Warcraft II pol-1 Forum

Warcraft 2 dalej zyje :)
Teraz jest Pn 29 kwi 2024 10:14

Strefa czasowa: UTC [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Która kultura jest ci bliższa?
Hordy 41%  41%  [ 7 ]
Przymierza 59%  59%  [ 10 ]
Liczba głosów : 17
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 09 maja 2005 20:53 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Coscie sie czepili krasnoludów! Krasnoludy ROX! Kiedyś elfy były rox ale mi sie przejadły bo za duzo ich wszedzie mialem :D. Krasnolud jak ci z młotka albo toporka przyłozy to nie ma co zbierać a taki elf to z luku moze se uderzac skoro i tak Mithril go ochroni :D Own3d 1:0

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 09 maja 2005 21:57 
szczególnie oko jest osłonięte mithrilem... w końcu Legolas był zwykłym elfem :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 09 maja 2005 22:41 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 13 lip 2004 14:28
Posty: 967
Lokalizacja: Wrocław
Za to ze pija browary maja u mnie plusa, jedynego chyba wsumie :P

_________________
Темные стороны власти


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 10 maja 2005 7:15 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
A wróćmy do sprawy kurczaków i świń :P - może to aluzja - ludzie plochliwi jak kurczaki a orkowie nieokrzesani jak świnie ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 10 maja 2005 7:30 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
Zapp napisał(a):
szczególnie oko jest osłonięte mithrilem... w końcu Legolas był zwykłym elfem :)

Za dużo sie Zapp bajek naczytałeś i za mało w RPG grałeś (prawdziwe, nie CRPG) :P
Także w każdym systemie RPG to krasnolud jest najlepszym kowalem/inżynierem wiec mi tu nie pitolcie ;) A nawet gdyby - to skad mielby niby elfy brac materialy? z drzew? a moze by sobie wyczarowali? :lol:
Co do Tolkiena - to traktujcie jako bajeczke na dobranoc ;) bo tam fajne historyjki, ale reszta z palca wyssana ^^ tolkien sie zakochał w swoich elfach i tak ich przepakował.
głupi przykład - podczas przeprawy przez góry Legolas biegał po powierzchni śniegu, podczas gdy nawet hobbity sie zapadały. Wszyscy wiemy, ze zwinnosc nie ma tu zadnego znaczenia - chodzi o wage i nacisk na powierzchnie. przy tak niewielkich stopach musialby ważyć z 5kg zeby sie nie zapadac :P BZDET! i to nie jest jedyny ;) [a na filmie to mi sie płakać ze śmiechu chciało]
tak wiec prosze mi Tolkiena jako argumentu nie podawać

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 10 maja 2005 8:26 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Nie zapominaj o tzw. magii Yco. Elfy umiały czarować w niepełnym tego słowa znaczeniu ale to, że Klocki Lego biegały po sniegu da sie latwo zrozumiec. Tak samo jak w ksiazce było ze on jako jedyny w Lothlorien biega po linie :D . Ale to prawda ze lekko z tymi elfami tam przesadzil.

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 10 maja 2005 13:56 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Rasy w standardowym fantasy są już oklepane do znudzenia. Wszyscy wiedzą co to elf i krasnolud, wiedzą że toto się nie lubi, wiedzą że orkowie są brzydcy, dzicy i zieloni i na pewno mają jakieś konszachty z demonami. Wiedzą też że ludzie stanowią dominującą rasę która kompletnie w niczym się nie wybija nad przeciętność, ale która za to na pewno prowadziła w przeszłości jakieś krwawe wojny, ale potem zapadła się w długi czas pokoju, DO NIEDAWNA zanim rozpoczęła się akcja gry/książki/kampanii/filmu. Nuda.

Naprawdę rzadko da się spotkać jakąś oryginalną, ale nie do granic sztuczności rasę. W zasadzie jedynym takim przykładem jaki mogę podać z ostatniego czasu są orkowie z Warhammera 40000 - ale to już zupełnie inna dyskusja.

Cytuj:
Ale to prawda ze lekko z tymi elfami tam przesadzil.


Pewnie że przesadził! Jak raz grałem w kampanię RPG udało mi się przekonać dość mało doświadczonego mistrza gry żeby dał mi możliwość zagrania elfem według modelu Tolkienowskiego. W czasie gry powołując się na Władcę Pierścieni w odpowiednich sytuacjach robiłem co mi się żywnie podobało - świetnie walczyłem wręcz, byłem wyjątkowo zręczny, miałem doskonałą kondychę, dar przekonywania, znakomicie czarowałem, świetnie widziałem i nie musiałem praktycznie w ogóle spać.

Jak to nie jest przepakowana postać, to pojęcie przepakowanej postaci trzeba zarezerwować wyłącznie dla pół-smoków :lol:

Cytuj:
[a na filmie to mi sie płakać ze śmiechu chciało]
tak wiec prosze mi Tolkiena jako argumentu nie podawać


Tolkien stanowi mimo wszystko niezłe źródło, bo na jego bazie powstała praktycznie cała współczesna fantasy. Nigdy cię nie zastanowiło dlaczego to wszystko takie podobne?

A w filmie (który był moim skromnym zdaniem zdecydowanie za wysoko oceniany) były dużo śmieszniejsze momenty. Kilka takich które wyłapałem i jeszcze pamiętam (rzymska liczba - część filmu):
1.I. W jaki sposób Pipin i Merry dołączyli się do Froda i Sama do wyprawy daleko za Shire? Wpadli na nich na polu i potem zapomnieli się odłączyć :lol:
2.I. Frodo tak szybko uciekał przed czarnym jeźdźcem biegnąc na tratwę że czasami aż czas się cofał i gdy już go jeździec miał dostać zaraz pojawiał się daleko za nim na szczycie wzgórza
3.II. Chyba najbardziej rozwalająca scena ze wszystkich - udana szarża jeźdźców na dziesięć tysięcy ustawionych w jeża pikinierów :wink:
4.II. Z Ithilien do Osgiliath i spowrotem, czyli dodatkowa droga jaką przebyli hobbici w filmie, a której nie było w książce, całkowicie rozwala wszelki sens rozpadu Drużyny na końcu części I
5.III. AD. przepakowanie elfów - w filmie zostało to posunięte do granic absurdu gdy Legolas sam jeden własnoręcznie zabija Olifanta wraz z załogą :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 10 maja 2005 14:22 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Czy ja wiem czy przepakował? W Simarilion Elfy posuwają się do zdrady, zabijania własnych współziomków, są chciwe (na punkcie trzech klejnotów) , ich królestwa w Śródziemiu po kolei upadają.

Umiejętność czarowania czy wykuwania broni nauczyli się od Valarów, a później byli wśród nich i Majarowie (Sauron też do nich należał) ,więc uczyć mieli się od kogo :)

Krasnoludów i Elfów nie ma co sobie przeciwstawiać. Te rasy się uzupełniają.

LZ -> nei zapomnieli się odłączyć. Poprostu poszli z nimi na wędrówkę. W pełni świadomie. Pozostałe wymienione przez ciebie bugi są słuszne. Ale nie zapominaj ,że one były w FILMIE a nie u Tolkiena.


Tytus -> popieram :!:

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 10 maja 2005 15:06 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Cytuj:
3.II. Chyba najbardziej rozwalająca scena ze wszystkich - udana szarża jeźdźców na dziesięć tysięcy ustawionych w jeża pikinierów
Pierwszy pojechał Gandalf ktory (co wyraznie widac) oslepil ich przez co wszyscy przestali trzymac piki na sztorc.

Cytuj:
5.III. AD. przepakowanie elfów - w filmie zostało to posunięte do granic absurdu gdy Legolas sam jeden własnoręcznie zabija Olifanta wraz z załogą
Nom total absurd ale jakby patrzec troche inaczej to w koncu ksiąze byl no nie? :D

Poza tym Tolkien był wybitnym znawca staroangielskich legend i glownie na nich charakteryzowal postacie fantastyczne.
PS. Ale i tak elfy sa przepakowane :D

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 10 maja 2005 15:36 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
Legolas to robin hood ! :P sauron książe jan , Aragorn ryszard Lwie serce ( chce wrócić na tron ) a Frodo ... Ivanhoe ! :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 10 maja 2005 18:34 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
Czy ja wiem czy przepakował? W Simarilion Elfy posuwają się do zdrady, zabijania własnych współziomków, są chciwe (na punkcie trzech klejnotów) , ich królestwa w Śródziemiu po kolei upadają.


Eee? Co ten folklor ma do przepakowania rasy? Przecież to tak naprawdę na teraźniejszość wpływa tam jedynie poprzez dostarczanie materiału na pieśni. A cechy fizyczne elfów? To jest wciąż liczna rasa, podobna do ludzi, ale ZNACZNIE górująca nad nimi w każdy możliwy sposób. Szybcy, zwinni, zręczni, silni, wytrzymali, UZDOLNIENI MAGICZNIE, NIEŚMIERTELNI, NIE POTRZEBUJĄCY SNU (w ludzkiej formie), mający wyjątkowo wyostrzone zmysły i duży wpływ na żywe istoty dookoła.

Spróbuj czymś takim zagrać jakąkolwiek standardową kampanię RPG.

Cytuj:
LZ -> nei zapomnieli się odłączyć. Poprostu poszli z nimi na wędrówkę. W pełni świadomie.


Que?
Ja mówię o filmie, nie o książce. A tam dokładnie tak to wyglądało - wpadli przypadkiem na siebie na polu i od tej chwili już bez dalszego słowa ruszyli razem...

Cytuj:
Pozostałe wymienione przez ciebie bugi są słuszne. Ale nie zapominaj ,że one były w FILMIE a nie u Tolkiena.


Chyba wyraźnie zaznaczyłem że mówię o filmie, co?

Andrzej napisał(a):
Pierwszy pojechał Gandalf ktory (co wyraznie widac) oslepil ich przez co wszyscy przestali trzymac piki na sztorc.


I czy to nie jest bzdura? Dziesięć tysięcy pikinierów poszło z jeża w rozsypkę i dało się zjechać mniej licznej KAWALERII bo gdzieś jeden gość błysnął światłem...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 10 maja 2005 18:49 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Film, film do Morgotha z nim :twisted: On niewiele pokazywał i niewiele mówił o czasach sprzed Wojny o Pierścień. Bo nie wiesz która rasa skąd się wzieła i jak żyła przez kilka tysięcy lat. Co więcej pisząc ,że "to było w filmie" za każdym razem obalisz nasze argumenty bo

- orkowie bali się światła, to tym bardziej powinni uciec przed światłem z magicznego przedmiotu, wytworzonego przez maga (Majara) , który posiadał jeden z trzech elfich pierścieni (pierścień ognia - Naryi), w dodatku miał miecz wygrzebany z gondolinu i to nie byle jaki miecz

Na co ty możesz odpowiedzieć całkiem słusznie ,że "tego nie ma w filmie" albo "mówiłem o filmie" tymczasem mówienie o filmie jest błędem. Ksiązki panowie ksiązki. Tam jest wiedza!

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 10 maja 2005 20:09 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
orkowie bali się światła, to tym bardziej powinni uciec przed światłem z magicznego przedmiotu, wytworzonego przez maga (Majara) , który posiadał jeden z trzech elfich pierścieni (pierścień ognia - Naryi), w dodatku miał miecz wygrzebany z gondolinu i to nie byle jaki miecz


Orkowie nie bali się światła jako tak, oni go głównie nienawidzili - co przy pewnym przymusie nie przeszkadzało im na przykład w gonieniu DZIEŃ i noc przez równiny Rohanu prowadząc dwóch hobbickich jeńców.

Czytałem książki i na nich się opieram gdy mówię o "Władcy Pierścieni" czy Tolkienie. Tyle że tamto to były przykłady beznadziejnych scen w filmie, więc wyskakiwanie z książką jako kontrargumentem że "wcale tak nie było!" nieco mija się z celem z twojej strony.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt 10 maja 2005 20:16 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
Dla mnei to i tak bajeczki są :|
Hobbit, to była bajeczka dla dzieci. Za to LOTR to była bajeczka (bo co innego) dla dzieci troche większych. Napisana raczej "ku pokrzepieniu serc" bo wszystko jest białe albo czarne. Ludzie/elfy/krasnale/hobbici są dobzi (z malymi wyjątkami) a orkowie/gobliny/itd są źli. No i oczywiście dobro zwycięża (w dość naciągany sposób) a całego tego LOTRa można świetnie porónać do sytuacji WW2 :) moim zdaniej jest cała masa analogii. To zadanie dla was :P

Co do ras - to że on to wszystko wymyślił nie znaczy, że zrobił to dobrze. Popełnił mase dużych błędów, które dopiero potem zostały odpowiednio przekształcane, systematyzowane i wyważane, żeby stworzyć na ich podwalinach całą masę przeróżnych systemów Fantasy RPG :)
Nawet tak prosty system jak Warhammer przechodził szereg ewolucji i zmian. Wychodziło całe mrowie dodatków, uaktualnien... i ciągle wychodzą. I to dla mnie są źródła...
Czy można jako autorytet dla na przykład footballu opierać się na jakichś zasadach spisanych ileśtamset lat temu? (nawet nie wiem kiedy to wymyślono i przez kogo ale nie o to chodzi - może głupi przykład, ale mam nadzieje ze kumacie)

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 11 maja 2005 10:40 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
yco napisał(a):
a całego tego LOTRa można świetnie porónać do sytuacji WW2 :)
Na NG byl film dokumentalny opowiadający co zainspirowalo Tolkiena do napisania LOTRa - i dominowaly tam wątki z WW II


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 11 maja 2005 15:30 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
Ciekawe skąd oni wzieli informacje? Moze od syna? Przecierz wyraznie pisze Tolkien zeby nie doszukiwac sie skojarzen z rzeczywistoscia...

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 11 maja 2005 20:52 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 30 cze 2004 15:32
Posty: 785
Lokalizacja: Event Horizon
Pisać to on sobie może ;) ale czy koniecznie musi być tak jak on chciał (albo nie chciał)?

_________________
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 12 maja 2005 9:30 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
LOL hehe. Wyszukiwanie na siłę nieistniejacych analopgii to absurd :D

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 12 maja 2005 15:11 
Offline
MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 17 lip 2004 13:25
Posty: 1458
Tolkien mówić tak sobie może. Może sobie poprostu nie zdawać z tego sprawy ,że nawiązuje do czegoś

(i dlaczego znowu spamicie :/)

_________________
http://chomikuj.pl/liq0/Galeria/bez*c2*a0tytu*c5*82u,377362451.JPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 12 maja 2005 15:12 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
LoL flamed jesli on nieswiadomie nawiazuje do czegos to nie ejst to analogia, bo autor jej nie stworzyl.

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 12 maja 2005 17:33 
Ja lubie ludzi i pasuje do nich charakterkiem ale w grze to źle bo lusta nie ma.!!!


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL