Warcraft II pol-1 Forum

Warcraft 2 dalej zyje :)
Teraz jest Pn 29 kwi 2024 10:12

Strefa czasowa: UTC [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Warcraftowe Książki
PostNapisane: Pt 29 lip 2005 19:46 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Ostatnio będąc w Świnoujściu byłem w Empiku. Padał deszcz więc po woli oglądałem to co znajdowało się na półkach. Za oknem szalała burza więc poszedłem rzucic okiem na ksiązki. Od razu skierowałem się do działu gdzie mogłem znaleść Sapkowskiego czy Tolkiena. Jednak to nie oni zwrócili moją uwagę. Na samym dole lekko ukryta leżała ksiązką z tytułem ,który bez problemu wymusił na mnie zgięcie kolan i wyciągniecie ręki po tą książkę.
Warcraft - Ostatni Strażnik kosztuje tylko 25,90 zł. Co prawda wyglada na to ,że jest to trzecia z kolei ksiązka o Warcrafcie (dwie poprzednie to "Dzień Smoka" i "Władca Klanów") ale po opisie widzę ,że to nie jest kolejność chronologiczna ;) Autorem tej ksiązki jest Jeff....Grubb (Sukinson?:D)

Przez te upały wyszedł mi marny i długi wstęp wybaczcie:]
Jako ,że nie wszyscy tutaj zapewne umieją czytać ;) , to co napisano w ksiązce w grze jest prawie całkowicie pominięto i nie każy ma tą książke. Tak więc będę wam streszczał każdy rozdział :P

Wstęp.
Krótka na stronę scena z Medivhem i Khadgarem. A co takiego oni robią RAZEM to dowiedzie się później (żeby wam zabawy nie psuć)

Prolog.
Dzieje się w starej magicznej wieży - Karazhan. Jest ona gdzieś w lasie Elwynn. Przybywa do niej "przybysz" zwany też "intruzem" po to by powspominać. PO samej wieży łąża duchy ,które powtarzają wkółko swoje ostatnie czynności. Jeden z nich ma plecak i wchodzi go głownego wejścia wieży Medivha
JEDEN - Karazhan
Khadgar przybywała do Karazhanu z polecenia rady Kirin Tor z cała listą rad i poleceń. Udaje się tam ,ponieważ Medivh poprosił magów z Dalaran o pomocnika (wcześniejsi prawdopodobnie nie żyją) Khadgar jest pełen obaw ale i przepełniony ciekawością. Mota się nawet w rozmowie ze sługą Medivha - Moroeosem. Sam Medivh jest nazywany największym magiem. W tym miejscu opowiści ma lat 45. Wita Khadgara słowami "aha, wygladan a to ze młody szpieg w koncu przyjechał"

[narazie tyle, za 1h dodam drugi rozdział, kolejny jak dodam to dopiero w poniedzialek a wy mozecie komentowac]

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 29 lip 2005 20:06 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Czyli w tej ksiazce jest pokazane wszystko przed W1 ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 30 lip 2005 15:53 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Prosze nie pisz tego... Poco masz nam psuc zabawe.

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 02 sie 2005 13:13 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Nie sądze ,żeby było tu za wiele osób co tą książkę by przeczytali więc zabawy bym nie popsuł.

State to trudno powiedzieć. Khadgar się czasem przenosi to do przyszłości to do przeszłości ,więc poznaje fakty od war I do war III włącznie :)

Ale jako ,że nie jestescie zbyt zainteresowani to nie będę tego kontyunował.

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 02 sie 2005 21:26 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
ja jestem zainteresowany ale nie chce bys mi zdradzal fabule.

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 03 sie 2005 14:22 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Andrzej nie czytaj tego ;)



LZ udało się wkońcu pozyskać komentujących. Może mi też się uda. Jestem gotów wam przybliżyć te bardziej ciekawe fragmenty opowieści jak np.


- Medivh po wpuszczeniu orków do świata ludzi dalej pomagał tym drugim
- Strażnik nie potrafił zabić własnej matki w pojedynku
- Sargeras został pokonany prez Aegywnn ale tylko jego ciało zostało zniszczone
- Medivh to tak naprawde 3 osoby - Strażnik Trisifal , Sargeras i najmniejsza cząstak to on sam
- Garona (zabiła później krola Llane z rozkazu dowodcy hordy) współpracowała z polecenia Gul Dana z Medivhem i była półorczycą
- Medivh (a dokładniej jego demonicza część) zabijał w tajemnicy innych członków zakonu Trisifal
- Lothar, Llane, Medivh to przyjaciele z lat młodości

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 03 sie 2005 22:13 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
flamed napisał(a):
Andrzej nie czytaj tego ;)


Hmm... Tylko że to co napisał Andrzej jest tutaj kluczowe - o ile dyskusja na temat książek z Warcrafta przy odpowiedniej kultywacji miałaby jeszcze jakieś szanse powodzenia to mało kto będzie zainteresowany streszczeniem...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 03 sie 2005 22:28 
Offline
Lusted Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 27 lip 2004 23:39
Posty: 97
Lokalizacja: Kraków
a mnie sie to podoba ... pewnie nigdy nie dostane tej ksiazki w swoje rece, a skoro liquid ja ma to moze nam ciekawie strescic ...

_________________
Work Work


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 03 sie 2005 22:41 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Na dyskusję nie ma szans. Skoro jest jedna moja książka na was wszystkich. Streszczenia powrócą jutro. Do otrzymania pierwszego ostrzeżenia nie przestanę :wink:

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 03 sie 2005 23:15 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Andrzej ty wcale nie musisz tego czytac bo doskonale znasz fabule wara :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 04 sie 2005 0:23 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Ta z gry i troche poza gra jak najbardziej. Rzecz jest w tym ze w ksiazkach sa rozwiniecia roznych okresow i wyjasnienie niektorych niescislosci w fabule gry. Dzieki tym ksiazkom poznasz np medivha dokladniej anizeli z war2 czy 3. Poza tym masz rozbudowanie watków.
Oczywiscie ja mimo wszystko bede czytal twoje streszczenia, bo taki mam zwyczaj ze czytam wszystkie posty oprocz niektorych z dzialu Problemy. Zabija to wg. mnie cala magie fabuly ale skoro musisz :) Postaraj sie tylko :) . A tak btw: moze istnieje jakis link to wirtualnej wersji ksiazki? Skoro jest w necie "Mein Kampf" To czemu mialo by wara nie byc? :D

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 04 sie 2005 8:58 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Andrzej napisał(a):
moze istnieje jakis link to wirtualnej wersji ksiazki? Skoro jest w necie "Mein Kampf" To czemu mialo by wara nie byc? :D


Nawet jeśli by gdzieś był (a gdybym miał gdzieś szukać pewnie bym użył wyszukiwarki w emule [edit: sprawdziłem - dzień smoka jest tam dostępny w wersji PL, reszta według mojego rzutu okiem jest tylko po angielsku]), to i tak ściąnięcie tego byłoby zdaje się nielegalne (prawa autorskie i te klimaty).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 04 sie 2005 9:16 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
nielegal...prawdziwych fanow to nie pokona :P

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 04 sie 2005 10:38 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
DWA - ROZMOWA Z MAGIEM


Po wejściu na szczyt wieży Khadgar wręczył list od Kirin Tor Medivhowi. Ten nawet go nie czytając - spalił go. Khadgar zmęczony po wędrówce powiedział tylko
- "ale go nie czytałeś!" zaraz potem poprawiając na "to znaczy panie z całym szacunkiem..." Na co Medivh zaczał się śmiać i usiadl na fotelu. Popchylił się do przodu i zaczął 'czytać' list "o wielki i szanownu magu Medivhie, mistrzu magów z karazhanu, przynoszę ci pozdrowenia z Kirin Tor najbardziej uczonej i wpływowej z akademii magii..."
- "jak sobie radzę?"
- "nie jestem w stanie tego powiedzieć" odrzekł Khadgar , "nakazano mi..."
- "nie otwierać listu" dokończył Medivh - "ale i tak to zrobiłeś"

Mag spojrzał na Khadgara tak ,że też znowu osłabł. Młodzieniec zaczał się zastanawiać czy mistrz ma moc rzucania zakleć tak, by nikt tego nie zauważył. Khadgar powiedział o tym kiedy otworzył list....Medivh dodał tylko jak to zrobił a potem zapytał o to samo czyli jak on przeczytał ten list.
- "czytałeś w moich myślach" - stwierdził Khadgar
- "możliwe ale odpowiedz niepoprawna(...) jeden błąd"
- "już dostawałeś takie listy? więc wiesz jaki jest sposób pisania od kirin tor"
- "również możliwe(...)dobra próbwa i najbardziej prawdopodobne rozwiązanie ale też niepoprawne. Dwa błędy"
Khadgar pomyślał chwilę i odparł
- "współodczuwanie"
Oczy medivha tym razem pozostały niemożliwe do odczytania a jego głos spokojny - " wyjaśnij"
- "jedno z praw magii. kiedy ktoś uzywa jakiegoś przedmiotu pozostawia w nim cześć własnej magicznej aury. każdy ma inną aurę(...) w ten sposób kosmyj włosów można wykorzystać w miłosnym uroku(...)"
Khadgar powiedział to co znał z wykładów teraz musiał sam pomyśleć
- "im dłużej i czeeściej używa ktoś danego przedmiotu tym silniejszy jest rezonans" (...) czytałeś w myślach ale nie w moich w myślach skryby ,który napisał list w chwili kiedy go pisał...a myśli powtarzały słowa listu"
(...) Medivh po tym zapytał: "w jaki sposób ta sztuczka może być użyteczna dla uczonego?"
- "można czytać księgi bez potrzeby czytania ksiąg"
- "bardzo użyteczne(...) skomentował Medivh - "dlaczego tego nie robicie?"
-"ponieważ...ponieważ Khadgar pomyśał o starym Korriganie , który w bibliotece umiał znaleść wszystko nawet najmniejszą notatkę na marigniesie - myśle ,że to robimy ale tylko najstarsi członkowie rady"
Medivh pokiwał głową
- "a dzieje się tak dlatego..." Khadgar zastanowił się chwilę, a potem potrząsnał głową.
- "komu chciałoby się pisac, gdyby każdą wiedze można było wyssać przez sztuczkę umyslową(...) niezły jesteś"
Medivh wypytuje Khadagara o przeciwzaklęcia (Khagar umie je do 5 lvl) o duchowe pociski (Khadgar daje rade posłać 2), o jego podstawowy żywioł(ognień ale nasz bohater zna wszystkie). Nie umie tylko magii natury (wkońcu uczyli go w mieście). Mistrz pyta się też o to jak i na jakim statku Khadgar przyplynal do niego z Lordaeronu a także o spotkania z innymi rasami. Tu dowiadujemy się też o tym ,ze sa 4 rasy trolli (a moze być i 5) "trolle są dzikie i większe od ludzi. bardzo wysokie i żylaste, rysy twarzy wydłużone...organizajca plemiena żyją zdala od ludzi. w Lordaeronie właściwie wygineły". Gobliny z kolei są rozmairów krasnoludów - równie pomysłowe ale w bardziej niszczycielski sposób nie znają strachu i są szalone. Khadgar niewiele wie o demonach i zupełnie nie wie o tym kim jest Strażnik. Medivh na to uśmiechnął się i powiedział
"(...) nie spodziewalem się ,że będziesz wiedział.to część zagadki. - cóż więc wiesz o mnie?" Khadgar nie wie nic. Nic co by uzasadniało strach, zazdrość i ogromny szacunek Kirin Tor wobec Medivha. Khadgar mówi o tym co udało mu się odnaleść w tajemnych biblotekach (do których nie miał wstępu ale i tak z ciekawości tam wszedł) "pochodzisz z rodu czarodziejów.twoim ojcem był mag z azeroth Nielas Aran. Matką była Aegywnn co najprawodpodobniej nie jest imieniem lecz tytułem i to mającym ponad 800 lat. dorastałeś w azeroth. od dziecka znasz króla i Lothara"(...) imię twoje to strażnik tajemnic w języku elfów" Pozostała część rozmowy jest już mniej ważna. Medivh wyjaśnia Khadarowi ze jego matka naprawde ma ponad 800 lat i mówi mu ,że gdyby bał się utraty tajemnic (Kirin Tor dalo khadarowi liste co ma im wyslac) to Khadgar nie przeszedł by na drugą stronę lasu. Od tej pory mag mówi też na Khadgara "Zaufanie".
***
(...)
'spodziewałem się takich obowiązków ucznia" - powiedział Khadgar
Moroes obrócił się do niego i odpowiedział mu
"jeszcze nie jesteś uczniem chłopcze, jeszcze długo nie"(...) możesz uporządkować bibliotekę...
Khadgar zmarszczył czoło. nie spodziewał się ,że w hierarchi magów jest jeden jeszcze stopień przed uczniem. - jak długo zanim...
-"nie mogę ci powiedzieć...zaden nie doszedł tak daleko"
Khadgar zawachał się po czym spytał
-"ilu 'pomocników' było przede mną?"
(...) - "dziesiątki" stwierdził wkońcu Moroes - "co najmniej. większość nich z azeroth. Elf , nie , dwa Elfy. Ty jesteś pierwszy z Kirin Tor"
Khadgar zadał drugie pytanie -" ile wytrzymwyali ? "
Tym razem Moroes prychnał - "kilka dni, czasem nawet godzin....(...)"
Komnata Khadgara bardziej by pasowała mnichowi medytującemu w klasztorze niz magowi. Łóżko,biurko i półka. Khadgar spacerował po wieży w poszukiwaniu kuchni i łazienki. W jednej chwili schodził po kamiennych schodach a w następnej sklepienie nad jego głową otwartło si na niego barwy krwi i otoczyli go ludzcy żołnierze gotowi do bitwy. Khadgar cofnał się ale korytarza za jego plecami nie było. (...) Zołnierze rodzielili się gdy ich przywódca potężny barczysty mężczyzna o białej brodzie przepchnał się przez nich. (...) w jednej dłoni trzymał laskę z klejnotem na czubku a w drugiej ciemnoczerwony miecz. (...) Mężczyzna ten go widział. Przygladal sie Khadgarowi(...) Jednak po chwili obóz ludzi został zaatakowany przez orków a stary mag-wojownik poszedł dalej. orki był to istoty z najgorszych koszmarów, kpina z ludzkiej postaci, najważniejszym ich elementem były poteżne szczęki z wielkimi kłami. nosy miały małe i ruchliwe jak u psów a oczy małe ,krawe i płonące nienawiścią(...) Wbrew sobie Khadgar cofnal się o dwa kroki a potem rzucił się do ucieczki. Zdezyl się z .... Moroesem który stał w przejściu.(...)
- "byłem ,byłem..."
- "przeniesiony?" zasugerował Moroes
(...) Khadgar przypomniał sobie maga-wojownika który miał jego oczy (kilka chwil przed tem widział takie same ale u siebie w lustrze) (...) opuścił salon i zaczal się zastanawiać czy nie jest jeszcze za późno na odpowiednie klapki na oczy.

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 05 sie 2005 16:57 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Cóż, książka wydaje mi się dość ciekawa i warta zapoznania się (co jest o tyle niezwykłe że tradycyjnie różne media firmujące się znaną nazwą czegoś związanego z innymi mediami [taa, gry i książki też uznałem za media] ma w zwyczaju być li tylko prostym skokiem na kasę). Świat warcrafta jest zdecydowanie wystarczająco rozbudowanym miejscem na podobne opowieści. Ale hmm... Moim skromnym zdaniem czysty temat - streszczenie takowej książki jest skazany na porażkę (podobnie oczywiście jak czysty temat - indeks komiksów, ale to już inna historia). Bo co tu ludzie mają mówić? To jest dość poważne pytanie - ja naprawdę nie widzę przy czymś takim materiałów na dyskusję, a bez tego temat nie ma szans się rozwinąć... No i sporo ludzi może go unikać specjalnie (ja na przykład), bo wolą sobie nie psuć książki gdyby kiedyś mieli ją zdobyć w przyszłości.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 09 sie 2005 10:03 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
nudzi mi się poza tym mówilem ,że to zrobie to zrobie...

TRZY - W NOWYM MIEJSCU
Khadgar robi spis w bibliotece i opowiada Medivhowi o tym co dzieje się w świecie (a zwłaszcza w Dalaran)
- "głupy. nie rozpoznaliby równoleglego wymiaru nawet gdyby podszedł i ugryzł ich w....a co ty sądzisz?
- "sadze..."Khadgar uświadomił sobie ,że znowu jest sprawdzany "...sądze ,że chodzi o coś zupełnie innego"
-"doskonale.jak musisz wybierać z dwóch możliwości to wybierz tą trzecią"
Po tym Khadgar został zaprowadzony do biblioteki. To co tam spotkał to isnty chaos. Księgi potwierane na przypadkowych stronach leżały byle gdzie, na krzesłach leżały zwoje a najstarsze tomy zwisały z łańcuchów. Grzbiety ksiązek były połamane, okładki podarte, kartki pozaginane(...) W sumie nic ciekawego to w tym nie ma. Khadgar sprawdza czy która księga jest 'bezpieczna' czyli niezabezpieczona jakimś zaklęciem. Został też zaatakowany przez Medivha gdyż ten zapomniał o nim :] Rozdział kończy się lotem na gryfach. Co prawda Khadgar nie umiał nimi sterować ,ale wystarczyło ,że Medivh przyłożył palec do jego głowy i przesłał mu potrzebną wiedzę...

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 13 sie 2005 10:31 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 13 lip 2004 14:28
Posty: 967
Lokalizacja: Wrocław
Posiadam "Dzien smoka" w pdf'ie, nie mialem jeszcze czasu jej przeczytac, ale jezeli by ktos byl zainteresowany moge podeslac przy jakies okazji jak bede na necie :wink:

_________________
Темные стороны власти


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 13 sie 2005 11:05 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Ja mam tylko pytanie. Czy jest to ksiazka samodzielna? Czy moze jest to cos na zasadzie polaczonej fabuly z innymi ksiazkami?

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So 13 sie 2005 16:29 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Nie jest. Pierwsza ksiązka 'Dzień Smoka' opowiada o magu Rhonine wysłanym do Khaz Modan kontrolowanego przez orków. Odkrywa tam dalekosiężny spisek. Zawiązuje sojusz z prawdawnymi istotami i ratuje Azeroth


Druga książka - Władca Klanów opowiada o Thrallu.

Chociaż w sumie to są połączone. W Ostatnim Strażniku jest opis tego jak Medivh wpuścił Orki do Azeroth. A zarówno Thrall jak i zajęcie Khaz Modan to następstwa tego najazdu :D

Tytus masz 400 stron Dnia Smoka w pdf? Fajnie :)

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 28 wrz 2005 13:10 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
http://www.blizzard.com/books/novels.shtml


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL