Warcraft II pol-1 Forum

Warcraft 2 dalej zyje :)
Teraz jest Pt 03 maja 2024 14:19

Strefa czasowa: UTC [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 24 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zło na topie?
PostNapisane: Cz 25 sie 2005 10:40 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
No więc tak - od pewnego czasu odnosze wrażenie że jak wyżej - zło jest na topie. Być może jest to spowodowane tym że w filmach, ksiażkach nawet grach juz na początku wiadomo że dobro wygra. Ale moim zdaniem to wszystko musi miec jakieś głębsze podłoże.Ostatnimi czasy furorę robią filmu typu " Kill Bill " i " Teksańska masakra piłą motorową ". Nie zadałem sobie nawet trudu żeby to obejżeć ale sam tytuł mówi czego można się po filmie spodziewać. Co wy o tym myslicie, czy tak jest w rzeczywistości?
Gdzie tkwi przyczyna? nie chodzi mi o przechodzenie gier nekromantą czy czyś w tym guście, chodzi o to że ZŁO a dokładniej sama IDEA bycia złym jest cholernie popularna posród dzisiejszej młodzierzy. A jesli nie podobaja sie wam moje wcześniejsze przykłady to wyobraźcie sobie że przeciętny 12-latek przychodzi do szkoły i mówi kolegom że został satanistą. Reakcja kolegów? "oooo!". Wokół gromadzą sie tłumy i słuchają jego opowieści. A wyobraź sobie że ten sam przeciętny dwunatsolatek przychodzi do szkoły i oznajmia że jest ministrantem. Reakcja kolegów? " Hahahaha ". O to właśnie mi chodziło.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 25 sie 2005 10:58 
Offline
Lusted & Hasted Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 12:45
Posty: 249
Lokalizacja: Kwidzyn
Zlo pobudza bardziej wyobraznie, przykuwa uwage. I o to chodzi producentom takich filmow, zeby trafic do ludzi i sie sprzedac. W ludziach zawsze byla, jest i bedzie jakas fascynacja strachem, zlem, ludzie lubia sie bac, sa tego ciekawi. Jednak w samej kinematografii to chyba nie jest glowny nurt, ciagle wychodza nowe komedie, fantasy czy inne animowane smiechostki. A kino bardziej ambitne tez jest na ekranach, wystarczy poszukac, ale nie o tym rzecz. To sum up: Kasa kasa kasa, komercha, masowa, $$$$ --> motyw zla. Tyle jesli chodzi o film.
Co do kultury ogolnie i postrzegania swiata przez nastolatkow, to ciezko mi sie wypowiadac, nie siedze w temacie od kiedy skonczylem liceum a czasy sie zmieniaja bardzo szybko. Jednak sa rzeczy uniwersalne - ci, ktrorzy sa inni sa zauwazalni, wybijaja sie z tlumu. Dzieciaki wlasnie chca byc zauwazone i dlatego bawia sie w cos z gory zakazanego (smierc, zlo, szatan to tylko niektore slowa-klucze). To moim zdaniem jest przyczyna tej fascynacji (choc moim zdaniem pozornej) zlem.
Pozdrawiam

_________________
Member of PAH organization (Players Against Hackers).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 25 sie 2005 11:12 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 05 lip 2004 10:01
Posty: 335
Sama idea bycia złym, jest dla takich małolatów czymś nowym. Idioci myślą po prostu że zabłysną wśród swoich kolegów.. Zaś jeśli chodzi o tę historię z ministrantem, to po prostu młodzież zachowuje się w taki sposób - Wyśmiej mnie bo jestem ministrantem. Noi co z tego? Człowieka nic nie hańbi, tylko ludzie kreują człowieka. Ja się nie daję kreować przez sposób życia jako sposób bycia innych ludzi. Mam własny orginalny styl, słucham metalu, techna i czasami hh, i tutaj nawiązuję do tolerancji. Ten od hiphopu, mówi do metala nie wiedząc jeszcze że jest metalem : "Czego słuchasz?", "Iron Maidena", "To masz obryty beret!".. Dodatkowo zauważam że ludzie tacy, którzy kierują się również brakiem tolerancji cierpią na pewny zanik słów.. To się nazywa - nie wiedzą co powiedzieć, odpowiedzieć na pytanie.. Ostatnio oglądałem reportaż o jakiś blokersach, jeden siedział w samochodzie, i sie go pytają : "Co on byłby w stanie ci zrobić?", a ten blokers : "Nie wiem.. Chyba wszystko..".. Dodatkowo jeżeli przyjrzeć się bliżej tej subkulturze, to nie mają oni zbyt wielkich zainteresować życiowych.. Żyją z pensji rodziców, mają w karkotece 50 wpisów, i ich to nie obchodzi.. Rajcuje ich po prostu demolka i szpan. Ja próbuje nie zadawać się z takimi, mam w klasie kilka osób które naprawdę szanuję, nie interesuje ich coś takiego, jak napisałem wyżej. Większość młodzieży po prostu chce szybciej dorosnąć, myśląc że żyją na własnych wyspach z palmami koksowymi, i lecą na nich pieniądze.. A tak naprawdę żyją w kawalerce jednopokojowej-.- Nie wiem jak jest z wami, ale ja takiego zachowania nie popieram, niektórych to rajcuje, ale sam święty nie jestem. Pamiętam że jak byłem gówniarz, to wychodziłem ze szkoły, i rzucałem śnieżkami w nieznajomych, i bardzo żałuję tego co robiłem.. Nawet pamiętam że kiedyś ławkę udało mi się spalić..-.- n/c

To gówniarskie zachowanie to po prostu już jest subkultura. Teraz jak patrze, to pooowoli to przechodzi u mnie na dzielnicy. Ja sam próbuje dawać przykład w jakiś sposób, wśród kumpli, może mogę wulgarnie się zachowywać, ale tylko podczas rozmowy.. Wśród osobników płci żeńskiej, nie chowam rąk do kieszeni, czekam aż kobieta podaje rękę pierwsza, nie przeklinam, bo takie zachowanie jest po prostu stworzone dla dresa.. -.- Po prostu takiej młodzieży imponuje zło.. Wrzeszczą na własnych rodziców, za to że nie chcą go posłuchać etc.

btw ja pamiętam taką historię. Jakiś tam koleś, pociął się, truł się czymś, a następnie uciekł z domu. Może rozumiem, że matka alkocholiczka, ojcowskiej ręki brak, ale wiecie dlaczego uciekł? BO GO NIE CHCIELI SŁUCHAĆ, I WEDŁUG NIEGO WSZYSTKO TO BYŁA JEGO WINA. <- To były tylko jego myśli, lecz ja uważam, że to po prostu jakiś rozpieszczony bachor, który myśli że powinien wszystko mieć. Ja sam czasami czegoś nie mogę dostać, albo czegos kupić, ale to nie jest POWÓD do ucieczki z domu-.- mi się wydaje po prostu śmieszne.. A moja kumpela chciała jeszcze temu gościowi pomóc.. n/c-.-

Dobra rozpisałem się-.-

_________________
guwno


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 25 sie 2005 23:18 
Offline
Lusted & Hasted Peon

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:07
Posty: 168
Lokalizacja: Zielona Góra
Zło jest atrakcyjne, łatwe..
do niczego nie trzeba sie zmuszac.. z nikim liczyć...
ale tak jak mowi ypeeh to tylko pozory ;)Jak weżmiesz na bok tego kolege - swiezo upieczonego sataniste, pogadasz... popytasz, okaze sie ze to tylko sposob na zwrocenie na siebie uwagi ;) i jestem pewna ze gdzies tam w nim drzemie "niepopularne i staromodne" dobro:)

btw... Smokosz :) ciesze sie że umiesz mowic po ludzku ;) podejrzewalam cie o to.. i popatrz ;) jak ładnie :D

_________________
Member of PAH organization (Players Against Hackers).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 sie 2005 1:00 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
Człowiek jest leniwy, a zło jest łatwe - łatwiej jest spalić ławkę, niż ją zrobić... efekt podziwu wzbudzony wsród kolegów będzie zbliżony więc po co się wysilać.

(BTW - z ławek, które zrobiłem w lesie specjalnie na zjazd, nic już nie zostało :? dobrze, ze zrobiłem takie bylejakie, bo nie jest mi aż tak ich żal)

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 sie 2005 16:05 
Z czego sie bierze ZŁO?
Zło jest w kazdym z nas tak samo jak i dobro, jednak media faszeruja nas wszystkich gownianymi programami i filmami przesyconymi brutalnoscia,erotyka ect... Wszystkie wratosci moralne jakie kiedys funkcjonowaly ( chociazby pokolenie naszych rodzicow) zostaly w sprytny sposob wykorzystne i przeinaczone. Dzisiaj jest tak ze to co dobre jest zle i na odwrut, pedaly sa na topie, prostytutki placa podatki (jescze nie w polsce) jak uczciwi obywatele, w usa w chalach sportowych odbywaja sie nabozenstwa religijne ku czci pieniądza - i to wszystko oczywiscie za ogulna aprobata mas .
Armagedon jest blisko :!:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 26 sie 2005 16:30 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 16:05
Posty: 538
Lokalizacja: Zielona Góra
Krez napisał(a):
Armagedon jest blisko Exclamation :!:

Nie zapedziles sie aby troche?:]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 27 sie 2005 10:33 
Smoku napisał(a):
Krez napisał(a):
Armagedon jest blisko Exclamation :!:

Nie zapedziles sie aby troche?:]

to metafora taka :P pijta fanta badz Bambucha :twisted:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 27 sie 2005 14:39 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
Bamboocha! A wracając do tematu to słoń. Tzn tak. Racja, prawda. Ale sami widzicie taki mądry temat i już się skoczyła dyskusja, a takie słoniowe tematy się ciagną stronami... jak tu powaznie dyskutowac? :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 27 sie 2005 16:03 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
bo tu same tempe ludzie som, to co siem dziwisz rze nic nie piszom.

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 27 sie 2005 16:47 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Może poprsotu źli są naiwni? W tylu filmach/ksiązkach/serialach itp. są dobre zakończenia to oni sobie myślą ,że co by nie zrobili i tak się im uda i nic złego się nie stanie. Wyuczeni dobra na pamieć...może powinniśmy zaczać się straszyć? Pokazywać ,że zło zwycięża ? Może wtedy bylibyśmy dobrzy? Owszem, byli by i tacy co chcieli by złych naśladować ,ale wydaje mi się ,że mniej. Pomyślcie co było było gdyby wszystkie obecne seriale miały złe zakończenie?

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 27 sie 2005 17:03 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
A może pokazywać, że zło wcale nie jest takie jak im sie wydaje. Zło zawsze wiąże się z czyimś cierpieniem, często tych najbliższych tego złego. Śmierć wcale nie jest taka super. Moze uświadomić im, że za złe postępowanie czeka kara. Pare razy uda się, ale kiedyś jak się nie uda, to wcale nie będzie tak wesoło. Dzieciaki nigdy nie myślą o konsekwencjach - może to im właśnie pokazać...
Oglądał ktoś film "Requiem for a Dream"? Powinno się go pokazywać każdemu młodemu amatorowi narkotyków... fajnie się zaczyna ale marnie kończy. Oglądałem jeszcze kilka podobnych filmów, bardzo pouczające. "Trainspotting" (ale nie pamietam czy mi sie nie pokręciło z innym tytułem - poprawcie jezeli sie myle) albo "Kids" wiecej tytułów nie pamiętam...

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 27 sie 2005 17:30 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Hm w gimnazjum była taka lektura "Dzieci z dwroca ZOO" też o narkomanach. Co prawda główna bohatera ostatecznie zachowuje życie i wychodzi z nałogu ale przed tem traci swoje zasady, umierają jej przyjaciele, zostaje dziwką itp. Mimo to wiele osób podniecało się jak to ona momentami miała fajnie :/ Jak chce się pokazać co to zło to ksiązka/film musi być zła od początku do końca. Nie możę być tam ani jednego momentu ,który ktoś inny chcialby przeżyć.

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 27 sie 2005 20:48 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
Dlatego tego akurat tytułu nie podałem, bo tamte kończą się nieciekawie...
Kids - dzieciaki pozarażały sie HIVem
Requiem for a Dream - jeden koles ląduje w wariatkowie (chyba), drugiemu amputują rękę (zakaził sie biedaczek brudną igłą) a laska zostaje ku**ą - ten tytuł naprawde polecam, btw świetna Muza, a co ciekawsze, motyw muzyczny z tego filmu pojawia się w LOTR :)

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 29 sie 2005 17:31 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 05 lip 2004 10:01
Posty: 335
Ja pamiętam że był taki film - komedia - o jakiejś sekcie, co jakiś guru powiedział, że pójdą się zabić na jakiejś górce. To wszyscy za nim poszli, guru pokazał jak się zabić, zabił się, a reszta entuzjastycznie : "Yy.. Śmierć jest głupia!" i wszyscy poszli w różne strony:D

_________________
guwno


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 31 sie 2005 6:54 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Zło ma wiele rodzajów. Istnieje zło indywidualne. Istnieje zło masowe (tzw. psychologia tłumu) itd. Ale na każde zło jest sposób. Nie zawsze jednak ktoś się do zrealizowania sposobu pali, więc zło zostaje. Człowiek, który został po prostu źle wychowany i po prostu często nie widzi granicy między dobrem a złem nie potrafi sie od razu przekonac do nie czynienia tego lub tamtego. Trzeba go nastawić a to wymaga cholernie cieżkiej pracy (czasem naprawdę wielkiej - wiem z przykładu mojego najbliższego otoczenia, konkretnie rodzina). Nie każdy jest w stanie wykonać taką pracę. Ba! Nie każdy, który by ją wykonać potrafił odniesie sukces. Niektórzy powiedzą po prostu, że nie warto. I może mają rację, bo jakie znaczenie może mieć dla nas dres. Dres, który jest bezmózgiem totalnym w dodatku więc nic do niego nie dociera. Wielu ludzi, którzy siedzą w więzieniach, po 20 latach (albo i wczesniej lub pozniej) zapomina nawet czemu sie tutaj znalazło. Gdy ktos im przypomni czemu to ci wrecz czuja obrzydzenie do samego siebie. Jak widac twarda reka i/lub dobrane towarzystwo moze wiele zmienic. Jeśli chodzi o zlo w tlumie, to najlepiej nie stwarzaqc w takich momentach jakiegos lidera. Ale przecierz mozna to wykorzystac w druga strone.

Jak dla mnie to powinno byc cos takiego ze wszedzie powinno sie wywalac ludzi po 18,20,22 roku zycia gdziestam jesli nic nie robia (tzn, nie ucza sie/ nie pracuja/ nie studiuja. Gdziestam oznacza tutaj jakis nedzny domek i z wygladem takim ze na mysl zamieszkania w nim od razu beirze nas zapal do pracy. Od razu dresy by znikly. Wiem jednak ze sa to puste slowa.

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 31 sie 2005 9:43 
Offline
Lusted & Hasted Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 12:45
Posty: 249
Lokalizacja: Kwidzyn
Andrzej napisał(a):
Jak dla mnie to powinno byc cos takiego ze wszedzie powinno sie wywalac ludzi po 18,20,22 roku zycia gdziestam jesli nic nie robia (tzn, nie ucza sie/ nie pracuja/ nie studiuja. Gdziestam oznacza tutaj jakis nedzny domek i z wygladem takim ze na mysl zamieszkania w nim od razu beirze nas zapal do pracy. Od razu dresy by znikly. Wiem jednak ze sa to puste slowa.

Kpisz? Bezrobotnych absolwentow chcesz wywalac do jakis zapchlonych domkow, bo nie sa w stanie znalezc roboty? Dzizys, pogadamy, jak skonczysz studia, ciekawe jak szybko znajdziesz robote.

_________________
Member of PAH organization (Players Against Hackers).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 31 sie 2005 14:33 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Ej. Nie mow ze nie wiedziales o co mi chodzilo :D . Poza tym napisalem ze ci co nie pracuja/ nie studiuja/ nie ucza sie. Ale ok niech bedzie. Dodaje do tego jeszcze: +ci ktorzy nie pala sie do pracy.

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 31 sie 2005 23:09 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
a jeżeli ktoś jest "z urodzenia" tępy to mamy go za to karać? wiadomo ze on ani sie nie wyuczy ani roboty nie znajdzie (bo ludzie po studiach maja z tym problemy) wiec co taki ma robić... he?

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 03 wrz 2005 11:47 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Taki pan nie spelnia powyzszych warunkkow. :) Wiec takich ludzi sie nie czepiam.

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 03 wrz 2005 14:02 
yco napisał(a):
a jeżeli ktoś jest "z urodzenia" tępy to mamy go za to karać? wiadomo ze on ani sie nie wyuczy ani roboty nie znajdzie (bo ludzie po studiach maja z tym problemy) wiec co taki ma robić... he?


ee tam stwierdzono naukowo ze dziecko z zespolem dauna jest w stanie zdac mature


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 03 wrz 2005 17:22 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
LOL. I co on z ta matura zrobi? Podetrze sie co najwyzej tym papierem.

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 03 wrz 2005 18:07 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
Niekoniecznie. Może ja jeszcze zjeść.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 03 wrz 2005 21:08 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
Pavlos napisał(a):
ee tam stwierdzono naukowo ze dziecko z zespolem dauna jest w stanie zdac mature
udowodnione chyba przez tych w USA, bo tam kazdy przecietny debil zda mature :P zreszta tam 90% ludzi to debile (ciekawe ilu z nich zdalo) w naszym pieknym kraju raczej ma male sznase nawet na przebrniecie przez LO.

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 24 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL