Warcraft II pol-1 Forum

Warcraft 2 dalej zyje :)
Teraz jest So 27 kwi 2024 9:25

Strefa czasowa: UTC [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Guild Wars
PostNapisane: So 07 maja 2005 11:28 
Niedługo w Polsce ukaże sie MMORPG za który nie bedzie trzeba płacić miesięcznych abonamentów. Grałem w bete i gierka jest naprawde fajna. Calkiem inne podejście do tematu MMO. Może być nieżle. :) Co sądzicie o tej MMO?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 07 maja 2005 12:01 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
grałem w bete - świetne rozwiązanie z questami :) a dokładniej - światn jest spory, ale jeżeli chcesz podjąć questa kompletujesz drużyne (jeżeli ci kogoś brakuje, na przykład healera - bierzesz sobie hanchemana[czy jakoś tak], czylo postać kontrolowaną przez komputer) i rozpoczynasz przygode - zostaje stworzony tak jakby osobny realm tylko dla tej konkretnej drużyny :) już nie ma sytuacji, gdy wpadasz do lochu, a tam wszystko wybite... aha przygody nie są typu "idź, zabij XXX takich a takich potworków i przynieś mi to co z nich wypadło" i to mi sie w tej grze bardzo spodobało :)

jak wyjdzie to kupuje :)

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 07 maja 2005 13:42 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Darmowy MMORPG ? NIe ma bata chyba kase ktora przeznaczyłem na Stalkera wydam na to :]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 07 maja 2005 13:47 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Wiecie, gdzie znaleść jakieś demo czy coś tej gry?

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Guild Wars
PostNapisane: So 07 maja 2005 13:51 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
FaramiRr napisał(a):
nie bedzie trzeba płacić miesięcznych abonamentów

Tak?
state napisał(a):
kase która mialem wydac na stalkera przeznacze na to

To w końcu bulisz za to czy nie? ;/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 07 maja 2005 14:09 
jaki ty jesteś tępy... nie da się tego inaczej nazwać. za gre płacisz, za abonament - nie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 07 maja 2005 14:51 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
Nie ma dema, była beta, którą i tak później już trzeba było sobie wykupić (chyba za ok 5$) i trwała przez pierwszy weekend każdego miesiąca.
Gra nie jest darmowa, kupujesz ją (chyba bedzie ok 180zł) i nie płacisz abonamenty. Jest jednak pewien myk - co jakiś czas będą dodawane nowe rzeczy - kolejne światy, nowe przygody, przedmioty, potwory itd. Jak będziesz chciał to mieć, to będziesz musiał dokupić sobie aktualke (taki ukryty abonament hehe) ale ogólnie grąc będzie mozna i bez tego...

więcej info na www.guildwars.com

PS: jak dla mnie - WoW przy tym wysiada

EDIT: ooo! widze że juz chyba wyszedł FINAL :)

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 07 maja 2005 15:33 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 13 lip 2004 14:28
Posty: 967
Lokalizacja: Wrocław
W ofercie CDProjekt jest za 129,90zl :wink: Moze bedzie, tak jak w przypadku niektorych gier, ktore ma sie zarejestrowane elektronicznie u nich, znizka :D

_________________
Темные стороны власти


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 07 maja 2005 15:43 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
serio? nie sprawdzałem, dobrze wiedzieć :) a z ta zniżką - dobrze by było :)

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 07 maja 2005 15:52 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 13 lip 2004 14:28
Posty: 967
Lokalizacja: Wrocław
Mam znajomego, ktory pracuje w firmie wysylajacej gry komputerowe, wspolpracuje ona z CDProjektem, wiec jak bede wiedzial cos wiecej dam znac :D
A swoja droga przejzalem SS, obejzalem intro i zdebialem :shock: SS prezentuja sie przepieknie, a filmik mnie po prostu wmurowal w ziemie, chociaz pare ujec mi nie przypadlo zbytnio do gustu, to naprawde wywarl na mnie wielkie wrazenie :shock:

_________________
Темные стороны власти


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 07 maja 2005 15:53 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
Zapp napisał(a):
tępy

ostry !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 08 maja 2005 11:29 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 16:05
Posty: 538
Lokalizacja: Zielona Góra
Najprawdopodobniej sie skusze:D
Tylko lipa troche z tymi update'ami:P
Ale co tam - gra jest tego warta.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 08 maja 2005 12:26 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
JA kupie dopiero pół roku po premierze, gdy beda jakies złote edycja lub cos w tym stylu. NO i obowiazkowo lektura parunastu czasopism o grach


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 08 maja 2005 14:15 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 13 lip 2004 14:28
Posty: 967
Lokalizacja: Wrocław
Premiera w Polsce jest w maju, ale ktorego, to juz nie wiadomo. Prawdopodobnie tez sie skusze, troche wciemno, ale cos przeczuwam, ze warta bedzie tego :D

_________________
Темные стороны власти


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 22 cze 2005 12:16 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
W CDA dostała ta gierka 8+. Co do tego abonametu to rzeczywiście go nie ma. Za grę płacisz raz - 130 zł . Jednak po ss to ta grafa jest jak dla mnie ciut za mangowa no i tylko jedna rasa co ejst dla mnie w sumie większym minusem niż grafika :)

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 22 cze 2005 12:46 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 13 lip 2004 14:28
Posty: 967
Lokalizacja: Wrocław
Ja bym z wielka checia zagral, moze na manga zbytnio nie przepadam, ale po przejrzeniu ss, wszelkiego rodzaju prezentacji bardzo mnie zaciekawila. Czu jest ktos moze kto juz mial okazje zagrac w finalna wersje, i czy ktos sie przymierza do kupna?

_________________
Темные стороны власти


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 22 cze 2005 14:29 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Nie ma demka tej gry :/ a ja nie zdecyduje się na wydatek 130zł jeżeli nei będę najpierw w to nie zagram. Tytus moge Ci podyktować co jest napisane w recenzji w CDA

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 22 cze 2005 14:44 
Po tych screenach widać że gra warta świeczki !


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 22 cze 2005 16:08 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
A co mi po obrazkach? Już nie mówię głośno tego ,że mogli je 'podrasować'. Grafika mnie mało obchodzi. A z mechaniki gry opisanej w CDA zbyt zadowolony nie jestem.

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 22 cze 2005 17:37 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
ja gralem w bete i moge powiedziec ze gra jest swietna.
co do dema czy czegokolwiek to raczej zapomnij - zbytnio by to obciazalo serwery (pare milionów maniaków grajacych przez tydzien, potem zakladajacych nowe konto i znowu tydzien, i znowu tydzien... bez przesady)

w WOW tez nie ma dema, byla beta, ale zamknieta... a teraz dema zadnego nie ma i jakos nikt nie wymaga. musisz uwierzyc w recenzje (a skoro kupujesz gówniane CDA to chyba wierzysz w te brednie niedorozwiniętych półgłówków) ja o grach wole poszukac informacji w necie i to z wielu źródeł niż czytac wypociny jakiegos palanta.

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 22 cze 2005 17:49 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 13 lip 2004 14:28
Posty: 967
Lokalizacja: Wrocław
Flamed, a widziales prezentacje z gry? Naprawde swietne sa. Jak cos polecam ten serwis :wink:

_________________
Темные стороны власти


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 23 cze 2005 19:46 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 05 lip 2004 10:01
Posty: 335
Po screenach normalnie stanął .. bez jaj :D

Możecie podać wymagania sprzętowe?

_________________
guwno


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 23 cze 2005 20:48 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Takie jak przy WoWie jak nie wiecej :wink:

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 23 cze 2005 21:16 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
wcale nie przesadzone. starczy sprzęt za jakies 1200zł (bez monitora) czyli typowy tani komp:

Sempron 2300
512 Ram
Radeon 9250 128MB(128bit)

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 21 sie 2005 15:49 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
Wznawiamy temat, bo są nowe informacie.
Kupiłem i nie żałuję. Kosztowało to 129zł i tylko tyle płaci się za granie, nie ma abonamentu jak w przypadku WoW (14$ lub 12€ zależy jaką wersje kupisz, taniej wychodzi na US bo dolar tańszy).

Grafika - bardzo mi się podoba, jest bardziej realna niż ta "kreskówkowa" z WoW. Mechanika - tutaj całkiem inne podejscie do tematu. Ciężko mi to teraz przedstawic, trzeba zagrac i sie przyzwyczaic.

Możliwe są dwa tryby rozgrywki - RPG i ARENA. W RPGu zaczynamy postacią od zera i rozwijamy ją sobie z czasem. Na Arenie od razu tworzymy postac na MAX levelu, i wybieramy 8 spośród ogromu umiejętności, których z czasem bedzie przybywać (odblokowujemy je grając i zdobywając coraz nowsze w trybie RPG) chyba jasne, jak nie to piszcie.

Questy bardzo zróżnicowane, inne niż w WoW. Każdy quest to osobna mapka, chociaż pozniej mamy kolejne na tej samej, ale dodawane są nowe elementy. Na przykłąd nacierająca armia, przed którą trzeba się obronić albo NPC którego trzeba obronić lub gdzies zaprowadzić. Fajne rozwiązanie, ze względu na to, że nie trafisz na sytuacje, gdy na cmentarzysku lata 20 osób i tłuką umarlaki (tak mialem w WoW), i żeby zabić ich 15 musisz sie do nich ścigać z innymi.
Prócz questów są też misje "Cooperative Mission" które można robić wiele razy.

Drużyna - to jest kolejne ciekawe rozwiązanie. Jeżeli nie mozesz znaleźć ludzi do pomocy przy queście, to mozesz zabrac Henchman'ów - postacie kontrolowane przez kompa. Na początku to cieniasy, ale i tak bardzo pomocni (szczególnie Alesia the Healer - chociaz ona gra dziwnie, bo sie pcha w wir walki). Zawsze też można iść i spróbować zrobić questa samemu.

reszte opisze później...

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 21 sie 2005 21:22 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 16:05
Posty: 538
Lokalizacja: Zielona Góra
Ja nie za wiele gralem [dopiero 7 lvl] ale moge smialo powiedziec, ze gra jest naprawde dobra. Ciekawe questy, nie ma czegos takiego jak 'idz i zabij xxx potworkow tylko po to by zabrac im ogonki lub inne konczyny'. Fajne sie gra i nawet przy duzej walce mozna sobie latwo poradzic [opcja automatycznego wybierania potworow jedyn przyciskiem + domyslna akcja innym]
Roznica w dmg w zaleznosci od uzywanego czaru i typu potworka, b.duzo skilli [szkoda, ze mozna uzywac tylko 8 na misje, ale idzie sie przyzwyczaic] fajnie rozwiazanie grupowej rozgrywki itp. Gra naprawde warta wydania tych 130zl ^^
I jak dla mnie - spokojnie mozna ja porownywac do WoW'a, a w niektorych aspektach jest o niebo od niego lepsza :]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 21 sie 2005 22:41 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
...no wiec dalej (sory za przerwanie poprzedniego, ale kobieta moja przyjechala i nie dala mi skonczyc)

Ciekawie rozwiazano sytuacje śmierci postaci. Zazwyczaj skutkowalo to utratą XP, co bylo strasznie wkurzające. W WoW wymyslili co innego - po smierci postac pojawia sie na cmentarzu jako duch i trzeba wrocic do swojego ciala, lubo wskrzesic sie u SpiritHealera, ale wtedy zapada sie na Rez-Sickness (-75% do wszystkich atrybutów na jakis tam czas i -25% do wytrzymalosci calego ekwipunku) co bylo beznadziejne jezeli gralo sie Instanse - kaaaaawal drogi do przebiegniecia, a druzyna musi na ciebie czekac przy samym wejsciu do niego. Tutaj cala mape podzielono na mniejsze sektory, a przy wejsciu do kazdego jest ołtarzyk, gdzie postac pojawia sie po smierci. Ale nie tak od razu. Kazda postac dysponuje umiejetnoscia Resurection Signet dzieki ktorej moze wskrzesic członka druzyny (ale tylko raz na jakis tam czas) i póki jakis czlonek druzyny zyje (najlepiej zeby to byl Monk) to cialo sobie lezy i czeka na wskrzeszenie. W tym czasie mozna przeniesc widok kamery na innych czlonkow i ogladac ich poczynania. Jezeli nie ma juz szans na wskrzeszenie, to po smierci postac pojawia sie na takim wlasnie oltarzyku (jest zazwyczaj wystarczajaco blisko wiec nie ma problemu), z tym, że za kazdym razem dostaje sie -15% do Życie i Energii (tak do max -60%) wiec nie oplaca sie za czesto ginac. Wspolczynnik ten zmniejsza sie w miare rozwoju akcji. Mozna go sobie mocniej podniesc zabijając mini-bossów, ktorych jest kilku w kazdej lokacji. Co wiecej, jezeli nie mamy minusów to za każdego takiego potworka dostaje sie +2%. Tyle o śmierci.

Ktoś narzekal na "niewidzialne ściany". Na poczatku tez mnie to irytowalo - przyzwyczajenie z WoW, ze wleźć mozna praktycznie wszedzie. Ma to jednak uzasadnienie. Mapki sa sprytnie pomyslane. Teren jest bardzo urozmaicony (nie to co w WoW) i w ten sposób stworzony jest pewnego rodzaju labirynt. Questy sa wtedy atrakcyjniejsze i nie ma sytuacji, gdy ktos pojdzie "na skróty" omijając kluczowe miejsca. Jest to pewien minus, ale mozna sie przyzwyczaic.

Jest tylko jedna rasa do wyboru (a raczej wyboru nie ma zadnego) ale mozna wybrac spośród kilku klas: Warrior, Ranger, Monk, Elementalist, Necromancer, Mesmer. Opisywac ich nie ma sensu (chyba ze bardzo chcecie). Może to niewiele, ale kazda klasa ma unikalne umiejetnosci (i jest ich naprawde duzo) a dodatkowo mozna (a nawet trzeba) wybrac sobie druga profesje. Jeżeli ktos nie chce, to wybiera dowolną i jej poprostu nie rozwija. To jeszcze bardziej uatrakcyjnia gre, bo daje jeszcze wieksza swobode w rozwoju postaci (na przykład jezeli warrior chce miec zwierzaka, to bierze sobie Rangera jako druga profesje i tak dalej). Podejrzewam, ze wyjdzie dodatek (płatny) dodające kolejne rasy.
Wspomniane ograniczenie do 8 umiejetnosci jest moim zdaniem dobre. Pozwala to zbalansowac troche nasza postac. Trzeba dobrze wybrac skille. Wybor jest ciezki i samemu trzeba zdecydowac jaki uklad bedzie sie najlepiej sprawdzal. Jezeli jednak okaze sie ze taki uklad (skille i parametry) nie jest dobrym to mozna sobie (w miescie) wszystko poustawiac od nowa. Dlatego dobrze jest sie specjalizowac, a nie brac wszystkiego po trochu.

Uzbrojenie - tutaj akurat GW wysiada totalnie przy WoW. Wybór jest marny. Tak w odzieży jak i w akcesoriach. Może zmienia to dodatki, zobaczymy. Fajna za to sprawa są farbki - mozna nimi malowac nasze ubranka w różne kolory. Niektore sa dosc unikalne - kolor czarny jest strasznie drogi.

Po lokacjach biegamy tylko ze swoja grupa lub samemu (z Henchmanami) wiec kontakt z innymi graczami mamy tylko w miescie. Z jednej strony to plus, a z drugiej troche ogranicza kontakty z ludzmi. Nikogo po drodze nie spotkamy i nie mozemy liczyc na niczyja pomoc w trakcie questa. Łatwo jednak znalezc chetnych do stworzenia grupy na konkretnego questa Trzeba troche popytac i zazwyczaj ktos sie znajdzie. Mozna tez spotkac sporo Polaków (co akurat nie uwazam za zbytni plus - zle doswiadczenia, ale to pominmy)

Na poczatku gra moze byc troche nużąca, ale jak sie odkryje wiecej lokacji i przyzwyczai do mechaniki to zaczyna być coraz ciekawiej.

To na razie tyle. jak mi sie cos jeszcze przypomni to napisze. Moze pozniej wstawie jakies screeny.

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 23 sie 2005 23:32 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
GW kilka screenów

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 24 sie 2005 11:33 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Nie kupie GW. Ja nie kupuje juz gier bo one mnie po prostu nie interesuja :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 24 sie 2005 17:49 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
State napisał(a):
Nie kupie GW. Ja nie kupuje juz gier bo one mnie po prostu nie interesuja :)
takie uwagi zostaw dla siebie, bo my mamy gdzies co ciebie NIE interesuje.

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL