Warcraft II pol-1 Forum

Warcraft 2 dalej zyje :)
Teraz jest Pt 03 maja 2024 10:56

Strefa czasowa: UTC [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 28 kwi 2005 17:52 
ehh Smokosz... jak ty cos powiesz..
Są ksiązki w ktorych jest zawarta historia warcraftowej krainy, pewnie liq czytał.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 28 kwi 2005 18:06 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
zapp -> no pewnie!
On musiał walczyć bo inaczej bo go spalili. Świat się zmienia i nie da się walczyć tylko dobrem o pokój. :/
A teraz proszę o nie kontyunowanie tego tematu i powrót na właściwy tor :D

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 28 kwi 2005 18:06 
Miałem całkiem ładnego i długiego posta na ten temat, ale w wyniku problemów technicznych przepadł. W związku z tym ograniczę się tylko do tego:

Smokosz napisał(a):
" heroes arrive to chellange faith"


Sam jesteś faith. To zdanie nie ma żadnego sensu nawet gdy pominie się literówkę w "challenge".


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 28 kwi 2005 18:08 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
nie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 29 kwi 2005 2:47 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 13 lip 2004 14:28
Posty: 967
Lokalizacja: Wrocław
Nie ma sensu sie rozczulac nad sytuacja jaka panuje w kraju. Jas sobie poscielimy, tak sie wyspimy. To samo dotyczy sie indywidualnych osob patrzacych w przyszlosc. Jak teraz bedziecie gospodarowac danym Wam cennym czasem, takie plony potem zbierzecie.

_________________
Темные стороны власти


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 26 wrz 2005 17:35 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Scarab napisał(a):
Argh.. Świetne wybory.. Chodzi mi o parlament a nie o prezydenta :lol: :lol: :lol:


Tytułtego tematu doskonale nadaje się do dyskusji co się stanie z III RP pod rządami PISu. Zanim coś powiedzicie zapoznajcie się z ich programem ;)

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 26 wrz 2005 18:12 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
Lech Kaczyński to dobry człowiek dał popalić obleśnym gayom :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 26 wrz 2005 19:13 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Ale to wina polakow ze PiS sprawuje wladze, tylko 38% poszlo do urn......... Hanba..............


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 26 wrz 2005 20:08 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 20 lip 2004 23:17
Posty: 261
Lokalizacja: Jarosław
To wszystko moja sprawka:

SRAMY NA WYBORY

_________________
Niech moc będzie z Wami


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 26 wrz 2005 22:05 
Offline
Lusted Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 18:02
Posty: 80
Lokalizacja: Żywiec
Porazka, absolutna porazka.
Jak bedzie 2ch kaczorow to zaczne sie szybko niemieckiego uczyc... i wy*@$%2#%am z karju jak najszybciej. Wstyd.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 26 wrz 2005 22:14 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 16:05
Posty: 538
Lokalizacja: Zielona Góra
Juz praktycznie jest dwoch kaczorow.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 27 wrz 2005 0:16 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
mamy juz pewnego kaczora jako premiera, a prezydentem też zostanie najprawdopodobniej kaczor, tyle że Donald Duck... ehm Tusk

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 27 wrz 2005 16:26 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
HaRuT napisał(a):
Porazka, absolutna porazka.
Jak bedzie 2ch kaczorow to zaczne sie szybko niemieckiego uczyc... i wy*@$%2#%am z karju jak najszybciej. Wstyd.
Czemuż to? -_- Szyciej niż niemieckiego nauczysz się kawakac..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 27 wrz 2005 20:35 
Generalnie każdy z was ma troche racji tylko jest jeden motyw. Jak chcecie zmienić coś widziąc np że 14 letnie dziewczynki zachodzą w ciąże, siedzą obspawane przy stoliku na dyskotece z urwanym filmem, piją, palą i w ogole " używają " życia bo ten kto pije czy pali jest fajny... bez sensu. Tu tym samym chce obalić mit o piwie - niektórzy lekarze mówią żeby je pić ze względu na właściwości moczopędne piwa co zekomo ma oczyszczać nerki. LOL ! kazda ilosc alkocholu szkodzi :) a jak chcecie sobie oczyścic nerki ( po czym ? w takim wieku kamienie macie ?) to jeść koper ! :D Wracając do kraju. Wszystko kręci się wokół kasy. Polska byłaby teraz mocna gdyby nie sprzedała komputerów które były wymyślane przez i doskonalone przez POLAKÓW !! i wywiezione zostały w pizdu ( za lewa kase pewnie). To samo z samochodami - też sprzedaliśmy - i generalnie to co my wymyślimy idzie za granice bo każdy chce mieć kase na już dla siebie a nie patrzy z perspektywy czasu na to jakie to będzie miało skutki. Mówicie o Ukrainie - kuzyn tam był i z każdego sklepu jak wychodził musiał mieć taksówke podstawioną bo kradną tam na ulicy. Jeszcze takiego cyrku nie było żeby sprzedawca w sklepie zamawiał komuś TAXI dla jego dobra. Wracając do nas. Ani moje ani żadne inne istniejące obecnie pokolenie nie zmieni nic - młodzi teraz tylko chcą szpanować, pokazywać co to oni nie są. Teraz jest modne ćpanie , sterydy i nakopywanie komu sie da dla jaj i aby pozyskać respekt kolegów. Gość w moim wieku gdy byłem w gimnazjum zabił dorosłego człowieka szpachelką od tak, żeby przykozaczyć. Winnych ciężko znaleźć bo niby można powiedzieć że rodzice są odpowiedzialni za wychowanie, ale dziecko pół życia siedzi w budzie mając styczność z innymi dzieciakami które mogą mieć nasrane w glowie. I to już ma wpływ na dzieciaka. Policja i ogółem znieczulica ludzi też daje sie we znaki. Mnie gość , marek kafarek opierdzielil z kasy na poczcie przy okienku grożąc mi a babki sie popatrzyły i stęplowały sobie dalej... bez sensu. Glupie 2 zlote a pokazaly ze ludzie gowno sie interesują sprawą innych. Jeżeli mają być jakieś zmiany to nie za 10 czy 20 lat ... co myślicie że te dzieciaki co teraz sie upijają będą starsze potem i nas wyprowadzą z tego syfu ? Nie gadamy o cudach tylko o realiach w kraju. Pozostaje nam sie pogodzić z tym że za naszego życia raczej wiele sie nie zmieni.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 27 wrz 2005 22:03 
lol co za bzdury piszesz o tych wynalazkach tak jakby to polscy inzynierowie i naukowcy wynalezli je wczoraj?! nie zapominaj ze 3RP ma dopiero 15 lat i przez ten krutki okres czasu slyszalem,czytalem i widzialem moze ze 3 polskie wynalzki ciezko sklecone , za smieszną kasę (szacunek dla polkich naukowców :!: :!: )
Kazdy by chciał zeby w Polsce było fajnie, i tak bedzie ale zeby zycie Polaków przypominało standardy Europejskie (gdzie w polskich miastach i wsiachsie podziala się klasa średnia? :? ) musi upłynoc jeszcze kilkanascie a kto wie czy nie kilkadziesiąt lat.Zapominacie o jednym ze przez ostanie 2 wieki Polska odzyskała(Wywalczyła) niepodleglosc tylko raz, po I wojnie swiatowej i to na zaledwie cwierc wieku.I przez calył ten okres zaborow panstwa sasiednie dosłownie doiły z polaków wszystkie moliwe surowce czy to energetyczne czy artykuły spozywcze zabierali wszystko!Popytajcie rodzicow jak pieknie się zylo w PRL.
Jak mozna sadzic ze ludzie reprezentujacy polska prawice (konserwatysta) dopuszczą do tego ze polska ulegnie germanizacji ludzie wezcie sie ogarnijcie jak cos piszecie to piszcie z głową.
L.Kaczynski i J.Kaczynski to nie tylko rola w bajce dla dzieci:P, dla takich Ludzi nalezy sie szacunek chociazby za to ze wasi rodzice nie stoja juz wiecej w kolejkach po ocet
Chcecie liberalnej Polski?wiec odpierdolta sie od tych co chca pic,palic,uprawiac nierząd,miec odmienne poglady płuciowe itd jak na muj gust zawczesnie jescze w Polsce na takie rzady i osobiscie nie chcialbym mieszkac w takim panstwie :!: Cieszcie się tym co macie posiejcie jescze troche popeliny,puki co ponazekajcie troche (jebany pesymizm) zapiszcie sie do Samoobrony podlepperujcie Polske i bedzie cacy :twisted:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 28 wrz 2005 0:04 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
HAHAHA ale teraz gościu dałeś czadu ;)
ostatnio ktoś próbował mi nawet wmówić, że to Polacy wymyślili Enigme ;)

Co do zepsucia młodzierzy - winni są rodzice! Szkoła już nie wychowuje, bo niby jak ma to robić? Kiedyś nauczyciel był autorytetem.. a teraz to gówniarze nimi pomiatają. Rodzice nie przychodzą na wywiadówki po to, żeby się czegoś o "pociechach" dowiedziec, tylko zeby sie z nauczycielem posprzeczać o złe stopnie. Ja za to samo poprostu dostawałem w domu wpierdol. Teraz, jak sie gnojowi nie chce nauczyć i dostanie pałe, to nauczyciel musi sie z tego tłumaczyć, nie uczeń. PARANOJA!

W tym państwie jest zbyt dużo wolności i zbyt łagodne kary. Policjant nie może przyjebać bandycie pałą, bo ten go pozwie potem za pobicie... nie mówiąc o tym, że ci "bandyci" są w coraz częściej nieletni... i co takiemu można zrobić?

Mamy chore prawo. Miejmy nadzieję, że PiS coś z tym zrobi...

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 28 wrz 2005 10:38 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
yco napisał(a):
Co do zepsucia młodzierzy - winni są rodzice! Szkoła już nie wychowuje, bo niby jak ma to robić? Kiedyś nauczyciel był autorytetem.. a teraz to gówniarze nimi pomiatają. w coraz częściej nieletni... i co takiemu można zrobić.
LOLOLOLO mnie wychowało BN sami jesteście sobie winni Muahahahahha :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 28 wrz 2005 12:35 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Zgadzam się ,że rodzicie powinny wychowywać a nie szkoła. Ale czasami ejst zapóźno np. znam dziewczyne co an cale wakacje miala szlaban za to za duzo pije cpa i pali, pije dalej za duzo :/

Jedynym mi znanym plusem PiSu jest to ,że zmieny się to co najgorsze w naszym prawie (przykład Yca z policjantem) może chociaż tam będzie porządek... zarówno PIS jak i PO chcą zaostrzyć prawo karne, wprowadzic natychmiastowe kary, sprawcy drobnej i sredniej wagi oraz chuligani maja stawac przed sadem w 24h po zlapaniu, aha wiecie co ejst fajne? Samoobrona w swoim programie wyborczym proponuje...zniesc kare smierci :D ale tez jest za tym co PIS i PO tak więc prorokuje to chyba dobrze, oby dobrze wyszlo :)

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 28 wrz 2005 14:15 
Zgadzam sie z ycem i flamedem. Kary są za łagodne u nas. Moja znajoma pracuje w poprawczaku dla panien i czasami opowiada mi co tam sie dzieje. Żyją tam lepiej niż nie jedna rodzina i jak wyjdą to robią wszystko żeby tam wrócić - TV , dach nad glową , cieplo , sucho zawsze jest co jeść i praktycznie zero zmartwień bo za to wszytko płacą podatnicy =/ Powinny się raczej bać iść do pudła niż za nim tęsknić a u nas jest z tym mały problem - przynajmniej u mnie w mieście, nie wiem jak tam u was. A co do tego zabierania wszystkiego podczas zaborów to też prawda. W dodatku były czasy kiedy można było powiedzieć że inteligencja nie miała czego u nasz szukać i głównie się ją tępiło. Jeśli chodzi zaś o ten czas kiedy co i jak , to co się stało w przeszłości zawsze się odbije echem później więc nie można mówić że nic co było dawniej nie miało wpływu na to co teraz mamy.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 28 wrz 2005 14:26 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 26 lis 2004 14:48
Posty: 422
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Nawiazujac do pierwszych postow w tym temacie
bo nie wiem o czym ten temat wogule jest czy o monotoni zycia codziennego czy o polityce czy tu juz widzialem zeszlo na homoseksualizm.
Cóż, poprostu "dzień świra" najlepszy polski film o tym wszystkim co was tu dreczy. Kto JESZCZE nie oglądał radze to szybko zmienic.
Racji tego filmu gotów jestem bronić na udeptanej ziemi , w szrankach na miecze lub topory !

_________________
Kocham Justynę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 28 wrz 2005 16:13 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Szkoła nie wychowuje bo zeby nauczyciel zdobyl respekt musi znizyc sie do poziomu uczniow. Na szczescie u nas tak nie jest. Mamy paru nauczycieli ktorzy do konca otepieli, gosc o wychowania w rodzinie gada tylko o penisach. A ja sie pytam - Po jaka cholere ten przedmiot ? Co mnie obchodzi kto ma jakiego penisa itp. Ale mniejsza o to. Polska ma skrzywione prawo - pokrecone, nigdy nie wiadomo o co chodzi, mozna je interpretowac na przerozne sposoby. Moze Pis cos tu zmieni - moze. Ale na pewno nie poprawia gospodarki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 28 wrz 2005 16:22 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
OD gospodarki może być PO :)
krk - temat jest o tym co związane jest z III RP. Z jej sytuacja wewnetrzną :]

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 28 wrz 2005 21:18 
pozwalole sobie zacytowac kilka razacych mnie wypowiedzi

Cytuj:
Szkoła już nie wychowuje, bo niby jak ma to robić? Kiedyś nauczyciel był autorytetem.. a teraz to gówniarze nimi pomiatają. Rodzice nie przychodzą na wywiadówki po to, żeby się czegoś o "pociechach" dowiedziec, tylko zeby sie z nauczycielem posprzeczać o złe stopnie. Ja za to samo poprostu dostawałem w domu wpierdol. Teraz, jak sie gnojowi nie chce nauczyć i dostanie pałe, to nauczyciel musi sie z tego tłumaczyć, nie uczeń. PARANOJA!


no napewno dzieje sie tak w gimnazjuach i ZETACH ale bez przesady w liceum ( przynajmniej moim jest autorytet nauczyciela i nikt sie nei kloci a debile byly zawsze i beda :) A nauczyciele tez sa temu winni co oni wyprawiaja : kawki szmatki olewanie pozwalanie na sciaganie ( to tez sie spotkalem tylko w szkole z takim czyms ale w powaznych szkkolach tego nie ma)

Cytuj:
Policjant nie może przyjebać bandycie pałą, bo ten go pozwie potem za pobicie... nie mówiąc o tym, że ci "bandyci" są w coraz częściej nieletni... i co takiemu można zrobić?


nie moze a czesto przywali nie raz p0licja pobije kogos bez powodu a co mowic huligana albo bierze na dolek itp. a co tam sie dzieje to nawet sobie wyobrazic nie mozna.. a jak to bedzie legalne to juz w ogole przed policja bedzie sie na kilometr zwiewac :P

Cytuj:
Mamy chore prawo. Miejmy nadzieję, że PiS coś z tym zrobi


co 4 lata jest taka nadzieja - nie badzmy naiwni

Cytuj:
Popytajcie rodzicow jak pieknie się zylo w PRL.

przynajmniej byla praca i pieniadze ...
Cytuj:
ze wasi rodzice nie stoja juz wiecej w kolejkach po ocet

po co komu ocet jak pieniedzy nie ma na jego zakup
Za prlu moze i nie bylo papieru ale swiniaka sie zabilo i mieso bylo a teraz 30 procent dzieci gloduje


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 28 wrz 2005 22:58 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
co 4 lata jest taka nadzieja - nie badzmy naiwni


...

Taa... Przy takim podejściu na pewno będzie w przyszłości lepiej, a polska demokracja znajdzie się na szybkiej drodze ku ozdrowieniu i ucementowaniu...

Cytuj:
Za prlu moze i nie bylo papieru ale swiniaka sie zabilo i mieso bylo a teraz 30 procent dzieci gloduje


WTF? Teraz to z kolei zabijesz świniaka i co, sałatę otrzymasz? A może świń nie da się zabijać? Poza tym po pierwsze nie widzę korelacji pomiędzy "mięso było ze świniaka a teraz 30% dzieci głoduje", a po drugie pierwsze słysze o takiej statystyce i wydaje mi się być MOCNO podejrzana - można prosić źródło?

A co do tych "pracy i pieniędzy w PRL`u" - meh. System ekonomiczny PRL`u to za rozległy i zbyt nudny temat na rozwodzenie się o tej godzinie, więc niech ci moje "meh" wystarczy...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 29 wrz 2005 1:32 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
Cytuj:
Za prlu moze i nie bylo papieru ale swiniaka sie zabilo i mieso bylo a teraz 30 procent dzieci gloduje

jasne - bo dawniej w blokach w miastach ludzie świnie chodowali, a teraz nie hahaha. Na wsiach tak jak dawniej tak i teraz ludzie świnie mają więc problemu nie ma.. no ale przecież dąży się do zlikwidowania małych gospodarstw... a kilo schabu pewnie niedługo będzie kosztować 50zł :S
Za komuny ludzie mieli pracę - taki był system :P a o tej pracy nawet kawały były "czy się stoi czy się leży 1000zł się należy" a ta kasa myślisz, że z nieba spadała? dług zagraniczny rósł, tak jak i inflacja, a i tak nie było co za te pieniądze kupić - tez mi dobrobyt.

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 29 wrz 2005 16:54 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 20 lip 2004 23:17
Posty: 261
Lokalizacja: Jarosław
Pavlos napisał(a):

Cytuj:
Popytajcie rodzicow jak pieknie się zylo w PRL.

przynajmniej byla praca i pieniadze ...



Nie no tym to mnie rozjebałeś :lol: :lol: Praca?,pieniądze?
Miałeś może i tą pracę(zrsztą co to za praca była),pieniądze też miałeś,ale co ci z tych pieniędzy jak nic nie mogłeś kupić!
Paliw,mięsa i pare innych rzeczy było na kartki.Co ci,że miałeś pieniądze,co najwyżej mogłeś się nimi podetrzeć bo nawet papieru totaletowego nie było.

_________________
Niech moc będzie z Wami


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 30 wrz 2005 19:28 
Cytuj:
WTF? Teraz to z kolei zabijesz świniaka i co, sałatę otrzymasz? A może świń nie da się zabijać


Cytuj:
jasne - bo dawniej w blokach w miastach ludzie świnie chodowali, a teraz nie hahaha. Na wsiach tak jak dawniej tak i teraz ludzie świnie mają więc problemu nie ma..



tak nie ma problemu, tylko ze ludziom wychodzi z dochodu ze swini = 0 zl wiec karmia je gownami a potem jemy ( co nie zmienia faktu ze hodowcy i tak nic nie zarabiaja) niewiadomo co a stwierdzenie :

Cytuj:
a kilo schabu pewnie niedługo będzie kosztować 50zł :S


jest nieprawda, bo jak bedzie tyle kosztowac to i tak juz zaleja nas dawno rynki UE z tanim miechem :P

Cytuj:
dług zagraniczny rósł,

za systemu demokratycznego bardzo maleje buahahaha :)
(za prlu dlug rosl w duzo mniejszym stopniu i Polska cos mogla splacac, a teraz to tylko rosnie)

Cytuj:
a i tak nie było co za te pieniądze kupić - tez mi dobrobyt.


Cytuj:
Miałeś może i tą pracę(zrsztą co to za praca była),pieniądze też miałeś,ale co ci z tych pieniędzy jak nic nie mogłeś kupić!


jakos z glodu ludzie nie umierali tak jak teraz :) Skolei:

Cytuj:
mięso było ze świniaka a teraz 30% dzieci głoduje", a po drugie pierwsze słysze o takiej statystyce i wydaje mi się być MOCNO podejrzana - można prosić źródło?


Skad to wiem? :
1. Z wlasnego doswiadczenia (widze co sie naokolo dzieje)
2. Akcje pomoz dzieciom przetrwac zime, pajacyki
3.Google rozne sondy
Cytuj:
W Polsce różne organizacje podają, że około 10-25 % dzieci w wieku do 14 lat cierpi głód i spożywa najwyżej jeden posiłek dziennie. Według obecnych szacunków minimum egzystencji to około 350-390 złotych na osobę.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 30 wrz 2005 20:41 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Ehh temat tego czy PRL było dobre czy też nie był wałkowany kilka razy...może sobie odpuścicie tym razem?

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 30 wrz 2005 20:57 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Pavlos napisał(a):
tak nie ma problemu, tylko ze ludziom wychodzi z dochodu ze swini = 0 zl wiec karmia je gownami a potem jemy ( co nie zmienia faktu ze hodowcy i tak nic nie zarabiaja)


Dalej twierdzę że gdzieś nam odleciałeś. Zupełnie nie kontaktujesz co się do ciebie mówi, a i sam nic logicznego nie składasz. Co ma sposób karmienia świń (który to wywód pozostawię bez dalszego komentarza) do "kiedyś można było świniaka zabić i mięso było" (co, przy okazji, było często jedynym przypadkiem gdy było więcej niż symbolicznie mięcha na raz na stole)?

Cytuj:
za systemu demokratycznego bardzo maleje buahahaha :)
(za prlu dlug rosl w duzo mniejszym stopniu i Polska cos mogla splacac, a teraz to tylko rosnie)


ŻE CO!? Serio człowiecze, czym ty żeś się sztachnął?

Cytuj:
jakos z glodu ludzie nie umierali tak jak teraz :)


A teraz padają normalnie jak te muchy. Tak bardzo padają że aż statystyki takowych nie idzie bez niepotrzebnego wysiłku znaleźć (i przyrównać do, chociażby, ilości umierających od upału w lecie).

Cytuj:
Skad to wiem? :
1. Z wlasnego doswiadczenia (widze co sie naokolo dzieje)
2. Akcje pomoz dzieciom przetrwac zime, pajacyki
3.Google rozne sondy
Cytuj:
W Polsce różne organizacje podają, że około 10-25 % dzieci w wieku do 14 lat cierpi głód i spożywa najwyżej jeden posiłek dziennie. Według obecnych szacunków minimum egzystencji to około 350-390 złotych na osobę.


1. Własne doświadczenie to sobie możesz używać - na pewno da ci pełny obraz sytuacji w całym 38 milionowym kraju.
2. ...a przecież powszechnie wiadomo że istnienie takich akcji z całą pewnością wystarcza do podania takiej statystyki jak ty. Ech...
3. 10-25%, ty podałeś 30%, czym przeskoczyłeś najbardziej pesymistyczne ze statystyk. No i dalej nie podałeś źródła ("google różne sondy" to nie jest podanie źródła, jako że zalicza się to do tej samej kategorii co napisanie "wiem z różnych gazet" - czyli przeciętnie liczące się "moje doświadczenie")


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 30 wrz 2005 21:33 
Cytuj:
Dalej twierdzę że gdzieś nam odleciałeś. Zupełnie nie kontaktujesz co się do ciebie mówi, a i sam nic logicznego nie składasz. Co ma sposób karmienia świń (który to wywód pozostawię bez dalszego komentarza) do "kiedyś można było świniaka zabić i mięso było" (co, przy okazji, było często jedynym przypadkiem gdy było więcej niż symbolicznie mięcha na raz na stole)?


to ty chyba sie upiles bo nie chodzi mi o sam sposob karmienia tylko o to ze ludzi juz nie stac na swinie bo im sie nie zwracaja co za tym idzie mniej osob sie tego podejmuje

Cytuj:
ŻE CO!? Serio człowiecze, czym ty żeś się sztachnął?


r0tfl jasne moze jeszcze powiesz ze teraz Polska za demokracij to juz wszystkie dlugi oddala !!!


Kod:
A teraz padają normalnie jak te muchy. Tak bardzo padają że aż statystyki takowych nie idzie bez niepotrzebnego wysiłku znaleźć (i przyrównać do, chociażby, ilości umierających od upału w lecie).


moze nie padaja jak muchy ALE ZYJA W GLODZIE JEDZA JEDEN POSILEK kurwa czlowieku co ty nigdy nie widziales biednych ludzi ??

chcesz o zrodla co ty w jaskiniach mieszkasz?? kazde media o tym dudnial .... ale prosze bardzo

Cytuj:
. ...a przecież powszechnie wiadomo że istnienie takich akcji z całą pewnością wystarcza do podania takiej statystyki jak ty. Ech...


nie wystarcza dlatego dalem ci zrodla pod spodem

czego nie konkretne? bo myslalem ze umiesz je znalezc na g00gle ale prosze bardzo:

Trybuna online

Cytuj:
Lekcja głodu


Już teraz co trzeci uczeń szkoły podstawowej i gimnazjum potrzebuje dodatkowego posiłku w czasie nauki. Liczba głodnych dzieci w szkołach może się powiększyć za sprawą obowiązujących od nowego roku przepisów, które nie nakładają na samorządy obowiązku dofinansowywana kosztów przygotowania posiłków.

Z dopłacania do obiadów wycofały się już władze Katowic. Tam posiłki w szkole przestała jeść prawie połowa uczniów. Nie stać ich na zapłacenie za obiad 5 zł zamiast dotychczasowych 2 zł.
– Społeczeństwo jest biedne i nie stać go na taki drogi posiłek – mówi Jerzy Szmajda, prezes katowickiego Związku Nauczycielstwa Polskiego. ZNP, miejscowa „Solidarność” oraz Śląska Społeczna Rada Oświatowa protestują przeciwko takiej interpretacji prawa przez katowickie władze.
Teraz katowiccy uczniowie muszą zapłacić za miesięczny abonament obiadowy 100 zł. – Jeżeli z powodu choroby nie zjedzą posiłku, to szkoła zwraca im tylko 2 zł. To skandal! – mówi Szmajda. Na efekt podwyżki cen nie trzeba było długo czekać. W czasie jednego miesiąca liczba dzieci stołujących się w 62 szkołach i gimnazjach w Katowicach spadła średnio o 43 proc. – informuje ZNP.
Tak stało sięę z uczniami katowickiego Gimnazjum nr 6, które wydaje teraz miesięcznie aż 2 tys. mniej obiadów. W Gimnazjum nr 13 jeszcze w październiku ub. roku posiłki jadło 420 uczniów. Teraz na obiad stać tylko 14 osób z całego gimnazjum. – Nie ma się co dziwić. Szopienice są biedną dzielnicą, dużo jest tutaj bezrobotnych – usłyszeliśmy w sekretariacie Gimnazjum nr 13.
Za przykładem Katowic może pójść więcej miast. Chodzi o to, że w obowiązujących od 1 stycznia br. przepisach nie ma podstawy prawnej nakazującej samorządom dofinansowywać przygotowywanie szkolnych posiłków. Ten niekorzystny zapis spowoduje nie tylko podwyżkę cen obiadów, ale także likwidację stołówek i zwolnienia pracowników. – Personel kuchenny zostanie zwolniony z pracy, co z jednej strony będzie dla organów prowadzących szkoły dodatkowym obciążeniem finansowym w postaci odpraw, a z drugiej strony będzie wywoływać negatywne skutki społeczne – alarmuje ZNP. Zdaniem związku, doprowadzi to do sytuacji, w której prowadzenie stołówek przejmą firmy cateringowe. – Stołówki zostały w ostatnich latach wyremontowane, a teraz skorzystają z nich prywatne firmy – ostrzega Szmajda.
Liczba głodnych dzieci powiększa sięęnie tylko w woj. śląskim. W ciągu ostatnich piętnastu lat w Polsce najbardziej, spośrod krajów europejskich, wzrosła liczba ubogich dzieci. W latach 90. przybyło ich ponad 4 proc. i jest to największy przyrost w Europie, informuje w ostatnim raporcie UNICEF. Najwięcej głodnych dzieci jest w województwach lubuskim, zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i podkarpackim. Z danych zebranych przez Biuro Rzecznika Praw Dziecka wynika, że w niektórych regionach w biedzie żyje nawet 40 proc. dzieci, np. na Warmii i Mazurach, czy w Świętokrzyskiem.
Część polskich uczniów przyznaje, że głównym powodem chodzenia do szkoły jest talerz gorącej zupy, jaki tam dostają. W wielu szkołach zdarzają się omdlenia z głodu podczas lekcji, czy zjadanie resztek śniadań przynoszonych przez innych uczniów. Dzieci są poza domem kilka godzin dziennie. Niektóre z nich po lekcjach pozostają jeszcze w świetlicach. Szczególnie dotyczy to gimnazjalistów z terenów wiejskich, którzy dojeżdżają do szkół w miasteczkach.
Prawie 19 proc. dzieci w szkołach korzysta z nieodpłatnych posiłków. W małych miejscowościach, poniżej 5 tys. mieszkańców, z bezpłatnego dożywiania korzysta co trzeci uczeń, gdy w większych miastach co dziesiąty. Przeciętna szkoła w małej miejscowości, licząca 154 uczniów, dożywia nieodpłatnie ok. 42 dzieci.
Nieprecyzyjne przepisy mogą doprowadzić do zamykania szkolnych stołówek i powiększenia rzeszy głodnych uczniów. Anna Radziwiłł, podsekretarz stanu w MENiS, w piśmie z 7 lutego br. skierowanym do ZNP oświadczyła jednak, że zmiana prawa nie wpłynęła na ograniczenie liczby stołówek.


:arrow: poszukaj sobie tego pelno jest w necie bo mi sie nie chce

Cytuj:
. 10-25%, ty podałeś 30%, czym przeskoczyłeś najbardziej pesymistyczne ze statystyk.


Dleczego:
1. Zaokragleniem 25 jest 30 ( o ile pamietam z matmy)
2. Przewaznie sady nie sa wstanie okreslic kilka milionow dzieci :P i sa robione w miastach przewaznie ( tam jest najwiecej ludzi) a nie na wsiach wiec przypuszczam ze ten procent jest wiekszy

Nie chce mi sie juz dalej klocic bo i tak nie przekonam ciebie dalej uwazaj ze w Polsce jest pieknie i nie mamy zadnych dlugow a praca to jaka teraz jest !! stoisz lezysz masz zasilek ! (albo i nie )

eot...


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL