Warcraft II pol-1 Forum

Warcraft 2 dalej zyje :)
Teraz jest So 27 kwi 2024 12:02

Strefa czasowa: UTC [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N 21 sty 2007 17:52 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Ale formalnie pokoju z Niemcami nie mamy...
Natomiast prawa człowieka - podpunkt prawa więźnia to największa pomyłka jaka istnieje.
A dyktatura - może się myle ale Białoruś ma większy wzrost gospodarczy niż Niemcy a jak siedzisz tam cicho albo robisz dla rządu masz luzy.
Ewentualnie popatrz na Arabie Saudyjską - tam nie ma czegoś takiego jak demokracja i wychodzą na tym dobrze O_o
Ogólnie postawa polskich parlamentarzystów ssie na całej linii. Częstość posiadania stołków przez nich jest jak sinusoida - i tak wrócą do swoich stołków i znowu kija zrobią. Ehh przydałby się 2 Balcerowicz z poparciem...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 21 sty 2007 18:26 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Flamed naucz sie ze nie wszystko co wbija ci do glowy mama lub szkola musi byc najlepsze. (Czytajac moj podrecznik od wosu mozna sie przerazic)

Cytuj:
Socjalizm nie wyklucza demokracji. A skoro do dupy jest demokracja, to do dupy są wszystkie prawa, łącznie z prawami człowieka jakie ci obecnie przysługują.


Uwazasz ze dzisiejsze prawa czlowieka sa szanowane? Ale to jest inny temat.

Cytuj:
Ok, a co powiesz na takie coś?Zostane dyktatorem, każe rozstrzelać twoją rodzine na twoich oczach a następnie ciebie poćwiartować co?Jako dyktator miałbym takie prawa. Albo gdybym był kompletnym debilem, to dopiero byłby rządy absolutne Very Happy


Odpowiedz jest bardzo prosta. Slyszales o pojeciu zla dyktatura i dobra dyktatura? TY bylbys kompletnym debilem i bylbys przykladem zlej... Zreszta ten cytat jest glupi przecierz moglbys tego nie zrobic.

A przyklady masz jak na dloni: PINOCHET. (przyklad oczywiscie dobrej dyktatury)

Cytuj:
Jakbyś poszedł to mógłbys głosowac na kogoś kto bardziej ci odpowiada, w Polsce są ludzie, którzy domagają sie powrotu monachrii (zgodnie z Konstytucja z 3 Maja, królem zostałby przedstawiciel dynastii Wettinów, czy z Saksonii, a Saksonia z kolei jest w Niemczech)
Mowilem o drugiej turze rzecz jasna. W pierwszej turze mialbym na kogo glosowac jak najbardziej. A w Polsce niemozliwy jest powrot monarchii wiec nie wiem o czym ty mowisz. Pozostaje nam dyktatura, ktora niczym sie w zasadzie nie rozni.

W ogole nie wiem o co i dlaczego ty walczysz skoro stoisz na z gory przegranej pozycji.
Moja teza i zarazem fakt jest taki, że dyktatura (lub monarchia absolutna - jedno i to samo) jest najlepszym mozliwym ustrojem dla naszego kraju. Gadanie o jakiejs demokracji jest zbedne i pozbawione wiekszego sensu, ale wielu ludzi jest w stanie na takim gadaniu zarobic.

BTW: Czy to nie glupie ze w demokracji mozemy przeglosowac ze tlen nam jest niepotrzebny do zycia?

A w ogole to nie mam zamiaru rozpoczynac jakies kolejnej publicznej bezsensownej wojnyn ktora doprowadzi do zamkniecia tego tematu. Jak chcesz Flamed podyskutowac to zawsze mozesz prywatna wiadomosc.

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 21 sty 2007 23:32 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Cytuj:
Ale formalnie pokoju z Niemcami nie mamy.


Czyli mamy wojnę z całym NATO?

Cytuj:
Natomiast prawa człowieka - podpunkt prawa więźnia to największa pomyłka jaka istnieje


może masz rację na tym się nie znam.

Cytuj:
A dyktatura - może się myle ale Białoruś ma większy wzrost gospodarczy niż Niemcy a jak siedzisz tam cicho albo robisz dla rządu masz luzy



Niemcy: http://pl.wikipedia.org/wiki/Niemcy#Gospodarka
Białoruś: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bia%C5%82o ... Gospodarka

Dla rządu robią wybrani, wąska grupka, jak siedzisz cicho to nie wsadza cie do pudła, ale i tak nie masz co jeść.

Cytuj:
Ewentualnie popatrz na Arabie Saudyjską - tam nie ma czegoś takiego jak demokracja i wychodzą na tym dobrze O_o


Rodziny szejków napewno(ropa)poza tym nie mają tam też alkoholu...

Cytuj:
Ogólnie postawa polskich parlamentarzystów ssie na całej linii


Tu się zgadzam, chociaż co do niektórych ssie to delikatne słowo.

Cytuj:
Czytajac moj podrecznik od wosu mozna sie przerazic


a jaki masz podręcznik?:D

Cytuj:
Uwazasz ze dzisiejsze prawa czlowieka sa szanowane?


No to po kolei. Prawa I generacji
- prawo do życia?Jest
- nietykalność osobista?Jest
- prawo oporu wobec bezprawnej przemocy?Jest
- wolność zrzeszania się?Jest
- wolnośc zgromadzen i wieców?Jest
- nienaruszalność mieszkania?Jest
- tajemnica korespondencji?Jest
- prawo do przeniesienia się i wyboru miejsca zamieszkania?Jest
II generacja
- prawo do pracy?Jest (gorzej ze jej znalezieniem:P)
- prawo do równej płacy (za równą płacę)?Jest
- prawo do wypoczynku?Jest
- prawo do strajku?Jest
- prawo do zasiłku dla bezrobotynych?Jest
- pochrona pracy kobiet i dzieci?Tu niedokońca
- prawo do renyt inwalidzkiej?Jest
III generacja
- prawo do pokoju?Jest
- prawo do czystego powietrza?Jest
- prawo do wolnej od zanieczyszen gleby i wody?Jest
- prawo do bezpiecznej dla zdrowia żywności?Jest
- prawo do korzystania ze źródeł światowego przekazu informacji?Jest

Studentem prawa (jeszcze) nie jestem, ale jak kiedyś będę to podam ci jakie przepisy odnoszą się do tego co napisałem wyżej.

Cytuj:
Odpowiedz jest bardzo prosta. Slyszales o pojeciu zla dyktatura i dobra dyktatura? TY bylbys kompletnym debilem i bylbys przykladem zlej... Zreszta ten cytat jest glupi przecierz moglbys tego nie zrobic.


Właśnie mógłbym tego nie zrobić. A jaką masz pewność, ze tego dyktator nie zrobi?Albo zrobi?Ludzka fantazja nie zna granic, a nadmiar władzy powoduje zanikanie hamulców;)

Cytuj:
A w Polsce niemozliwy jest powrot monarchii wiec nie wiem o czym ty mowisz


http://pl.wikipedia.org/wiki/Polski_Ruc ... chistyczny

Cytuj:
Moja teza i zarazem fakt jest taki, że dyktatura (lub monarchia absolutna - jedno i to samo) jest najlepszym mozliwym ustrojem dla naszego kraju


Podwarunkiem, że dykator będzie geniuszem, żył wiecznie i w dodatku bedzie tak dobrym człowiekiem, że muchy nie skrzywidzi. Ilu jest takich ludzi?

Cytuj:
Czy to nie glupie ze w demokracji mozemy przeglosowac ze tlen nam jest niepotrzebny do zycia?


a dyktator to niby nie może tak powiedzieć?


Cytuj:
PINOCHET


tak świetny dykator, 3500 ludzi zamordował, opozycje prześladował, a o tym słyszałes? http://pl.wikipedia.org/wiki/Archiwa_terroru

Ale na plus Pinochetowi mozna zaliczyc liberalizacje gospodarki, na tyle ułomną ze skończyła się wysoką inflacją i bezrobociem, czyli wlasciwie minus...

To jaki był jeszcze dobry dyktator?Gen. Franco?Może Juliusz Cezar?

A temat owszem zostanie zamknięty bo zrobi się offtop. dam ci czas na jedna odp. i na tym koniec;)

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 22 sty 2007 0:20 
Offline
Lusted & Hasted Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 17 sty 2005 21:16
Posty: 217
Lokalizacja: Białystok
Ogólnie:
Nie ma dobrej dyktatury - zbyt duża władza w jednych rękach zawsze doprowadzi do jej nadużywania. Pozatym nasów się pytanie kto ma zostać dyktatorem i dlaczego nie ja?

Jeżeli my i Niemcy ratyfikowaliśmy wstapienie do NATO to zgodnie z jego statusem jesteśmy w sojuszu.

Wyjście z Uni?
Boże broń!!! - kilka przykładów z Polski:
1. PRzed wstąpieniem do Uni rolnicy masowo demonstrowali że to że tamto. - teraz żaden rolnik nie mówi że chce demonstrować - ma rynek zbytu i dopłaty za darmo - jak jest zaradny to nawet spore.
2. JA dużo jeżdże po Polsce samochodem - jakieś 90% inwestycji w drogi to pieniądze unijne. Dzięki bo już nie byłoby po czym jeździć.
3. Wpłaty do Unijnej kasy - dostajemy więcej pieniędzy niż wpłacamy. :) Jakbyśmy nawet dostawali tyle co wpłacamy to też byłoby dobrze bo wracałyby one na konkretne cele! (wcześniej rozchodziły się niewiadomo gdzie.)
4. Dla wtajemniczonych ekonomistów - korzyści skali tzn korzyści rynku.
5. Nie chce mi się dalej wypisywać zalet ale znalazłobysie kilka

Wady - podobno starciliśmy niezależność - ja się pytam gdzie, ludzie (Polacy też) dzięki uni maą więcej swobody. Jako kraj? A gdzie to widać? Podobno zmieniono prawo na unijne - ja mówie że na lepsze.

Jedyny mankament bycia Polski w Uni to ja widzę w zwiększeniu biurokracji. JEdnak naogół sami sobie ja stworzyliśmy.

Europa - ideał europy to dla mnie koncepcja Napoelona - nie będę tłumaczył jak ktoś zechce to se znajdzie.

Pozdro od Kononowicza hehe

_________________
Białystok Team!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 22 sty 2007 1:09 
Offline
Lusted & Hasted Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 12:45
Posty: 249
Lokalizacja: Kwidzyn
Andrzej napisał(a):

A przyklady masz jak na dloni: PINOCHET. (przyklad oczywiscie dobrej dyktatury)



Chciałbyś być w opozycji kiedy on rządził?Andrew,rusz trochę głową, nie ma dobrych dyktatur.Z definicji dyktatura to narzucanie komuś swojego zdania,więc co może być w tym dobrego?

Pozdro!

_________________
Member of PAH organization (Players Against Hackers).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 22 sty 2007 2:36 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Cytuj:
Rodziny szejków napewno(ropa)poza tym nie mają tam też alkoholu...
Poprawcie mnie jesli sie myle ale to chyba panstwo wyznaniowe... A o takim nie mowie.

Co do praw czlowieka mowilem ze to na inny temat ale jak juz podales to porownaj je z poprawnoscia polityczna ktora obowiazuje, a niewiele ci tego zostanie. Pozatym co to jest "prawo do równej płacy" ? Bije mi to socjalizmem. "Prawo do życia"? Aborcja... ktora uwazam, ze powinna byc zakazana CALKOWICIE oprocz debaty nad KAZDYM przypadkiem gdy chodzi o zycie albo dziecko / albo matka. Zreszta do kazdej rzeczy prawie mam ale, jednak jak cos to priv.

Cytuj:
Właśnie mógłbym tego nie zrobić. A jaką masz pewność, ze tego dyktator nie zrobi?Albo zrobi?Ludzka fantazja nie zna granic, a nadmiar władzy powoduje zanikanie hamulcówWink

Ale glupie... n/c im szybciej zrozumiesz tym lepiej

Cytuj:
WTF? To mi wyglada raczej na organizacje ktora dazy do czegos w rodzaju monarchii w Anglii. A przecierz nie o tym mowie...Popraw mnie jesli jednak sie myle bo nie wyczytalem do konca (Nie mam zaufania do wikipedii, jest beznadziejnym zrodlem informacji)

Cytuj:
Podwarunkiem, że dykator będzie geniuszem, żył wiecznie i w dodatku bedzie tak dobrym człowiekiem, że muchy nie skrzywidzi. Ilu jest takich ludzi?
Nieprawda.
Cytuj:
a dyktator to niby nie może tak powiedzieć?
moze... ja moge, ty mozesz, rzad wiekszosciowy tez moze. Ale tutaj dochodzimy do sedna sprawy ktora jest juz calkiem innym tematem. Mianowicie wpychanie przepisow moralnych do kodeksu prawa. Jak widac istnieje to ronwniez w Stanach co im nie wychodzi na dobre. Ale demokracja...
Zreszta sam sie zapedziles :P . Dykator moze tak powiedziec. Wlasnie! Powie i jest. Czy cos jeszcze trzeba tlumaczyc?

Cytuj:
tak świetny dykator, 3500 ludzi zamordował, opozycje prześladował, a o tym słyszałes? http://pl.wikipedia.org/wiki/Archiwa_terroru
Tak a slyszales ile przez unie ginie ludzi w afryce rpzez to ze nie chca otworzyc dla nich swojego rynku? (widac kolejna biurokratyczna wade unii)
1) Dowody? Nie osadzono go (nie zdazono ale i tak by tego nie zrobiono z braku dowodow).
2) Poprosze nazwiska zamordowanych i ich zyciorys oraz dzialalnosc. A wszystko sie wyjasni. Gadanie tego co sie wyczyta w wikipedii jest dla mnie zadnym argumentem.
3) "Opozycjonisci"- czyt. komunisci.
4) Ta sprawa ma wiele innych watkow ktorych nie ma sensu tu poruszac.

Cytuj:
Ale na plus Pinochetowi mozna zaliczyc liberalizacje gospodarki, na tyle ułomną ze skończyła się wysoką inflacją i bezrobociem, czyli wlasciwie minus...
Ułomną? Chcesz mi powiedziec ze radykalne poczynania, ktore doprowadzily Chile do najbardziej rozwinietego kraju w Ameryce Płd. sa ulomne?
Cytuj:
To jaki był jeszcze dobry dyktator?
W jakim kraju byla dobra demokracja? Zreszta przyznales wlasnie ze byl dobry...Spasowales? :)
Cytuj:
A temat owszem zostanie zamknięty bo zrobi się offtop. dam ci czas na jedna odp. i na tym koniec;
Nawet mnie nie denerwuj. A moze zaglosujemy demokratycznie? Okaze sie zeby nie zamykac. Ty jednak jako poniekad dyktator zamkniesz go bo uwazasz ze tak bedize najlepiej. Wbrew mojemu protestowi okaze sie ze jednak masz racje. Ale mimo wsyzstko moglibysmy jednak zaglosowac i ten moj glos przewazy o tym by tego nie zamknac. Wbrew pozorom to co napisalem ma sens wiekszy niz sie wydaje.

Cytuj:
Nie ma dobrej dyktatury - zbyt duża władza w jednych rękach zawsze doprowadzi do jej nadużywania. Pozatym nasów się pytanie kto ma zostać dyktatorem i dlaczego nie ja?
Bo spoleczenstwo cie nie chce. Jakby nie patrzec demokratycznie cie nie chce. A dobra dyktatura jest i powtorze - Pinochet, krysztalowy wrecz przyklad. Poza tym nie mozna naduzyc wladzy skoro jest absolutna :) . Rozumiem ze chodzi tutaj o naruszenie podstawowych praw czlowieka, ale na to odpowiedzialem wyzej.

Cytuj:
Jeżeli my i Niemcy ratyfikowaliśmy wstapienie do NATO to zgodnie z jego statusem jesteśmy w sojuszu.
No rzeczywiscie. Iraq pokazał.

Cytuj:
1. PRzed wstąpieniem do Uni rolnicy masowo demonstrowali że to że tamto. - teraz żaden rolnik nie mówi że chce demonstrować - ma rynek zbytu i dopłaty za darmo - jak jest zaradny to nawet spore.
Myslenie typowo lewicowe i socjalistyczne. Jakikolwiek protekcjonizm ze strony panstwa jest zły. Zreszta co ja bede gadał, skoro sa przyklady np. Nowa Zelandia. Jak ktos nie wie o co chodzi to na priv.

Cytuj:
2. JA dużo jeżdże po Polsce samochodem - jakieś 90% inwestycji w drogi to pieniądze unijne. Dzięki bo już nie byłoby po czym jeździć.
O moj boze... dobrze ze za komuny byly sklepy bo bym nie mial gdzie w kolejce stac... To bez sensu.

Cytuj:
Wpłaty do Unijnej kasy - dostajemy więcej pieniędzy niż wpłacamy. Smile Jakbyśmy nawet dostawali tyle co wpłacamy to też byłoby dobrze bo wracałyby one na konkretne cele! (wcześniej rozchodziły się niewiadomo gdzie.)
Naaa. Tutaj nie chodzi o pieniadze unijne, tylko o polityke gospodarcza kraju. Zreszta kolejny przyklad. Irlandia, ktorą to podobno ozywila gospodarcza unijna dotacja co jest najzwyklejszym bullshitem. Wystarczy spojrzec na inwestycje.

Cytuj:
Nie chce mi się dalej wypisywać zalet ale znalazłobysie kilka
Alez prosze bardzo, na priv bardzo chetnie a i jestem pewien ze zmienisz zdanie.
Cytuj:
Podobno zmieniono prawo na unijne - ja mówie że na lepsze.
Ty nie mow nawet takich rzeczy. Polskie tez jest do dupy ale czy w ogole zainteresowalo kogos ze kazde nowe prawo ktore chcemy wprowadzic w Polsce jest korygowane z prawem unijnym a w razie sprzeczek, wygrywa prawo Unijne?!!! W Polsce. Poza tym jeden z wielu glupich przykladow: Sam fakt ze zniesiono kare smierci (najwiekszy idiotyzm jaki mozna bylo popelnic i im predzej to sie zrozumie tym lepiej )jest juz dla mnie obraza (moze i niskiej ale mimo wszystko) mojej inteligencji to jednak fakt, ze zneisiono ja rowniez w stosunku do zbrodniarzy wojennych jest nie do zniesienia. BTW: Ciekawe czy ktos z was o tym wiedzial. Nie? Ano bo nikt sie tym nie chwali... A ludzie ktorzy wprowadzali kraj do unii bardzo dobrze o tym wiedzieli jak i o wielu innych smaczkach (czemu wiec to zrobili? odpowiedz nasuwa sie sama.)

Cytuj:
Jedyny mankament bycia Polski w Uni to ja widzę w zwiększeniu biurokracji. JEdnak naogół sami sobie ja stworzyliśmy.
Biurokracje mozna zmniejszyc poprzez prywatyzacje (najlepiej DOSLOWNIE wszystkiego, moze oprocz armii i slużb pozadkowych (chodz tu tez bym sie zastanowil))
Cytuj:
ideał europy to dla mnie koncepcja Napoelona - nie będę tłumaczył jak ktoś zechce to se znajdzie.
Znalazlem tego pelno ale nie tego co chcialem. Jakbys mogl na priv...

Cytuj:
Chciałbyś być w opozycji kiedy on rządził?Andrew,rusz trochę głową, nie ma dobrych dyktatur.Z definicji dyktatura to narzucanie komuś swojego zdania,więc co może być w tym dobrego?
Rzecz w tym ze nie musialbym byc w opozycji? A dlaczego mialbym byc? Spytajmy opozycjonistow, a wiele sie wyjasni. A dobra dyktatura moze byc. Wystarczy ze bedzie oparta na konserwatywnym podejsciu i tyle.

Ps.Zawsze jestem dostepny na priv na wieksza dyskusje. I przepraszam za mój nudny wywód.

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 22 sty 2007 11:07 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Cytuj:
Niemcy:
Wzrost gospodarczy prognozowany na początku roku na 1 % wyniósł ostatecznie 2,7%. Był to jedne z najlepszych lat dla Niemiec po zjednoczeniu
Białoruś
Wzrost PKB: 11% (2004).

Dane z różnicą 2 lat, ale widzisz rożnicę. NIewiele spadły/wzrosły.
Poza tym Łukaszenka został wybrany demokratycznie :lol:
Jedynie ostatnie niewiadomo czy napewno fałszował


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 22 sty 2007 12:51 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Zasłanianie się "nie będę mówił, bo offtop" ma mały sens - temat zawsze można podzielić, co i zapewnie wkrótce ktoś z nas moderatorów zrobi. Ale, jedziem:

Andrzej napisał(a):
Poprawcie mnie jesli sie myle ale to chyba panstwo wyznaniowe...


Się mylisz. Jest to całkiem typowa absolutna monarchia dziedziczna.

Cytuj:
Aborcja... ktora uwazam, ze powinna byc zakazana CALKOWICIE oprocz debaty nad KAZDYM przypadkiem gdy chodzi o zycie albo dziecko / albo matka.


A jeśli ktoś ma inne zdanie, to do gazu?

Cytuj:
Cytuj:
Właśnie mógłbym tego nie zrobić. A jaką masz pewność, ze tego dyktator nie zrobi?Albo zrobi?Ludzka fantazja nie zna granic, a nadmiar władzy powoduje zanikanie hamulcówWink

Ale glupie... n/c im szybciej zrozumiesz tym lepiej


W zrozumieniu mogłoby pomóc gdybyś to wyjaśnił. Osobiście to jak na razie widzę tutaj:

Andrzej: <jakieś farmazony>
flamed: <w miarę sensowna odpowiedź>
Andrzej: <OMG U R TEH NOOB! LAWL N/C>

Rozwiniesz to jakoś, czy tak zostawisz?

Cytuj:
Cytuj:
Podwarunkiem, że dykator będzie geniuszem, żył wiecznie i w dodatku bedzie tak dobrym człowiekiem, że muchy nie skrzywidzi. Ilu jest takich ludzi?
Nieprawda.

Prawda. Jeśli nie będzie geniuszem, jako że sam będzie podejmował wszystkie decyzje będzie stanowił wieczny zator na drodze rozwoju kraju. Jeśli nie będzie ideałem dobroci, to najprawdopodobniej po odpowiednio długim czasie stanie się złym dyktatorem. A jeśli nie będzie żył wiecznie, to cóż... Jaką gwarancję mamy że jego wyznaczony następca nie okaże się być złym dyktatorem, który wprowadzi system praktycznie gwarantujący samych następnych złych dyktatorów?

Cytuj:
moze... ja moge, ty mozesz, rzad wiekszosciowy tez moze.


Powiedzieć, to faktycznie sobie mogą. Tylko tutaj przy wprowadzaniu tego w życie pojawia się taki mały problemik konstytucji, którą dyktator o władzy absolutnej by mógł obchodzić jak chciał.

Cytuj:
Dykator moze tak powiedziec. Wlasnie! Powie i jest. Czy cos jeszcze trzeba tlumaczyc?


"Dawać wszystkie pieniądze z kasy państwa, wyjeżdżam z tej dziury na karaiby!"

Powiedział i jest. SUKCES!

Później odpiszę na resztę. A na razie jeszcze tylko:

Cytuj:
A dobra dyktatura moze byc. Wystarczy ze bedzie oparta na konserwatywnym podejsciu i tyle.


Roman Giertych 4 t3h w1n!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 22 sty 2007 12:55 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Mówisz, że PKB takie wazne? Zobacz tą tabelkę: http://pl.wikipedia.org/wiki/Produkt_krajowy_brutto

widzisz tam Białoruś?

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 22 sty 2007 15:18 
Offline
Lusted & Hasted Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 17 sty 2005 21:16
Posty: 217
Lokalizacja: Białystok
WZROST PKB OD 2 bln $ o 2% o kurcze!
WZROST PKB OD 1 mld. $ O 11% - o kurcze!

JAk mam w portfelu 1 zł to łatwo mi zrobić wzrost o 100% po prostu dorzucę 1zł, jak mam 10000zł to już nie jest tak łatwo. zrobić wzrost taki.


Nato nie jest agresorem tylko instytucja obronną. W iraku nie ma pojęcia NATO. Było w Afganistanie po ataku z 11 września, gdzie wszystkie kraje wNATO współpracowały bo został zaatakowany jeden z ich członków.

Europa NAPOLEONA - sprawdź koncepcje Stanów Zjednoczonych Europy!

_________________
Białystok Team!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 23 sty 2007 14:53 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Cytuj:
Powiedzieć, to faktycznie sobie mogą. Tylko tutaj przy wprowadzaniu tego w życie pojawia się taki mały problemik konstytucji, którą dyktator o władzy absolutnej by mógł obchodzić jak chciał.

Oczywiscie dyktator bedzie przestrzegal konstytucji. Myslalem ze to oczywiste... (swoja droga trzeba ja zmienic...)

Cytuj:
A jeśli ktoś ma inne zdanie, to do gazu?


Zdanie inne moze sobie miec. Gorzej jak wprowadza swoj pomysl w zycie.
W takim przypadku jak najbardziej do gazu.

Cytuj:
Rozwiniesz to jakoś, czy tak zostawisz?
Prawo... Dyktator nie powienien stac ponad prawem. Boze przecierz to jasne...


A dyktator nie musi byc geniuszem. Jesli bedzie umial prowadzic odpowiednia polityke i ustanowic najlepsze mozliwe prawo to nie znaczy ze jest geniuszem...



Nie odpowiadam dalej tutaj. Jak ktos chce to niech napisze a powiem na priv. Tak wiec Lordzie na reszte odpowiedz mi na priv jesli masz ochote.
Cytuj:
Roman Giertych 4 t3h w1n!
Smieszne jest to ze podales Giertycha bo uzylem slowa "konserwatywnym".

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 23 sty 2007 15:05 
Offline
Lusted & Hasted Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 17 sty 2005 21:16
Posty: 217
Lokalizacja: Białystok
Sorki Andrzej że to powiem ale Twoja teoria jest bardzo naiwna o dobrej Dyktaturze.

_________________
Białystok Team!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 23 sty 2007 15:08 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Jaka teoria lol.
A naiwne to jest sadzenie ze demokracja to najlepszy ustroj jaki istniec moze.

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 23 sty 2007 18:43 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Racja, to nei była andrzejowa teoria, to idealizm w najczystczej formie, tak poteżny, że nie da zrobić na nim choć jednej ryski, oby zycie nie musiało go burzyć.

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 23 sty 2007 19:32 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
po co ten sarkazm bracie...

Najwiekszym dramatem w tym wszystkim jest to ze to ja musze udowadniac ze dyktatutra jest lepszym ustrojem od demokracji a nie na odwrot...

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 23 sty 2007 22:06 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 16:05
Posty: 538
Lokalizacja: Zielona Góra
Cytuj:
Zdanie inne moze sobie miec. Gorzej jak wprowadza swoj pomysl w zycie.
W takim przypadku jak najbardziej do gazu.

Ehe. Zagazuj wszystkich bo nie popierają dyktatury. Wiem, wiem, sarkazm/ironia.

Cytuj:
Prawo... Dyktator nie powienien stac ponad prawem. Boze przecierz to jasne...

A kto go przypilnuje by NIE stał ponad prawem?
Jesli prawo by go ograniczało nie miałby władzy absolutnej, co z kolei oznacza, że nie byłby władcą absolutnym czyt. dyktatorem.
Założeniem dyktatury jest stanowienie prawa przez władce więc jak może on nie stac ponad prawem? Dalej, jesli prawo miałoby go obowiązywać musiałby istnieć człowiek bądź grupa ludzi pilnująca by 'dyktator' prawa nie złamał, co z kolei zbliża nas do demokracji.

Cytuj:
A dyktator nie musi byc geniuszem. Jesli bedzie umial prowadzic odpowiednia polityke i ustanowic najlepsze mozliwe prawo to nie znaczy ze jest geniuszem...

W sumie... to to właśnie to znaczy.

Cytuj:
Smieszne jest to ze podales Giertycha bo uzylem slowa "konserwatywnym".

Zawsze miał do wyboru Kaczyńskich. Chociaż przy Giertychu to jest najbliższe rzeczywistości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 24 sty 2007 1:02 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Andrzej napisał(a):
Najwiekszym dramatem w tym wszystkim jest to ze to ja musze udowadniac ze dyktatutra jest lepszym ustrojem od demokracji a nie na odwrot...


Faktycznie dramat. Dramat człowieka, który święcie w to wierząc, próbuje wszystkich przekonać, że herbatę robi się zaparzając torebkę łyżeczką wrzątku i zasypując filiżanką cukru.

Cytuj:
Oczywiscie dyktator bedzie przestrzegal konstytucji. Myslalem ze to oczywiste... (swoja droga trzeba ja zmienic...)


A pewnie że oczywiste. Kilka kolejnych oczywistości o ludziach w ogóle:
- w dziewięciu przypadkach na dziesięć stawiają dobro społeczne nad dobrem własnym
- nigdy się nie zmieniają
- nigdy nie ulegają pokusom
- będąc niekontrolowani u władzy nigdy tej władzy nie nadużywają
- nie podejmują nigdy dramatycznie złych decyzji w ważnych sprawach

Same oczywistości, nie sądzisz?

Cytuj:
Zdanie inne moze sobie miec. Gorzej jak wprowadza swoj pomysl w zycie.
W takim przypadku jak najbardziej do gazu.


Tutaj nie będę nic od siebie dodawał, gdyż sądzę że powiedziałeś za mnie więcej, niż ja sam bym mógł.

Cytuj:
Prawo... Dyktator nie powienien stac ponad prawem. Boze przecierz to jasne...


Oczywiście że nie będzie stał ponad prawem. Tylko że powiedz no, kto będzie ustalał to prawo, ponad którym ów absolutny władca/dyktator nie będzie stał, hmm? Czyżby on sam? Widzisz pojawiający się wtedy dość istotny problem? Ograniczenie konstytucją powiadasz? Konstytucje można zmieniać. Nie można powiadasz? Oj, można, można - jak potrzymasz władzę absolutną przez trochę czasu i odpowiednio rozbudujesz pewne bardziej lub mniej tajne aparaty, to kto ci zabroni? Ba, jeszcze przyklasną, a przynajmniej dla wszystkich tak to będzie wyglądało.

Cytuj:
A dyktator nie musi byc geniuszem. Jesli bedzie umial prowadzic odpowiednia polityke i ustanowic najlepsze mozliwe prawo to nie znaczy ze jest geniuszem...


"Ustanowić najlepsze możliwe prawo"? Oj nie, faktycznie nie trzeba być geniuszem dokonać czegoś, czego się jeszcze nikomu nie udało przez parę tysięcy lat różnorodnych cywilizacji.

Cytuj:
Nie odpowiadam dalej tutaj. Jak ktos chce to niech napisze a powiem na priv. Tak wiec Lordzie na reszte odpowiedz mi na priv jesli masz ochote.


Priv, priv... Andrzej, się forum wreszcie trochę ruszyło. Jak się dyskusje rozejdą na priv, to przecież znowu zdechnie.

I dalej nie mam czasu poodpisywać na wszystko. Kto by pomyślał?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 24 sty 2007 16:10 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Jak mowilem nie odpowiadam tutaj. Odpowiem na priv.

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 sty 2007 2:16 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Cos z innej beczki, wczesniej tego nie zauwazylem :P

Zeli napisał :
Cytuj:
WZROST PKB OD 2 bln $ o 2% o kurcze!
WZROST PKB OD 1 mld. $ O 11% - o kurcze!

JAk mam w portfelu 1 zł to łatwo mi zrobić wzrost o 100% po prostu dorzucę 1zł, jak mam 10000zł to już nie jest tak łatwo. zrobić wzrost taki.


PKB dlatego jest liczony w procentach bo jest rownolegly. Rownolegly znaczy tyle ze PKB ktory wynosil poczatkowo 1 zł a teraz wynosi 2 zł , Jest tak samo wielkim dokonaniem jak od 1 mld do 2 mld.
Zreszta mozne pokaze na prostszym przykladzie. Wkladasz pieniadze do banku. Konto jest oprocentowane na 2 % w skali roku. Jesli wlozysz 100 zł otrzymasz 102% sumy czyli 102 zł. Jak wlozysz 1000 zł to otrzymasz 1020 zł czyli rowniez 102%. Praca zostala wykonana dokladnie taka sama. Tak samo trudno bylo to wykonac a jednak po włozeniu 1000 zł otrzymales o 18 zł wiecej. Chyba wszystko jest jasne, wydaje mi sie :)

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 sty 2007 15:21 
Offline
MODERATOR NICZEGO
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 11:33
Posty: 172
Lokalizacja: czarnobyl
Jemu nie chodzi o "rownolegle" liczenie PKB tylko o :odsetki" z budzetu :]

Niemcy swoim przyrostem PKB o te 2% zwiekszyly budzet o kilka budzetow Bialoruskich :D

Nie mozesz patrzec jak wynika to z definicji a jak jest w praktyce bo to sa rozne bajki :)

_________________
Member of PAh organization (Polska Akcja Humanitarna)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 sty 2007 16:11 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Nie wiem jak to tam jest z ta bialorusia i niemcami ale jesli ktos pisze ze bialorus o wiecej procent zwiekszyla swoje pkb to jest to jasny znak ze prowadzila lepiej dzialalnosc gospodarcza. To ze Niemcy przekroczyly buzdzet bialorusi kilkakrotnie o niczym nie swiadczy bo gdyby w alternatywnym wypadku niemcy mialy tyle co bialorus to wypadloby gorzej.

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 sty 2007 18:53 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Skończcie, nie chce dzielić tematu po raz drugi tym razem na temat PKB.

Andrzej a może zamiast dykatury wprowadzimy teokracje co?:D

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 sty 2007 19:02 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Nie

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 sty 2007 20:15 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Jest blisko, juz jestesmy tylko 40 mln zł do tyłu :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 sty 2007 23:05 
Offline
Lusted & Hasted Peon

Dołączył(a): Pn 02 paź 2006 22:47
Posty: 176
za duzo ogladacie TV - w Bialorusi nie jest juz tak strasznie zle - porozmawiajcie z tymi co tam jezdza (tak sie sklada ze duzo osob u nas jezdzi bo mamy malo do granicy km)

A JA WAM MOWIE : KOMUNA muwhahaha :)
mozna sie smiac z komuny - ale Chiny, przyszla potega ekonomiczna opiera sie na gospodarce centralnie planowanej ( chociaz sa i prywatne firmy) i jakos im to na zle nie wychodzi - ale predzej czy pozniej wejdzie tam demokracja i tak samo zacznie sie proces stygnacji gospodarczej :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 sty 2007 23:15 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
W Chinach jest gospodarka oparta na zasadach wolnego rynku...

A co do tego ze jak wejdzie tam demokracja to bedzie stagnacja gospodarcza to sie zgadzam jak najbardziej.


(Przyszlosc nalezy do Wschodu, zachod moze jedynie patrzec na swoj autorozklad)

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 sty 2007 23:45 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Po 1 z Białorusi można nie wrócić, o ile Polaka wpuszczą
Po 2 chcielibyście pracować w Chinach?! Ja bym ten kraj podobnie jak Rosję najchętniej rozebrał na cześci:D

Wolność dla Tybetu!!!!!!!

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 27 sty 2007 2:35 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Cytuj:
Po 2 chcielibyście pracować w Chinach?! Ja bym ten kraj podobnie jak Rosję najchętniej rozebrał na cześci:D

Wolność dla Tybetu!!!!!!!

Popieram w 100% Wolnosc dla Tybetu !
Widzieliscie co Chinscy komunisci zrobili z Panczelamą? OMG![/quote]

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 27 sty 2007 23:38 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 16:05
Posty: 538
Lokalizacja: Zielona Góra
Komunizm. Piękny ustrój. Wszyscy mają po równo, nikomu się krzywda nie dzieje, miejsca pracy dla wszystkich ble ble ble.
Tyle, że prawdziwej komuny nigdzie nie było i nie będzie, bo jest tak samo utopijny jak 'dobra dyktatura' Andrzeja xP


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 28 sty 2007 19:54 
Offline
Lusted & Hasted Peon

Dołączył(a): Pn 02 paź 2006 22:47
Posty: 176
flamed napisał(a):
Po 1 z Białorusi można nie wrócić, o ile Polaka wpuszczą


za duzo telewizji ogladasz :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL