Warcraft II pol-1 Forum

Warcraft 2 dalej zyje :)
Teraz jest Pt 03 maja 2024 8:54

Strefa czasowa: UTC [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [FUN] O Amerykańcach słów kilka
PostNapisane: Cz 15 wrz 2005 18:23 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
Quote - bo kopiuje z innego źródła

Cytuj:
To wszystko prawda, a mówicie, że u nas władza sądownicza to kpina. No w sumie macie rację. Nie będę tu wymieniał naszych kochanych, bezkarnych komun... polityków

W 1994 roku wydarzyła się chyba najsłynniejsza sprawa o odszkodowanie -
pani Liebeck dostała
250tys.$, bo oparzyła się kawą w McDonaldzie.

Wcześniej:
- Przyznano odszkodowanie studentce, która zraniła się złamaną mydelniczką w trakcie odbywania stosunku pod prysznicem w akademiku.

- Blisko milion $ zarobił adwokat pani, która doznała rozstroju psychicznego pracując 30 lat wśród dużych Murzynów.

Dalsze paradoksy w czytaj wiecej....

- Pewna studentka poczuła się zdyskryminowana, gdyż nie pozwolono jej (jako dziewczynie) zapisać się do szkolnej drużyny piłkarskiej. Sąd nakazał wypłacenie półmilionowego odszkodowania i przyjęcie jej do drużyny. Już na pierwszym treningu została poważnie kontuzjowana. Tym razem odszkodowanie było wyższe - sąd uznał bowiem, że uczelnia popełniła błąd nie informując, że gra w football może być niebezpieczna.

- Spore odszkodowanie uzyskała rodzina Wietnamczyka, który pokonał po pijanemu spore ogrodzenie celem oddania moczu - prosto na tory kolejki CTA, które są pod sporym napięciem; sąd uznał, że ostrzeżenie w języku angielskim nie wystarczy, gdyż człowiek może być analfabetą.

Z ciekawszych historii minionych lat to pani Walton z Delavare, która to wychodząc przez okno toalety w klubie upadła wyłamując sobie 2 zęby. Uzyskała niewiele, bo jedynie 12 tysięcy, gdyż sędziowie uznali, że chciała oszukać klub nie płacąc za toaletę, jednak w toalecie powinno być ostrzeżenie o możliwych skutkach wychodzenia przez okno.

Włamywacz, który zatrzasnął się w okradanym garażu został wprawdzie skazany za włamanie, jednak wystąpił o zadośćuczynienie za 8 dni przesiedzianych w zamknięciu pod nieobecność właściciela.

Carl Truman, złodziej kołpaków uzyskał tylko 70tys.$, gdy okradany przez niego samochód ruszył gwałtownie.

Najbardziej znany przypadek 2003 roku to Mr. Grazinski, który to po ustawieniu tempomatem prędkości w trakcie jazdy swoją furgonetką wyszedł do tylnej części samochodu zrobić sobie kawę - przed sądem przysięgał, że czytając instrukcję zrozumiał, iż tempomat to automatyczny pilot. Samochód uderzył w drzewo, zaś inteligentny właściciel uzyskał ponad 1,5 miliona dolarów.

Do dziś pewien Polak siedzi, bo przywiózł na Emergency kilkuletnią pasierbicę z krwotokiem - oskarżono go o próbę gwałtu. W więzieniu został zgwałcony przez współwięźniów - ale za to w USA odszkodowania jakoś nie przyznają.

W słynnym procesie O. J. Simpsona został o­n uniewinniony, gdyż policjanci nie dotrzymali obowiązujących procedur (w sprawie cywilnej wytoczonej przez rodzinę zamordowanej żony został skazany na zapłatę wielomilionowego odszkodowania za ten sam czyn).

W czerwcu 2003 facet dostał bezwględne dożywocie za oplucie policjanta - bo była to recydywa.

"Nic nie jest na tyle głupie, żeby wymiar sprawiedliwości nie mógł uczynić z tego precedensu i zasady prawnej służącej obywatelom."

W Polsce są inne idiotyzmy - przyłapanego złodzieja nie można nie tylko zabić, czy uciąć ręce ale nawet zamknąć. Gwałciciel dziecka dostanie rokwięzienia - gdzie po połowie odsiadki zostanie wypuszczony. A z poczynań policji możnaby ułożyć dłuuuuuugą powieść.


Dopisujcie inne głupie przypadki, niekoniecznie o Amerykańcach ;) tylko bez fantazjowania...

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 15 wrz 2005 18:41 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 05 lip 2004 10:01
Posty: 335
Tja.. Głupota władz, cwaniactwo ludu :D

_________________
guwno


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 15 wrz 2005 18:51 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
takie władze jakie społeczeństwo...

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 15 wrz 2005 19:19 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Dobre to. Ja znam dwa ciekawe przypadki "only in the US of A" - jeden z nich ma szanse być tylko miejską legendą, ale i tak jest niezły.

Przypadek zupełnie prawdziwy i autentyczny - nawet linkowałem go kiedyś tutaj na forum, gdy był jeszcze w prasie. Dwie dziewczyny postanowiły zrobić sąsiadom niespodziankę i upiekły dla nich wszystkich ciasteczka, które następnie rozłożyły po talerzach wraz z karteczkami "całusy od T&L". Faza 2 ich planu polegała na wyjściu z domu około godziny 10 wieczorem, zostawieniu talerzy na progach sąsiadów, zapukaniu i zniknięciu. Udało im się to - niestety jednak pewna baba poczuła się tą praktyką zastraszana i pozwała dziewczyny do sądu, nie chcąc przy tym iść na żadną ugodę. Sprawę, która toczyła się o circa 1.5k$, wygrała.

Przypadek podejrzany o bycie miejską legendą, lecz trafiający w sedno "amerykańskiego ducha sądownictwa" - była sobie kiedyś pewna pani z perskim kotkiem. Miała ona zwyczaj dość często kompać kotka, a następnie wsadzać na krótką chwilę do piekarnika aby szybciej schnął i futerko miał bardziej puszyste. Owa pani postanowiła raz pójść z duchem czasu i nabyła kuchenkę mikrofalową (która to w angielskim daje się przetłumaczyć jako "mikrofalowy piekarnik") - co się nieste źle skończyło dla kotka przy następnej kompieli i "krótkim niestandardowym suszeniu". Zszokowana pani pozwała producenta mikrofalówek z iście amerykańskim skutkiem - dostała milionowe odszkodowanie za straty gdyż, jak argumentowała, w instrukcji nie było zakazu suszenia kotów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 15 wrz 2005 21:24 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 20 lip 2004 23:17
Posty: 261
Lokalizacja: Jarosław
Jak już pisałem na tym forum kiedyś:
Amerykanie to najbardziej popierdoleni ludzie na kuli ziemskiej.
Nie ma bardziej powalonego kraju,nawet nasz kraj ich nie przebije. :lol: :lol:

_________________
Niech moc będzie z Wami


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 16 wrz 2005 6:57 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Ale ci ludzie w USA musza miec darcie z samych siebie :D Zazdroszcze poczucia humoru.

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 16 wrz 2005 14:12 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 28 cze 2004 20:06
Posty: 257
Lokalizacja: Hacked by aXa
Cytuj:
- Spore odszkodowanie uzyskała rodzina Wietnamczyka, który pokonał po pijanemu spore ogrodzenie celem oddania moczu - prosto na tory kolejki CTA, które są pod sporym napięciem; sąd uznał, że ostrzeżenie w języku angielskim nie wystarczy, gdyż człowiek może być analfabetą.


To musi byc legenda ;) Bylo o tym w "Pogromcach mitow" na Discovery :P Nie mozna zostac porazonym pradem sikajac na trakcje poniewaz mocz nie jest ciaglym strumieniem tylko pojedynczymi kropelkami. Gosc musialby polozyc sie na tych torach i zeszczac w gacie :lol:

Takich legend jest mnostwo. Czytalem o jakims kolesiu, ktory poslizgnal sie na podlodze w McDonaldzie i wygral X milionow dolarow... (nie pamietam ile dokladnie)

Amerykanie < 0


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 16 wrz 2005 16:55 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
szyszek napisał(a):
To musi byc legenda ;) Bylo o tym w "Pogromcach mitow" na Discovery :P Nie mozna zostac porazonym pradem sikajac na trakcje poniewaz mocz nie jest ciaglym strumieniem tylko pojedynczymi kropelkami. Gosc musialby polozyc sie na tych torach i zeszczac w gacie :lol:


Wszystko prawda że tak się człowiek nie porazi - nie w tym jednak rzecz. Gość przebył ogrodzenie CELEM sikania i przez to całą swoją pijaną osobą znalazł się na będących pod napięciem torach torach, a nie tylko je obsikał :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 16 wrz 2005 20:16 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 05 lip 2004 10:01
Posty: 335
Lord_Zabujca napisał(a):
Przypadek podejrzany o bycie miejską legendą, lecz trafiający w sedno "amerykańskiego ducha sądownictwa" - była sobie kiedyś pewna pani z perskim kotkiem. Miała ona zwyczaj dość często kompać kotka, a następnie wsadzać na krótką chwilę do piekarnika aby szybciej schnął i futerko miał bardziej puszyste. Owa pani postanowiła raz pójść z duchem czasu i nabyła kuchenkę mikrofalową (która to w angielskim daje się przetłumaczyć jako "mikrofalowy piekarnik") - co się nieste źle skończyło dla kotka przy następnej kompieli i "krótkim niestandardowym suszeniu". Zszokowana pani pozwała producenta mikrofalówek z iście amerykańskim skutkiem - dostała milionowe odszkodowanie za straty gdyż, jak argumentowała, w instrukcji nie było zakazu suszenia kotów.


A tu trzeba być nieźle popierdolonym.. Sądze że owa pani nie skończyła nawet studiów, ani podstawówki..-.-

_________________
guwno


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 16 wrz 2005 20:28 
po prostu stara babcia i myslala ze ze mikrofalowka dziala na takich samych zasadach i tylko tym sie rozni ze dziala na prad... no i sie przeliczyla koteczek sie usmazyl :twisted: :twisted:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 16 wrz 2005 20:30 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Niekoniecznie. Moze wlasniedzieki wyksztalceniu wiedziala ze kot w mikrofalowce szybciej sie wysuszy :P
BTW: A propo debilow to moja genialna siostra raz wziela czajnik (elektryczny ktory kladzie sie do specjalna podstawke ktora to grzeje)do grzania wody i postawila go na kuchenke ktora wlaczyla. Gdy zaczelo sie to powoli topic (w koncu plastic :D ) weszla rodzinka i siostra z usmiechem wytlumaczyla " Chcialam zeby woda sie szybciej zagotowala". Aha miala wtedy 17 lat...

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 16 wrz 2005 20:49 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 16:05
Posty: 538
Lokalizacja: Zielona Góra
Pozdrow siostre <hahaha>


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 16 wrz 2005 20:57 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 20 lip 2004 23:17
Posty: 261
Lokalizacja: Jarosław
Andre super masz siorę,umów mnie z nią :lol: :lol:

_________________
Niech moc będzie z Wami


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 16 wrz 2005 20:59 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
Andrzej napisał(a):
Aha miala wtedy 17 lat...
a ile ma teraz?
Vader napisał(a):
Andre super masz siorę,umów mnie z nią
sex/sex :lol:

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 16 wrz 2005 21:05 
yco napisał(a):
a ile ma teraz?


a co tez chcesz sie umówic :) ?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 16 wrz 2005 21:08 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
a zyje ona jeszcze? a tak wogóle to wydaje się ,ze my jesteśmy gorsi :) w USA za poparzenie się kawa ktoś dostał 250tys$ to przecież dobrze nie?:P w Polsce LePpeR od razu by chciał zamknać wszystki Mc Donaldy :}

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 17 wrz 2005 6:21 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Cytuj:
a ile ma teraz?

19 :lol:
Cytuj:
Andre super masz siorę,umów mnie z nią
Nie wiem czy przezylbys ten wstrzas psychiczny (wielu nie przezylo, niezaleznie od plci ). Taka glupota wg. mnie powinna byc zamykana w klatce.

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 17 wrz 2005 11:12 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 05 lip 2004 10:01
Posty: 335
Apropo Ameryki to znalazłem coś w jednym ze starych CDA :

Oto oryginalne 100%, w formie i treści pytania amerykańskich prawników zadawane naocznym świadkom. Dialogi jakich nie spotkacie nawet w Ally McBeal :

1. Czy to prawda, dotkorze , że jeśli ktoś umrze we śnie to dowie się o tym dopiero rano?
2. Ile lat ma pański dwudziestoletni syn?
3. Czy był pan obecny, kiedy zrobiono panu zdjęcie?
4. Czy on pana zabił?
5. Jak daleko od siebie znajdowały się samochody w chwili zderzenia?
6. Był pan tam, dopóki pan nie wyszedł, czy to prawda?
7. Ile razy popełniła pani samobójstwo?

A teraz dialogi :

P: Doktorze czy zanim pan rozpoczął sekcję, sprawdził pan puls?
O: Nie.
P: Ciśnienie?
O: Nie.
P: Czy sprawdził pan czy pacjent oddycha?
O: Nie.
P: Czyli istnieje prawdopodobieństwo, że pacjent żył kiedy rozpoczynał pan sekcję?
O: Nie.
PNa jakiej podstawie pan to twierdzi doktorze?
O: Ponieważ jego mózg znajdował się w słoju leżącym na moim biurku.
P: Czy mimo wszystko pacjent mógł wciąż być żywy?
O: Ależ oczywiście! Możliwe, że wciąż żył i praktykował gdzieś prawo!

P: Ona ma trójkę dzieci tak?
O: Tak.
P: Ilu jest chłopców?
O: Żadnego.
P: A są jakieś dziewczynki?

P: Powidział pan że schody prowadziły w dół - do piwnicy?
O: Tak.
P: A czy te schody prowadziły też do góry?

P:Co przerwało pańskie pierwsze małżeństwo?
O: Śmierć.
P: A czyja śmierć?

P: Czy może pani opisać podejrzanego?
O: Był średniego wzrostu, miał brodę..
P: To była kobieta czy mężczyzna?

P: Ile sekcji przeprowadził pan na zwłokach?
O: Wszystkie moje sekcje był przeprowadzane na zwłokach!

P: All your respones must be oarl, OK? What school did you go?
O: Oral.

P: Pamięta pan, o której rozpoczęła się sekcja?
O: Sekcja rozpoczęła się o 20.30.
P: I pan Dennington już wtedy nie żył?
O: Nie, siedział na stole, i zastanawiał się czemu robię mu sekcję!

P: Czy jest pan w stanie oddać próbkę moczu?
O: Od urodzenia wysoki sądzie..

-.-

_________________
guwno


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 19 wrz 2005 17:14 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 20 lip 2004 23:17
Posty: 261
Lokalizacja: Jarosław
Tutaj mam kolejne potwierdzenie,że Amerykanie to najbardziej powaleni ldzie.Również z ich wodzem.

Wypowiedzie G.W.Busha:

To nie zanieczyszczenia zagrażają środowisku naturalnemu. Jego prawdziwymi wrogami są nieczystości w wodzie i powietrzu.

Uważam, że jesteśmy na nieodwracalnej drodze do większej wolności i demokracji - ale to może się zmienić.

W przeszłości dokonałem właściwych osądów. Dokonałem ich również w przyszłości.

Będziemy mieć najlepiej wykształconych Amerykanów na świecie.

Jest po prostu biały.
(George Bush, zapytany przez dziecko - jaki jest Biały Dom)

Włączcie przycisk 'wyłącz'.
(George Bush, zapytany o rozwiązanie problemu przemocy w telewizji)

Spędziliśmy mnóstwo czasu rozmawiając o Afryce. Afryka to naród, który cierpi z powodu niesamowitej choroby.

Mamy poważne zobowiązania wobec NATO, jesteśmy jego częścią. Mamy poważne zobowiązania wobec Europy. Jesteśmy częścią Europy.

Ogromna większość naszego importu pochodzi spoza naszego kraju.

Kosmos ma ciągle wysoki priorytet dla NASA.

Myślę, że wszyscy się zgadzamy co do tego, że przeszłość już minęła.

My, w Białym Domu, bardzo martwimy się AIDS. Nie zrozumcie mnie źle.

Wiem w co wierzę. Ciągle będę artykułował to, w co wierzę i w co wierzę... Wierzę, że to, w co wierzę jest słuszne.

Dyktatura byłaby dużo prostsza, nie ma co do tego wątpliwości.

Na każdą strzelaninę zakończoną czyjąś śmiercią przypadają trzy strzelaniny bez ofiar. To po prostu niemożliwe do zaakceptowania w Ameryce. To po prostu nie do zaakceptowania. Musimy coś z tym zrobić.

Nadszedł właściwy czas, by ludzkość weszła do układu słonecznego.

Może używałem narkotyków, może nie używałem. Jakie to ma znaczenie? Nie ma znaczenia to, jak się zachowywałem jako nieodpowiedzialny młodzian. Znaczenie ma to, jak się zachowuję jako dorosły.

Ludzie mi ufają. Cały czas przychodzą do mnie mówiąc "nie zawiedź mnie znowu".

_________________
Niech moc będzie z Wami


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 19 wrz 2005 17:16 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
USA sux, Smokosz to juz od dawna wiedział ale nikt mu nie wierzył ;) od dawna organizuje antyAmerykańskie krucjaty na wszyskich grach online jakie mam ;p drżyjcie jankesi muahvahahahahahhahahhahahahahahahahahahhahahhah
ahahahahahhahahhahahahahahahhahahhahahahahahahhahahhahahah
ahahahahahhahahhahahahahahahhahahhahahahahahahhahahhahahahahaha


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL