Warcraft II pol-1 Forum

Warcraft 2 dalej zyje :)
Teraz jest So 27 kwi 2024 12:48

Strefa czasowa: UTC [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 27 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wojsko...
PostNapisane: Cz 06 lip 2006 10:06 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
temat zainspirowany tym kretynizmem:

Cytuj:
"Dziennik": Ministerstwo Obrony Narodowej szykuje prawdziwą bombę. To nowelizacja ustawy o powszechnym obowiązku obrony. Zakłada, że każdego roku do armii trafią wszyscy, którzy ukończyli 19. rok życia i są zdrowi.
Koniec odroczeń w zasadniczej służbie wojskowej. Na obowiązkowe szkolenie będą kierowani zarówno studenci, jak i jedyni żywiciele rodzin, którzy osiągnęli wiek poborowy. W sumie 200 tys. mężczyzn rocznie - dowiedziała się gazeta.

W jednostkach spędzą jednak nie jak dotychczas dziewięć miesięcy, ale cztery. Pomysłodawca projektu, wiceminister obrony narodowej Aleksander Szczygło tłumaczy: "Przygotowujemy nowelę Ustawy o powszechnym obowiązku obrony. Chcemy, aby znalazł się w niej zapis, że na obowiązkowe intensywne szkolenie wojskowe będą kierowani wszyscy mężczyźni w wieku poborowym, bez żadnych wyjątków" - mówi.

Poborowi nie mogą więc liczyć na to, że unikną wojska, idąc na studia. Armia nie będzie już odraczać służby tym, którzy chcą się uczyć albo muszą utrzymać rodzinę.

"Kilka miesięcy w wojsku nie zrujnuje nikomu życia czy kariery, za to przyczyni się do tego, że będziemy mieli społeczeństwo przeszkolone na wypadek wojny, zamachów terrorystycznych czy kataklizmów. To bardzo istotne, aby te intensywne szkolenia zaliczyli wszyscy młodzi Polacy, zanim przejdziemy wyłącznie na armię zawodową" - mówi gazecie wiceszef MON gen. Stanisław Koziej.


Niedobrze mi.
Ktoś studiuje i pracuje i dla wojska ma to rzucic w cholere?A jak ma rodzine to co?! Poza tym jaki kraj nam zagraża, że potrzebujemy aż takiej armii? I skąd weźmiemy kase na jej utrzymanie?Kto mi zapłaci za te 4 miesiace? Bedzie zagrożenie wojną to sam się zgłosze. Ale Polska nie jest zagrożona przez wrogie armie. Co za pojeby w tym PiSie.
Mam nadzieje ze konstytucja mnie przed tym pomysłem uchroni.

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 06 lip 2006 11:28 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
Chcemy, aby znalazł się w niej zapis, że na obowiązkowe intensywne szkolenie wojskowe będą kierowani wszyscy mężczyźni w wieku poborowym, bez żadnych wyjątków


Hmm... "wszyscy mężczyźni w wieku poborowym, bez żadnych wyjątków"... Na moje ucho ci z kategoriami "niezdolny do służby" i "niezdolny do służby w czasie pokoju" również są wyjątkami. Tak sformułowany zapis posłałby ich przecież w koszary.

Cytuj:
W jednostkach spędzą jednak nie jak dotychczas dziewięć miesięcy, ale cztery.


Jedyny krok w dobrą stronę przy tym pomyśle. Szkoda że reszta to maraton w złym kierunku.

Cytuj:
Kilka miesięcy w wojsku nie zrujnuje nikomu życia czy kariery, za to przyczyni się do tego, że będziemy mieli społeczeństwo przeszkolone na wypadek wojny,


Jakże prawdopodobnej zresztą. W końcu już ci, no... no ci, kurde... no ONI! Oni tak się od zawsze na nasz kraj łaszą, że musimy społeczeństwo przeszkolić w obronie przed NIMI!

Cytuj:
zamachów terrorystycznych


...które to jakże częstym i prawdopodobnym zdarzeniem są w tym kraju. Tak częstym i prawdopodobnym, że trzeba pół roku wyrwać z życia setkom tysięcy ludzi do obrony przed nimi.

Cytuj:
czy kataklizmów.


Czy mi się tylko wydaje, czy przygotowanie przeciwko kataklizmom nie jest jakimś bardzo wysokim priorytetem w przeszkoleniu wojskowym?

Cytuj:
To bardzo istotne, aby te intensywne szkolenia zaliczyli wszyscy młodzi Polacy, zanim przejdziemy wyłącznie na armię zawodową


On to wypowiedział w jednym zdaniu? Znaczy co, według niego ta olbrzymia rozbudowa armii opartej na rekrucie jest krokiem ku armii zawodowej?

Czysta głupota do jakiej już dawno zdążyliśmy przywyknąć po obecnych rządzących. Jak dla mnie jednak ten projekt zostanie po drodze udupiony. Jeśli nie, zgroza...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 06 lip 2006 20:13 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Cytuj:
"Dziennik": Ministerstwo Obrony Narodowej szykuje prawdziwą bombę. To nowelizacja ustawy o powszechnym obowiązku obrony. Zakłada, że każdego roku do armii trafią wszyscy, którzy ukończyli 19. rok życia i są zdrowi.

Czytanie ze zrozumieniem... Z platfusem można biegać
Pomysł nie jest zły. Po mature na 4 miesiące do woja, gdzie otrzymacie odpowiednie przeszkolenie. I przynajmniej nie będzie pokolenia grubasów siedzących przed komputerem i nie umiejących biegać więcej niż 10 min.
Cytuj:
Czy mi się tylko wydaje, czy przygotowanie przeciwko kataklizmom nie jest jakimś bardzo wysokim priorytetem w przeszkoleniu wojskowym?

Być może teraz będzie. Jeszcze nie wiadomo czy nie zmienią programu służby odpowiednio. I będziesz przynajmniej wiedzieć jak trzymać łopatę
Cytuj:
Czysta głupota do jakiej już dawno zdążyliśmy przywyknąć po obecnych rządzących. Jak dla mnie jednak ten projekt zostanie po drodze udupiony. Jeśli nie, zgroza...

Jesli będziesz musiał rzucić ciepły domek i na 4 miesiące zmienić nieco styl życia oraz się troche pomęczyć. Straszne..
Mam nadzieję że projekt przejdzie. A przeszkolenie wojskowe nikomu nie zaszkodzi. Z tym że, nie wiem czy liczebność armii nie jest regulowana przez jakieś prawo międzynarodowe i czy Polska może tylu rekrutów utrzymywać


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 06 lip 2006 20:39 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
State napisał(a):
Czytanie ze zrozumieniem... Z platfusem można biegać


Nie rozumiem tej odpowiedzi. Ty cytujesz co mówi od siebie gazeta, ja zacytowałem samego gościa który złożył propozycję. Sam poczytaj ze zrozumieniem:
'Pomysłodawca projektu, wiceminister obrony narodowej Aleksander Szczygło tłumaczy: "Przygotowujemy nowelę Ustawy o powszechnym obowiązku obrony. Chcemy, aby znalazł się w niej zapis, że na obowiązkowe intensywne szkolenie wojskowe będą kierowani wszyscy mężczyźni w wieku poborowym, bez żadnych wyjątków" - mówi.'

Teraz przeczytaj jeszcze raz moją odpowiedź i pomyśl o czytaniu ze zrozumieniem.

Cytuj:
Pomysł nie jest zły.


Pomysł jest fatalny. Mózg się lasuje kiedy się o nim myśli.

Cytuj:
Po mature na 4 miesiące do woja, gdzie otrzymacie odpowiednie przeszkolenie.


Które jest mi potrzebne bo...? I pomoże mi w mojej karierze jako akademickiego matematyka poprzez...?

Cytuj:
I przynajmniej nie będzie pokolenia grubasów siedzących przed komputerem i nie umiejących biegać więcej niż 10 min.


Te grubasy już i tak dostały kategorię D, i liczą się jako niezdrowi. Zdaje się że coś mówiłeś wcześniej o jakichś czytaniach ze zrozumieniem, które to mówią, że jakoby przynajmniej w tym względzie kategorie ciągle będą w mocy, ale ja to tam nie wiem. No i, zdaje się, to nie zostało nawet wymienione jako powód złożenia tej propozycji.

Poza tym co to, państwo chce społeczeństwo wychowywać wojskiem? I to jeszcze TO państwo, wielce zasrana czwarta RP, do którego prawie nikt nie ma szacunku? Kuriozum!

Cytuj:
Być może teraz będzie. Jeszcze nie wiadomo czy nie zmienią programu służby odpowiednio.


Co jednak już wiadomo, to to, że częścią tej propozycji jest skrócenie czasu służby z 9 do 4 miesięcy. Dodaj dwa do dwóch.

Cytuj:
I będziesz przynajmniej wiedzieć jak trzymać łopatę


Cytuj:
Jesli będziesz musiał rzucić ciepły domek i na 4 miesiące zmienić nieco styl życia oraz się troche pomęczyć. Straszne..


Hohoho, patrzcie państwo jaki cięty!

Cytuj:
Mam nadzieję że projekt przejdzie. A przeszkolenie wojskowe nikomu nie zaszkodzi.


Ani nikomu nie pomoże. A wyrwie ludziom na starcie życia pół roku z życiorysu, a to wszystko za publiczne pieniądze - jak już mówiłem, mózg się lasuje.

To coś bardzo lubisz robić za adwokata diabła. Nie jestem pewien co mam o tym myśleć.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 06 lip 2006 20:48 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Cytuj:
Które jest mi potrzebne bo...? I pomoże mi w mojej karierze jako akademickiego matematyka poprzez...?

Żebyś wiedział jak sobie poradzić w jakiejś sytuacji kryzysowej a nie musiał wertować podręczników. Zreszta możesz postarać sie o logistyke - sobie tam będziesz mógł policzyć.
Cytuj:
Te grubasy już i tak dostały kategorię D, i liczą się jako niezdrowi.

Pójdą do woja i przestaną być grubasami oraz zaczną być zdrowi
Cytuj:
Poza tym co to, państwo chce społeczeństwo wychowywać wojskiem?

Być może państwo chce żebyś poczuł co to wojsko

Cytuj:
Ani nikomu nie pomoże. A wyrwie ludziom na starcie życia pół roku z życiorysu, a to wszystko za publiczne pieniądze - jak już mówiłem, mózg się lasuje.

Przepustki to raz. Od razu się ich nie dostaje ale są. Dwa - w koszrach nie będziesz sam :]

Lord nie znam Cię, ale czy Ty chcesz całe życie przeżyć nad książkami ? :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 06 lip 2006 21:22 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
State napisał(a):
Żebyś wiedział jak sobie poradzić w jakiejś sytuacji kryzysowej a nie musiał wertować podręczników. Zreszta możesz postarać sie o logistyke - sobie tam będziesz mógł policzyć.


Mogę sobie policzyć... Nie, to chyba nie wystarcza za pomoc w mojej ewentualnej karierze. A od "wiedzenia jak sobie poradzić w sytuacji kryzysowej", to my chyba mamy PO w szkołach średnich?

Tak więc, na diabła tu wojsko?

Cytuj:
Pójdą do woja i przestaną być grubasami oraz zaczną być zdrowi


Dostali już D. Jeśli oni pójdą, to znaczy że ten nowy zapis stoi wyżej niż kategorie. A jeśli tak to do wojska wciągniętych zostanie mnóstwo ludzi, którzy ze względów zdrowotnych iść nie powinni. A w ogóle, jakim prawem można kogokolwiek zmuszać do pójścia do wojska, kiedy nie jest to w żadnej mierze podyktowane bezpieczeństwem kraju? Bo to gadanie o terrorystach to jakieś takie chybione jakby jest, a w NATO naszą armię poborową by i tak wyśmiali?

Cytuj:
Być może państwo chce żebyś poczuł co to wojsko


Beznadziejnie słaby argument. Hydraulików powinno się więc posyłać na półroczny staż jako pracowników naukowych na uczelnie, aby "poczuli co to uczelnia"? A sprzątaczki aby mogły się zatrudnić powinny odbyć półroczny staż jako kierowcy straży pożarnej, aby "poczuły co to straż pożarna"? BZDURA.

Był kiedyś taki kraj, gdzie aby studiować na wyższych uczelniach należało odbywać staże u rolników na wsiach, tudzież w fabrykach, aby poczuć jak to jest być rolnikiem lub robotnikiem. Kraj nazywał się PRL i było to tak beznadziejnie głupie, jak teraz to wojsko.

Cytuj:
Przepustki to raz. Od razu się ich nie dostaje ale są. Dwa - w koszrach nie będziesz sam :]


Przepustki i towarzystwo w koszarach dobre są dla rozrywki - mi chodzi o to, że w przeddzień studiów musisz przerwać naukę i rzucić wszystko w cholerę, po to aby przymusowo pójść do zupełnie niepotrzebnego ci wojska. Większość z co badziej cywilizowanych krajów zauważyła głupotę takiej sytuacji i odchodzi/odeszła od wojska opartego na rekrucie na rzecz wojska zawodowego. My tymczasem, oryginalnie, planujemy jak zwykle zrobić krok w odwrotną stronę (jednocześnie mówiąc oczywiście o poprawnej drodze). Tia... Niech oni lepiej tą kasę która by poszła na utrzymanie tych dodatkowych setek tysięcy wydadzą na lepszy sprzęt i wyższe pensje dla GROMu, bo i tak to jest praktycznie jedyna nasza formacja która się liczy za granicą (a traktowana jest tak żałośnie, że lepiej nawet nie mówić).

Cytuj:
Lord nie znam Cię, ale czy Ty chcesz całe życie przeżyć nad książkami ? :P


Jeśli mam być szczery, to z dużym przybliżeniem opisałeś mój plan :P. A jak się nie podoba się, TO NATYCHMIAST POSZEDŁ NA WYŻSZĄ UCZELNIĘ, POCZUĆ CO TO JEST MATEMATYKA! Haha! I nie ma że boli, nie ma że nie umiem! RAUS!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 06 lip 2006 21:24 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Cytuj:
Żebyś wiedział jak sobie poradzić w jakiejś sytuacji kryzysowej a nie musiał wertować podręczników


Zachować zdrowy rozsądek? Poza tym tego ucza na PO do 19 roku życia więc powtórka w wojsku nie potrzebna.


Cytuj:
Pójdą do woja i przestaną być grubasami oraz zaczną być zdrowi


A może ktoś chce być gruby?To co?Ograniczysz jego prawa?


Cytuj:
Być może państwo chce żebyś poczuł co to wojsko


O tak, Polsce jest potrzebne solidne, potęzne wojsko. Stoimy w obliczu zagrożenia. Dookoła nas tyle wrogich armii... A po cholere ma poczuć co to wojsko? POLSKA NIE PROWADZI OBECNIE WOJEN nie liczac tej z Irakiem. Ale tam jada ochotnicy.

Cytuj:
Lord nie znam Cię, ale czy Ty chcesz całe życie przeżyć nad książkami


Odpwiem tak jakby to było do mnie. Wole ksiązki niż służbe która do niczego mi się nie przyda.

Cytuj:
w jakiejś sytuacji kryzysowej


od tego są odpowiednie służby.

Cytuj:
będziesz przynajmniej wiedzieć jak trzymać łopatę


Wiem jak trzymać łopate. Strzelać też umiem. Biegać i pokonac przeciwnika wrecz też...

Cytuj:
ie wiem czy liczebność armii nie jest regulowana przez jakieś prawo międzynarodowe


NATO wyznacza nam chyba minimum jakie musimy mieć.


Jak już mówiłem Polska nie jest zagrożona najazdem obcych wojsk. Łukaszenko aż tak szalony nie jest by nas zaatakować. Jesteśmy jedynie zagrożeni ataki terrorystycznmi które były ostatnio...no właśnie kiedy?Buahaha:) Armia jaka by nam wystarczyła to 20tys. zawodowych sił szybkiego reagowania. A reszta? Jak chcą to do służb antyterrorystycznych albo do Policji, ew. specjalne antykryzysowe służby (w sumie tylko przeciwko powodzi, która jest najczęsciej wynikiem niekiepskich wałów przeciwpowodziowych).

State a teraz wyobraż sobie takie coś.
Masz żone i dziecko oraz pracę. Biorą cie do wojska i szkola. W ten czas tracisz prace żone pewnie też. Co robisz?Wykorzystujes to czego się nauczyłeś do tego by przetrwać. Czyli stajesz się przestepca (w koncu jestes silny fizycznie, umiesz walczyc)

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 06 lip 2006 21:28 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Do aktywnej służby wojskowej nie powinni iśc ludzie chorzy naprawdę a nie tylko otłuszczeni. Bo tym pierwszym wojsko nie pomoże a tylko zaszkodzi. A tym drugi pomoże i to znacznie.
PO w szkołach średnich. Chyba w każdej szkole PO jest po to, żeby nabić sobie dobrą ocenkę. Przynajmniej u mnie :P
A popaptrzmy na rzecz optymistycznie oraz matematycznie
Matury kończą się z początkiem czerwca. W czerwcu już nie ma żadnej, nie ?
No więc na odbycie służby mamy czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień. 4 miechy - tyle ile w ustawie :) Nastepnie przyjmijmy że trafiamy do jednostki zinformatyzowanej lub dostajemy przepustke - istnieje duża szansa że uda nam się zarekrutować na wymarzoną uczelnie :D
A jesli chodzi o matmę to zamierzam zdawać na maturze rozszerzoną (wiem banał :P) a dwa studiować jakiś kierunek informatyczny, więc nie bój ja ją poczuje :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 06 lip 2006 21:32 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Cytuj:
PO w szkołach średnich. Chyba w każdej szkole PO jest po to, żeby nabić sobie dobrą ocenkę. Przynajmniej u mnie


Twoja starta, że się tego nie uczysz. A swoja drogą wojsko możę być po to by było nie? To dalszy ciąg twojej filozofii.

Cytuj:
No więc na odbycie służby mamy czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień


Ale po jaką cholere ta slużba?Może ja chce coś innego robić?Naprzyklad pracować w Anglii?

Cytuj:
istnieje duża szansa że uda nam się zarekrutować na wymarzoną uczelnie


szczególnie na te na które w lipcy czy czerwcu jest rozmowa kwalifikacyjna lub dodatkowy egzamin.

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 06 lip 2006 21:36 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
flamed kocham Cie :D
Cytuj:
Twoja starta, że się tego nie uczysz. A swoja drogą wojsko możę być po to by było nie? To dalszy ciąg twojej filozofii.

Wiedza podręcznikowa a konkretny przykład i pokazane na nim działanie ? Duża różnica, no nie ?

Cytuj:

Ale po jaką cholere ta slużba?Może ja chce coś innego robić?Naprzyklad pracować w Anglii?

Już przestałeś być takim wspaniałym patriotą i nie dasz rozwinąć sie polskiemu sektorowi usług ? :D

Cytuj:
szczególnie na te na które w lipcy czy czerwcu jest rozmowa kwalifikacyjna lub dodatkowy egzamin.


Zgodnie z założeniami nowej matury, tworzonej przez Twoje ukochane SLD takich rozmów i dodatkowych egzaminów nie będzie. Więc w czym problem ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 06 lip 2006 21:42 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Cytuj:
Wiedza podręcznikowa a konkretny przykład i pokazane na nim działanie ? Duża różnica, no nie ?


tzn. co?specjalnie "zrobia" powódz by mogło wojsko poćwiczyc?Poza tym w książce są przykłady i jak się należy zachować. A szansa, że to się wykorzysta ejst niewielka.

Cytuj:
Już przestałeś być takim wspaniałym patriotą i nie dasz rozwinąć sie polskiemu sektorowi usług ?


Odrózniasz patriotyzm od nacjonalizmu?

Cytuj:
Zgodnie z założeniami nowej matury, tworzonej przez Twoje ukochane SLD takich rozmów i dodatkowych egzaminów nie będzie. Więc w czym problem ?


Kocham SLD?E kliknij na link w moim podpisie :D Na taką architekture jak ma nie być egzaminu z rysunku skoro nie zdajesz go na maturze hę?

Nadal nie powiedziałeś mi po co 200tys. piechoty. Skoro nikt nas nie zamierza zaatakować?Taka armia była potrzeba w XVIII wieku nie teraz :D

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 06 lip 2006 21:52 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Nowa matura zakłada chyba, iż jedynie matura ma być jednoznacznym kryterium przyjęcia na studia wyższe. Nie wiem dokładnie, muszę sprawdzić.

W Polsce powodzie są co roku. Więc już masz powód dla którego warto odbyć bardziej 'specjalne' szkolenie niż książka z PO. Szczerze mówiąc, jedyne co pamiętam z PO to to, iż należy zadzwonic na 112 i palić skażony chleb :P

200 tys rekrutów, którzy zostaną przydzieleni do piechoty/lotnictwa/marynarki :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 06 lip 2006 22:05 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
State napisał(a):
Do aktywnej służby wojskowej nie powinni iśc ludzie chorzy naprawdę a nie tylko otłuszczeni. Bo tym pierwszym wojsko nie pomoże a tylko zaszkodzi. A tym drugi pomoże i to znacznie.


Acha, czyli dalej popierasz państwo wychowujące i ograniczające bez żadnej konkretnej przyczyny wolność obywateli. Nie ma że wygląd to wybór obywatela, o nie - skoro są tłuści, to trzeba wprowadzić taki przepis, coby świnki przepędzić przez wojsko! A tak!

Cytuj:
PO w szkołach średnich. Chyba w każdej szkole PO jest po to, żeby nabić sobie dobrą ocenkę. Przynajmniej u mnie :P


Sądzisz więc że ludzie o takim podejściu do PO ("co za głupota, ale trzeba to trzeba"), gdy się zmusi ich siłą do pójścia do wojska, natychmiast z zapałem zabiorą się do nauki i nawet i w 30 lat po zakończeniu szkolenia będą ciągle wiedzieć wszystko o przeciwdziałaniu sytuacjom kryzysowym, zamiast, rzeknijmy, odwalić tą służbę bo każą i aktywnie zapomnieć wszystko w miesiąc-dwa później?

Zresztą mówię, co to w ogóle za gadanie o sytuacjach kryzysowych? Teraz to jest szkolenie głównie na wypadek jakże prawdopodobnej wojny - wyobraź sobie ile miejsca w nim zostanie na szkolenie antykryzysowe gdy je jeszcze skrócisz do 4 miesięcy. Jak chcesz mieć wyszkoloną młodzież w sytuacjach kryzysowych, użyciow PO, a nie ślij ich do wojska, w którym ta wiedza jest zresztą jedynie produktem ubocznym.

Cytuj:
A popaptrzmy na rzecz optymistycznie oraz matematycznie


Popatrzmy na rzecz logicznie. Przeszkolenie wojskowe jest mi równie potrzebne co przeszkolenie w uprawie roli - jakim prawem ma mnie ktokolwiek siłą i groźbą przemocy zmuszać do poświęcenia pół roku życia na szkolenie się w którymkolwiek z nich?

Po za tym po cholerę te szkolenia, skoro jakoby mamy przejść na armię zawodową? Głupota ucieleśniona.

Cytuj:
200 tys rekrutów, którzy zostaną przydzieleni do piechoty/lotnictwa/marynarki


200 tys ludzi ze zmarnowanym bez sensu pół roku życia, a wszystko za publiczne pieniądze, których przecież i tak wszędzie brakuje...

Cytuj:
A jesli chodzi o matmę to zamierzam zdawać na maturze rozszerzoną (wiem banał :P)


Nie wiem, nie zdawałem (finał OM) :lol: .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 06 lip 2006 22:06 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Cytuj:
W Polsce powodzie są co roku. Więc już masz powód dla którego warto odbyć bardziej 'specjalne' szkolenie niż książka z PO


ksiązka mówi co robić w takiej sytuacji. Poza tym są rejony gdzie powodzi nie ma. Dlaczego tych szkolić przeciwko powodzi? Nie lepiej zrobić kursy dla mieszkancow zagrozonych terenów?

Cytuj:
200 tys rekrutów, którzy zostaną przydzieleni do piechoty/lotnictwa/marynarki


I co dalej?

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 06 lip 2006 22:26 
Offline
Postać PBF
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 17 kwi 2006 19:36
Posty: 67
Pomysł bez sensu. To prawda ktoś studiuje, ciężko pracuje i nagle 4 mieśiace z dupy do wojska. Przeciez szef moze go na zbity psyk wywalic, jak nie bedzie pracowal 4 miesiące. Jak ktoś jest grubasem, i nic z tym nie chce robic, nic mu nie pomoze, bo po wojsku tez przytyje i qpa-argument kiepski. A i nie wiem czy taki spasiony grubas przez 4 miesiace zrzuci te sadlo np jak ma 50 kg nadwagi o,O

_________________
Karta postaci


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 06 lip 2006 23:14 
Offline
Lusted & Hasted Peon

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:07
Posty: 168
Lokalizacja: Zielona Góra
State.. obejrzyj sobie Krolla...
wojsko to nie żadna romantyczna droga do uzdrowienia ciała i ducha...

ktoś was tu chlopcy chce posłać w kamasze ;)

_________________
Member of PAH organization (Players Against Hackers).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 07 lip 2006 9:18 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Zapomniałem go oglądnąć wczoraj bo byłem śpiący strasznie. Ale ściągne sobie :) Wiem że wojsko to nie przygoda itp, ale przynajmniej jest jakiś cel żęby się męczyć - być lepszym

Verondus Pomysł dotyczy 19 latków czyli praktycznie zaraz po szkole więc rzadko kto będzie ciężko pracował a dodatkowo szef chyba nie może Cię zwolnić podczas odbywania służby wojskowej.
A taki spasiony grubas przez 4 miechy intensywnych ćwiczeń zrzuci 50kg tłuszczu ;) I to bardzo szybko :)

flamed
Ale mogą wystąpić inne zagrożenia - np. trąby powietrzne i bardzo intesywne burze. Służy porządkowe mogą sobie z nimi same nie poradzić
A te 200 tys rekrutów otrzyma przez 4 miechy przeszkolenie i wróci do domu.

Cytuj:
Wojsko chce mieć w swoich szeregach ludzi lepiej wykształconych. Ma to być krok w stronę armii profesjonalnej, w której żołnierz musi obsługiwać skomplikowany sprzęt.

Od 19 lipca munduru założyć nie może ten, kto nie skończył podstawówki lub dwa razy powtarzał klasę. Dotyczy to osób, które skończyły podstawówkę ośmioletnią. Wojsko nie chce też tych, którzy nie skończyli gimnazjum lub byli w nim o dwa lata za długo.

- Czasy żołnierza z karabinem się skończyły - mówi rzecznik prasowy MON Piotr Paszkowski. - Teraz trzeba nam służby wykwalifikowanej, żołnierze muszą umieć obsługiwać najróżniejszy sprzęt, komputery.

MON zapowiada zmiany w ustawie o powszechnym obowiązku obrony. Myśli o tym, by każdy zdrowy 19-latek bez względu na okoliczności (także jedyny żywiciel rodziny i student) miał czteromiesięczne szkolenie wojskowe.

- PiS chciał wziąć w kamasze lekarzy, teraz bierze wszystkich. To nie rozwiąże problemu szkolenia rezerw dla sił zbrojnych - komentuje pomysł Jerzy Szmajdziński (SLD), b. minister obrony narodowej.

- To na razie tylko pomysł. Ale taki jest kierunek zmian, który obieramy - tłumaczy Szczygło. - Celem jest to, by coraz więcej osób odbywało coraz krótszą służbę.

Zagrożenie fali powoli mija :)
[/b]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 07 lip 2006 9:19 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 13 lip 2004 14:28
Posty: 967
Lokalizacja: Wrocław
No dobra, a co ze starszymi rocznikami? Z tym to tak motaja, ze juz zbaranialem i sam nie wiem co sie dzieje :evil:

_________________
Темные стороны власти


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 07 lip 2006 9:26 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Cytuj:
ale przynajmniej jest jakiś cel żęby się męczyć - być lepszym


ale jak ktoś nie chce być lepszym akurat w tym?!

Cytuj:
Pomysł dotyczy 19 latków czyli praktycznie zaraz po szkole więc rzadko kto będzie ciężko pracował a dodatkowo szef chyba nie może Cię zwolnić podczas odbywania służby wojskowej.


to nie będzie zatrudniał potencjalnych rekrutów. przez co wielu straci srodki na zycie. studia

Cytuj:
Ale mogą wystąpić inne zagrożenia - np. trąby powietrzne i bardzo intesywne burze. Służy porządkowe mogą sobie z nimi same nie poradzić


Dofinansowac Staż Pożarna i już sobie poradza.

[/b]

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 07 lip 2006 9:42 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Jak PiS chciał zrobić porządek w policji i zwiększyć ich uprawnienia to część ludzi krzyczała że robi państwo policyjne. Jak dofinasuje SP to będziemy mieli pewnie państwo pożarowe :P
A rywalizacja fizyczna jest tak wykrzesana że każdy będzie chciał być lepszy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 07 lip 2006 12:04 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
State napisał(a):
Wiem że wojsko to nie przygoda itp, ale przynajmniej jest jakiś cel żęby się męczyć - być lepszym


Być lepszym, być lepszym... eee, zapomniałeś chyba powiedzieć w czym być lepszym. Poza tym ja widzę inny cel - odsiedzieć swoje za niewinność, bo góra postanowiła mnie za mój wiek ukarać i zamknąć w wojsku na cztery miesiące, i zapomnieć że ten epizod miał miejsce, wspominając go tylko gdy będę rozmawiał o tym jaki trzepnięty mamy kraj. Ty chcesz iść do wojska? Świetnie! Jak mamy zbudować armię zawodową, potrzebujemy ochotników. Ale dlaczego chcesz nas i całą resztę do niego słać siłą?

Cytuj:
A taki spasiony grubas przez 4 miechy intensywnych ćwiczeń zrzuci 50kg tłuszczu ;) I to bardzo szybko :)


Jeszcze raz - grubas mogący zrzucać 50 kilo ma i tak kategorię D, która jest zwolnieniem ze służby w trakcie pokoju (a wojna to nam raczej nie wisi). Nie odroczeniem, które to na pewno mają wg. tego zostać wyeliminowane, ale zwolnieniem. Jeśli on idzie, to znaczy że kategorie się nie liczą i do wojska pójdzie mnóstwo ludzi, którzy tam iść nie powinni. Jeśli kategorie się dalej liczą, to i tak nie idzie, bo idzie wtedy tylko kategoria A. Jak chcesz gadać "OMG alesh sup3r pr0posycj4", to chociaż mów o tej propozycji, a nie "czyż nie dobrze by było gdyby".

Cytuj:
Ale mogą wystąpić inne zagrożenia - np. trąby powietrzne i bardzo intesywne burze. Służy porządkowe mogą sobie z nimi same nie poradzić
A te 200 tys rekrutów otrzyma przez 4 miechy przeszkolenie i wróci do domu.


Yadayadayada. Ta dyskusja dziwnie jedzie torem "wojsko = siły antykryzysowe", a to przecież nie jest prawda. Wojsko, a to oparte na rekrucie w szczególności, jest szkolone do obrony granic, a antykryzysowość to produkt uboczny. W armii profesjonalnej owszem, to może tak działać, że wojsko dostaje poważne przeszkolenie w zakresie zapobiegania skutkom powodzi i czego tam jeszcze, ale powtórzę, mowa nie o nim, a o czteromiesięcznym szkoleniu poborowych! To będzie trening "ten koniec na ramię, tym końcem się strzela, a teraz dziesięć kółek wokół jednostki".

A w ogóle, "mogą sobie same nie poradzić". Cóż, jak sobie nie będą radzić, to się wezwie... wojsko! Przecież i bez tej propozycji ono istnieje i jest zdecydowanie na tyle duże, żeby samymi zawodowcami łyknąć powódź dużego miasta na śniadanie, i jeszcze zostawić rezerwy. Wątpię żeby jakikolwiek ten kataklizm nie był, wymagał wszystkich cywilnych sił i więcej jak 150k żołnierzy.

Cytuj:
Jak PiS chciał zrobić porządek w policji i zwiększyć ich uprawnienia to część ludzi krzyczała że robi państwo policyjne.


Nie pamiętam tej sprawy. Link?

Cytuj:
A rywalizacja fizyczna jest tak wykrzesana że każdy będzie chciał być lepszy


Ach, te olbrzymie uogólnienia. Zawsze takie prawdziwe.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 07 lip 2006 13:32 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Niestety linka do tej sprawy nie posiadam.
Lord zoownowałeś mnie :) Wiece argumentów nie mam na poparcie tej sprawy.
Tylko nie czaję co rozumiesz w stwierdzeniu 'odsiedzieć swoje za niewinność'
Jakby wojsko było jakimś więzieniem dla Ciebie :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 07 lip 2006 14:06 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
State napisał(a):
Tylko nie czaję co rozumiesz w stwierdzeniu 'odsiedzieć swoje za niewinność'
Jakby wojsko było jakimś więzieniem dla Ciebie :P


Hmm... Czasowe (4 miesiące) przymusowe (pobór jest obowiązkowy i prawo ściga tych którzy próbują go uniknąć) pozbawienie wolności (opuszczenie koszarów bez przepustki karalne w mocy prawa - na samej jednostce trzeba się natomiast bezwzględnie słuchać "klawisza" kaprala i wszystkich stojących nad nim, z nieposłuszeństwem również karalnym) wbrew woli (nie chce iść, ale jest zmuszany przez państwo) osadzanego (poborowego) na podstawie kryterium prawnego (ukończone 19 lat)... Zasadniczo to tak, dla mnie pobyt nieochotników w wojsku z obowiązkowego poboru to więzienie - ale w sumie to jest to temat na inną dyskusję.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 07 lip 2006 20:32 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Tak samo można popatrzeć na szkołe - też zabiera mi pół dnia a przepustke mam dopiero po 15 i po 10 miesiącach chodzenia do niej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 07 lip 2006 21:19 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
:lol: Od 18 roku decydujesz o tym czy chodzisz czy nie. Poza tym możesz sobie ją odpuścić. Najwyżej nie skończysz.

Ale jeśli chcesz do czegoś dojść powino ci zależec na nauce. Z wojskiem takiej zależności już nie ma.

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 09 lip 2006 22:33 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 13 lip 2004 14:28
Posty: 967
Lokalizacja: Wrocław
Zastanawia mnie fakt technikum. Dlaczego? Otoz dlatego, ze konczac technikum ma sie 20 lat :? Czyli by wychodzilo na to, ze w przedostatniej klasie przymusowo zwerbuja w szeregi?... Bez sensu :P

_________________
Темные стороны власти


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 10 lip 2006 10:52 
Offline
Medium Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 26 cze 2006 19:11
Posty: 23
Lokalizacja: Szczecin
Pomysł jest w ogóle bez sensu. Trzeba miec nadzieje, że nie przeejdzie, ba w 80 % jestem pewny, ze nie przejdzie. A co do tych grubasow to nie zrzucą tego jak maja 50 kg nadwagę chlopie Jak taki grubas juz wejdzie do wojska, to nawet mu nie bedzie za milo jak nic zrobic nie będzie mogł, tzn brak kordynacji ruchowej =o


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 27 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL