Warcraft II pol-1 Forum

Warcraft 2 dalej zyje :)
Teraz jest Śr 01 maja 2024 11:02

Strefa czasowa: UTC [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 06 maja 2005 14:02 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
tez próbowalem ale mi jakos nie wyszlo -__- Może moj robal byl napromieniowany? ;]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 06 maja 2005 15:04 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Błedów z GI nie mam jak skomentować. GII zainstalowałem, wrzuciłem swoje sav'y i zaczełem szukać błędów...znalazłem kilka trików jedynie.
Xardas -> na początku po wprowadzeniu idze on poczytać księgę. Należy go wyprzedzić i przeczytać pierwszą księgę. Dostaniemy +25 doświadczenia, odezwiemy się do Xardasa dzięki czemu druga księga będzie wolna. Na farmie błędów nie znalazłem. Potem w lesie można 'zmusić' wilki by walczyły z orkiem...ale to nie błąd przeciesz. W Khorinis...mozna sobie ułatwić wejście do ratusza. W nocy możemy poprostu obejść od tyłu strażników i przeskoczyć przez skrzynię.
Dalej już nie biegałem....zresztą o błędach nie miałem pisać.

Odnośnie tarczy:
Cytuj:
To jest jeden z głupszych możliwych argumentów


Hmm racja. Potem napisałeś o nie najgorszym systemie walki tak? Otóż on jest dobry. Skoro system walki nawet na jeden miecz został dobrze opracowany to oczywiste jest ,że tarczy należy się pozbyć. Przeszkadzała by tylko w ataku. A blokuje się mieczem tak jak tarczą. Dla MNIE tarcza by nic nie wniosła do GII

Odnośnie zagadek:
Cytuj:
Tylko po co w takim razie w ogóle je dano?

Bo to cRPG a nie H&S!


Liniowość:
Cytuj:
"Gra zajmuje sporo czasu" - to nie ma żadnego związku z liniowością
Liniowść zauważasz, gdy przechodzisz grę po raz xx. Najczęściej to dotyczy gier na jeden czy dwa wieczory. Gothic należy do gier ,które przechodzisz przez kilkanaście wieczorów. Więc od pierwszego razu z Xardasem w jego wieży do zabicia ostatniego smoka minie tyle czasu ,że zapomina się o tym co się przeżyło gdzieś w pierwszych dniach.
Cytuj:
" GII masz trzy drogi" - trzy długie linie, mocno nakładające się na siebie zresztą. To nie jest nieliniowość. "
"prawie każde zadanie na 2-3 sposoby możesz wykonać." - ?? Na to nie wiem kompletnie co powiedzieć, bo zdawało mi się że było tak tylko z rodzynkami...
Nie pamiętam żadnych rodzynek :) Mocno nakładającie się? Wychodzisz od Xardasa i spotykasz bandytę. Tylko jedno wyjście? Potem farma i możliwości dostania się do miasta też tylko jedna wersja? Miasto i tylko jedna możliwość zatrudnienia? Główne zdanie w mieście - to ci złodzieje...nie musisz na nich zakapować przeciesz? Masz 3 gildie? Trudno się czepiać tego ,że każde rozwiązanie prowadzi do zabicia smoczków (w dowolnej kolejności)

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 06 maja 2005 15:09 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
Cytuj:
"Gra zajmuje sporo czasu" - to nie ma żadnego związku z liniowością
Liniowść zauważasz, gdy przechodzisz grę po raz xx. Najczęściej to dotyczy gier na jeden czy dwa wieczory. Gothic należy do gier ,które przechodzisz przez kilkanaście wieczorów. Więc od pierwszego razu z Xardasem w jego wieży do zabicia ostatniego smoka minie tyle czasu ,że zapomina się o tym co się przeżyło gdzieś w pierwszych dniach.
[/quote]

Zawsze jak ktos mówi ze gra zajmuje kilka dni ja przechodze ją kilka tygodni i tak wproist proporcjolanie :S


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 06 maja 2005 17:40 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
naprawde liniowe są gry FPS, tam poprostu mamy jedną możliwą drogę, nie można się zgubić, nie można nic zrobić w innej kolejności.

z prawdziwie nieliniową grą się jeszcze nie spotkałem

co do twoich przykładów flamed - tez mi strasznie "nieliniowe"

A czy można w Gothic'u być złym i pomóc smokom zniszczyć tą nędzną wyspę?

Nie przeczę, gra jest fajna, ale nie gloryfikujcie jej aż tak... jak dla mnie Fallout był znacznie znacznie lepszy

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 06 maja 2005 17:49 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 14:47
Posty: 479
Lokalizacja: Kobylanka
ciekawostka: wiecie ze jesli poskakali byscie po skalach za farma lobarta, zeskoczyli na dol i przeszli obok drugiej bramy pozniej wskoczyli do wody i dostali sie do khorinis portem dostaje sie 500pd ? po wyjsciu z wody wystarczy zagadac z laresem pozniej mozna wrocic sie na farme lobarta wykonac dla niego questy kupic/ukrasc ubranie zagadac do straznikow odpowiednio i vuala.. 2x wiecej qxpa ponad :)
a co do bledow np podczas walki z orkiem mozna walczyc schematem chyba blok z lewej blok z prawej uderzenie 1x1 mozna tak pokonac kazdego orka nawet bez straty zycia jest wiele innych bugow, tyle ze nei chce mi sie ich opisywac :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 06 maja 2005 23:52 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
flamed napisał(a):
Skoro system walki nawet na jeden miecz został dobrze opracowany to oczywiste jest ,że tarczy należy się pozbyć.


Niby czemu? Co przeszkadzało w stworzeniu dobrego systemu Z tarczą?

Cytuj:
Więc od pierwszego razu z Xardasem w jego wieży do zabicia ostatniego smoka minie tyle czasu ,że zapomina się o tym co się przeżyło gdzieś w pierwszych dniach.


Ostatni raz grałem w Fallouta 2 z rok temu. Fallouta 1 jeszcze dawniej. Gdybym jednak chciał w każdej chwili mogę ci z pamięci podać opis przejścia obu, a także opis dowolnej lokacji i postaci. Fallouty są przy tym zdecydowanie bardziej nieliniowe niż Gothic I czy II.

Hmm... Chyba twój argument pada. A nawet długa liniowa gra nadal pozostaje zresztą liniowa.

Cytuj:
Wychodzisz od Xardasa i spotykasz bandytę. Tylko jedno wyjście? Potem farma i możliwości dostania się do miasta też tylko jedna wersja?


Owe rodzynki. Reszta ma naprawdę niewiele wspólnego z nieliniowością. A wybór gildii jest praktycznie rzecz biorąc jedynie wyborem klasy postaci i nie wpływa znacząco na zbyt wiele innego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 18 maja 2005 20:44 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
Sloń ! Wlasnie 2x przeszlem G I i przypomnialem sobie bug z ryżowym księciem - jak sie porządnie naklikamy to dostaniemy niezliczone ilości wody.
Nieważne - przechodze na waszą strone i oficjalnie uznaje Gothica za lepszego niz Morrowind. Dzis kupilem G II za 59.90 PLN ale sie oplacilo. :D

Jeden czlowiek zadecydowal o losie setek. Ale zaplacil za to wysoką cene.
To ja wyslalem go do walki ze śniącym - to ja przywróce go spowrotem. jest slaby, wiele zamomnoial. ale żyje POWRÓCIL !!!! :shock:



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 18 maja 2005 20:59 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 14:47
Posty: 479
Lokalizacja: Kobylanka
takie podejscie mi sie podoba smokosz ;) G II to dopiero jest sieczka hehe cos pieknego


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 18 maja 2005 21:03 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Pamiętaj ,że w Gothicu II jedzenie grzybków i chyba jabłek się opłaca :) Swoją drogą czy wy morrowi-ludzie też takie coś macie? Zjecie 20 jabłek i macie + ileś do siły? Albo many? Hę?! Mi się takie ukryte triki podobają

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 18 maja 2005 21:52 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
Chyba musze sie przyzwyczaic do II bo mi się jakos jedynka bardziej podobala ze strony graficznej.

Skoro wlaśnie zaczalem gre to może macie jakieś dobre rady? :P
Np. skąd wziaść informacje o gildii zlodzieji dla Lorda Andre ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 18 maja 2005 22:18 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 14:47
Posty: 479
Lokalizacja: Kobylanka
wystarczy ze zlapiesz zlodzieja rengarło i poprzechadzasz sie po dzielnicy portowej (wydasz go czy nie wydasz strazy nie ma znaczenia) wreszcie dojdziesz do gildii maja siedzibe w kanalach pod miastem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 19 maja 2005 10:38 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
Czyli poprostu musze znaleźć wejście do kanalów?
I gdzie jest ten rengarlo , szukalem bezskutecznie :S

BTW. jak grales to mialeś wlaczaną opcje "niebo"? Bo jak u mie sie ja wlacza to ma sie idiotycznie maly zasieg widzenia...mam za slaby sprzęt -__-


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 19 maja 2005 11:35 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 14:47
Posty: 479
Lokalizacja: Kobylanka
oh man.... rengarlo stoi na rynku zaraz przy wiezieniu i budynku strazy ukradl jednemu z handlarzy sakiewke z 50 sztukami zlota.. dawno nei gralem nie powiem dokladnie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 19 maja 2005 14:08 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
Rogue napisał(a):
budynku strazy ukradl jednemu z handlarzy


Nawet nie czujesz jak rymujesz :]

Dzięki za pomoc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 19 maja 2005 14:27 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 14:47
Posty: 479
Lokalizacja: Kobylanka
lol rzeczywiscie nie czuje ze rymuje, ale jakos nie specjalnie kreca mnie rymy itp


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 19 maja 2005 14:56 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
W sieci jest pełno porad, solucji i rozwiązań. Nawet mapy możesz znaleść :) A w opcjach możesz zmienić zasięg widzenia.

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 19 maja 2005 14:58 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 14:47
Posty: 479
Lokalizacja: Kobylanka
http://www.gothic.g4ce.pl/ najlepsza polska strona o gothicu tam znajdziesz wszystko czego Ci potrzeba


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 19 maja 2005 15:13 
Lubicie Gotyckich ludzi? Ta stronka jest dla WAS !!! :)
www.vampirefreaks.com


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL