Warcraft II pol-1 Forum

Warcraft 2 dalej zyje :)
Teraz jest So 20 kwi 2024 13:34

Strefa czasowa: UTC [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Świat / Założenia / System
PostNapisane: N 06 lis 2005 10:36 
Najpierw bardzo ogólne słówko o świecie - istnieją na nim trzy byty, ale liczą się tak naprawdę tylko dwa, porządek i chaos (tutaj istotna rzecz - to NIE JEST podział dobro/zło). Czym jest byt? Pokrótce jest czymś, co decyduje o wszystkich działaniach ludzi. Skąd się wzięły? Co z równowagą? Tego i więcej będziecie się mogli dowiedzieć w trakcie gry - o ile będziecie chcieli, znaczy się. Głównym założeniem w tej eksperymentalnej sesji jest ciągły świat i (aktualnie) brak głównej linii fabularnej - pozwoli to na znacznie większą swobodę tak wam, jak i nam. Nie znaczy to bynajmniej że nic nie będzie do roboty - jedyna różnica jest taka że jak zawalicie wielkie zadanie króla typu "powstrzymajcie złego czarnoksiężnika przed stworzeniem armii z pomocą której podbije on królestwo" nie trzeba zaraz załamywać rąk "bo sesja przegrana" - zawsze można cichaczem nawiać do innego królestwa (kraina jest podzielona na wiele niezależnych królestw, a wy zaczniecie w jednym z nich, leżącym na terenach w których wpływy żadnego z dwóch liczących się bytów nie przeważają. Więcej na temat jego polityki później) i kombinować stamtąd. My dostarczamy i regulujemy świat, wy róbcie w nim co uważacie za stosowne.

A jak z magią? Pochodzić będzie z naturalnej energii ukierunkowywanej dodatkowo przez byty i nie będzie wszechobecna, tyle można rzec. Magią naprawdę poważnie mogą się posługiwać tylko ludzie mający w sobie pierwiastek chaosu do zdobycia poważniejszych, a bardziej "dzikich" mocy, a także pierwiastek porządku aby potrafić je ukierunkowywać - choć będą również się zdarzali magowie polegający praktycznie na jednej tylko stronie. Gdyby ktoś się zastanawiał - jak na razie nie przewidziane jest aby gracze zaczynali jako magowie.

Co do systemu - nie jest jeszcze do końca ustalony, ale atrybutami są znane skądinąd ze SPECIAL siła, percepcja, wytrzymałość, inteligencja, zwinność (niepewna), szczęście (kto zna SPECIAL zauważył brak charyzmy - jej los jest jeszcze pod dyskusją) i znana zewsząd indziej zręczność. Możliwe że pojawi się siła woli, ale ona również jeszcze jest do ustalenia. I tutaj w zasadzie kończy się większość podobieństw do SPECIAL. 50 na każdym atrybucie to wartość osiągana przez przeciętnego człowieka - dolną granicą jest oczywiście 0, górnej nie ma. Nie ma ustalonej listy umiejętności - nie oznacza to bynajmniej ich ogólnego braku, ale po prostu możliwość ćwiczenia we wszystkim co się wam żywnie podoba. Jeśli gracz w trakcie rozgrywki wyćwiczy się w żonglerce, dopisze się mu umiejętność "żonglerka" i od razu jeden w niej punkcik. A jak rozwój postaci? Nie ma czegoś takiego jak "poziom". Postacie rozwijają umiejętności poprzez obserwowane przez nas ich używanie. Atrybuty również.

Dużo liczb? Nie macie się co martwić, liczbami w całości zajmą się mistrzowie. A przez "W CAŁOŚCI" rozumie się "w całości" - nawet przy tworzeniu postaci. Generowanie postaci będzie wyglądało następująco - gracz przysyła mistrzowi dane i sugestie na jej temat (historia postaci, opis wyglądu, założenia, prośby itp.), a mistrz odsyła propozycję. Teoretycznie gracz może wysłać samo "czołg" i dostać jako taką postać, ale będziemy premiować tych którzy nam sypną nieco jednak więcej danych. Ciągle kombinujemy nad wymyśleniem najodpowiedniejszego sposobu prezentacji "kart postaci".

No, tak to pokrótce wygląda. Komentarze?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Świat / Założenia / System
PostNapisane: N 06 lis 2005 11:22 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
Porządek napisał(a):
"powstrzymajcie złego czarnoksiężnika przed stworzeniem armii z pomocą której podbije on królestwo"

Dobre :P Ale skoro czegos takiego nie będzie to co? Chyba nie będziemy piekarzami, albo chciwymi dziadami uwikłanymi w brudne interesy or something :D Rozumiem że jak zwykle wykluczasz motyw nieskalanego, czystego, wspaniałego wojaka? :]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 06 lis 2005 11:25 
Co znaczy "nie będzie"? Chodzi o to że takie rzeczy BĘDĄ, ale dopuszczalna będzie możliwość że się wam to NIE UDA - my wprowadzimy tego konsekwencje, a wy możecie grać dalej (o ile się uratujecie oczywiście), a nie "o mój Boże, fabułę mi rozwaliliście, idźcie sobie noobki". Inna rzecz że możecie również znaleźć inne rozwiązanie - na przykład przyłączyć się do niego. I to również nie będzie "koniec gry" - wprowadzamy konsekwencje tego rozwiązania i jedziecie dalej.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 06 lis 2005 11:32 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
A co jeśli część druzyny przejdzie na drugą strone a część nie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 06 lis 2005 11:36 
Zależy. Jeśli będzie to prowadziło do czegoś, to użyje się sposobu na prowadzenie ich osobno. Jeśli nie, to prawdopodobnie zostanie zastosowane jakieś dość brutalne rozwiązanie problemu (klasy Aleksander Wielki kontra węzeł gordyjski). Lepiej jednak żeby tego nie robili i starali się jako drużyna we w miarę jednym kierunku podążać.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 06 lis 2005 11:44 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
Dobra juz mi się to podoba :) Kiedy będa zgłoszenia? ^^


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 06 lis 2005 11:46 
Jak tylko usłyszymy jeszcze parę komentarzy i ustalimy parę drobnych spraw. A jak chcesz historię postaci możesz już zacząć skrobać ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 06 lis 2005 11:48 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
Jeszcze jedno pytanie: porządek = ...? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 06 lis 2005 11:53 
Aaa, to kto jest kim to mały sekret którego oficjalnie prędko nie ujawnimy :lol:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 06 lis 2005 12:22 
Offline
MODERATOR NICZEGO
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 11:33
Posty: 172
Lokalizacja: czarnobyl
to gra fpp czy strategia?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 06 lis 2005 12:24 
FPP - chodzisz po forum i strzelasz z żółtych kartek do trolli.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 06 lis 2005 12:34 
Mi tu brakuje troszkę posługiwania się jakąś bronią? Nie wiem jakie będą ale np. dystansowa, obuchowa? może trochę polityki by się dodało?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 06 lis 2005 12:41 
Hmm... Tu wolno pisać gościom? Trzeba to będzie potem poprawić. A co do pytań - broń dostępna będzie wszelka, a różnice w niej będą nieco większe niż proste miecz więcej obrażeń niż sztylet i koniec. A nauczyć się walczyć będziesz mógł wszystkim.

Co do polityki - jedyne co można rzec w tej chwili to jest tyle, że królestwo do którego trafiają ma problemy wewnętrzne i od dłuższego czasu toczy wojnę z jednym z sąsiadów. Więcej powiedziane będzie już raczej dopiero w trakcie gry.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 06 lis 2005 13:37 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
Wlasnie. Moze ogolny zarys swiata. Czy jest to fantasy czy moze bardziej rzeczywiste ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 06 lis 2005 14:00 
Z zasady można rzec że jest to świat fantasy. Ogólny zarys już powstał - więcej szczegółów można będzie się dowiedzieć w trakcie gry.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 06 lis 2005 17:34 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
No to dawajcie, ile można czekać :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 06 lis 2005 17:44 
Pozostało trzeba ustalić kilka ostatnich malutkich spraw, które jednak nie pozwalają jeszcze na tworzenie postaci. Cierpliwości.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 06 lis 2005 20:25 
Anonymous napisał(a):
Mi tu brakuje troszkę posługiwania się jakąś bronią? Nie wiem jakie będą ale np. dystansowa, obuchowa? może trochę polityki by się dodało?


to byłem ja :twisted: Równowaga, jakich znowu malutkich spraw?

tak a propo, Równowaga i porządek to mogą być LZ i Smoku ale nie jestem pewien :P


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 06 lis 2005 20:40 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
Ritzefeld napisał(a):
Równowaga i porządek to mogą być LZ i Smoku ale nie jestem pewien :P

OMG co ty powiesz? Ja nawet wiem już który to który :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 06 lis 2005 20:43 
Smokosz napisał(a):
Ritzefeld napisał(a):
Równowaga i porządek to mogą być LZ i Smoku ale nie jestem pewien :P

OMG co ty powiesz? Ja nawet wiem już który to który :)


To dobrze. Będziesz mógł mi powiedzieć :lol:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 06 lis 2005 21:10 
Offline
Rushing Peon

Dołączył(a): Pn 26 lip 2004 15:02
Posty: 436
To ilu jest MG w koncu ? :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 06 lis 2005 21:18 
Kto wie? Czyż w końcu w każdym z nas nie tkwi mały mistrz gry? :lol:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 06 lis 2005 21:30 
No nie inaczej, w koncu zalożeniem sesji jest to, ze wszyscy tworzymy fabule :P


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 06 lis 2005 21:38 
Święta prawda, szanowne byty. Z tego co rozumiem możemy już zbierać zgłoszenia postaci?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 06 lis 2005 21:42 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
n00bz myslicie że nas omamicie? :> Kogo jak kogo ale nie mnie :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 06 lis 2005 21:49 
Ty akurat już zostałeś omamiony :P

Do tego co Porządek mówił na początku o systemie - NAJWYRAŹNIEJ jest Charyzma, jest Zwinność i jest Siła Woli. O czym jednak nie wspomniał, to rasy graczy. Z wcześniejszych doświadczeń wynika że dla świętego spokoju lepiej dać tylko człowieka do wyboru, bo mało kto potem przejmuje się swoją rasą w dalszej grze. Porządek lub Równowaga zrobią opis poszczególnych atrybutów i możemy jechać z tym koksem.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 06 lis 2005 22:30 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
Chaos napisał(a):
Ty akurat już zostałeś omamiony :P
Na jakiej podstawie tak mówisz? Wasze posty i ich styl was zdradzają :]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 06 lis 2005 22:33 
Na jakiej? Cóż, na tej: :lol:

Smokosz napisał(a):
Ritzefeld napisał(a):
Równowaga i porządek to mogą być LZ i Smoku ale nie jestem pewien :P

OMG co ty powiesz? Ja nawet wiem już który to który :)


No to jak, który jest który? Możesz przez PW przesłać... :P


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 07 lis 2005 15:54 
Offline
SMOKOSZ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 02 lut 2005 17:43
Posty: 1744
Lokalizacja: Białystok <--- cool miasto
Dłuuuugo jeszcze? :]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 07 lis 2005 17:26 
Cierpliwości. Takie przedsięwzięcie potrzebuje czasu aby sie odpowienio rozwinąć. I rozwinie się, spokojnie.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL