Warcraft II pol-1 Forum

Warcraft 2 dalej zyje :)
Teraz jest Cz 18 kwi 2024 11:05

Strefa czasowa: UTC [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: WarCraft 2 mod demo
PostNapisane: Cz 14 lut 2013 13:26 
Offline
Lusted Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 22 wrz 2009 17:35
Posty: 71
Poniżej linki do ostatniej wersji moda do WarCrafta 2 mojego autorstwa.
Proszę potraktować ten mod jako ciekawostkę i pewien swego rodzaju powrót do czasów War2. Tworząc moda starałem się, żeby moja interpretacja zbytnio nie zepsuła klimatu gry. Znajdziecie też małe smaczki w stylu jednostek, budynków czy ikon znanych z War1 i War3, np.: Raider (jedna z jego kwestii jest niemal identyczna z kwestią tej jednostki z War1).
Nie będę miał też za złe jeśli ktoś zdecyduje się coś zmienić, coś wyrzucić, dorzucić, zmodyfikować... proszę bardzo. Gierka jest "otwarta" i nadal można modyfikować i dostosowywać do własnego gustu. Piszę o tym, ponieważ są gracze którym nie podobały się zmiany interfejsu (np.: Smokosz) powinni wiedzieć, że można te dodatkowe funkcje samemu wyłączyć. Jeśli nie wiadomo jak to pisać do mnie - jeśli będę wiedział to pomogę :D
Oczywiście nie wolno sprzedawać ani tego moda, ani jakichkolwiek plików z których mod korzysta.

Większe zmiany odnośnie oryginalnego Warcrafta 2:
- zróżnicowanie oryginalnych ras + nowa grywalna rasa
- inny silnik gry
- zremasterowana muzyka przez TenchuXmusic (znajdziecie go na YT) [v 1.1]
- sporo małych, lecz przydatnych udogodnień np.: zaznaczanie 18 jednostek jednocześnie
- nowe jednostki, budynki, zaklęcia, ikony
- krótka kampania + tutorial [w v 1.1 tutorial dla wszystkich ras]

Niestety, Wargus (Warcraft 2 który modyfikowałem) zawierał kilka irytujących bugów. Kilka udało mi się zwalczyć. Jeden nie do końca, a dwa wciąż dokuczają.
Pierwszy z nich dotyczy umiejętności "demolish" przez którą czasami gra wywala do pulpitu.
Drugi dotyczy zapisów gry. Podczas zapisywania gry w trakcie rozgrywki, na 90% zostanie stworzony "pusty" zapis, którego później nie da się załadować. Zapisywanie na początku gry najczęściej się udaje. Ścieżka kampanii jest zapisywana w menu głównym, więc bez zapisów też można się obyć, ale ja bym radził robić zapisy na początku każdej kolejnej misji.

http://chomikuj.pl/vendar/WarCraft+II+MODemo

http://rapidgator.net/file/78116648/w2R ... 1.rar.html

http://rapidgator.net/file/78117626/W2R ... 1.rar.html

Dla tych osób, które posiadają już moda w podstawowej wersji wrzuciłem osobno łatkę do gry (patch 1.1). Nowa wersja poprawia jednego buga, zmienia muzykę na zremasterowaną, a przede wszystkim obniża poziom trudności. Jedynie ostatnia misja pozostała ciężkim bojem o przetrwanie.

Na końcu chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli mi przy tworzeniu moda. Przede wszystkim dla:
Greensky - za kilka grafik do jednostek z dobrymi animacjami.
Ted Watson - za przetłumaczenie moda na język angielski i dwa, całkowicie nowe, utwory krasnoludów.
Bjacobx - za lektorzenie orka i krasnoluda oraz za głos do dwóch jednostek krasnoludów.
i pozostałym wolontariuszom, którzy użyczyli swego głosu ku chwale ludzkości. Oczywiście podziękowania także dla wspomnianego TenchuXmusic za udostępnienie swojej muzycznej twórczości.

Wszelkie komentarze i opinie mile widziane.
(do użytkowników forum: postarajcie się nie spamować :) )
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WarCraft 2 mod demo
PostNapisane: Cz 14 lut 2013 14:37 
Offline
Peon Slayer

Dołączył(a): Wt 27 cze 2006 9:57
Posty: 876
Lokalizacja: Wrocław <------- cool miasto
Już ściągam! Nie mogę doczekać się tutoriali dodatkowych ras!

edit: czemu akurat w walentynkiii?


Ostatnio edytowano So 16 lut 2013 14:13 przez Avenger_, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WarCraft 2 mod demo
PostNapisane: Cz 14 lut 2013 18:02 
Offline
Peon Slayer

Dołączył(a): Wt 27 cze 2006 9:57
Posty: 876
Lokalizacja: Wrocław <------- cool miasto
Aha, no i co z tlumaczeniem i promocja na forach zagranicznych?

sory ze post za postem ale nie umie edytowac.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WarCraft 2 mod demo
PostNapisane: So 16 lut 2013 12:19 
Offline
Lusted Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 22 wrz 2009 17:35
Posty: 71
Angielsko-języczna wersja pojawi się w bliżej nieokreślonej przyszłości. Muszę spotkać kumpla od orkowego i krasnoludzkiego głosu, który nagra te same teksty po angielsku. Nie wiem co z ludzkim lektorem.

Cytuj:
czemu akurat w walentynkiii?


Chciałem żeby było bardziej romantycznie.
Wspólna kolacja przy świetle księżyca. Tylko Ty i Twoja wybranka. A po kolacji siedzicie obok siebie i... gracie w Warcrafta.

EDIT: Dostałem informacje o wywalaniu gry do pulpitu... w przypadku, gdy ktoś jest już pewien, że wygrałby misję gdyby nie te wredne bugi to proszę użyć kodu do przejścia misji: unite the clans


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WarCraft 2 mod demo
PostNapisane: So 13 lip 2013 22:25 
Offline
Lusted Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 22 wrz 2009 17:35
Posty: 71
1. Nowa jednostka orków: Abyssal Demon. Pojawi się w modzie jeśli skończę nanosić ostatnie poprawki.

Obrazek

2. Nowa jednostka ludzi: Lord oraz ludzcy strzelcy w pozycji bojowej (Battle Mode):

Obrazek

3. Nowa rasa: krasnoludy:

Obrazek

Screeny nie pokazują wszystkich zmian.

Linki do pobrania zostaną przeze mnie zaktualizowane jeśli uda mi się zwalczyć pewien bug. Jestem w trakcie testowania trzeciej misji, w której gra wywala do pulpitu. Podejrzewam, że przyczyną jest jakiś błąd w AI.
Drugi bug dotyczy niepoprawnych zapisów gry. Zapisy, w większości, tworzą się "puste" przez co nie da się ich załadować (również wywala do pulpitu). Tego buga nie jestem w stanie zwalczyć... to chyba wina silnika gry (na który wpływu nie mam).

Jeśli zaś sobie nie poradzę z bugiem AI to nie wrzucę ponownie wadliwej wersji.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL