Warcraft II pol-1 Forum

Warcraft 2 dalej zyje :)
Teraz jest So 27 kwi 2024 7:22

Strefa czasowa: UTC [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 21 cze 2006 16:32 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 16:05
Posty: 538
Lokalizacja: Zielona Góra
State, myślę, że homoseksualizm jest czymś, czego nie da się tak po prostu wmówić -.-. Albo się rodzisz z taką orientacją albo nie -.-


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 21 cze 2006 18:56 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Wiem. Albo nabywasz to w w dziecinstwie, zalezy w jakim otoczeniu zyjesz. Mimo wszystko tych małych dzieciaków nie należy narażać na działania grupo homoseksualnych bo one nie umieją tego ocenic.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 21 cze 2006 19:11 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 26 lis 2004 14:48
Posty: 422
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Cytuj:
Wiem. Albo nabywasz to w w dziecinstwie, zalezy w jakim otoczeniu zyjesz. Mimo wszystko tych małych dzieciaków nie należy narażać na działania grupo homoseksualnych bo one nie umieją tego ocenic.

Cytuj:
Dla 2,3 klas LO powinni zezwolic ...

hmm czyzbys sie bał o siebie?
Ty chyba dopiero teraz idziesz do 2 Liceum no nie ? :]

_________________
Kocham Justynę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 21 cze 2006 19:28 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Cytuj:
Albo się rodzisz z taką orientacją albo nie


Albo po jakimś czasie uznajesz, że wolisz tą drugą.


Cytuj:
Jeszcze im wcisną kit do głowy że homoseksualizm git a hetero ble


Tego się nie da zrobić.

Cytuj:
Albo nabywasz to w w dziecinstwie, zalezy w jakim otoczeniu zyjesz


Chyba nie, bo przecież większość to hetero więc jak z otoczenia hetero ma powstać homo?


Cytuj:
czyzbys sie bał o siebie?


Giertych jest zazdrosny poprostu my możemy bać się tyko jego.

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 21 cze 2006 19:53 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
krk napisał(a):
Cytuj:
Wiem. Albo nabywasz to w w dziecinstwie, zalezy w jakim otoczeniu zyjesz. Mimo wszystko tych małych dzieciaków nie należy narażać na działania grupo homoseksualnych bo one nie umieją tego ocenic.

Cytuj:
Dla 2,3 klas LO powinni zezwolic ...

hmm czyzbys sie bał o siebie?
Ty chyba dopiero teraz idziesz do 2 Liceum no nie ? :]


Nie boje się o siebie, ide do 2 kl LO i orientacji na bank nie zmienie. I swojego usposobienia do tych którzy organizuja parady 'równości' też


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 29 cze 2006 19:36 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
ha! nareszcie się ruszyli, my uczniowie nie będziemy już sami :)
Cytuj:
Koalicja dyrektorów szkół przeciw Giertychowi

Dyrektorzy szkół i liderzy organizacji pozarządowych zajmujących się edukacją stworzyli Koalicję na rzecz Edukacji Narodowej (KEN). W swoim programie zapowiedzieli, że będą podejmować działania służące rozwojowi oświaty, a także jej obronie.

"Jest to koalicja osób związanych z edukacją i, mamy nadzieję, wszystkich tych, dla których oświata jest ważna i którzy uważają, że oświaty trzeba bronić przed ideologizacją i przed działaniami polegającymi na łamaniu prawa" - wyjaśnił na czwartkowej konferencji prasowej jeden z twórców KEN, prezes Centrum Edukacji Obywatelskiej Jacek Strzemieczny.

Jedną z pierwszych spraw, którymi zajmie się koalicja, jest odwołanie Mirosława Sielatyckiego ze stanowiska dyrektora Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli (CODN). Decyzja ta, zdaniem koalicji, była niezgodna z konstytucją.

Sielatycki został zwolniony z powodu wydania przez CODN poradnika dla nauczycieli "Kompas", przygotowanego przez ekspertów Rady Europy. W publikacji są propozycje tematów i scenariusze lekcji dotyczących praw człowieka i praw obywatelskich. Zdaniem ministra edukacji Romana Giertycha, poradnik zachęca do organizowania spotkań uczniów z organizacjami homoseksualistów.

W swoim oświadczeniu założyciele organizacji podkreślili, że "minister Roman Giertych sprzeniewierzył się Konstytucji RP". Powołują się na artykuł 25, stanowiący m.in., że władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej "zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym".

Odpowiadając na ten zarzut Roman Giertych powiedział w czwartek podczas konferencji prasowej, że dyrektor CODN Mirosław Sielatycki został zwolniony, ponieważ "w swojej pracy i w swoich decyzjach odszedł od kryteriów programowych". Minister dodał, że "polski program nauczania nie przewiduje nauczania, że dyskryminacją jest brak możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne".

Roman Giertych odniósł się także do zawartego w programie KEN sformułowania, że "niedopuszczalne jest odwoływanie i powoływanie dyrektorów placówek oświatowych ze względu na ideologiczną ocenę ich czynów, przynależność lub zależność polityczną". Minister uważa, że "Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli jest instytucją, która ma realizować politykę ministerstwa".

"Jeżeli odbiera się ministrowi prawo do tego, aby kierował polityką oświatową, to jakby odbierać obywatelom prawo do decydowania o tym, kto ma wygrać, a kto ma przegrać w wyborach parlamentarnych" - dodał minister.
- http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... l?skad=rss

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 14 lip 2006 17:08 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
http://wiadomosci.onet.pl/1355877,11,item.html

Cytuj:
Giertych przeciwny matematyce na maturze

"Dziennik": Nowemu ministrowi edukacji nie podobają się reformy opracowane przez jego poprzednika z PiS. Gazeta dowiedziała się, że Giertych poważnie rozważa wycofanie się z planów wprowadzenia matematyki do obowiązkowego zestawu przedmiotów maturalnych.
Zdaniem ministra matematyka znacznie utrudniłaby młodzieży zdanie matury. Roman Giertych sam zdał ten przedmiot na trójkę, co obniżyło jego średnią ocen na świadectwie maturalnym - napisał "Dziennik".

Według informacji "Dziennika" termin pojawienia się nowego obowiązkowego egzaminu maturalnego ma zostać przełożony na 2010 rok. Roczne opóźnienie zostało uzgodnione z byłym premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem. Ministerstwo będzie się teraz zastanawiać, czy w ogóle jest sens wprowadzać ten przedmiot na egzamin dojrzałości.

Środowisko naukowe nie zostawia na szefie MEN suchej nitki. Eksperci twierdzą, że doprowadzi to do całkowitego upadku polskiego systemu edukacji, gdyż matematyka nie tylko opisuje wszystkie zjawiska w otaczającym nas świecie, ale uczy też logicznego myślenia i dyscyplinuje w nauce.

Więcej w dzisiejszym "Dzienniku".

Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej pojawiło się po publikacji "Dziennika" oświadczenie rzecznika prasowego MEN, w którym napisano:

W związku z dzisiejszą publikacją w "Dzienniku" tekstu „Matura bez matematyki” uprzejmie informuję, że wypowiedź Ministra Edukacji Narodowej zacytowana w tym artykule jest wypowiedzią nieautoryzowaną, która była częścią prywatnej rozmowy Pana Ministra Romana Giertycha z dziennikarzami "Dziennika". Rozmowa ta nie miała charakteru oficjalnego stanowiska Ministerstwa Edukacji Narodowej. [...] Ministerstwo Edukacji Narodowej rozważa wprowadzenie obowiązkowej matematyki na maturze. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta po szerokich konsultacjach.


Niech mu ktoś wreszcie zrobi krzywdę...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 14 lip 2006 20:36 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 13 lip 2004 14:28
Posty: 967
Lokalizacja: Wrocław
Czyli to by wygladalo tak: uczniowie by odpuscili matematyke w sredniej, bo po co sie uczyc skoro na maturze jej nie bedzie. I zalozmy, ze taki delikwent potem sklada na uczelnie techniczna. Przeciez on tam po pierwszym semestrze zginie :shock: Ja sobie odpuszczalem matme w sredniej, co prawda zdalem ja na maturze na 4, ale na uczelni mialem z nia powazne problemy :( To co teraz powiedziec o ludziach, ktorzy calkowicie oleja matme w sredniej?

_________________
Темные стороны власти


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 14 lip 2006 20:39 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Hmm.
Obowiązkowe matury:
- polski
- matematyka
- język obcy
To 3. Teraz są 2 i jakie cyrki były w tym roku - 20% oblało, Jeżeli komuś potrzebna matma - to ją zda. Ale jeśli ktoś jest humanistą, idzie na takowy kierunek to po jaką cholerę mu matma ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 14 lip 2006 20:43 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
State napisał(a):
To 3. Teraz są 2 i jakie cyrki były w tym roku - 20% oblało, Jeżeli komuś potrzebna matma - to ją zda. Ale jeśli ktoś jest humanistą, idzie na takowy kierunek to po jaką cholerę mu matma ?


Ach, czekałem na twoją odpowiedź :P. Odpowiem pytaniem - jeśli ktoś jest ścisłowcem, idzie na takowy kierunek, to po jaką cholerę mu języki? A te obecnie są obowiązkowe przecież do zdania matury, czyż nie? Dlaczego więc mamy na maturze obowiązkowy język polski, a nie mamy matematyki, która królową nauk według co niektórych jest, i która zdecydowanie od polskiego przydatniejszą/potrzebniejszą jest?

Przywrócenie obowiązkowej matematyki na maturze - jedna z niewielu decyzji w tej kadencji sejmu które mogę z całego serca poprzeć. I co? I Giertych planuje jej odwołanie zanim jeszcze w ogóle weszła w życie. Yay!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 14 lip 2006 22:21 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Wiedziałem ze dasz riposte :P
Chodzę na profil mat-inf, tez mnie ściska ze język polski jest obowiązkowy na maturze ale na 30% powinnen go napisać. A teraźniejszy program nauczania j.pol woła o pomste do nieba. Jednak znajomość naszej historii poprzez lektury złem nie jest ;)
Następnie język obcy - prawdopodobnie ang - no cóż bez niego raczej nigdzie się teraz nie ruszysz ;) I tak myśląc o karierze trzeba opanować jeszcze jeden.
3 przedmioty obowiązkowe to jest troche. 2 można jeszcze przeżyć. Humaniści dodawać, odejmować itp umieją chyba bez matury :P
Więc takowym matura z matematyki niepotrzebna. Tak jak Tobie i mnie z polskiego :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 15 lip 2006 0:07 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
State napisał(a):
Chodzę na profil mat-inf, tez mnie ściska ze język polski jest obowiązkowy na maturze ale na 30% powinnen go napisać.


Sądzę że tzw. "humaniści" (który to termin we współczesnym rozumieniu oznacza nie "ten, który zajmuje się naukami związanymi z człowiekiem", a "ten, który jest noga w naukach ścisłych") matematykę podstawową, na której większość zadań jest śmiesznie prosta, a z pośród tych które nie są większość zaczyna się od pokazania sposobu rozwiązania, który po prostu należy przepisać z podstawieniem innych danych, też by na 30% napisali. A jeśli nie, to jak takich ludzi wypuścić ze szkoły z zatwierdzeniem "matura" i "średnie wykształcenie"?

Osobiście nie mam wiele przeciwko jako takiemu obowiązkowemu polskiemu na maturze - mam sporo przeciwko jego aktualnej formie, z gryzącą mnie zupełnie nieżyciową obowiązkową częścią ustną matury podstawowej zwłaszcza. Potrzebna jest pewna unifikacja, bo w przeciwnym razie mogłoby dojść do tego, że ludzie nie planujący iść dalej na studia zdawaliby jakieś dzikie przedmioty na zasadzie "te trzy są najłatwiejsze, zdam i pomacham potem w urzędzie pracy że mam maturę". Za podstawę można przyjąć podstawowe umiejętności w naukach ścisłych i humanistycznych. To drugie kryterium spełniają języki, ale jak to, żeby obowiązkowe były dwa języki, a nie była matematyka?

Cytuj:
A teraźniejszy program nauczania j.pol woła o pomste do nieba. Jednak znajomość naszej historii poprzez lektury złem nie jest ;)


Znajomość historii poprzez lektury złem może nie być, ale kiedy w życiu przyda mi się na podstawie kawałka tekstu wiedzieć, że "kłótnia Antka z Boryną jest naturalistycznym przedstawieniem konfliktu chłopów na wsi końca XIX wieku w wizji Reymonta"? A mniej więcej podobne głupoty trzeba na maturze pisać (i przy tym to jest, nieco niedokładny, ale cytat z pamięci z klucza). Matura z polskiego jest w tej chwili kopnięta i sprawdzająca głównie jakieś zupełnie niepotrzebne umiejętności, a obowiązkowa, zaś matura z matematyki łatwa (podstawowa znaczy) i sprawdzająca faktycznie umiejętności potrzebne, a obowiązkowa nie jest. I według wizji Giertycha tak ma pozostać, bo tak jest najwyraźniej najlepiej. Górą system!

Cytuj:
Następnie język obcy - prawdopodobnie ang - no cóż bez niego raczej nigdzie się teraz nie ruszysz ;) I tak myśląc o karierze trzeba opanować jeszcze jeden.


Zależy jeszcze jaka to kariera. Ja na przykład planuję zostać pracownikiem naukowym na Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego - i jak dla mnie, to przy takiej ścieżce kariery to ja mógłbym klingoński zdawać, bo języki to mi się raczej za bardzo w niej nie przydadzą :lol:

Cytuj:
3 przedmioty obowiązkowe to jest troche. 2 można jeszcze przeżyć. Humaniści dodawać, odejmować itp umieją chyba bez matury :P
Więc takowym matura z matematyki niepotrzebna. Tak jak Tobie i mnie z polskiego :P


Hmm... Cóż, sądzę że tutaj najlepiej będzie się podeprzeć dowodami anegdotycznymi. Nasz polonista, który w ramach ochrony danych osobowych zostanie nazwany panem W, od czasu do czasu strzelał niezłymi matematycznymi gafami - trzy które w tej chwili mogę sobie przypomnieć:
1. Uczniowie zagonieni do robienia konspektów (ulubiony sposób na "a zajmijta się czymś, bo ja nie mam pomysłów/mam co innego do roboty"), pan W sprawdza jakieś testy które robiła inna klasa i podlicza wyniki procentowo. W pewnym momencie zadaje klasie pytanie: "Czy mógłby ktoś wziąść kalkulator i policzyć mi ile to jest procent trzydzieści pięć z siedemdziesięciu?". Jeden z matematyków z tyłu mało nie spada z krzesła.
2. Środek lekcji, dyskusja o tym jak daleko klasa przeciętnie jest posunięta w czytaniu następnej lektury. Pan W: "Hmm... Tak mało czasu wam zostało, to już jakieś 75% powinniście mieć już przeczytane. To znaczy że, policzmy... książka ma 800 stron, więc... hmm... powinniście być już koło strony pięćsetnej". Jeden z matematyków ledwie stłumił śmiech.
3. Nic jednak nie przebije wykresu rozwoju od czasu jaki pierwszy raz pojawił przy okazji omawiania "Nie-boskiej komedii". Szkic w paincie poniżej:

Obrazek

Gdy wykres został gremialnie wyśmiany przez wszystkich, którzy choć trochę matematykę łapali, pan W poprawił się... robiąc dolną część wykresu mniej wypukłą, ale resztę zostawiając tak samo :lol:. Gdy znowu "została mu zwrócona uwaga" na fakt że wykres jest beznadziejnie głupi, powiedział że "to nie jest matematyka" :lol:. Parę miesięcy później po wejściu do sali na przerwie zobaczyliśmy ten sam wykres, znów go wyśmialiśmy, ale ja dorysowałem co nieco i wyszło coś takiego:

Obrazek

Gdy pan W wszedł do sali, zwróciliśmy mu uwagę na ten wykres, na co on odpowiedział, że "no tak, ale my to już przerabialiśmy". My na to że już wtedy mu mówiliśmy że jest do niczego, ja zaś dodałem że dodatkowa linia pionowa pokazuje dlaczego jest źle - że według tego wykresu w jednym momencie cywilizacja znajduje się na trzech poziomach rozwoju. Odpowiedź? "Wykres był dobry, tej linii tutaj wcześniej nie było, ktoś przez przerwę dorysował".

Jak można wypuszczać ze szkoły średniej ze zdaną maturą ludzi o takiej wiedzy w matematyce, zdolności liczenia i logicznego rozumowania jak ten mój były polonista? Tak więc, w interesie przyszłości narodu, powiedzmy gremialne TAK obowiązkowej maturze z matematyki! :P

A przy okazji, to zeszliśmy tutaj z tematu Giertycha. Dlaczego Giertych chce wycofać MEN z tamtego zarządzenia? Oto powody jakie podał (czytałem ten artykuł w oryginale w dzienniku - w zalinkowanym też się o tych powodach wspomina):
1. Nie chce zaniżać ludziom średniej na maturze (litości...)
2. Utrudnia zdanie matury (moim skromnym zdaniem jak ktoś nie potrafi wyciągnąć 30% z matmy podstawowej, która sprawdza najbardziej podstawowe umiejętności, a ściągi do trudniejszych zadań ma wmontowane w same zadania, to mu się ta matura w ogóle nie należy i kropka - w takim wypadku wyprodukowany zostaje po prostu "niewykształcony maturzysta")
3. Sam dostał z niej 3 (co swoją drogą wiele tłumaczy)

Co to za powody ja się pytam aby zadać poważny cios wykształceniu i rozwojowi przyszłego społeczeństwa?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 15 lip 2006 10:54 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
OMG Lord :D Gratuluje polonisty :D Ale ten wykres wymiata :D
Ale jak sam powiedziałeś taki człowiek przeszedłby podstawową maturę z matematyki na ściągach a nie na własnej wiedzy - więc tak czy siak wychodzimy na to samo. Dalej mamy debili że się tak wyraże, któzy nie umieją policzyć ile to jest procent 35 z 70.
Popatrz na to też tak - klasy humanistyczne u mnie w szkole mają idiotów jako nauczycieli od matematyki. Tylko mat-infy, mat-fizy i mat-geo mają ludzi z porządnym wykształceniem matematycznym. I chwała Bogu. Wracając do tematu. Taki matematyk-idiota nie przekaże wiedzy nawet na marnym poziomie ludziom, którzy matematyki nie rozumieli, nie rozumieją a przy obecnym naczycielu matematyki nie zrozumieją. Sam byłem świadkiem jak jeden koleś miał następujące zadanie:
Cytuj:
Tangens kąta wynosi -4/3 zawiera się od (pi/2, pi). Wyznacz ten kąt

Mój rocznik, profil ang-niem, pan skwitował to krótkim **rwa mać, jak to zrobic !?
Pomógł mu gość z tej samej klasy który nie chodzi na żadne korki ale po prostu czai matematykę. Moja klasa się tylko śmiała jak im to opowiadałem :P
Koleś z tamtej klasy ma za nauczycielkę matematyki idiotkę, która sama czasem nie wie jak zrobić zadanie z zakresu podstawowego. I on raczej nie zdałby matematyki na maturze, nawet podstawowej. Jemu nawet korki nie pomagają.
On prawdopodobnie pójdzie kierunek gdzie trzeba będzie najmniej procent z matury a potem wyjedzie z tego kraju. Albo wyjedzie wcześniej.
Matura z matematyki ludzi nie zmieni. Trzeba podwyższyć poziom całego kształcenia. No i zmienić program nauczania języka polskiego w liceum :D

A z tą amnestią to Giertyh nieźle dziś wyjechał :D Jak to powiedzieli w RMF 'Dzień bez pomysły w MENiS to dzień stracony';
[/b]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 15 lip 2006 12:54 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
State napisał(a):
Ale jak sam powiedziałeś taki człowiek przeszedłby podstawową maturę z matematyki na ściągach a nie na własnej wiedzy - więc tak czy siak wychodzimy na to samo.


Ale to niech zda chociaż na tych ściągach! Jak widać przy sprawie owego wykresu, są ludzie którzy nie widzą o co biega nawet jak im się prosto przed gębą narysuje, pokaże palcem i powie "PATRZ!" - a moim skromnym zdaniem tacy ludzie zdecydownie nie powinni mieć zdanej matury. W ten sposób odrzucimy przynajmniej te najbardziej żenujące przypadki...

Cytuj:
Popatrz na to też tak - klasy humanistyczne u mnie w szkole mają idiotów jako nauczycieli od matematyki.


A ja, jak widać na załączonym powyżej przykładzie, miałem idiotę jako nauczyciela z polskiego. I co? Zdałem. To że nauczyciele w klasach humanistycznych bywają kiepscy nie powinno obniżać standardów egzaminu, który sprawdza wiedzę tak samo dla każdego w Polsce i w ten sposób jest wykładnią ile faktycznie dana osoba umie - powiedz mi tak szczerze, gdzie jest logika w robieniu z matury świstka o wartości papieru toaletowego tylko w celu przepchnięcia jak największej ilości osób, z których wiele ciężko nazwać wykształconymi? Jest to krok ku powrotowi egzaminów wstępnych na studia.

Zdanie matematyki podstawowej to banał. Jak już mówiłem, każde zadanie jest albo bardzo proste, albo poprzedzone wypisanym krok po kroku sposobem rozwiązania. Czy naprawdę uważasz że komuś nie umiejącemu w takim wypadku napisać tego na marnych 30% należy się zdana matura?

Mamy potem takich ludzi ze średnim wykształceniem i maturą, którzy za grubą kasę kupują i wierzą w systemy do totolotka, a lokatę w banku wybierają na podstawie tego która ulotka jest bardziej kolorowa...

Cytuj:
Cytuj:
Tangens kąta wynosi -4/3 zawiera się od (pi/2, pi). Wyznacz ten kąt

Mój rocznik, profil ang-niem, pan skwitował to krótkim **rwa mać, jak to zrobic !?


Heh, prawda jest taka że ja bym rozwiązał problem pisząc "kąt = arc tg -4/3" - gdyby mi kazali podać z marszu wartość liczbową to pewnie skwitowałbym tak samo :lol:. Ale coś żeś musiał dane przekręcić (lub faktycznie nauczyciel jest absolutnie do dupy), bo w tym zadaniu wychodzi to kąt straszliwie dziki (niewymierny, circa 126.8699*) :lol:

Cytuj:
Koleś z tamtej klasy ma za nauczycielkę matematyki idiotkę, która sama czasem nie wie jak zrobić zadanie z zakresu podstawowego. I on raczej nie zdałby matematyki na maturze, nawet podstawowej. Jemu nawet korki nie pomagają.


Kwestia nauczycielki idiotki to jedno - powinno się z takimi zrobić porządek swoją drogą. A obowiązkowa matura z matematyki byłaby dobrym krokiem w tę stronę - szkołom raczej zależy na zdawalności matur, a nauczyciel który nie jest w stanie przygotować uczniów do zdania poziomu podstawowego przedmiotu obowiązkowego nie powinien się za długo utrzymać.

Cytuj:
On prawdopodobnie pójdzie kierunek gdzie trzeba będzie najmniej procent z matury a potem wyjedzie z tego kraju. Albo wyjedzie wcześniej.


Wyjedzie dokąd? I po co? Bo przecież nie studiować - w każdym co bardziej cywilizowanym kraju egzamin z matematyki na poziomie naszej matury jest przecież obowiązkowy?

Cytuj:
A z tą amnestią to Giertyh nieźle dziś wyjechał :D Jak to powiedzieli w RMF 'Dzień bez pomysły w MENiS to dzień stracony';


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3486183.html

GAGHRH!!! Resort edukacji by lepiej działał, gdyby Giertycha zastąpiono grzybem roznącym tam u nich na ścianie w piwnicy! Podejmowałby on tyle samo dobrych decyzji, a przy tym uniknąłby tych wszystkich spektakularnych klap!

Sposób Giertycha na niską zdawalność matury - zaliczyć ją połowie z tych którzy nie zdali i już zdawalność podskakuje!

Hmm... Przynajmniej z tej konferencji tyle dobrze, że Giertych oficjalnie wystraszył się i zostawia obowiązkową matematykę na maturze, niestety ciągle z tym przesunięciem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 15 lip 2006 13:26 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 02 lip 2004 8:46
Posty: 423
a mnie ta cała akcja anty-pis lekko wkurza ostatnio w czwartek byłem w tatrach i widziałem dwóch taki ziomków w podkoszulakch
"Fuck The Duck"
"Nie mój prezydent"
co oni do tej pory złego zerobili ? jak było SLD nikt im takich błędów nie wytykał, nie żebym był za PiSem bo tez ich nie lubie, ale bez przesady 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 15 lip 2006 14:04 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Nie dopisałem do końca zadania :P Trzeba go było wyznaczyć na układzie współrzędnych :P

Do języka polskiego niepotrzebujesz nauczyciela. Przecież to Ty sam czytasz lektury i jeśli jesteś sprawny umysłowo zrozumiesz je. Opracowania raczej też. A na maturze napisanie jakiegoś tekstu na podstawie fragmentu to nie jakaś straszna trudność.
Natomiast matematyka - jeśli jej nikt Ci nie wytłumaczy porządnie(!) to nie zrozumiesz co trudniejszych zadań. Sam wiem jak to wygląda - nie było mnie na paru lekcjach i musiałem potem siedzieć w domu i domyślać się jak zrobić takie czy inne zadanie.
To że ktoś nie zdał matury nie czyni go od razu gorszym człowiekiem. Albo że nie może sobie poradzić z matematyką. W mojej klasie jest wielu orłów z matmy, za to na chemii mają problemy z którymi ja, uczeń bardzo przeciętny z matematyki problemów nie mam.
Mówisz o egzaminach wstępnych na studia. Ja im mówie nie. Czemu ?
Bo to tylko dodatkowy stres. Uczelnie renomowane jak UW, AGH, UJ, UWr , SGH itp zawsze będą miały wysoki poziom procentów, natomiast inne zawsze przyjmowały i będą przyjmować odpadki. Ale niekoniecznie będą to ludzie gorsi. Ktoś albo nie jest na tyle zdolny żeby zdać Twoją ukochaną maturę z matematyki, albo po prostu nie ma czasu ! Nie każdy ma tak dobrze jak Ty, ja i inni że może sobie siedzieć w ciepłym domku, przy komputerze i kłócić z innym człowiekiem :P

A tak wogóle to polski system nauczania jest chory. To raz.
A dwa - robiłem tegoroczne zadania maturalne z matmy. Nie byłem w stanie zrobić tylko wielomianów i ciągu bo tego jeszcez nie brałem w szkole :) Reszta nie całkiem trudna.
Scooby - chodzi o to, że oni po prostu za często wynajdują od nowa koło - po prostu nie chcą iść za zachodem i włazić im w dupe. I bardzo dobrze robią. Oczywiście z tym włażeniem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 15 lip 2006 15:32 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Scooby napisał(a):
co oni do tej pory złego zerobili ?


Hmm... Pomijając uprawianie kampanii głupoty i oczerniania jeszcze przed, jak i po wyborach, a także fakt że marnują bezproduktywnie czas i pieniądze, produkując setki głupich pomysłów? A chociażby weszli w koalicję z LPR i Samoobroną, usadzawszy przy tym Giertycha jako ministra edukacji.

A co oni do tej pory dobrego zrobili?

Cytuj:
jak było SLD nikt im takich błędów nie wytykał


Oj nie, wcale. Hasła jak "Rywin", "dziura budżetowa", "recesja gospodarcza" i "korupcja, korupcja, korupcja" coś mówią? Poza tym oni nie bredzili nic o jakichś czwartych RP i jak to wszystkie poprzednie ekipy rujnowały Polskę (mówili tylko o AWS, które faktycznie się nie popisało), z nimi samymi jako światełkiem nadziei, aby po zwycięstwie jeszcze głębiej wpakować nasz kraj w obornik, jak to zrobiła PiS.

State napisał(a):
Nie dopisałem do końca zadania :P Trzeba go było wyznaczyć na układzie współrzędnych :P


Ach, to teraz jest proste. Można teraz zrobić metodą PATRZ :P:
Obrazek

Takie rzeczy powinno się już po zakończeniu szkoły średniej umieć - ale nawet jak się nie umie, to do spadku poniżej 30% z podst. mat. ciągle daleko.

State napisał(a):
Do języka polskiego niepotrzebujesz nauczyciela.


Och? Sam bym w życiu nie doszedł do tych kopniętych bzdur jakie się pojawiają w kluczach - a matura z polskiego w tej chwili sprawdza umiejętność jak najbliższego zgodzenia się swoją interpretacją tekstu z wersją oficjalną, która jest w kluczu.

Cytuj:
Przecież to Ty sam czytasz lektury


Heh, za dużo niepewnych założeń czynisz człowieku :lol:.
Swoją maturę z polskiego zdałem pisząc na temat "Chłopów", samych "Chłopów" nie dotknąwszy. I co? Zdałem. Kolejny komentarz co do umiejętności potrzebnych do zdania jakiejkolwiek podstawowej matury.

Cytuj:
i jeśli jesteś sprawny umysłowo zrozumiesz je.


A co, to z matematyką tak nie jest? Ja bym raczej powiedział że jest tym bardziej - jak ja widzę czasami pewne teksty i interpretacje na polskim, to mi się aż w mózgu skręca (i bynajmniej nie przez trudność).

Cytuj:
A na maturze napisanie jakiegoś tekstu na podstawie fragmentu to nie jakaś straszna trudność.


Przepisanie dostarczonego rozwiązania linijka po linijce i podstawienie innych danych też nie jest żadną trudnością. Jeszcze raz powtórzę - jeśli ktoś nawet tego nie potrafi, jak można z czystym sumieniem wręczyć mu potwierdzenie zdania egzaminu dojrzałości?

Cytuj:
To że ktoś nie zdał matury nie czyni go od razu gorszym człowiekiem.


Ano. Tylko że to jest argument ZA obowiązkową matematyką, nie przeciw.

Cytuj:
Mówisz o egzaminach wstępnych na studia. Ja im mówie nie.


Z jakiegoś powodu założyłeś, że ja jestem za. Nie, nie jestem - po prostu mówię że jeśli zacznie się robić matury pod "przepchnijmy jak najwięcej", to przestaną one być w jakikolwiek sposób wartościowe do rekrutacji i egzaminy, w bardziej czy mniej oficjalnej formie, powrócą.

Cytuj:
Ktoś albo nie jest na tyle zdolny żeby zdać Twoją ukochaną maturę z matematyki, albo po prostu nie ma czasu !


Człowieku, jeśli ktoś nie jest zdolny zdać podstawowej matematyki, to znaczy że jest warzywem lub elektoratem PiS, LPR lub Samoobrony. Osobiście zgaduję że każdy co lepszy gimnazjalista zdałby ją bez problemów - a co dopiero uczeń po trzech latach szkoły średniej...

Cytuj:
Scooby - chodzi o to, że oni po prostu za często wynajdują od nowa koło - po prostu nie chcą iść za zachodem i włazić im w dupe. I bardzo dobrze robią. Oczywiście z tym włażeniem


Jaasne. Dokładnie to mi i reszcie przeciwników PiSu i całej tam reszty tej hołoty się nie podoba - nie włażenie w dupę zachodowi. Na pewno nie chodzi o to że są bandą hipokrytycznych, populistycznych, drących japy na wszystkich, upadłych moralnie, cofniętych w rozwoju szympansów o zdolności podejmowania decyzji gorszej niż przeciętny grzyb na ścianie, które jakimś cudem znalazły się u sterów kraju - nam się nie podoba to że "nie włażą w dupę zachodowi". O mój Boże! Szybko, musimy wiać! Przejrzeli nas!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 15 lip 2006 17:42 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Lord ale ja wiem jak zrobic to zadanie :P Dawałem tylko przykład.

Zakładasz że każda szkoła średnia ma samych wybitnych uczniów, nauczycieli, olimpijczyków i laureatów w olimpiadach. Nie każda. A to że ktoś nie potrafi zdać matmy nie czyni go imbecylem. Ktoś może mieć niezłego skilla w hmm powiedzmy historii,a po prostu być cienkim z matmy to on przeżywa tak jak i Ty czemu tej historii nie ma na maturze.

A tak aporopos PO wcale nie jest lepsze od PiSu. Pokaż mi partię która naprawdę coś chce dla Polski zrobić a nie dla siebie..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 15 lip 2006 19:21 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Nie zakładam wcale żadnych wybitnych uczniów - zakładam tylko że to nie są trenowane szympansy. I kropka - do zdania podstawowej matematyki wcale wiele więcej nie potrzeba. I nie jest to kwestia tego że ja matematykę umiem, więc chcę żeby była obowiązkowa na maturze - to jest kwestia tego, że uważam iż człowiek ze średnim wykształceniem i maturą powinien wykazywać przynajmniej minimum umiejętności logicznego myślenia, co najprościej sprawdzić matematyką.

Cytuj:
A tak aporopos PO wcale nie jest lepsze od PiSu. Pokaż mi partię która naprawdę coś chce dla Polski zrobić a nie dla siebie..


Och, nie jest lepsza? PiS: Brudna, agresywna kampania negatywna VS PO: kampania zwyczajna. PiS: populizm VS PO: nieco zbyt optymistyczny, ale pragmatyzm. PiS: łamanie ustaleń przedwyborczych VS PO: trzymanie się danego słowa. PO: nieudana próba porozumienia w kwestii koalicji VS PiS: nieudana próba całkowitego podporządkowania sobie PO na bazie "my wygraliśmy (co z tego że jest to wygrana o "margines błędu"), nam się należy wszystko" i dalsze zwalanie na Platformę wszystkich swoich błędów, porażek i niepowodzeń. PiS: rządzi, jako widać VS PO: ciągle czysta karta.

Nie, faktycznie PO nie jest lepsza od PiSu. A to, że nie widać na scenie politycznej partii nieekstremistycznych idealistów (do ekstremistycznych idealistów można zaliczyć na przykład UPR) nie oznacza bynajmniej, że obecni rządzący nie są absolutnie fatalni i że PO nie byłaby lepszym wyborem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 15 lip 2006 20:11 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 13 lip 2004 14:28
Posty: 967
Lokalizacja: Wrocław
Wtedy kiedy ja zdawalem mature, czyli jeszcze stara trzy lata temu, obowiazkowy mialem tylko polski. Drugi przedmiot pisemny wybieralem sobie sam. W moim przypadku do wyboru mialem tylko historie i matematyke. Ze wybieralem sie na uczelnie techniczna, to oczywiscie wybralem matematyke. Co do przedmiotu dodatkowego, tez mialem wybor. Jezeli chodzi o obecne czasy, to tez powinni zrobic kwestie wyboru. Jedni by sobie wybierali matematyke, inni historie, a jeszcze inni cos innego, co by mogli zdawac i bym im odpowiadalo. Podejrzewam, ze to by rozladowalo wszelkie spory, niezadowolenia itd :wink:

_________________
Темные стороны власти


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 16 lip 2006 10:37 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
[DygresjaMode]
Lord PO nie byłoby lepszym wyborem. Rokita to kaczka w skorze liberała, zresztą raz juz był na wysokim stołku. Komorowski też już był na stołku. Nie wiem kto więcej, ale skoro Ci panowie sie nie wykazali raz jaki sens jest dawać im władze po raz drugi ? Jest jeszcze pani Gronkiewicz Waltz, która przeprowadziła reforme pieniądza. Być może było to coś dobrego, nie wiem, nie znam sie za bardzo na ekonomii.
Mieliśmy zresztą przykład Gilowskiej - liberał a nie była w stanie przeprowadzić żadnych skutecznych reform.
To samo tyczy sie zresztą kaczek. One też nie powinny dostac stołków premiera. Za 3 lata jesli nie powstanie naprawdę dobra partia zastosuje postawe Vaderra wobec wyborów. Inaczej się nie da
[DygresjaMode = off]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 21 lip 2006 18:27 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Cytuj:
Lord PO nie byłoby lepszym wyborem


PO nie poszłaby na współprace z LPRem, Lepperem, Macierewiczem. Nie obrażała by się na wszystkich dookoła. Wystarczy czy wymieniać dalej?

Cytuj:
Rokita to kaczka w skorze liberała, zresztą raz juz był na wysokim stołku


Razem z J. Kaczyńskim zresztą.


Cytuj:
Komorowski też już był na stołku


I co?Spieprzył coś?

Cytuj:
jaki sens jest dawać im władze po raz drugi


Tusk był premierem?Wtedy był kto inny na górze, inny program...

Cytuj:
ieliśmy zresztą przykład Gilowskiej - liberał a nie była w stanie przeprowadzić żadnych skutecznych reform.


A zobacz jakich ona miała kolegów minstrów :D

Cytuj:
a 3 lata jesli nie powstanie naprawdę dobra partia zastosuje postawe Vaderra wobec wyborów


a jak tej postawy nie zastosują wyborcy LPRu?wiesz co wtedy będzie?!

Co do reszty oddsyłam na www.nirn.blog.onet.pl to samo co mam w podpisie.

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 21 lip 2006 21:57 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
OMG Flamed...
Wszyscy politycy któzy teraz sa na scenie politycznej w grze już byli. Jaki jest efekt ? Popatrz na ulicę.
Uważam za idiotyzm ponowne wybieranie kogoś kto już przy władzy był.
Gadanie że on jeszcze nie był premierem, on ma inny program... takie rzeczy możesz dzieciom w przedszkolu mówić. Program a jego wykonanie to 2 różne rzeczy. Przykład mamy - jakoś rzadna partia nie kwapi się z wykonywaniem swojego programu.
Co mnie obchodzi jakich miała kolegów minstrów Gilowska - i tak kija zrobiła. Na jej pomysły nie mają wpływu 'koledzy'.
A PO poszłaby na współpracę z SLD. To ja takiej koalicji też dziękuje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 23 lip 2006 10:08 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 20 lip 2004 23:17
Posty: 261
Lokalizacja: Jarosław
Mówisz jak Lepper,oni już byli :lol:

Przynajmniej wiesz mniej więcej czego się spodziewać,a Roman jak się dopadł do "władzy" to mu palma odbija.

Nie zdałeś matury to Romek załatwi ci świadectwo dojrzałości,w życiu o takim czymś nie słyszałem.Teraz młodzież będzie jeszcze bardziej olewać naukę,bo jakby co to Romek załatwi.

_________________
Niech moc będzie z Wami


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 23 lip 2006 15:13 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 13 lip 2004 14:28
Posty: 967
Lokalizacja: Wrocław
Vader napisał(a):
Nie zdałeś matury to Romek załatwi ci świadectwo dojrzałości,w życiu o takim czymś nie słyszałem.Teraz młodzież będzie jeszcze bardziej olewać naukę,bo jakby co to Romek załatwi.

Olewac? To malo powiedziane :? Beda glupsi niz ustawa przewiduje :(

_________________
Темные стороны власти


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 23 lip 2006 20:29 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Lepper też juz był xD
Wszyscy byli, nic nie zrobili to dlaczego mamy ich wybierac po raz 2 ?
A pomysł romka z ta amnestia to debilizm. Ordynacja wg pisu to jeszcze wiekszy debilizm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 26 lip 2006 21:31 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
a pomysł rodzimej partii Giertycha?Czyli kara śmierci dla pedofilów :D Biedacy tak zaślepieni albo co ze nie wiedza, że kara śmierci jest zakazana w UE.

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 26 lip 2006 21:34 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Brak kary śmierci to pomyłka. A pomysł LPRu nie jest zły. Jakby tylko ta kara smierci mogłaby byc wprowadzona


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 27 lip 2006 5:44 
Offline
Peon Slayer

Dołączył(a): Wt 27 cze 2006 9:57
Posty: 876
Lokalizacja: Wrocław <------- cool miasto
Taaak , a zaraz potem dekret zezwalający palenie metalowców na stosie


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL