Warcraft II pol-1 Forum

Warcraft 2 dalej zyje :)
Teraz jest Pt 03 maja 2024 5:36

Strefa czasowa: UTC [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Stronghold
PostNapisane: Pt 21 paź 2005 8:03 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
Hehe, w spamie troche o tym było to postanowiłem załozyc temat tutaj :) Czy graliście w Stronghold / Strhold:Crusader - jeśli tak to co myślicie o tej grze? To jedna z moich ulubionych ze względu za realizm (tylko trabuchety itp mogą skutecznie niszczyć mury obronne) i oczwyiście za to że osadzona jest w średniowieczu :] W krzyzowca gram po polsku i żal się robi że do takiej gry zrobiono taki gayowski (dosłownie) dubbing. :shock:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 22 paź 2005 0:11 
Przeszdłem jedynke, crusadera już nie (beznadziejna kampania). Gra bardzo dobrze pomyślana. Ekonomia jest wręcz rewelacyjna. Troche gorzej wypada wojsko, ale też jest dobre. Niestety gra ma parę bugów związanych z ostrzałem łuczniczym. Szkoda też, że komputer jest przeraźliwie głupi. Ogólnie pomysł na grę świetny, ale niestety z wykonaniem troche gorzej.
PS Gdyby byli chętni do gry z chęcia dołącze.
PS2 Szkoda że nie można podpalać miast (tzn można ale trzeba sie nakombinować).


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 22 paź 2005 7:56 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 02 lip 2004 8:46
Posty: 423
mam twierdze z dodatkiem w domu, ale gra mi sie niepodoba :) tzn niegrałem ale oglądałem jak mój brat w to grał :]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 22 paź 2005 11:01 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
Avatar napisał(a):
PS Gdyby byli chętni do gry z chęcia dołącze.

Ostatnio pogrywam z kolegą w Crusadera (bez game spy). Tyle że trzebaby się umowić bo tzreba znac IP :[ Co do podpalania to moim zdaniem jest odwrotnie - za łatwe. 5 sztuk złota za jednego podpalacza który może spalić wszystkie pozamiejskie budynki bez większych porblemów. A komp wcale nie jest aż tak głupi - poprostu jest przystosowany do innych rzeczy niż w innych RTSach. Grając z Wilkiem i mocniejszymi przeciwnikami możena nieraz się zdzwiwić co potrafią :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 22 paź 2005 12:00 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 14 sty 2005 9:57
Posty: 280
Lokalizacja: Warszawa
tez mam twierdze fajna gra
P.S Grał ktoś moze w lord of the realm 2??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 22 paź 2005 13:55 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Gra jest bardzo dobra - wersja bez dodatku, znaczy się (z jakiegoś powodu mi nie przypadł do gustu). Jednak z tym realizmem w tej grze to bym tak nie przesadzał. Powody:
1. Ludzie najwyraźniej jedzą złoto - mając kościółek (tudzież parę "uładnień"), dobrze rozwinięty przemysł i siedzibę kupca zamek przetrwa dowolnie długo bez pojawienia się w nim nawet okruszka chleba. Wystarczy ustawić podatki na maksymalne rozdawnictwo i po sprawie.
2. Ludzie wciągnięci do armii automatycznie przestają mieć jakiekolwiek potrzeby (nawet żołdu nie chcą, o jedzeniu czy mieszkaniach nie wspominając) - a zrobią wszystko o co ich się poprosi, nawet jeśli jest to "rzucenie się w ogień" (tak przysłowiowe, jak dosłowne).
3. Jedna strona ma mur, a na nim łucznika. Druga rycerza i żadnego sprzętu oblężniczego. Kto wygrywa? A jakże, ta z rycerzem. Najwyraźniej wszystkie jednoski walczące wręcz zostały wyszkolone w wyczynowym wydłubywaniu zaprawy z murów EXTREME™, bo często nawet się nie zauważa jak ów mur pada pod naporem chociażby włóczni (sic!).
4. W wyniku pobudowania specyficznych "odozdobień" jest się postrzeganym jako najgorszy tyran w kraju. Ta reputacja może się jednak zmienić w ciągu 10 sekund jeśli tylko gdzieś na zupełnym zadupiu, gdzie i tak nikt nie chodzi, postawi się odpowiednią ilość posążków.

Nie zmienia to wszystko faktu że jest to dobra gra. Jak na razie nie znalazłem płyty, ale jak mi się to uda to jestem chętny do gry po sieci.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 23 paź 2005 14:11 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
Jak juz jesteśmy przy grze po necie, to dziś o 19:00 jest okazja, jak ktoś się chce załapac to niech napisze ;p Tyle że tu chodzi o Strhold: crusader, ale jak ktoś ma tylko wersje bez dodatku niech też napisze :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 29 paź 2005 9:53 
Lord_Zabujca napisał(a):
1. Ludzie najwyraźniej jedzą złoto - mając kościółek (tudzież parę "uładnień"), dobrze rozwinięty przemysł i siedzibę kupca zamek przetrwa dowolnie długo bez pojawienia się w nim nawet okruszka chleba. Wystarczy ustawić podatki na maksymalne rozdawnictwo i po sprawie.

Czyżbyś nie znał przypowieści o tym jak Jezus rozmonożył chleb na pustyni. Ludzie wiary potrafią wytrzymać dłużej bez jedzenia :wink:

Mówiłem, że trudno jest palić miasta w Stronghold (bez dodatku). W crusaderze mamy już sporo możliwości. Ale niestety strażacy są już dużo wydajniejsi, chociaż z drugiej strony na szczęście.

Jeżeli ktoś ma czas i ochote to z chęcia wieczorkiem zagram. gg: 2553551


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 29 paź 2005 12:22 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
Lord_Zabujca napisał(a):
4. W wyniku pobudowania specyficznych "odozdobień" jest się postrzeganym jako najgorszy tyran w kraju. Ta reputacja może się jednak zmienić w ciągu 10 sekund jeśli tylko gdzieś na zupełnym zadupiu, gdzie i tak nikt nie chodzi, postawi się odpowiednią ilość posążków.

No ale jak je tam postrawisz to ludzie zaczną tam chodzić. Pozatym nie w 10 sekudn bo w czasie gry to będzie ze 2 miesiące :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL