Warcraft II pol-1 Forum

Warcraft 2 dalej zyje :)
Teraz jest Wt 23 kwi 2024 18:55

Strefa czasowa: UTC [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Indeks komiksów internetowych HB
PostNapisane: N 31 lip 2005 11:29 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
LOSUX - Nie będę tutaj nic wielkiego pisał bo i tak pewnie wszyscy to znają. LO "na inaczej".
Klasyfikacja: komedia
Aktualizacje: Przez pewien czas zapowiadał się koniec... ale znowu wstało, tym razem pod innym autorstwem. Ciężko na razie powiedzieć wiecej ponadto że SĄ.
Subiektywna ocena/komentarz: Mogłoby być lepsze, ale i tak zdecydowanie warte obejrzenia.
Obrazek

LSX Tales - Obiecana przez autora słynnego LOSUX`a nowa seria komiksów.
Klasyfikacja: Meh
Aktualizacje: koniec - padło po 14 odcinkach
Subiektywna ocena/komentarz: Można zobaczyć jako ciekawostkę.
ObrazekObrazek

The Order of the Stick (pierwszy) - drużyna bohaterów złożona z wyjątkowo bystrego wojownika, chciwej, acz raczej dobrej łotrzycy, morderczego niziołka łowcy, elfa (elfki?) czarodzieja i przygłupiego barda przemierza lochy i lądy w poszukiwaniu złota i przygód, po drodze swoimi czynami naśmiewając się z D&D i ogólnie pojętego Fantasy RPG.
Klasyfikacja: fantasy/komedia/parodia
Aktualizacje: poniedziałki, środy, piątki
Subiektywna ocena/komentarz: DOBRE! I wiem tutaj co mówię!
Obrazek

The Noob (pierwszy) - Poznajcie Ohforf`sake, tytułowego noobka, który wkracza w magiczny świat Clichequestu, MMORPG`a stanowiącego połączenie wszystkich najgorszych i najbardziej oklepanych rzeczy w MMORPG`ach dookoła. Jak sobie poradzi w świecie "mielenia", morderczych playerkillerów i zidiociałych Role-Playerów?
Klasyfikacja: komedia/gry(MMORPG)/parodia
Aktualizacje: poniedziałki, piątki
Subiektywna ocena/komentarz: Bardzo dobre, da się czytać nawet nie mając zielonego pojęcia o MMORPG`ach, ale przynajmniej minimum wiedzy (a najlepiej doświadczenia) w materii bardzo pomaga
Obrazek

Full Frontal Nerdity (pierwszy) - Czterech "nerdów" całą duszą i ich przygody z sesjami PRG jako tło.
Klasyfikacja: komedia
Aktualizacje: czwartki
Subiektywna ocena/komentarz: Komiks na bardzo nierównym poziomie. Zaczyna dość słabo aby pod koniec pierwszej dwudziestki stać się bardzo dobrym. Dalej jest raczej dobry z okazjonalnymi przebłyskami na genialny (po których poziom znowu spada).
Obrazek

User Friendly (pierwszy) i User Friendly PL (pierwszy) - Życie i praca pracowników małej firmy internetowej, przy tym zatwardziałych geeków. Komiks codzienny, ale uwaga - wersja PL jest ciągle parę lat wstecz względem ENG.
Klasyfikacja: komedia
Aktualizacje: ENG - codzienne, PL - w momencie ukończenia tłumaczenia kolejnej partii
Subiektywna ocena/komentarz: Komiks ma moją pełną rekomendację.
Obrazek

Dress Life (pierwszy) - Przygody Stefana i jego "ekipy indywidualistów" spod znaku Adadis.
Klasyfikacja: komedia
Aktualizacje: brak - komiks zatrzymał się po trzeciej
Subiektywna ocena/komentarz: Komu nie przeszkadza okazjonalny rzut mięsem i komu podoba śmianie się z dresów niech żałuje że były tylko trzy aktualizacje :).
Obrazek

Ctrl+Alt+Del (pierwszy) - Co tu dużo pisać - szurnięty gracz i przyjaciele. Komiks zaczyna od dość losowych scenek aby potem zacząć tworzyć dłuższe linie fabularne (co, swoją drogą, nieco utrudniało mi wybór komiksu przykładowego - strasznie ciężko było znaleźć coś co by zbyt nie ucierpiało na wyrwaniu z kontekstu).
Klasyfikacja: komedia/gry
Aktualizacje: poniedziałki, środy i piątki lub soboty
Subiektywna ocena/komentarz: W dominującej większości komiks jest całkiem śmieszny i przyjemnie się go czyta. Zdecydowanie warte obejrzenia.
Obrazek

Perry Bible Fellowship - Zbiór niepowiązanych ze sobą krótkich dość śmiesznych scenek. Uwaga - humor tam często jest dość czarny, no i zdarza się w archiwach od czasu do czasu komiks który można by uznać za "nieodpowiedni".
Klasyfikacja: komedia/losowe
Aktualizacje: Diabli wiedzą. Mogę powiedzieć tylko tyle że są.
Subiektywna ocena/komentarz: Krótkie śmieszne scenki. Czego chcieć więcej?
Obrazek

8-Bit Theater (pierwszy) - drużyna zdecydowanie nie nadających się do czegokolwiek "wojowników światła z przypadku" rozbija się tu i tam po wyjątkowo kopniętym świecie. Komiks tworzony jest w głównej mierze w oparciu o sprite'y z Final Fantasy 1 (a także w dość ogólnym zarysie o fabułę i świat tejże gry)
Klasyfikacja: komedia/fantasy(ogólne, ale w szczególności oparte o Final Fantasy 1)
Aktualizacje: wtorki, czwartki i soboty (z możliwymi drobnymi obsunięciami)
Subiektywna ocena/komentarz: O ile nie ma się jakiejś wrodzonej/wyuczonej/wyrobionej awersji do komiksów robionych na bazie dwuwymiarowych sprite`ów i potrafi się przeżyć okazjonalnie ujawniający się "niestandardowy" humor - polecam.
Obrazek

Penny Arcade (pierwszy) - Tycho, Gabe i szeroko rozumiana "kultura" związana z grami komputerowymi.
Klasyfikacja: komedia/komentarz/gry komputerowe
Aktualizacje: Parę razy w tygodniu, choć ciężko mi powiedzieć coś konkretnego. Istotna przy tym uwaga - o ile zwykle wraz z nowym komiksem zmienia się newspost na stronie głównej, to nie jest to koniecznością i czasami nowy komiks pojawia się przed zmianą strony głównej (albo i bez niej w ogóle)
Subiektywna ocena/komentarz: W nowszych komiksach nienajgorzej to wygląda, linie fabularne zwykle są dość śmieszne/ciekawe, podobnie zresztą komiksy komentarze (o ile umie się je umieścić w odpowiednim kontekście - aktualność tematu i newspost pomagają, ale z tymi ciężko w archiwach). Polecam rzucić okiem, choć niekoniecznie trzeba się zaraz przekopywać przez całe archiwa.
Obrazek

Alpha Shade - Zwycięzca trzech tegorocznych Nagród Twórców Komiksów Internetowych, tworzony od 2003 roku komiks, w którym co najciekawsze ciągle nie wiadomo jaka będzie główna oś fabularna, jako że zostało ukończone dopiero swoiste wprowadzenie (którego tłem jest wojna o której czytelnikom praktycznie nic nie wiadomo), którego związki z faktyczną fabułą jak na razie są zupełnie niewidoczne.
Klasyfikacja: Ciężka sprawa z określeniem, ale chyba najbardziej pasuje dramat
Aktualizacje: Gdy tylko zostaje ukończona kolejna strona (zwykle co około pięć dni)
Subiektywna ocena/komentarz: Ten komiks prezentuje zupełnie inną filozofię tworzenia niż wszystkie inne które widziałem do tej pory. O ile zwykle kolejne odcinki komiksu internetowego są tworzone z myślą aby dobrze się je czytało tak w regularnych odstępach czasu (gdy się pilnie śledzi komiks i wszystkie jego aktualizacje - zmusza to twórców do tworzenia kolejnych odcinków z dość wyraźnym początkiem i końcem) jak i gdy przegląda się archiwa (bez kilkudniowego odstępu pomiędzy czytaniem kolejnych odcinków - tutaj pomagają linie fabularne). O ile w miarę łatwo da się jeszcze zrozumieć podejście a'la Perry Bible Fellowship gdzie każdy komiks z osobna jest zupełnie zamkniętą całością, to tutaj mamy do czynienia z pełnym oddaniem "archiwalnej" stronie. Każdy z odcinków nie ma zabawiać/zaciekawiać z osobna, wszystkie są obliczone pod efekt jaki będą tworzyły razem gdy kiedyś w dalekiej przyszłości zostanie już umieszczona w internecie ostatnia strona komiksu. Komiks jest przy tym robiony w bardzo wysokiej jakości - w wersji "lepszej" powiększenie poszczególnych stron oglądane w 1600x1200 dalej nie zdradza śladu pikseli (nie należy się przy tym sugerować przeformatowanym zrzutem ekranu poniżej). Tereny, postacie, pojazdy, zwierzęta i cała reszta są robione wyjątkowo ładnie i dokładnie, a flashowy interface również jest bardzo fajną rzeczą. Ostatecznie więc polecam zobaczyć ten komiks - czy to aby się napatrzyć na owe bardzo ładne rysunki, czy też aby się przekonać jak może wyglądać komiks internetowy o bardzo alternatywnym podejściu do swoich aktualizowanych na bierząco odcinków (dwa lata ciągle bez pojawienia się wyraźnej linii fabularnej! A niech mnie!).
Obrazek

Steampowered (pierwszy) - mocno alternatywna, pełna bohaterów i antybohaterów wersja planety Ziemi broni się przed Atakiem Niesamowitego Latającego Kartofla
Klasyfikacja: komedia/superbohaterowie
Aktualizacje: soboty
Subiektywna ocena/komentarz: Osobiście nie tego się spodziewałem po komiksie o takiej nazwie, ale mimo to luźny, nieco szurnięty i zdecydowanie niepoważny styl komiksu mi pod mój gust podpadł. Jako że archiwa i tak nie są przesadnie głębokie polecam każdemu rzucić okiem.
Obrazek

Nine Planets Without Intelligent Life (pierwszy) - Dwójka bezrobotnych robotów wyrusza w podróż po planetach systemu słonecznego wymarłej rasy ich twórców, ludzi, przeżywając po drodze różne przygody na światach o mocno wyspecjalizowanym charakterze.
Klasyfikacja: filozofia(podszyta częściowo pod sci-fi) + elementy komediowe
Aktualizacje: Ciężko powiedzieć więcej ponadto że nie są przesadnie częste. Na przykład na 53 trzeba było czekać dwa tygodnie.
Subiektywna ocena/komentarz: Nie ma ten komiks wiele archiwów więc wszystkim, nawet tym raczej nietrawiącym rozważań filozoficznych, polecam je przejrzeć. A nóż coś wam po tym zostanie?
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Dinosaur Comics (pierwszy) - komiks opiera się na pomyśle użycia za bazy zawsze jednej i tej samej planszy dość niskiej jakości, za to zawsze ze zmienianymi dialogami (które stają się głównym punktem ciężkości komiksu, zamiast wypasionych rysunków).
Klasyfikacja: Komedia
Aktualizacje: Ciężko powiedzieć - w tej chwili wydaje mi się być codzienne, ale...
Subiektywna ocena/komentarz: Oryginalne to i nie każdemu musi się podobać (mi raczej pasuje, ale nie na tyle żebym od razu przebijał się przez ponad pół tysiąca stron jakie nagromadziły się w archiwach). Dla tych którzy chcieliby jednak spróbować to mała rada: o ile komiks zaczyna dość cieńko, to warto się przedrzeć przez wczesne archiwa - one stanowią podstawę pod dalszy komiks i bez nich można potem stracić trochę dobrych dowcipów dalej.
Obrazek

WTF Comics - W znany z EverQuesta świat w poszukiwaniu ojca wyrusza zupełnie noobiasta leśna elfa druidka, w towarzystwie niezbyt przychylnego temu jaszczurowatego Iksara. Z czasem do drużyny przyłączają się kolejne osoby, zaś przed nimi wszystkimi wyłania się nowy cel - zbadanie i prawdopodobne zniszczenie organizacji "Wizja" prowadzącej przez wszechmocnego lorda Haxor`a.
Klasyfikacja: fantasy/MMORPG(EverQuest)/komedia/przygoda
Aktualizacje: "Kiedy zostaje ukończone" - ta formułka jest stosowana do tego stopnia że bywa że przez dwa tygodnie nie ma komiksu, a potem wpadają dwa na raz. Jedyne co można powiedzieć pewnego to to że ostatnio częstotliwość aktualizacji spadła. Ja bardzo? Ogólnie robione było średnio około 1,65 komiksu na tydzień, w 2004 1,4, a w 2005 1,15. Jak już mówiłem, szkoda.
Subiektywna ocena/komentarz: Komiks dostał odemnie określenie "specjalistyczno/uniwersalny fantasy" - a to dlatego że o ile całość jest niby oparta na EverQueście (specjalistyczność), to nawet osoba taka jak ja, która w życiu nie miała z tą grą nic do czynienia może z przyjemnością go czytać (uniwersalność). Owszem, bohaterom zdarza się robić i mówić rzeczy które mają sens raczej w grze komputerowej niż typowym fantasy (jak na przykład "to kompletnie smaży mi regenerację na jakiś czas"), ale różnica pomiędzy podejściem tego komiksu a chociażby "The Noob" jest taka że postacie są zupełnie nieświadome tego że są częścią gry (najbliższy "oświecenia" jest potężny lord Haxor, ale jego mowę na ten temat lepiej samemu przeczytać).
Obrazek

GU Comics (pierwszy) - Wywodząc się z korzeni komiksu parodiującego EverQuesta wyrasta parodia szerokiej gamy MMORPGów - a wszystko zawsze robi w jednej klatce.
Klasyfikacja: MMORPG/Parodia
Aktualizacje: Codzienne bez weekendów i "wypadków specjalnych"
Subiektywna ocena/komentarz: Początki - meh. Przynajmniej rysunki są ładne, a żarty wyglądają na dobre dla tych którzy siedzą w parodiowanej akurat grze (przez pierwsze lata archiwów jest to sam EverQuest, potem dochodzą inne jak WoW na przykład) - zupełnie jednak nie ma ten komiks uniwersalności Noobka ani WTF. Polecam tylko zainteresowanym. Dalej jednak komiks przerzuca się na parodiowanie całego gatunku i jest już znacznie lepiej.
Obrazek

VG Cats (pierwszy) - Koty i ich przygody związane z grami wideo. Komiks przez większość czasu parodiuje wybrane gry komputerowe i konsolowe, ale nie tylko - czasami są tam również rzeczy niekoniecznie związane z graniem jako takim (komiks który podaję niżej na przykład stanowi dobrą mieszankę obu stylów).
Klasyfikacja: komedia/gry/parodia
Aktualizacje: poniedziałki
Subiektywna ocena/komentarz: Wyjątkowo niepoważny styl sprawia że jak dla mnie jest to bardzo dobre, choć niekoniecznie musi każdemu pasować.
Obrazek

El Goonish Shive (pierwszy) - wyjątkowo niezwykły komiks z mocno przegiętym humorem i takim brakiem szacunku dla wszelkich praw że rzeczy takie jak na przykład nagła i nieoczekiwana zmiana płci bohatera są w nim zupełnie na porządku dziennym.
Klasyfikacja: komedia
Aktualizacje: zwyczajny komiks poniedziałki, środy, piątki; wersja "newspaper" wtorki, czwartki, soboty; "fillery" bez określonej regularności
Subiektywna ocena/komentarz: To jest komiks bardzo niezwykły, który w dodatku cały czas ewoluuje i się zmienia, co okrutnie mi utrudniło wybór przykładowego odcinka (wczesne wersje mają zupełnie inny format i są nieco inaczej rysowane niż późniejsze, późniejsze zawierają dowcipy niezrozumiałe bez przeczytania wcześniejszych - padło więc ostatecznie na komiks nr.1). Humor dobry/bardzo dobry, choć strasznie nierówno rozłożony - na przykład wczesne ("wczesne" jako "wczesne", niekoniecznie "pierwsze") inkarnacje komiksu mają go tyle że w niektórych momentach prawie mnie zwaliły z kresła, zaś największa z linni fabularnych zwana "Painted black" jest go praktycznie pozbawiona (pomijając kilka perełek, jak na przykład jedna z postaci wspominająca mowę jej mistrza sztuk walk w więzieniu), aby potem znowu wrócił kilka odcinków po jej zakończeniu... i znowu przyklapnąć. Komiks ma trzy wersje: zwyczajną (zawierającą ciągłą fabułę), gazetową (o innym formacie i bez konsekwencji dla fabuły) i fillery (jednorazowe żarty, a także losowe wypełnienia stosowane gdy nie ma aktualizacji) - przy tym każda z nich jest warta pełnego przejrzenia.
Obrazek

Nukees (pierwszy) - życie na uczelni w Berkley na wydziale Inżynierii Nuklearnej nie jest takie, jakie się może wydawać.
Klasyfikacja: dramat/komedia
Aktualizacje: ponidziałki, środy, piątki
Subiektywna ocena/komentarz: Nie ma ten komiks żadnych bajeranckich "efektów graficznych" - wszystko jest rysowane stylem podobnym do tego na zamieszczonym przykładzie. Zawarty w nim humor, choć po prawdzie najniższych lotów nie jest, z krzesła też zwykle nie zwala (przyznaję jednak, ma ten komiks swoje chwile). Postacie jednak i prowadzone linie fabularne są tam zwykle na tyle ciekawe że mogę ten komiks polecić.
Obrazek

Sinfest (pierwszy) - komediowe ujęcie świata grzeszników w którym prezentujące obie opcje nadnaturalne postacie są dobrze widoczne.
Klasyfikacja: komedia
Aktualizacje: codzienne
Subiektywna ocena/komentarz: Od razu powiem - nie przebiłem się jeszcze przez wszystkie archiwa, bo jako że komiks jest codziennym który działalność rozpoczął parę lat temu jest ich okrutnie dużo. Jednak z tego co widziałem jak na razie komiks mi się podobał.
Obrazek

Scary Go Round (pierwszy) - małe, spokojne miasteczko w Anglii. Brzmi ładnie? To dorzućmy tutaj jeszcze nadnaturalne stwory i wydarzenia, ciemne sztuki, parę morderstw i kilku psychopatów, a to wszystko splączmy dziwną logicznością i humorem i zobaczmy co się stanie.
Klasyfikacja: komedia/horror(?)
Atkualizacje: poniedziałki-piątki
Subiektywna ocena/komentarz: Ten komiks zasługuje co najmnien na dłuższy rzut okiem. Komiks jest powiązany w dość ścisłe nici fabularne, których w tej chwili jest ponad 20 - okrutnie utrudniło mi to wybór przykładu. Ten na który padło wreszcie i tak jako wyrwany z kontekstu praktycznie nic nie pokazuje, ale cóż...
Obrazek

boot_error (pierwszy) - mała angielska agencja reklamowa i jej zwykłe/niezwykłe życie.
Klasyfikacja: komedia
Aktualizacje: poniedziałki, środy, piątki
Subiektywna ocena/komentarz: Komiks NIE JEST o tym, o czym się zaczyna (gry, ulotki, rzymianie i barbarzyńcy) - warto to mieć na uwadze jeśli planuje się czytać od najgłębszych archiwów. Ogólnie mogę powiedzieć o nim tyle - polecam przynajmniej rzucić okiem.
Obrazek

Rob and Elliot Comics (pierwszy) - szurnięte przygody dwóch współlokatorów.
Klasyfikacja: komedia
Aktualizacje: poniedziałki, piątki
Subiektywna ocena/komentarz: Całkiem toto dobre - nienajgorsze rysunki, ładnie kolorowane i niezły, choć dość specyficzny humor sprawiają że komiks jest warty poczytania.
Obrazek

Spooked (pierwszy) - Przygody pary duchów i ich budzika zabójcy.
Klasyfikacja: komedia
Aktualizacje: Klapło. Czy wstanie? Kiedy wstanie? Nie wiadomo.
Subiektywna ocena/komentarz: Hmm... Takie tam. Można rzucić okiem, ale nie należy się nastawiać na nic niesamowitego. Widziałem jednak jak sporo ludzi się nad tym rozpływa, więc to może po prostu kwestia mojego gustu.
Obrazek

Sluggy Freelance (pierwszy) - komiks codzienny o grupce przyjaciół, fretce i morderczemu króliczkowi i ich nieprzesadnie normalnych przygodach.
Klasyfikacja: komedia
Aktualizacje: codzienne
Subiektywna ocena/komentarz: Toto ma już na samym początku scenę z przywoływaniem szatana przez internet? I morderczego króliczka za maskotkę? No powiedzcie, jak taki komiks może pójść źle? Należy się nastawić na to że początki będą ot, takie (normalka wśród komiksów), ale dalej są momenty przy których zwyczajnie zostałem zwalony z krzesła. Dostaje Zabujczy Znak Jakości "RoXX0rz!".
Obrazek

Post-Nuke Comic (pierwszy) - po zdewastowanym atomowo świecie, wśród nuklearnej zimy, podróżuje człowiek i jego jedyny towarzysz od lat, pies.
Klasyfikacja: dramat/postapokaliptyczny
Aktualizacje: Oj, nieczęste...
Subiektywna ocena/komentarz: Pierwszy rozdział może nie nastawiać przesadnie pozytywnie, ale jest to rzecz typowa dla praktycznie każdego komiksu internetowego. Dalej jednak jest już coraz lepiej - mamy dość mroczny, nieźle przedstawiony świat zniszczony przez ogólnoświatową jądrową apokalipsę, a także samotnego bohatera, który stara się w tamtym świecie przeżyć. Całość jest tworzona z wyjątkowym talentem i dbałością o szczegóły, acz w szarych barwach doskonale podkreślających surrealizm sytuacji. Niestety komiks jest aktualizowany bardzo rzadko, ale cóż - i tak polecam go przejrzeć.
Obrazek

Alien Loves Predator (pierwszy) - zwyczajne życie dwóch dość niezwyczajnych nowojorczyków.
Klasyfikacja: Komedia
Aktualizacje: Poniedziałki i niektóre czwartki
Subiektywna ocena/komentarz: Całkiem ten komiks niezły. Może nie powalający, ale zdecydowanie niezły.
Obrazek

Nodwick (pierwszy/str. główna autora) - Trójka bohaterów, bardzo często poszkodowany pomocnik i ich przygody - rzadko jednak to wszystko wygląda tak jak by można się spodziewać po wysokim fantasy. Wcześniej rozpoczęty komiks twórcy Full Frontal Nerdity.
Klasyfikacja: fantasy/komedia
Aktualizacje: Co tydzień (muszę jeszcze zbadać kiedy dokładnie)
Subiektywna ocena/komentarz: Im dalej tym lepiej. Komiksy, z początku dobre, po pierwszej 50 zaczynają się robić bardzo dobre.
Obrazek

Evil Inc. (pierwszy) - Życie w korporacji superzłoczyńców, która wyznaje dewizę że zło jest wiele łatwiej czynić nigdy nie wychodząc poza granicę prawa...
Klasyfikacja: komedia/superbohaterski
Aktualizacje: pon-pt
Subiektywna ocena/komentarz: Zwykle śmieszny, oryginalny pomysł, fajna kreska... Całkiem dobre to jest - nie mam nic do zarzucenia.
Obrazek

Golbins (pierwszy) - Ot i odpowiedź jak wyglądają światy RPG z perspektywy ulubionego celu graczy, czyli goblinów.
Klasyfikacja: komedia/fantasy/D&D
Aktualizacje: W teorii co sobotę, ale są z jednej strony czasami są obsuwy terminu, a czasami dodatkowe komiksy w tygodniu
Subiektywna ocena/komentarz: Aktualizacje niby tylko co tydzień, ale za to bardzo duże. Komiks jest zwykle całkiem ciekawy, zabawny i zdecydowanie wart poczytania, tylko uwaga dla tą kwestią zainteresowanych - bywa "dość" brutalny.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Get with the program (pierwszy) - Firma "Buggy Software" i jej pracownicy.
Klasyfikacja: komedia
Aktualizacje: Naprawdę dobre linie fabularne skończyły się w 2003, praktycznie zdechło w 2004, niedawno przestało podrygiwać zupełnie.
Subiektywna ocena/komentarz: Hmm... Jest to chyba pierwszy komiks z faktycznymi liniami fabularnymi jaki czytałem. I z tego co pamiętam był on dość zakręcony i całkiem niezły - a świeży skok przez wczesne archiwa wydaje się to mocno potwierdzać. Dobre i tyle! Jedynie nowsze (2004-5) archiwa pozostawiają nieco do życzenia...
Obrazek

I Drew This (pierwszy) - Komentarz polityczny dla USA okiem zwolennika demokratów.
Klasyfikacja: satyryczny/polityczny
Aktualizacje: wtorki
Subiektywna ocena/komentarz: Wymagane jest minimum wiedzy z tego co się dzieje na świecie i w Stanach w szczególności, ale tak to komiks jest przedni.
Obrazek

Holy Bibble (pierwszy) - Komiks - Biblia? Nie, tutaj o Bibbli mowa - będącej "dość oryginalnym" alternatywnym spojrzeniem na tą pierwszą.
Klasyfikacja: komedia
Aktualizacje: Będzie z parę razy na tydzień, ale sprawa wymaga głębszego zbadania
Subiektywna ocena/komentarz: Hmm... Niezłe. I nie powinno być obraźliwe dla nikogo poza ideowymi braćmi Radia Maryja.
Obrazek

Starslip Crisis (pierwszy) - Miejsce akcji: przerobiony kosmiczny luksusowy krążownik bojowy - muzeum. Co tu więcej dodać?
Klasyfikacja: komedia/sci-fi
Aktualizacje: pon-pt
Subiektywna ocena/komentarz: Dobre!
Obrazek

The Gods of Arr-Kelaan (pierwszy) - wiecznie zdołowany Ronson znajduje się nagle na obcej planecie i powoli, ze zdziwieniem, odkrywa, że owa planeta dołączyła go do swojego panteonu jako boga apatii i alkoholu. Odkrywa również że nie jest jedynym, z którym tak się stało. Czy uda mu się odnaleźć drogę do domu?
Klasyfikacja: mitologia(?)/fantasy
Aktualizacje: pon-pt
Subiektywna ocena/komentarz: W dość bolesny sposób wyciętych jest kilka pierwszych rozdziałów - a gryzie to w szczególności gdyż komiks jest naprawdę dobry.
Obrazek

The Trek Life - Trójka będących fanami Star Treka (od fanatyka do "ledwie wtajemniczonej") przyjaciół i ich przygody, zwykle w pewien sposób powiązane z owym serialem.
Klasyfikacja: komedia
Aktualizacje: poniedziałki
Subiektywna ocena/komentarz: Rzucić okiem można.
Obrazek

Crap I Drew on My Lunch Break (pierwszy) - komiks autobiograficzny "centrolewicowej libertanki".
Klasyfikacja: komedia/autobiograficzny/komentujący
Aktualizacje: około raz na tydzień, w tej chwili dokładnie nie określę (wtortki?)
Subiektywna ocena/komentarz: Pomijając rzadkie przypadki śmieszny, czasami genialny wręcz.
Obrazek

Daedalus Blue (pierwszy) - samotny oddział marines, zagubiony na wrogo do niego nastawionej rosyjskiej stacji kosmicznej musi stawić czoła zbuntowanej sztucznej inteligencji.
Klasyfikacja: sci-fi
Aktualizacje: poniedziałki
Subiektywna ocena/komentarz: Jako że nie było na liście jeszcze żadnego komiksu sci-fi (Starslip crisis się nie liczy), dorzucam ten. Jedyny poważny zarzut który przeciwko niemu mam to wyjątkowo rzadkie aktualizacje, ale za to każda z nich jest bardzo starannie zrobiona.
Obrazek

Sentimental Horde (pierwszy) - "Liga Niszczycielskich Stworzeń" ma swoich dowódców i zgodnie z ich przymusem walczy z siłami dobra, ale przecież szaraczki w niej też jakoś muszą żyć...
Klasyfikacja: fantasy/komedia/parodia(?)
Aktualizacje: circa raz na tydzień, ale dojść do dokładnego terminu jak na razie nie mogę
Subiektywna ocena/komentarz: Hmm... Straszliwie przypadkowe, z wszystkimi tego plusami i minusami.
Obrazek

Get Medieval (pierwszy) - Szef międzygalaktycznej mafii wraz z bliskimi i księgową musi się ukryć przed ścigającą go konkurencją. Wybiera więc planetę i na niej ląduje. Tymczasem we Francji w najlepsze trwa wojna stuletnia...
Klasyfikacja: komedia/pseudohistoryczny/elementy sci-fi
Aktualizacje: codzienne
Subiektywna ocena/komentarz: Komiks koncentruje się w szczególności na parze dwóch osób ze statku - wiecznie pechowegi i pesymistycznego studenta antropologii i księgowej jego ojca. Ich próby wpasowania się w średniowieczne realia są zwykle na tyle zabawne (a nawet gdy nie są, komiks i tak się fajnie czyta), że zdecydowanie ten komiks mogę polecić.
Obrazek

Extra Life (pierwszy) - dość losowe scenki z życia graczy, postaci z gier, geeków i zupełnie przypadkowych, byleby choć teoretycznie śmiesznych osób.
Klasyfikacja: komedia/komputery/przypadkowe
Aktualizacje: wygląda na poniedziałki/środy/piątki
Subiektywna ocena/komentarz: Inny komiks który czytałem już wiele wcześniej, ale potem gdzieś zgubiłem do niego linka i o nim zapomniałem. Składają się na niego krótkie, często jednoobrazkowe, i zwykle śmieszne scenki, z rzadka łączące się w jakiekolwiek nici fabularne - a nawet jeśli, to na krótko. Nie jest ten komiks zły, tyle można rzec.
Obrazek

Bruno the Bandit (pierwszy) - pełne surrealnego humoru przygody tytułowego bandyty Bruna w będącym skrzyżowaniem współczesności, średniowiecza i tradycyjnego fantasy świecie.
Klasyfikacja: fantasy/komedia
Aktualizacje: poniedziałki, środy, piątki
Subiektywna ocena/komentarz: Kolejne odcinki początkowo codzienne, ale czarno-białe, później w pełni kolorowe, lecz ukazujące się tylko trzy razy na tydzień - ale zawsze dobre, a naprawdę często wręcz genialne! Polecam przynajmniej rzucić okiem.
Obrazek

Chomiks (pierwszy) - komiks satyryczny w którym całą naszą władzę i wszystkie stronnictwa (choć PiS i Kaczyńskich zdecydowanie najczęściej) reprezentują gadające o aktualnych wydarzeniach chomiki.
Klasyfikacja: polityka/satyra
Aktualizacje: codziennie
Subiektywna ocena/komentarz: Heh, czasem wprawdzie przyklapuje, no i bywa że kolejne komiksy tracą nieco na wartości po czasie (szczególnie gdy komentowane w nich wydarzenia przestają być aktualne), ale ogólnie całkiem to przyjemne.
Obrazek

Menele (jeden z pierwszych) - stronka na której zamieszczone jest kilka typów komiksów, w tym dwa z nich z menelami w roli głównej. Mamy tam jednak jeszcze link do komiksów typowo satyrycznych, jak i polskiej wersji humoru biurowego.
Klasyfikacja: polityka/komedia/satyra
Aktualizacje: kto go tam wie. Menele wiszą, reszta przynajmniej raz na tydzień.
Subiektywna ocena/komentarz: Satyryczne dobre, biurowe ciekawe, menelskie mają swoje momenty.
Obrazek

Rotfl Playing Games (pierwszy) - Świat sesji RPG widziany od środka. Występują zły nekromanta, świątobliwy paladyn, wnerwiony krasnal i wyjątkowo złośliwy MG.
Klasyfikacja: fantasy/RPG/komedia/parodia
Aktualizacje: kto go tam wie. Jeszcze niedawno były bardzo rzadkie, teraz się sypią.
Subiektywna ocena/komentarz: Konieczne do obejrzenia!
Obrazek

PvP (pierwszy) - najprostszy opis - User Friendly z graczami zamiast technicznych i trollem zamiast kurzowej kukiełki.
Klasyfikacja: komedia
Aktualizacje: codzienne
Subiektywna ocena/komentarz: Nie porwał mnie ten komiks, choć może na to mieć wpływ 60 innych komiksów już u mnie na karku. Stąd ku obiektywizmowi bardziej sucha analiza jest na miejscu. Jakościowo stoi on na wysokim, utrzymywanym dość stale poziomie. Niby wszystko jest aby stworzyć dobry komiks. Jeszcze raz spróbuję się przebić przez archiwa jak będę miał czas, i wtedy wystawię bardziej zdecydowaną opinię. A tymczasem można otworzyć z nim okno i samemu spróbować ją sobie uformować bez mojej pomocy.
Obrazek

Freefall (pierwszy w oryginale | pierwszy w kolorze) - w oryginale czarno-biały (a konkretniej stosujący skalę szarości), później kolorowany, dość lekki komiks o przygodach trójki ciekawych postaci w kosmosie (a właściwie to "związanych ze statkiem kosmicznym").
Klasyfikacja: komedia/SF
Aktualizacje: Poniedziałki, środy, piątki. Jak często aktualizowane są pokolorowane wersje starych (kolorowanie nowych jest natychmiastowe), to ciężko stwierdzić.
Subiektywna ocena/komentarz: Przyjemne to. Zwykle nie stara się na siłę rozśmieszać, ale i też zwykle nie jest przyklapnięte. Kolorowa wersja jest ładniejsza w mojej ocenie od oryginalnej, ale projektowi kolorowania starych komiksów z archiwów ciągle daleko do ukończenia - na plus jednak można zaliczyć to, że nowe komiksy są od razu w kolorze. Wygląda na jeden z lepszych komiksów w sieci.
Obrazek
Obrazek

Hellbound (pierwszy) - {wszelkie próby opisania powodują opisanie zbyt dużo. Podstawowa fabuła zawiera się na dostarczonym przykładzie. Polecam po prostu przeczytać pierwszych kilka/naście komiksów i zobaczyć o co biega - warto}
Klasyfikacja: komedia
Aktualizacje: czwartki
Subiektywna ocena/komentarz: Świetne. Dla osób lubiących lekko chaotyczny i stuknięty humor (jak ja na przykład) konieczne do obejrzenia/przeczytania. Aktualizacje tylko raz w tygodniu bolą, choć przynajmniej jest to nadrabiane ich wielkością.
Obrazek

General Protection Fault (pierwszy) - komediowe praca i przygody w małej firmie informatycznej.
Klasyfikacja: komedia
Aktualizacje: codzienne, tymczasowo pon/śr/pt
Subiektywna ocena/komentarz: Jest to jeden z bardziej znanych komiksów w internecie. Wprawdzie początkowe odcinki są słabe/przeciętne, powoli się rozkręca i im dalej, tym więcej odcinków dobrych/bardzo dobrych. W sumie płynie to bardziej jak serial niż typowy komiks, co niekoniecznie jest rzeczą złą - warto zobaczyć.
Obrazek

Applegeeks (pierwszy)
Klasyfikacja: komedia
Aktualizacje: poniedziałki, czwartki
Subiektywna ocena/komentarz: Zauważyliście pewnie brak ogólnego opisu - to dlatego że przy tym stopniu ogólnośc popadłby on w schemat (X pryjaciół/przygody/przymiotnik/temat), a pisanie tego na coraz to różniejsze sposoby po przekroczeniu 0.5 setki stało się męczące - od tego momentu niektóre pozycje będą miały tylko komentarz. Co jednak o samym komiksie: duże, ładne, kolorowe, śmieszne - co chcieć więcej? Może tylko częstszych aktualizacji, ale na jakość trzeba czekać.
Obrazek

Ozy and Millie (pierwszy) - drugi komiks autora I Drew This, tym razem nie bezpośrednio o tematyce politycznej.
Klasyfikacja: komedia
Aktualizacje: poniedziałki-piątki
Subiektywna ocena/komentarz: Czyta się to lekko, łatwo i przyjemnie, a wśród odcinków bardzo rzadko zdarzają się słabe, zaś pełno jest genialnych (przykład jest, jak się należy dla obiektywnego spojrzenia, przeciętnym). Zdecydowanie polecam - i nie należy się przejmować przy tym wyglądem pierwszych odcinków, im dalej tym lepiej.
Obrazek


Dodane przez State:
Umarlaki (pierwszy) - komiks opowiada o życiu niejakiego Franka w zaświatach. Całego nie przeczytałem, troche dziwny jest.
Klasyfiakcja: komedia
Aktualizacje: to jest blog - dawniej były codzienne, teraz są, kiedy są
Subiektywna ocena/komentarz: dziwne troche, czasem totalnie bez humoru
Obrazek


Dodane przez Yca:
Rroarr (pierwszy) - Komiks głównie erotyczny, chociaż zdarzają się i inne ''przygody''.
Klasyfikacja: komedia
Aktualizacje: Bardzo losowe. Dawniej co tydzień, a ostatnio byla 2-miesięczna przerwa.
Subiektywna ocena/komentarz: troche nie dla dzieci ale zarOMbiście śmieszne ^^
Obrazek

Daily (pierwszy) - Komiks poruszający (zazwyczaj) tematy egzystencjalne, bierzące problemy życia codziennego... forma bardzo różna - zazwyczaj prosty komiks, czasami kawałek tekstu.
Klasyfikacja: dramat (?)
Aktualizacje: Dawniej (jak nazwa wskazuje) codziennie, teraz bywa różnie.
Subiektywna ocena/komentarz: protsy, ale dość fajny
Obrazek


Dodane przez Smoka:
m3art (Pierwszy) - Humor absurdalny na temat.... w sumie to brak tematu
Klasyfikacja: komedia
Aktualizacje: A cholera wie... ^^'
Subiektywna ocena/komentarz: Jesli ktos lubi absurdalny humor, nie razi go spejcalnie duza ilosc przeklenstw ani tresci spolecznie uznawane za niesmaczne to polecam xD [ja osobiscie lezalem ze smiechu xD]
Obrazek


Ostatnio edytowano Wt 11 lip 2006 18:47 przez Lord_Zabujca, łącznie edytowano 83 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 31 lip 2005 11:49 
http://www.sip-bp.pl/untitled-comics/
teraz FUC!K wczesniej UC! o kwadracie trujkacie i kuleczku----> kozak

http://kokoart.net/index.php smieszny, fajna kreska

http://www.stachanowiec.prv.pl/ przypomnij sobie lub poznaj prl:) kozak

to sa komiksy ktore czytam oczywiscie oprocz LOSUX


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 03 sie 2005 10:28 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
Pomysł świetny. Już kilka super komiksów od ciebie podłapałem :D Moj ulubiony to the Order of the Sticks ale prawie tak samo podoba mi sie The Noob :D przez ostatni miesiac sporo mialem do nadrobienia... LoSux - sredniawka. początek byl świetny, ale widac ze potem autorowi powoli konczyly sie fajne pomysly i zaczął sypać kitem.
Forma recenzji jest, jak dla mnie, zadowalająca :)

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 03 sie 2005 10:44 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Hurra! Nareszcie komentarz w temacie! :D :lol:

W każdym razie, te moje pytania co do formy minirecenzji były spowodowane w szczególności tym że się bałem że temat będzie się okrutnie długo ładować z tymi wszystkimi obrazkami - z drugiej jednak strony pamiętam że parę razy zdarzyło mi się przejść obojętnie nad dobrym komiksem bo w jego opisie gdzieś tam gdzie widziałem linka nie było sampla, a także trafiłem na kilka świetnych tylko dlatego że mi się podobał rysunek na banerze - dlatego jednak zdecydowałem się wrzucać przykłady. Problem teoretycznie dałoby się rozwiązać wpisując {url}{/url} zamiast {img}{/img}, ale to już nie to samo, zwłaszcza gdy linków zrobi się bardzo dużo - znowu jakiś idealnie komuś pasujący komiks może zniknąć w tłumie.

A będzie można to pod koniec nazwać już tłumem - mam w tej chwili w ulubionych już tego koło trzydziestki i planuję znaczącą większość tutaj wrzucić :wink: .

Acha, i tak przy okazji, bo parę razy już widziałem jak robisz tą literówkę yco - w tym "bractwie/drużynie/zakonie" (tłumaczta se "order" jak chceta) jest tylko jeden "kij" :P :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 03 sie 2005 13:09 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Lordzie mi wszystko pasi ale wiecej polskich bo ja anglika to nie bardzo kumam.

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 03 sie 2005 14:02 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Oj, to ciężko będzie bo jak już pisałem jedyny polski aktualizowany komiks który mam w kolekcji to LOSUX. Meh, w przypadku kłopotów z czymś wbijaj http://www.ling.pl i problem raczej się rozwiąże :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 03 sie 2005 17:20 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Wlasnie czytajac angielskie texy szybciej sie anglika nauczysz, niźli bys kul po nocach :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 03 sie 2005 21:47 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Ten ostatni fajny, podoba mi sie tresc, ale jednak wolalbym gdyby byl w wersji Html nie flash bo dlugo sie laduje


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 03 sie 2005 22:04 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
State napisał(a):
Ten ostatni fajny, podoba mi sie tresc, ale jednak wolalbym gdyby byl w wersji Html nie flash bo dlugo sie laduje


Jak się przyjrzysz to wersja html dla słabszych łącz też jest - masz wybór na stronie do której kieruje cię zamieszczony przeze mnie link. Po prostu wybierz "low bandwith" i tyle.

Dla tych jednak co by tego Alpha Shade oglądali w wersji flashowej - polecam robić to w jak największej rozdzielczości, jako że komiks się skaluje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 05 sie 2005 16:46 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Wydaję mi się ,że na początku trochę za dużo naraz ich dałeś. Poprostu wybranie z takiej ilości jest trudniejsze (komu chce się z tylu komiksów wybierać i przebierać, czytać i komentować?) niż z 2-3 na początku. Moje zainteresowanie wzbudza napewno Perry Bible Fellowship i Ctrl+Alt+Del bo wygladaja na takie niezobowizujące :) Pozostała raczej opada z róznych przyczyn. Alpha Shade napewno jest dobre, ale nei mam na to czasu. Przy reszcie opisy mnie nie zaciekawiły. Mam czytać w komiksie przygody RPGowie? dzięki, wole książkę.

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 05 sie 2005 17:21 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
flamed napisał(a):
Wydaję mi się ,że na początku trochę za dużo naraz ich dałeś.


To nie ma wątpliwości. Do całego tematu zastosowałem złe podejście - jedyne jednak na jakie pozwalała mi ramówka czasowa (za półtora tygodnia wyjeżdżam na miesiąc - ba, nawet musiałem przecież zwiększyć dwukrotnie częstość aktualizacji bo i tak bym się nie wyrobił). Miałem inne plany co do tego, ale cóż - przeklęty brak czasu.

Dodatkowo jednak weź pod uwagę że na początku i tak wstawiłem tylko i wyłącznie te linki, które były już na naszym forum w różnych miejscach zamieszczane. Innymi słowy może i było tego w pierwszym poście 5, ale żaden z nich nie był nowy - po prostu uporzadkowałem to co już i tak się po różnych miejscach rozbijało.

Cytuj:
Przy reszcie opisy mnie nie zaciekawiły. Mam czytać w komiksie przygody RPGowie? dzięki, wole książkę.


No i właśnie między innymi dlatego potrzebne mi są komentarze - żebym widział jakie się tworzą nieporozumienia. Choćby tutaj - jedyne trzy komiksy z "przygodami RPGowymi" to "The Noob" stanowiący parodię MMORPG, "Full Frontal Nerdity" które organizowane przez nerdów sesje RPG ma jedynie jako tło do wydarzeń (zwykle nawet nie wiemy co się na tej sesji dzieje), a w którym przygody przeżywają stereotypowi amerykańscy gracze (czyt. tłusty MG, nieco zdzieciniały gość, kamerka internetowa i nieco starszy "głos rozsądku"), nie ich growe postaci, no i OOTS które również jest parodią (tym razem D&D). Słowem jedno z tych: dwie parodie i jeden komiks z sesją RPG jako częste tło (a wszystko w komediowej otoczce) zrozumiałeś jako "komiks z przygodami RPGowymi", podczas gdy żadne z nich ciężko tak nazwać.

Hmm... Czy są tam jeszcze jakieś podobnie mieszające opisy?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 05 sie 2005 18:04 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
Kto gra w MMORPG temu na pewno spodoba się The Noob, a kto nie gra, ten bedzie mial z niego malo zabawy...
a kto gra(ł) w (pochodne) D&D temu spodoba sie tOotS :D książka nie bylaby juz taka śmieszna ^^
reszta tez jest bardzo fajna i wiekszosc z nich zaczne regularnie czytac, a archiwa beda swietna rozrywka w wolnych chwilach w pracy :P

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 06 sie 2005 10:43 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
-so... what now?
-we can go to IF then fly to SW then to DM instance and kill VS... but it could be way too easy for us, so we can LFG and go to Gnomer instance :)

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 29 sie 2005 16:08 
pomysł w pyte. tak trzymać.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 30 sie 2005 11:42 
LOSUX zniknął z sieci? jak tak to sie wkur***


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 30 sie 2005 12:30 
Offline
Lusted & Hasted Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 12:45
Posty: 249
Lokalizacja: Kwidzyn
Wczoraj jeszcze byl. Jakas zapowiedz nowej serii odcinkow byla, a teraz to jakas kupa :D

_________________
Member of PAH organization (Players Against Hackers).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 30 sie 2005 16:10 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
jak dla mnie LOSUX to straszna kicha :? początkowe odcinki mnie bawiły, ale potem autorowi powoli kończyły się pomysły, zaczął udziwniać na siłę i zrobiła się kicha...

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 11 wrz 2005 21:56 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Żem se wrócił! Indeks nie umiera - mam sporo nowych komiksów które będą się stopniowo tutaj pojawiały... od czasu jak tylko przeczytam nagromadzone przez miesiąc archiwa w tym wszystkim co tam mam :lol:

Zapp napisał(a):
LOSUX zniknął z sieci? jak tak to sie wkur***


Nie bój żaby, nie zniknął, a przynajmniej nie cały (z jakiegoś powodu nie mogę znaleźć odcników 90+). I tak, wystartowała nowa seria która pojawi się jeszcze w indeksie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 14 lis 2005 20:55 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
http://rroarr.blog.pl/ <--- troche nie dla dzieci ale zarOMbiście śmieszne ^^

ROAR!

http://nnk.art.pl/gonzales/roarsummerlove.gif

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 14 lis 2005 21:00 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
A właśnie, mój indeks. Mam parę(naście) pozycji które jeszcze się nie pojawiły, a które mógłbym tutaj dodać - pytanie czy mi się chce z takim odzewem jaki jak na razie dostałem. Jest kto jeszcze tym indeksem zainteresowany?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 14 lis 2005 21:06 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
ja na razie brne przez archiwa kilku, które dodałeś ;)
strasznie długo mi się ładuje ten topik na 115kbps :( może zamiast zalinkowanych obrazków daj same linki (do obrazków) ...?

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 14 lis 2005 21:12 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Wbrew wszelkim pozorom myślałem nad tym, ale doszedłem do takiego wniosku - wiele z tych komiksów znalazłem ponieważ pod wpływem impulsu poszedłem na ich strony gdy spodobał mi się ich styl rysowania. I dobrze wiem przy tym że gdybym nie miał tego wszystkiego na talerzu, pewnie bym nawet nie klinął linka do przykładu. Stąd jest jak jest, pomimo faktycznie dość masywnych ilości danych potrzebnych do załadowania. Jednak jak to naprawdę jest taki problem, mogę zrobić drugi temat, wersję "low bandwidth", gdzie wszystkie tagi zastąpię przez [url][/url].


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Indeks komiksów internetowych LB
PostNapisane: Cz 06 maja 2010 17:38 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Indeks komiksów internetowych LB
PostNapisane: Cz 06 maja 2010 19:19 
Offline
Peon Slayer

Dołączył(a): Wt 27 cze 2006 9:57
Posty: 876
Lokalizacja: Wrocław <------- cool miasto
stare jak podeszwa, smokosz. ma juz z 8 dni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Indeks komiksów internetowych LB
PostNapisane: Cz 06 maja 2010 19:58 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Mi to przypomina walkę z trollami na forum :) I tak wygram i tak.

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Indeks komiksów internetowych LB
PostNapisane: Pt 07 maja 2010 11:41 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Ano, przystare już. I nie ten temat co trzeba, przenoszę :P.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Indeks komiksów internetowych HB
PostNapisane: Pn 01 lis 2010 21:52 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Daaaawno nic tutaj nie dodawałem (a zebrało się sporo nowych komiksów, w tym kilka NAPRAWDĘ DOBRYCH (SERIO (4REALZ))). W ogóle ten temat wypadałoby posprzątać, może zrobię to w przyszłe wakacje czy coś. A tymczasem, nowy dodatek:

MS Paint Adventures - długo by pisać co to to jest. W wielkim skrócie: parodie przygodówek. Pierwszy ekran dostarczany jest przez autora, komendy są sugerowane przez użytkowników, które autor następnie przesiewa i, korzystając ze swoich niewiarygodnych zasobów czystego talentu, inkorporuje w historię na bieżąco. Żadna sugestia nie jest przy tym na tyle wariacka żeby ją całkiem z miejsca odrzucić :P.
Klasyfikacja: Wymyka się klasyfikacji. Komedia / Parodia / Coś co może istnieć tylko w internecie? Nie jestem nawet pewien czy technicznie rzecz biorąc jest to komiks, ale najwyraźniej autorowi udało się część z tego co ma na tej stronie jakoś wydać w formie papierowej, więc chyba można to jako taki traktować.
Aktualizacje: Zwykle codzienne (i zwykle więcej niż jeden ekran), chyba że szykowane jest coś naprawdę wielkiego.
Subiektywna ocena/komentarz: Generalnie? Produkt z najwyższej internetowej półki :monocle:. Poszczególne przygody z archiwum są jednak bardzo różne od siebie, więc najlepiej będzie jak je opiszę oddzielnie.
Jailbreak: Pomimo nazwy strony tylko w tej przygodzie mspaint był gdziekolwiek użyty jako jedyne narzędzie do narysowania ekranu, a i to tylko do pierwszego. Jako że był to pierwszy eksperyment stworzone zostało coś takiego jak "suggestion box" w którym można było wpisywać kolejne komendy do wykonywania, a autor wykonywał pierwszą jaka do niego trafiła. Efekty przewidywalne :). Stan obecny - stosunkowo szybko opuszczone, wartość raczej historyczna, można zignorować.
Bardquest: Eksperyment numer dwa. Tutaj autor eksperymentował z akceptowaniem więcej niż tylko pierwszej komendy, tworząc dla części z pozostałych alternatywne ścieżki. Powody dla których okazało się to złym pomysłem są dość oczywiste (czy możnaby wręcz powiedzieć że ich oczywistość rośnie eksponencjalnie z czasem? Nie sądzę, bo słowo "eksponencjalnie" chyba nie tak działa. Ale mimo to można próbować). Szczęśliwie dość szybko zarzucone, ale mimo wszystko to co powstało jest warte obejrzenia.
Problem Sleuth: Autor, nauczony doświadczeniem z pierwszych dwóch eksperymentów, powrócił do liniowego stylu "jedna komenda na ekran" (ewentualnie z krótkimi, humorystycznymi wyłamaniami od tej reguły, które dość szybko się ucinają), a do tego zrezygnował z automatycznego wykonywania pierwszej komendy z suggestion box, zamiast tego przeglądając go i wybierając tą, która mu się podobała / pasowała / wyskakiwała przed tłum z jakichś arbitralnych powodów. Jest to widoczne zwłaszcza później, gdy PS zyskało na popularności i lista dostarczanych autorowi do wyboru komend bardzo urosła (wczesny PS może przypominać trochę Jailbreak). Efektem tego jest parodia przygodówki wciąż tak zwariowana jak da się osiągnąć przy mocnych wpływach internautów, ale tym razem z wykrystalizowaną, hmm, fabułą? I definitywnie czymś w rodzaju mniej więcej spójnej mechaniki. Autor powoli odszedł również od czystego podejścia przygodówkowego, inkorporując po trochu również coraz więcej parodii elementów gatunków pokrewnych. Strona graficzna również ewoluuje w trakcie trwania przygody, inkorporując coraz więcej szczegółów, kolorów, a także animacji. Jeśli miałbym coś poważnego do zarzucenia, to fakt że segment z "ostatnią bitwą" nieco za bardzo się ciągnie, no i być może autor nieco przesadził z ilością wprowadzanych postaci, ale poza tymi dwoma mankamentami nie widzę żadnych powodów aby gorąco nie polecić. Jest to pierwsza w pełni dokończona przygoda.
Homestuck: Niewiarygodne. Trzeba zobaczyć aby uwierzyć. Rozbudowana i złożona fabuła (po raz pierwszy autor od początku miał nie tylko pierwszy ekran, ale także ogólny zarys głównych punktów fabularnych). Zlikwidowany został "suggestion box" (który pod koniec PS i tak był prawie bezużyteczny przy tej ilości sugestii które doń wpadały), ale wciąż fabuła jest generowana przy olbrzymim wpływie użytkowników, teraz przez forum przy stronie. Złożone postacie, faktyczne dialogi (we wcześniejszych przygodach rozmowy odbywały się "w domyśle"). Całkowicie szalona (w sensie wariacka) i oryginalna "mechanika" wydarzeń, przy zachowaniu wewnętrznej spójności (przy tym mała uwaga - prawdziwe wariactwo zaczyna się nieco później niż na początku (konkretnie jego start ma związek z zainstalowaniem pewnego programu), wczesne ekrany mogą być mylące jeśli chodzi o ogólny wygląd tej przygody). Mistrzowskie zastosowanie faktu że tworzone to jest w internecie, nie na papierze, co się przekłada na kolejne ekrany mające mnóstwo kolorów, złożone animacje, a często i MUZYKĘ, DŹWIĘKI, a nawet INTERAKTYWNOŚĆ. A to wszystko wciąż pełne świetnego humoru, opartego często wciąż na parodii, ale i nie tylko. Autor znów raczej przegiął z ilością istotnych postaci, ale co tam - dostaje ode mnie pełną rekomendację, spokojnie mogę dać :monocle: :monocle: :monocle: :monocle: :monocle:. Ta przygoda nie jest jeszcze dokończona, ale już dalece przerosła Problem Sleuth'a (który nijak nie może być nazwany małym) w ilości ekranów, a ta miara nie liczy przecież nawet o ile bardziej złożone są to ekrany.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Indeks komiksów internetowych HB
PostNapisane: Pn 01 lis 2010 23:29 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
mam nadzieje ze wypisujesz te obszerne gufna z myslom o innym forum/forachach a tu wklejasz je tylko przy okazji. Inaczej musialby byc z ciebie niezly z ciebie popapraniec heeee


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Indeks komiksów internetowych HB
PostNapisane: Pn 01 lis 2010 23:55 
Offline
Peon Slayer

Dołączył(a): Wt 27 cze 2006 9:57
Posty: 876
Lokalizacja: Wrocław <------- cool miasto
Lord_Zabujca napisał(a):
bierząco

ok :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Indeks komiksów internetowych HB
PostNapisane: Wt 02 lis 2010 0:03 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
mam nadzieje ze wypisujesz te obszerne gufna z myslom o innym forum/forachach a tu wklejasz je tylko przy okazji.


Nie do końca forach, ale mniej więcej tak. Mam teraz łatwo dostępny materiał do odwołania się gdybym chciał komuś na szybko powiedzieć cototo jest.

Poza tym, hej, dawno nic dużego nie pisałem, a naszła mnie ochota na postawienie gdzieś ściany tekstu. Równie dobrze mogło to być tutaj :P. No i jest efekt uboczny taki, że forum dorobiło się nowego emota, co chyba powino cieszyć.

Avenger_ napisał(a):
Lord_Zabujca napisał(a):
bierząco

ok :)

Fakt.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL