Warcraft II pol-1 Forum

Warcraft 2 dalej zyje :)
Teraz jest Pt 03 maja 2024 10:02

Strefa czasowa: UTC [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pozycja kobiety i mężczyzny w społeczeństwie
PostNapisane: Pn 20 mar 2006 22:38 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
hmm co prawda mamy tu tylko jedna kobiete właściwie, więc założenie tego tematu z tego pkt. widzenia to nie jest dobre rozwiązanie. ale ja tak jakoś uważam, że płeć piękna jest pod wieloma względami lepsza od płci brzydkiej ;)

Jak wiadomo od początku świata, kobiety są na niższej pozycji. Mężczyzna miał polować, walczyć i płodzić dzieci. A kobieta tylko zajmowac się domem, dziecmi i służyć męzczyznie.

Większość religji przede wszystkich mówi o mężczyznach. Rzadko można coś pozytywnego przeczytać np. w Biblii o kobietach. A w Islamie kobieta ma już przechlapane zupełnie. dlaczego to wszyscy wiedzą.

Obecnie bywa tak, że pracodawca woli zatrudnic mezczyzne i dac mu wieksza pensje niz lepsza od tego mezczyzny kobiete. etc.

a jakie jest wasze zdanie?co powinna robic kobieta a co mezczynza? a moze w ogole ne powinno sie tego ustalac tylko dazyc do jak najwiekszej rownosci?przeszkadza wam jak kobieta jest nad wami w np. pracy?

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 20 mar 2006 23:24 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 05 lip 2004 10:01
Posty: 335
Heh.. Bo na tym to polega. Mężczyzna ma upolować zwierzę, a kobieta przyrządzi z tego doskonałą pieczeń. Tak było do pewnego czasu aż w trakcie pierwszej wojny światowej kobiety zaczęły w końcu pracować bo mężczyźni akurat przebywali na froncie. I tak dalej i tak dalej..

A często zdarzało się tak że kobieta po prostu ma usługiwać mężczyźnie. Niejednokrotnie w czasach nawet dalekoprzeszłych niektórzy porządliwi mężczyźni zaciągali kobiety do łóżka siłą, by pokazać swoją wyższość. No niektóre to z pewnością potrafiły się temu odeprzeć:p Innymi słowy - To niezależne jest czy kobieta czy mężczyzna, homo czy nie homo, kaleka czy sprawny fizycznie - ważne jest jak został wykształcony i jakie ma doświadczenie z danym działem.

Tyle o ile, to pamiętam że kobiety powinny mieć własny zakres który wiąże się z odpowiedzialnością (Bo jak wiem to jak coś się nie podoba kobiecie w pracy to zaraz wyskoczy z flagą na ulicę i będzie strajkować..). Ludzie są różni, ale kobieta która uważa że jest dyskryminowana gdzie w rzeczywistości tak nie jest chyba już zdolna do życia w społeczeństwie. Jakbym taką zobaczył to bym uprzejmie powiedział że jak się jej tu nie podoba to może wypierdalać. Po prostu..

Kiedyś nawet oglądałem sobie statystyki jak kobieta i mężczyzna z identycznym stażem i miejscem pracy zarabiają. Mężczyzna > Kobieta:p.

Ale niech się wypowiedzą Ci którzy bardziej na ten temat są zapoznani:p

_________________
guwno


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 20 mar 2006 23:34 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 16:05
Posty: 538
Lokalizacja: Zielona Góra
Nie wiem w jakim swiecie wy zyjecie. W spoleczenstwach nazwijmy je nie-islamskimi jest przeciez pelne rownouprawnienie. Ba zdarza sie i tak, ze to mezczyzni sa dyskryminowani [np. sprawy o opieke nad dzieckiem. Mezczyzna wygdywa 1 na 20 takich spraw, mimo, ze kobiety sa prawie tak samo jak mezczyzni przyczyna patologi].
I owszem, zdaza sie dyskryminacja jednostek, ale prawnie kobiety sa tak samo traktowane jak mezczyzni.
A to, ze predzej przyjma faceta niz kobiete, to takich przykladow mozna podawac tysiace. Czy przyjma chetniej faceta z krotkimi, czy dlugimi wlosami, z, czy bez kolczyka/tatuaza itp itd.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 20 mar 2006 23:56 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 20 lip 2004 23:17
Posty: 261
Lokalizacja: Jarosław
Równouprawinia nie ma,i pewnie długo nie będzie.
Kobiety krzyczą,że są dyskryminowane,ale jeżeli zada im się pytanie czego nie idą do wojska jak faceci, to już mówią,że na tym równouprawnienie nie polega.Jeżeli ma być równoupranienie to niech będzie w każdej dziedzinie.
A szefowa w pracy hmmmm,pewnie dobrze jest mieć takiego szefa.
A kobiety na wysokich stanowiskach też są,i to dosyć sporo,czego przykładem jest nasza jedyna kobieta na tym forum :wink:
Tak trzymać,taki szef to skarb :lol:

_________________
Niech moc będzie z Wami


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 21 mar 2006 11:10 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
nie ida do wojska?ida i do policji też, a samo wojsko powinno być zawodowe :P

a pare dni temu czytałem, że norweżki chcą dla siebie obowiązkowej służby wojskowej głupie:D


uwazam kobiety za lepsze istoty od nas. a jaki jest wasz poglad na to co?bo na razie jedna osoba napisala ze równouprawnienie jest, a druga, że go nie ma :)

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 21 mar 2006 13:15 
Offline
Lusted & Hasted Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 12:45
Posty: 249
Lokalizacja: Kwidzyn
Kobiety mają wiele atrybutów, których my - mężczyźni nie mamy. I dobrze :D, dzięki temu całkiem nieźle się uzupełniamy ;)

_________________
Member of PAH organization (Players Against Hackers).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 21 mar 2006 13:39 
Offline
Lusted Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 05 lip 2004 8:23
Posty: 85
kobiety idą do wojsko lol?? od kiedy coś przegapiłem??? nie ma obowiazkowej służby wojskowej dla kobiet.

kobiety lepsze od nas??? gościu masz jakieś rochwianie emocjonalne!!!!

wstydź się!



To faceci rządzą tym światem i niech tak pozostanie


LORD VADER też była kobietą!!!!

bin nie nabijaj postów,scaliłem twoje 3 posty w jeden//edit by Vader

_________________
www.google.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 21 mar 2006 14:08 
Offline
Lusted & Hasted Peon

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:07
Posty: 168
Lokalizacja: Zielona Góra
Kobieta to kobieta :) Równe traktowanie kobiet i meżczyzn to bzdura wierutna. Troche się przecież od was różnimy.. i trudno od nas wymagać zebyśmy pracowały na przykład w kopalniach.
Co innego, gdy wykonujemy tę samą pracę. Wówczas faktycznie, byłoby miło, gdyby i wynagrodzenie za nia było podobne. Bywa, że nie jest..
Pracodawcy wolą zatrudniać meżczyzn, bo nie zachodzą w ciąże, nie rodzą dzieci i są stabilniejsi emocjonalnie.. bardziej dyspozycyjni. Nic dziwnego.
Ale świat sie zmienia - niestety.. i to, że musimy przejmować waszą Panowie role wcale większości z nas nie odpowiada. Mamy ambicje - fakt, jesteśmy w wielu dziedzinach równie uzdolnione jak i panowie, ale wcale nie odpowiada nam przejmowanie całej odpowiedzialności za utrzymanie rodziny. Dzisaj sytuacja, że to kobieta przynosi te zasadnicze pieniążki a pan domu albo zarabia mniej albo jest na bezrobociu - nie należy do rzadkości. Takie życie..
Ja mam wrażenie, że wiele z nas chce po prostu, żebyście wiedzieli, że też potrafimy. I nie powinniście się czuć tym zagrożeni, bo tak naprawdę wolimy mieć przy sobie mężczyzn, którzy będą nas podziwiać, wspierać... i zapewniać finansowe bezpieczeństwo.
Kazda z nas lubi poczuć się malutka, ale bepieczna w ramionach swojego meżczyzny.

_________________
Member of PAH organization (Players Against Hackers).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 21 mar 2006 14:32 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 20 lip 2004 23:17
Posty: 261
Lokalizacja: Jarosław
flamed napisał(a):
nie ida do wojska?ida i do policji też, a samo wojsko powinno być zawodowe :P



Coś kiepski z ciebie polityk będzie jak nie jesteś dość doinformowany.
Kobiety idą do wojska i policji nie z musu tylko z dobrych chęci.

_________________
Niech moc będzie z Wami


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 21 mar 2006 14:51 
heh rownouprawnienie to jest kruchy lod!
islam - dyskryminacja kobiet, ktora wynika z religii (i one wcale sie nie buntuja ?)
nasza religia - BRACIA ( w tym odniesieniu zawieraly sie takze kobiety, ale gdziez tak moze w Polsce byc!! dlatego zmienili na BRACIA I SIOSTRY)
Jezeli chodzi o prace to ja tez wole zatrudnic osobe, ktora o byle gowno nie strajkuje (pielegniarki pierwsze byly od lekarzy :) ), bierze urlopy itp. (tutaj juz opisala to dobrze sapp :) )

Rownouprawnienia nie ma, sa dziedziny gdzie dominuja kobiety i inne. gdzie paleczke przejmuja mezczyzni...

jednakze zadziwiajacy jest ruch feministyczny, ktory na sile proboje zrownac kobiety we wszystkich dziedzinach z mezczyznami (co przynosi rozne skutki ) Nie przecze, ze kobiety w wojsku nie przynosza korzysci ( inny punkt spojrzenia, ciekawe pomysly itp.) ale do walki to juz sie kobieta nie nadaje :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 21 mar 2006 14:59 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Nie napisałem, że idą na obowiązkowa służbe. Miałem na myśli to, że mogą a przy okazji napisałem, że cała armia powinna być zawodowa.

Kobieta może być równie twarda psychicznie jak mężczyzna więc nadaje się do tego by zabić przecież. Zreszta wielu z nas na froncie napewno wolałoby wystrzelić w strone wroga niż leżeć bezczynnie.

Pavlos: ze tak powiem, nawiazujac do tego...ciesz się, że nie jesteś dyrektorem. i to w tej szkole do której ja chodze :D

lasttry: nie czuje się zagrożony ani trochę. już bardziej mnie męskie konserwy przerażają i brzydzą:P

Co do Islamu to nie wiem na co one czekaja. jak sie mozna dawac tak ponizac w imie religi...

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 21 mar 2006 16:04 
widocznie mozna.. dla religii mozna zrobic wszystko, jezeli czlowiek wierzy

niebardzo rozumiem o co chodzi z tym dyrektorem ?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 21 mar 2006 18:16 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Strzelibys flamed do czlowieka ? Ja bym tego na bank nie zrobil. Piszesz o dyskryminacji kobiet a Twoje rodzime PO ma wąty do dłuższych urlopów macierzynskich bo "tracą" na tym pracodwacy. Nonsens. A to ze kobieta rodzi i wychowuje dzieci - tak sie utarlo ale faceci tez ida na macierzynski - mimo wszystko dziecko zawsze jest bardziej przywiązane do matki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 21 mar 2006 22:10 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
nie róbcie offtopu z tą wojną i wojskiem.

specjalnie nie podawałem nazwy żadnych partii by "kolejny temat o polityce" ekhm :] a co do urlopów się nie wypowiadam, bo się nie znam. Będę miał czas to poszperam co to PO chciało z tym zrobić.


ale wg. mnie w polsce ilość godzin porównana do urlopów czy wolnych dni to jakas paranoja. pracujemy wszyscy jak jakies woły a nasza wydajnosc jest nizsza jak w innych krajach pensje tez...

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL