonomisty, bo nie zaprzeczysz, że w argentynie stosowano się do jego recept gospodarczych. Socjalista nie ma pojęcia o ekonomi, nie zagalopowałes się troche, większość moich znajomych z MS ( Młodzi Socjaliści), są świerzo po ekonomii. Wchopdzenie na takie strony jest złe ?, nie uwarzam tak, ja tam mam codzienną porcje newsów ze świata, ciekawe artykuły, recenzje itp, więc nie wiem co złego i głupiego jest czytanie lewica.pl, to samo moge powiedzieć o prawica.net czy o całym liberatorze. Miałem WoS w gimnazjum, teraz jestem w 1LO i jeszcze nie mam WoSu dopiero od drugiej klasy będe miał taki przedmiot spowrotem, natomiast mam taki przedmiot "podstawy przedsiębiorczości", który uważam za smieszny, gdyż po lekturze podręcznika nieźle się ubawiłem, dzięki całej masie bzudr, które są tam napisane. Przynajmniej nauczyciel raz nam dobrze powiedział ;), że najpierw był feudalizm teraz kapitalizm a i tak triumfuje socjalizm, bo jak to mawia towarzysz Fidel "Socjalizm albo smierć"

Pozdrawiam i czekam aż poczytasz o Keyensie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 04 mar 2007 15:13 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 02 lip 2004 8:46
Posty: 423
Zapomniałbym dodać:

http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34198,3783762.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 04 mar 2007 18:54 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Cytuj:
Nie wcale nie mówię, że Twoje źródło jest fałszywe, poprostu jest to źródło, któe wg mnie jest mało obiektywne, tak jak Ty lewice.pl możesz uważać za mało obiektywną.


Fakty nie moga byc falszywe albo malo obiektywne.
A ten nedzny portal to po prostu klamstwo na klamstwie, pelne niedomowien, oraz pisania wszystkiego w swoim swietle.

Cytuj:
Poprostu wyczytałem tam te wszystkie punkciki i wiesz, jakby wszystkie one były podparte jakimiś rankingami, czymkolwiek to i może byłbym w stanie w nie uwierzyć.
Ha! rankingi istnieja, dla chcacego nic trudnego, tyle tylko ze nie zobaczysz ich w tym nedznym portalu bo jakby wtedy wygladala opcja - socjalizm?

Cytuj:
W takim razie nie miał wpływu tak jak wy mówicie, że wszystkei ofiary ZSRR to wina Marksa bo on wymyślił cały ten system, to My możemy mówić że to wina waszego wspaniałego ekonomisty, bo nie zaprzeczysz, że w argentynie stosowano się do jego recept gospodarczych. Socjalista nie ma pojęcia o ekonomi,

Kto powiedzial ze wszystkie ofiary ZSRR to wina marksa? A w Argentynie jakby sie stosowano w pelni do jego zalecen to wcale by nie bylo tak jak jest. Dlaczego? Wystarczy zaglebic sie troche w to na czym jego rozwiazania polegaja. Czy ty to zrobiles?

Cytuj:
nie zagalopowałes się troche, większość moich znajomych z MS ( Młodzi Socjaliści), są świerzo po ekonomii.

Wyobraz sobie, że wielu politykow tez jest po ekonomii. Coz jednak z tego? Ja nie mam pojecia o ekonomii, ale mimo wszystko nie przeszkadza mi sie to smiac z rozwiazan panstwa i wytykac konkretne bledy. Wszystko mozna przecierz wziac na logike (pojecie o ktorym socjalisci chyba nie wiedza)

Cytuj:
Wchopdzenie na takie strony jest złe ?, nie uwarzam tak, ja tam mam codzienną porcje newsów ze świata, ciekawe artykuły, recenzje itp, więc nie wiem co złego i głupiego jest czytanie lewica.pl,

Wchodzenie na takie strony jest strata czasu. No jak to ma byc zrodlo twoich newsow, to nie dziwie sie ze takie pierdoly wygadujesz.

Cytuj:
który uważam za smieszny, gdyż po lekturze podręcznika nieźle się ubawiłem, dzięki całej masie bzudr, które są tam napisane. Przynajmniej nauczyciel raz nam dobrze powiedział Wink, że najpierw był feudalizm teraz kapitalizm a i tak triumfuje socjalizm, bo jak to mawia towarzysz Fidel "Socjalizm albo smierć"

To prawda triumfuje socjalizm...czy to powod do dumy?

Cytuj:
teraz jestem w 1LO
AAA! Teraz rozumiem skad ta upartosc... Mlodys jeszcze, a jak wiadomo mlodemu latwo bzdur nagadac.
Wybaczam ci, bo podobno kazdy kiedys musial byc socjalista, a potem madrzeje.

BTW: twoi znajomi z MS ? Jak w takim towarzystwie mozesz miec obiektywne spojrzenie na wszystko...

Co do linka to wystarczy spojrzec na zrodlo...

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 04 mar 2007 19:14 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 02 lip 2004 8:46
Posty: 423
Andrzej napisał(a):
Fakty nie moga byc falszywe albo malo obiektywne.
A ten nedzny portal to po prostu klamstwo na klamstwie, pelne niedomowien, oraz pisania wszystkiego w swoim swietle.

Sorry, ale wiesz tak to sobie każdy moze mówić, pokaż mi te kłamstwa :/
Cytuj:
Ha! rankingi istnieja, dla chcacego nic trudnego, tyle tylko ze nie zobaczysz ich w tym nedznym portalu bo jakby wtedy wygladala opcja - socjalizm?

Ja chce zobaczyć jakies rankingi niezależne, gdzie wszystkie te punkciki z Twojego linka będa pokazane, całe to bezrobocie i reszta, jakoś nie potrafie znaleźć, ciekaw jestem tylko czemu ?, może dlatego, że wszystkie punkty z Twojego linku to tylko bzdury napisane przez jakiegos liberała ?.

Cytuj:
Kto powiedzial ze wszystkie ofiary ZSRR to wina marksa? A w Argentynie jakby sie stosowano w pelni do jego zalecen to wcale by nie bylo tak jak jest. Dlaczego? Wystarczy zaglebic sie troche w to na czym jego rozwiazania polegaja. Czy ty to zrobiles?

Blablabla, jakby stosowano sie do teori Marksa w ZSRR to tez by tak nie było, czyli co powiesz mi, że to co zrobiono w argentynie to było wypaczenie teori Miltona Friedmana tak ?

Cytuj:
Wyobraz sobie, że wielu politykow tez jest po ekonomii. Coz jednak z tego? Ja nie mam pojecia o ekonomii, ale mimo wszystko nie przeszkadza mi sie to smiac z rozwiazan panstwa i wytykac konkretne bledy. Wszystko mozna przecierz wziac na logike (pojecie o ktorym socjalisci chyba nie wiedza)

Tak, oczywiście socjaliści nic nie wiedzą, a wszechwiedzący Andrzej wszystkich z góry na dół ownuje, sorry, ale jakoś łatwiej jest mi uwierzyc komuś kto skończył ekonomie i kto zna sie na rzeczy,.

Cytuj:
Wchodzenie na takie strony jest strata czasu. No jak to ma byc zrodlo twoich newsow, to nie dziwie sie ze takie pierdoly wygadujesz.

Niby czemu ?, daj chociaż jeden przykład i podeprzyj go jakimis konkretnymi zarzutami...

Cytuj:
To prawda triumfuje socjalizm...czy to powod do dumy?

Tak

Cytuj:
AAA! Teraz rozumiem skad ta upartosc... Mlodys jeszcze, a jak wiadomo mlodemu latwo bzdur nagadac.
Wybaczam ci, bo podobno kazdy kiedys musial byc socjalista, a potem madrzeje.

Oczywiście ja jestem ten młody i głupi socjalista, któremu bzdur nagadano tak ?, w takim razie kim Ty jesteś, że możesz mi tak mówić, czyzbys przeczytał wszystkie ksiazki świata i znasz sie na wszystkim dobrze, masz przy okazjii 80 lat i do wszystkich morzesz mówic, że są młodzi ?, za kogo Ty sie masz ?:)

Cytuj:
BTW: twoi znajomi z MS ? Jak w takim towarzystwie mozesz miec obiektywne spojrzenie na wszystko...

Wyobraż sobie, że mogę, co ma do rzeczy, że mam znajomych w tej organizacjii, wyobraź sobie, że zawsze staram się popatrzeć na wszystko zarówno z prawej i lewej strony, np nie twierdze, że na Kubie maja dobrze, chociaż wielu moich znajomych twierdzi, że jest tam swietnie.

Cytuj:
Co do linka to wystarczy spojrzec na zrodlo...

Taaaa, oczywiście może jeszcze zaraz powiesz, że gazeta jest głupia bo Michnik jest Żydem i był w PZPR ?, i kto tutaj patrzy na wszystko tylko z jednej strony ?. naczytałes się prawicowych gazet i prawicowych artykulików, może powiesz co masz do zarzucenia gazecie ?.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 04 mar 2007 22:12 
Offline
Medium Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N 11 lut 2007 11:47
Posty: 16
Lokalizacja: Nowa Sól
Dyskusja jest bez sensu.... nie ma znaczenia kto ma racje, każdy popiera swoich ludzi, osoboscie popieram SDPL (Borowskiego) ale nie popieram socjalizmu. Nie dziwi mnie fakt że ktoś zamierze kroić publiczne pieniądzem bo niby dlaczego nie. Ale promowanie polityki rodzinnnej czy prozasiłkowej mija z celem bo to właśnie promuje biedę.

Podro.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 04 mar 2007 23:07 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 02 lip 2004 8:46
Posty: 423
Jesteś członkiem FMS ? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 05 mar 2007 23:03 
Offline
Lusted & Hasted Peon

Dołączył(a): Pn 02 paź 2006 22:47
Posty: 176
jest to tak zwany konflikt wartosci...

OPERON WOS
Konflikt wartosci nalezy do tego typu sporow, w ktorych trudno oczekiwac kompromisowego rozwiazania. Rzadko ktoras ze stron konfliktu rezygnuje z uznawanych przez siebie wartości.

Darujcie sobie, bo flamed sie nie udziela sie to juz chyba to zrozumial, ze nikogo nie przekona, ani nikt jego nie przekona - to teraz do dyskusji wchodzi SCOOBY i zabawa od nowa :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 06 mar 2007 11:22 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Ale skoro wywołałeś mnie to się odezwe. Otóż, przekonać mnie można. TAki LZ pewnie by to zrobił. Ale a_n_d_r_z_e_j nie da rady. Poza tym zgubiłem się o czym wy piszecie.

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 09 mar 2007 20:59 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Avatar napisał(a):
Nie dziwi mnie fakt że ktoś zamierze kroić publiczne pieniądzem bo niby dlaczego nie.

Bo sa to miedzy innymi moje pieniadze.

Cytuj:
Sorry, ale wiesz tak to sobie każdy moze mówić, pokaż mi te kłamstwa Ekhm...
"Cała neoliberalna ideologia Friedmana była wprowadzana w krajach trzeciego świata, głównie w latach osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych. Skutkiem tego na początku 21 wieku na 6 miliardów ludzi zamieszkujących naszą planetę, pięć miliardów żyje w skrajnej biedzie."
Przyklad jeden z wielu namnozonych jak mrowki.

Cytuj:
może dlatego, że wszystkie punkty z Twojego linku to tylko bzdury napisane przez jakiegos liberała ?.
Po czym wnioskujesz?

Cytuj:
Blablabla, jakby stosowano sie do teori Marksa w ZSRR to tez by tak nie było, czyli co powiesz mi, że to co zrobiono w argentynie to było wypaczenie teori Miltona Friedmana tak ?
Nie przeszkadza ci oczywiscie to ze teoria Marksa jest nie do spelnienia...
I co rozumiesz przez "wypaczenie"?

Cytuj:
Tak, oczywiście socjaliści nic nie wiedzą, a wszechwiedzący Andrzej wszystkich z góry na dół ownuje, sorry, ale jakoś łatwiej jest mi uwierzyc komuś kto skończył ekonomie i kto zna sie na rzeczy,.

I jak to sie ma do twojego: "ja nie wierze ślepo w to co ktos mi powie, tylko staram sie szukać, czytać i analizować czy to prawda. ."
Zreszta w dawnej Birmie tez sa w rzadzie ekonomisci. Uwiezylbys im, bo "znaja sie na rzeczy"?

Cytuj:
w takim razie kim Ty jesteś, że możesz mi tak mówić, czyzbys przeczytał wszystkie ksiazki świata i znasz sie na wszystkim dobrze, masz przy okazjii 80 lat i do wszystkich morzesz mówic, że są młodzi ?, za kogo Ty sie masz ?Smile
Nie mam pewnie duzo wiecej lat od ciebie.

Cytuj:
np nie twierdze, że na Kubie maja dobrze, chociaż wielu moich znajomych twierdzi, że jest tam swietnie.
Wow! Rzeczywiscie popatrzales na to z prawej i lewej strony...

Cytuj:
naczytałes się prawicowych gazet i prawicowych artykulików, może powiesz co masz do zarzucenia gazecie ?.
n/c

pavlos napisał(a):
Konflikt wartosci nalezy do tego typu sporow, w ktorych trudno oczekiwac kompromisowego rozwiazania. Rzadko ktoras ze stron konfliktu rezygnuje z uznawanych przez siebie wartości.

Warto tez dodac z kad dane wartosci sie biora i co na nie wplywa.
Z reszta zgadzam sie ze nie ma co oczekiwac kompromisu dlatego tez jestem za dyktatura.


Cytuj:
Otóż, przekonać mnie można. TAki LZ pewnie by to zrobił. Ale a_n_d_r_z_e_j nie da rady.
Tia... Liczy sie autorytet i sympatie. (Bo przecierz nie powiesz ze argumenty - spojrz na pierwsza strone tematu) A co do LZ to dalej nie widze twojej odpowiedzi na PRIV.

Ciekawe czy w twojej kopalni newsow scooby cos napisali o Lichtensteinie.
Zreszta uwielbiam gdy kazdy odpisuje tylko na te czesci moich postow na ktore mu wygodnie.

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 09 mar 2007 23:42 
Offline
Peon Slayer

Dołączył(a): Wt 27 cze 2006 9:57
Posty: 876
Lokalizacja: Wrocław <------- cool miasto
Cytuj:
Zreszta uwielbiam

Co uwielbiasz?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 10 mar 2007 20:57 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
kropkowy own3d ? ;P

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 14 mar 2007 21:42 
Offline
Lusted & Hasted Peon

Dołączył(a): Pn 02 paź 2006 22:47
Posty: 176
Andrzej napisał(a):
Liczy sie autorytet i sympatie - kropkowy own3d ? ;P


nie zgadzam sie z Twoja opinia, liczy sie glupota !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 15 mar 2007 6:18 
Offline
Peon Slayer

Dołączył(a): Wt 27 cze 2006 9:57
Posty: 876
Lokalizacja: Wrocław <------- cool miasto
Cytuj:
nie zgadzam sie z Twoja opinia


Nie pytalem cie o zdanie, dynduśny wytrzeszczu :shock:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 15 mar 2007 12:50 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
Andrzej daj sobie spokoj wreszcie... bzdet jakis sobie wymysliles, a ze uparty jestes to sie do tego nie przyznasz nawet gdybys sam juz dawno zorientowal sie ze bzdury pleciesz. Latwiej jest stworzyc jako-tako dzialajaca demokracje niz jako-tako dzialajaca dyktature. Do tej drugiej potrzeba byloby chyba Chrystusa - kocha ludzi i odda za nich wlasne zycie nie chcac nic w zamian, wie wszystko najlepiej itd. Jakby to byl ktos inny (czlowiek) zawsze ma ulomnosci i zawsze popelni bledy, ktorych nikt nie naprawi, ani nawet mu nie wytknie, bo moze spotkac sie to z dezaprobata dyktatora (co niezbyt dobrze wrozy). Urosnie wiec dookola armia lizodupcow chcacych uszczknac cos dla siebie czesto robiac dyktatora w konia lub nawet bez jego wiedzy ale w jego imieniu... W demokracji za to zawsze trzeba do tego zgodnosci wiekszej grupy ludzi, co przy 'madrym narodzie' i zrownowazonym wyborze owych rzadzacych moze skutkowac dosc dobrym aparatem rzadzacym. Co dwie glowy to nie jedna, zreszta nad takim rzadzacym w takim wypadku jest jakas kontrola (Who watches the Watchmen?) wiec nie popadna oni w skrajnosci... a jak sie nie sprawdza to za kilka lat lud wybierze kogos innego. Dyktator za to nie dopuscilby do takiej sytuacji.

Co do podanych przez Ciebie przykladow - w wiekszosc podajesz tylko jedna strone medalu udajac ze tej drugiej nie ma. Na koniec prosba - nie podawaj Wikipedii jako zrodla, prosze, to jest najmniej wiarygodna encyklopedia na swiecie...

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 16 mar 2007 19:31 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Kim ty jestes ze przeczysz paru tysiacom lat zaleznosci miedzyludzkiej, w ktorej panowala dyktatura. Jak mozesz wywyzszac ustroj, ktory stanowi zaledwie marny procent swiata i sie w dodatku nie sprawdza (daj przyklady). Zreszta nie przeczytales chyba wszystkiego co napisalem...

Cytuj:
. Urosnie wiec dookola armia lizodupcow chcacych uszczknac cos dla siebie czesto robiac dyktatora w konia lub nawet bez jego wiedzy ale w jego imieniu...
N/C.
Cytuj:
W demokracji za to zawsze trzeba do tego zgodnosci wiekszej grupy ludzi, co przy 'madrym narodzie' i zrownowazonym wyborze owych rzadzacych moze skutkowac dosc dobrym aparatem rzadzacym. Co dwie glowy to nie jedna, zreszta nad takim rzadzacym w takim wypadku jest jakas kontrola (Who watches the Watchmen?) wiec nie popadna oni w skrajnosci... a jak sie nie sprawdza to za kilka lat lud wybierze kogos innego. Dyktator za to nie dopuscilby do takiej sytuacji.

Do rzeczywistosci ma sie to nijak.
Ludzi glupich jest zawsze wiecej niz madrych wiec wybiora glupka...logika.
Im mniej tym lepiej. Zreszta co powiesz na Lichtenstein, gdzie DEMOKRATYCZNIE zmieniono ustroj z monarchii konstytucjonalnej na absolutna? OMG co teraz bedzie? Czyzby popelnili samobojstwo? Zreszta nawet w hierarchi koscielnej panuje dyktatura i jakos istnieja i maja sie dobrze.
Cytuj:
Co do podanych przez Ciebie przykladow - w wiekszosc podajesz tylko jedna strone medalu udajac ze tej drugiej nie ma.
Oczywiscie podasz zaraz przyklady?
Cytuj:
Na koniec prosba - nie podawaj Wikipedii jako zrodla, prosze, to jest najmniej wiarygodna encyklopedia na swiecie...


Mowie to od zawsze...jednak jesli chodzi o cytaty i suche fakty, ktore sa dostepne i latwe do zweryfikowania, nie ma sensu szukac rzetelniejszego zrodla.

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 25 mar 2007 22:22 
Offline
Lusted & Hasted Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 17 sty 2005 21:16
Posty: 217
Lokalizacja: Białystok
Andrzej Yco bardzo rozssadnie i spokojnie zaprezentował swoje zdanie. Ja się z tym w 100% zgadzam. Jeżeli nie akceptujesz tego Twoja sprawa, jeżeli nie rozumiesz to trudno. Może kiedyś zrozumiesz albo załapiesz.
Bez odzewu.

_________________
Białystok Team!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 27 mar 2007 21:28 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
To wy dalej ciągniecie tą dyskusję?Ona ciągle polega na tym samym schemacie. Prowokacja andrzeja, odpowiedz i n/c andrzeja

Cytuj:
Zreszta co powiesz na Lichtenstein


Ten kraj jest wielkości Wrocławia :lol:

Cytuj:
Zreszta nawet w hierarchi koscielnej panuje dyktatura i jakos istnieja i maja sie dobrze.


Papiez jest nieomylny w sprawach wiary. Na tym koniec "dyktatury"

Cytuj:
nie ma sensu szukac rzetelniejszego zrodla.


uzyje twojej własnej broni: N/C!


Cytuj:
Dyktator za to nie dopuscilby do takiej sytuacji


Skąd ta pewność? Tak wiem n/c fuckin noob, moje fakty sa najprawdziwisze nie?jasne ze tak! :lol: :lol:

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 04 kwi 2007 17:36 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Wyrywasz zdania z kontekstu flamed...i nie odpowiadasz na wszystko...

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 10 lip 2007 10:05 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
hmmm... bardzo to tutaj pasuje
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 01312.html

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 10 lip 2007 12:42 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Ano, uroki dyktatury. Rozwalił swoimi wspaniałymi jednoosobowymi decyzjami kraj w drobny mak i nikt nic nie miał przy tym do gadania - bo jakby miał, to "dywersant" i do ciupy. Władza absolutna górą! Koniecznie powtórzmy to w Polsce!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 12 lip 2007 2:59 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Pudło Lord.
Przecież z tego artykułu jedyne co wynika to, to, że gospodarka była prowadzona w sposób socjalistyczny. Dowód:
Cytuj:
Gospodarczy upadek Zimbabwe zaczął się pod koniec lat 90. w wyniku prowadzonego przez Mugabego socjalistycznego eksperymentu, bałaganu i korupcji.


Cytuj:
W sobotę na polecenie prezydenta minister handlu Obert Mpofu rozkazał właścicielom sklepów, bazarowych kramów, a także fabryk, by obniżyli ceny towarów o połowę. Miało to zaradzić szalejącej inflacji, najwyższej na świecie, sięgającej już prawie 5 tys. proc., a według niezależnych ekonomistów - nawet 20 tys. proc. Pod koniec roku inflacja może sięgnąć nawet 1,5 mln proc.

Tym sprzedawcom, którzy do wczoraj nie wywiesili nowych cen, grozi nawet pięć lat więzienia za "sabotaż i dywersję".


Swoją drogą na miejscu Wielkiej Brytanii napadł bym na nich i zrobił z tego kolonie.

Nie widzę tutaj żadnego związku z proponowaną przeze mnie prawicową dyktaturą...

Cytuj:
Rozwalił swoimi wspaniałymi jednoosobowymi decyzjami kraj w drobny mak i nikt nic nie miał przy tym do gadania - bo jakby miał, to "dywersant" i do ciupy.
Ja się ciebie zapytam, czy jeśli nasz rząd przegłosuje jakąś debilną ustawę to czy ktoś będzie miał coś do gadania?

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 12 lip 2007 9:24 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Andrzej napisał(a):
Pudło Lord.
Przecież z tego artykułu jedyne co wynika to, to, że gospodarka była prowadzona w sposób socjalistyczny.


Trafienie. A tymczasem ty w obronie strzelasz w pustkę - bo co "socjalistyczność" gospodarki ma w ogóle do rzeczy? Nie można mieć prawicowego rządu prowadzącego socjalistyczną gospodarkę, ku uspokojeniu mas chociażby? Ba - da się znaleźć cokolwiek bardziej prawicowego i dyktatorskiego niż nazistów, którzy promowali coś, co się nazywało jak, że się zapytam? "Narodowy socjalizm"? Zresztą, jak już mówiłem to jest zboczenie z tematu.

Kraje buduje się długo - i starczy jeden taki pajac z władzą absolutną by je całkowicie i doszczętnie zrujnować. Ponownie, że "gospodarka socjalistyczna" tam jest? A myślisz że kto ją wprowadził? Gospodarka jest taka, jak dyktator sobie zarządzi i koniec. Nie wmówisz mi przy tym, że potrafiłbyś zrobić system który by ze 100% skuteczności takich pajaców odrzucał (jak i tych, dla których władza jest celem samym w sobie) i ze 100% skuteczności przyjmował altruistycznych, wiecznie rozważnych, niezmiennych geniuszy (a jak na razie zresztą tylko coś czarowałeś o konstytucji, która dla dyktatora była by i tak tylko świstkiem propagandowego papieru). A jak już mówiłem, starczy jedna wpadka.

Cytuj:
Swoją drogą na miejscu Wielkiej Brytanii napadł bym na nich i zrobił z tego kolonie.


W celu...?

Cytuj:
Ja się ciebie zapytam, czy jeśli nasz rząd przegłosuje jakąś debilną ustawę to czy ktoś będzie miał coś do gadania?


Cóż... zasadniczo to tak. Choćby poprzez głos na inną partię. Mogę też urządzić/dołączyć się do protestu. Od biedy mogę też nawet spróbować zebrać te 100k podpisów i wnieść swoją propozycję. A przed naprawdę debilnymi decyzjami chroni mnie konstytucja, która póki co okazywała się całkiem skuteczna.

W każdym razie tutaj mam otwarte znacznie więcej i to znacznie wygodniejszych opcji niż tylko "zbrojna rewolta", "siedzieć cicho" i "zniknąć w więzieniu/obozie/nieznanym miejscu".


EDIT: Wcześniej tego nie zauważyłem:
Cytuj:
Badz bardziej otwarty na to co inni mysla i nie sluchaj slepo tego co mowia inni (nawet najlblizsi) ale sam to sprawdzaj, by wyrobic wlasna opinie (jak tak robie przynajmniej - ale jako buddysta musze to robic :twisted: ).


Heh, buddysta? Tak naprawdę? To się czasem nie wiąże z wiarą w cykl reinkarnacji praktycznie wszystkiego co żyje, z utratą pamięci w każdym następnym wcieleniu i nirwaną za ostateczny cel - dla DUSZY, nie stricte człowieka? Mnie tutaj popraw jak się tu gdzieś pomyliłem - a jak nie, to powtarzam swoje "heh" :P.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 12 lip 2007 14:06 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Cytuj:
Trafienie. A tymczasem ty w obronie strzelasz w pustkę - bo co "socjalistyczność" gospodarki ma w ogóle do rzeczy? Nie można mieć prawicowego rządu prowadzącego socjalistyczną gospodarkę, ku uspokojeniu mas chociażby? Ba - da się znaleźć cokolwiek bardziej prawicowego i dyktatorskiego niż nazistów, którzy promowali coś, co się nazywało jak, że się zapytam? "Narodowy socjalizm"? Zresztą, jak już mówiłem to jest zboczenie z tematu.


Kolejne pudło. "Socjalistyczność gospodarki" (piękna fraza, zauważ, że "socjalistyczność" automatycznie jest podkreślana przez przeglądarkę), ma tutaj bardzo dużo do rzeczy jeśli nie najwięcej. Nawet sam autor pisał, że gospodarka upadła z powodu prowadzenia jej w sposób socjalistyczny.
Pytanie, czy w takim razie przeczytałeś to w ogóle, że gadasz od rzeczy.

Druga sprawa, to radzę zasięgnąć wiedzy na temat "Co to jest prawica".
Zresztą napisałeś totalną głupotę, bo przecież rząd prowadzący gospodarkę w sposób socjalistyczny nie jest prawicowy. (Chyba, że mówisz o kwestiach niegospodarczych ale na jedno wychodzi)

Informuję Cię, że naziści nie mają wiele wspólnego z prawicą (to już była totalna porażka...).

Cytuj:
Nie wmówisz mi przy tym, że potrafiłbyś zrobić system który by ze 100% skuteczności takich pajaców odrzucał (jak i tych, dla których władza jest celem samym w sobie) i ze 100% skuteczności przyjmował altruistycznych, wiecznie rozważnych, niezmiennych geniuszy (a jak na razie zresztą tylko coś czarowałeś o konstytucji, która dla dyktatora była by i tak tylko świstkiem propagandowego papieru). A jak już mówiłem, starczy jedna wpadka.


Ja nie mam Ci zamiaru nic wmawiać.
Jednakże dyktator zawsze wychodzi spośród tłumu w sposób naturalny, czyżbyś o tym nie wiedział? Jeśli w przypadku Hitlera (bo rozumiem, że ten przykład stanowi kluczowy argument) stało się to, co się stało, to świadczy to jedynie o debilnym społeczeństwie (przypomnij sobie wyniki tamtejszych wyborów). Skoro debilów jest aż tak wielu w społeczeństwie to jest to chyba największy argument za dyktaturą. Wiedziano o tym od zawsze dlatego też zawsze rządzili królowie, carowie, cesarzowie, faraonowie itd. Dopiero później się porobiło.

Swoją drogą demokracja byłaby do zaakceptowania w momencie, gdyby głos debila nie równał się głosowi człowieka znającego się na rzeczy (cokolwiek pod tymi pojęciami rozumiemy). Jednakże nie jesteś w stanie powiedzieć kto powinien mieć ile głosów stąd też demokracja jest be.

Cytuj:
W celu...?

W celu przywrócenia tego co było, gdy były tam kolonie (tyle, że bez niewolnictwa, zresztą świat by na to i tak nie pozwolił).

Cytuj:
Cóż... zasadniczo to tak. Choćby poprzez głos na inną partię. Mogę też urządzić/dołączyć się do protestu. Od biedy mogę też nawet spróbować zebrać te 100k podpisów i wnieść swoją propozycję. A przed naprawdę debilnymi decyzjami chroni mnie konstytucja, która póki co okazywała się całkiem skuteczna.

W każdym razie tutaj mam otwarte znacznie więcej i to znacznie wygodniejszych opcji niż tylko "zbrojna rewolta", "siedzieć cicho" i "zniknąć w więzieniu/obozie/nieznanym miejscu".


Czyli nic. Głos na inną partię = 0, podczas dyktatury też mógłbyś urządzić protest, 100k podpisów - proszę nie rozśmieszaj mnie. A dzisiejsza konstytucja jest dupna, więc jak chcesz by chroniło Cię takie coś to miłego masochizmu. Podsumowując nic zrobić nie możesz... Zresztą, żeby nie było, że to pusta gadanina, to podaj mi jakieś przykłady, które wystąpiły, a odnosiły się do podanych przez Ciebie "działań".

Zauważ, jak już mówimy o zamachach, że zabicie członka partii rządzącej to tylko gratka dla mediów, a zabicie dyktatora to już coś więcej.

Cytuj:
Heh, buddysta? Tak naprawdę? To się czasem nie wiąże z wiarą w cykl reinkarnacji praktycznie wszystkiego co żyje, z utratą pamięci w każdym następnym wcieleniu i nirwaną za ostateczny cel - dla DUSZY, nie stricte człowieka? Mnie tutaj popraw jak się tu gdzieś pomyliłem - a jak nie, to powtarzam swoje "heh" Razz.

N/C Miłego kompromitowania się dalej.

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 12 lip 2007 17:58 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Andrzej napisał(a):
zauważ, że "socjalistyczność" automatycznie jest podkreślana przez przeglądarkę


que?

ss? Bo nie mam pojęcia o czym mówisz. Może trojana jakiegoś złapałeś?

Cytuj:
ma tutaj bardzo dużo do rzeczy jeśli nie najwięcej. Nawet sam autor pisał, że gospodarka upadła z powodu prowadzenia jej w sposób socjalistyczny.


Cudownie. Tylko kto tam tak ją prowadził? Kto ją tam tak utwierdził? I jakie uprawnienia miał? Nie czasem... dyktatorskie? I czasem nie wykorzystał rzeczonych dyktatorskich uprawnień do zmiany NA gospodarkę socjalistyczną z zupełnie innej? Żeś się kurde uparł na tą gospodarkę: "Gah! Ale to wszystko zupełnie nic do rzeczy nie ma, bo ten gość zrobił coś, czego mój kochany dyktator nie zrobiłby nigdyprzenigdy, bo przecież ..." - i tutaj się mniej więcej kończy to co powiedziałeś. Raczysz dopowiedzieć, dlaczego dyktator wybierany według twojego systemu, którego jeszcze nigdy nie przedstawiłeś, tudzież jego następca, tudzież następca jego następcy, tudzież ..., nie miałby, w dobrej wierze, przestawić jakiegokolwiek aspektu kraju (w tym gospodarki) na coś, co go absolutnie zrujnuje?

Cytuj:
Informuję Cię, że naziści nie mają wiele wspólnego z prawicą (to już była totalna porażka...).


Coraz lepiej. Naziści niewiele mają wspólnego z prawicą. Acha. Kolory mają niewiele wspólnego z długością fal światła. Ok. Mnożenie ma niewiele wspólnego z matematyką. Pewnie, czemu nie.

Cytuj:
Jednakże dyktator zawsze wychodzi spośród tłumu w sposób naturalny, czyżbyś o tym nie wiedział?


Eee... Nie, to jest absolutna i totalna bzdura. Dobrych pięć minut próbowałem napisać na to swoją odpowiedź, ale tylko tyle wyszło.

CO TO W OGÓLE ZNACZY? Pszę mię, jak chłopu prostemu, wyjaśnić, bo na razie to wygląda jak... Hmm... Zmieniona nieco linijka z podręcznika do historii wydana w dyktaturze właśnie, opisującego dojście do władzy obecnego dobrego i świętego Wielkiego Wodza (dyktatora obecnego reżimu) i jego heroiczne walki ze Złymi Okrutnymi Oddziałami Ciemności (poprzednim rządem/reżimem).

Nawiasy dodane dla niekumatych. Nie mam zamiaru tracić postu na wyjaśnianie na wypadek gdyby ktoś przypadkiem nie zrozumiał aluzji.

Cytuj:
Jeśli w przypadku Hitlera (bo rozumiem, że ten przykład stanowi kluczowy argument) stało się to, co się stało, to świadczy to jedynie o debilnym społeczeństwie (przypomnij sobie wyniki tamtejszych wyborów). Skoro debilów jest aż tak wielu w społeczeństwie to jest to chyba największy argument za dyktaturą.


Chyba nie. Ekstremalne sytuacje generują ekstremalne postawy, z tym się chyba zgodzisz - a sytuacja w Niemczech w czasie Wielkiego Kryzysu była dość ekstremalna (ha!). Reakcja ludzi była zupełnie naturalna gdy przejrzeć wszystkie czynniki (w tym chociażby wiek Republiki Weimarskiej). Zresztą, mówisz że dyktatora poznamy po tym, że będzie "wychodził z tłumu w sposób naturalny", cokolwiek by to nie znaczyło - dlaczego więc nie Hitler?

[EDIT: Ach, i Hitler jest tutaj tylko pomniejszym przykładem, używanym kiedy wygodnie, nie żadnym "kluczowym argumentem"]

Cytuj:
Wiedziano o tym od zawsze dlatego też zawsze rządzili królowie, carowie, cesarzowie, faraonowie itd.


Osobiście bardzo lubię gdy ludzie uważają że "robiono to dawniej i było dobrze" jest jakimkolwiek sensownym argumentem samo w sobie. Wtedy wystarczy przypomnieć parę innych dawniej akceptowalnych i przy pewnym nastawieniu myślowym sensownych praktyk, jak chociażby antycznogrecka pedofilia czy średniowieczne sądy boże.

Cytuj:
Swoją drogą demokracja byłaby do zaakceptowania w momencie, gdyby głos debila nie równał się głosowi człowieka znającego się na rzeczy (cokolwiek pod tymi pojęciami rozumiemy).


Zasadniczo to tak już jest - a może mi powiesz że głos twój = głos posła? Zresztą obecna demokracja jest jak najbardziej akceptowalna z braku sensownych alternatyw (i nie, twoja argumentacja za dyktaturą jeszcze bardziej mnie przekonuje co do słuszności tego stwierdzenia). Nie oznacza to jednak, że musimy w takim systemie tkwić do końca świata - zakładanie że nic lepszego nie zostanie nigdy wymyślone jest bardzo, ale to bardzo niemądre (i nie, odpowiedź typu "ale przecież już zostało! Przecież już od dawna istnieje [dyktatura/monarchia absolutna/system wodzowsko-plemienny]" możesz sobie darować, bo i to już było wałkowane - a ostatnio odkrywam u siebie niechęć do dyskusji z iteracyjną pętlą. Jak chcesz odpowiedzieć, to przedstaw ten twój lepszy system i powiedz czemu jest lepszy bez używania głupich ogólników i wątpliwych wnioskowań (jak na przykład "[wszyscy/prawie wszyscy/większość ludzi] to debile, ergo trza [ustawowo zwiększyć produkcję sera/znacjonalizować przetwórstwo rzodkiewek/wziąść wszystko za mordę i prowadzić tam gdzie mi się podoba]") - wtedy może będzie tutaj w tej dyskusji trochę więcej sensu, a mniej pustego klepania w klawisze).

Cytuj:
W celu przywrócenia tego co było, gdy były tam kolonie (tyle, że bez niewolnictwa, zresztą świat by na to i tak nie pozwolił).


Jeszcze raz - po co?

Taaak, to brzmi jak rozsądny plan. Udowodnić wszystkim w regionie że Mugabe miał przez ten cały czas rację i Brytyjczycy faktycznie spiskowali w celu podbicia Zimbabwe, topiąc przy tym kupę kasy w odbudowę rudery, stając się kolonialnym drapieżcą w oczach międzynarodowych, narażając się poważnie NATO i UE. A potem już tylko [...] i trach, mach, ZYSK!

Cytuj:
Czyli nic. Głos na inną partię = 0


Heh. Lewica z poprzedniej kadencji może mieć nieco inne zdanie :P.

Cytuj:
podczas dyktatury też mógłbyś urządzić protest


Osobiście uważam za zasadne zacytowanie tego z pogrubieniem żeby wszyscy zobaczyli coś tutaj właśnie napisał. A co do samej odpowiedzi, sądzę że komentarz "naiwny i bezpodstawny (NIGDY NIE PODAŁEŚ PODSYSTEMU KTÓRY MIAŁBY MI TO ZAPEWNIĆ) optymizm" powinien być pasujący.

Hint: To w allcapsie jest po to napisane w allcapsie, żebyś zwrócił na to szczególną uwagę.

Cytuj:
A dzisiejsza konstytucja jest dupna, więc jak chcesz by chroniło Cię takie coś to miłego masochizmu.


Kłapcu kłapcu. Robi co ma robić, a ja na razie nie narzekam. Ty jak rozumiem masz powody do narzekania, bo konstytucja zrobiła ci... ?

Cytuj:
Podsumowując nic zrobić nie możesz... Zresztą, żeby nie było, że to pusta gadanina, to podaj mi jakieś przykłady, które wystąpiły, a odnosiły się do podanych przez Ciebie "działań".


A co ja, encyklopedia? Niech ci starczy że ostatnio po wyborach zawsze zmiany partii rządzących były. Uprzedzę oczywistą reakcję "OMG LAWL U NOOB AEL TMA SA SOKCZI PRATYJEN! N/C LOLOLOLOLOL" - erm, więc? Same rządy się zmieniały, zmieniał się balans sił, a skoczki głosują, jak aktualna partia im zagra - a nie powiesz mi że ideologicznie i programowo (wykonywalnie programowo nawet, bo czy "oficjalny" program PiSu to stek kłamstw i bzdur, czy co innego, to jest zupełnie nieistotne) PiS i ska = SLD + UP.

Cytuj:
Zauważ, jak już mówimy o zamachach, że zabicie członka partii rządzącej to tylko gratka dla mediów, a zabicie dyktatora to już coś więcej.


O jakich zamachach ktokolwiek mówi? Zresztą, zamach na dyktatora to wcale nie jest takie małe piwo jak na polityka - się dziwisz? Zresztą, parę (ba, może nawet jeden!) nieudanych, a widowiskowych zamachów to może akurat być wszystko czego trzeba aby człowieka psychicznie zrujnować. Ooops, był kompetentny dyktator, mamy szajbusa! Yay!

Cytuj:
N/C Miłego kompromitowania się dalej.


Znaczy... w czyich oczach? Jakie dalej? I o co ci znów chodzi? Powiedziałem chyba, że jeśli gdziekolwiek się tam pomyliłem, to mnie popraw? Bo wielu innych buddystów to nie znam, a przeszukiwanie i próba interpretacji internetu w celu ustalenia sensownej, jednoznacznej odpowiedzi to zadanie, do którego się zabierać bez poważnych powodów nie chcę. Tak więc... Pomyliłem się tam gdzieś, czy nie? I nie, buddyzm jako całość mnie zupełnie nie interesuje - tylko czy wymienione rzeczy się w nim zawierają.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL