Warcraft II pol-1 Forum

Warcraft 2 dalej zyje :)
Teraz jest Cz 28 mar 2024 13:09

Strefa czasowa: UTC [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ] 

Ocena artykulu ^^
6 13%  13%  [ 2 ]
5 13%  13%  [ 2 ]
4 13%  13%  [ 2 ]
3 7%  7%  [ 1 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
oj, chyba tak nisko nie ocenicie mnie ^^ 53%  53%  [ 8 ]
Liczba głosów : 15
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pbaal ver. 2.0 and 3.0
PostNapisane: Cz 21 lip 2005 16:52 
Moze nie jestem na czasie, ale za czasow moich pierwszych gier, wraz ze slawnym Alone_warriorem pocinalismy i zawsze wygrywalismy na mojej ulubionej mapce. Niby wyrzynka i to bezssensowna, chociaz i doniej jest strategia. Chcialbym opublikowac moja stara strategie dla jakze starej mapki:

Pball (do ver.2.0 3v3)

Gdy zagrałem pierwszy raz w pballa od razu przypadł mi do gustu. W tym tekście chciałbym uświadomić Wam, jaki Pball może być łatwy.
Zacznę od strony technicznej. Mapa ma wielkość 32x32, więc nie masz, co liczyć, że się ukryjesz przed wrogiem, gdy wszystko stracisz, myśląc, że się odbudujesz. Na początku masz 19 jednostek, (3 archerów, 1 maga i peona, 2 rycerzy i 12 footmanów). Wszystkie oprócz peona (40 hp) i rycerzy (3 hp) jednostki mają po 1 hp. Gdy je stracimy, będziemy mogli najwyżej budować footmanów.

1.Cel.
Naszym zadaniem jest zniszczenie wszystkiego, co przeciwnik ma, a także nie dopuścić do podbicia lub zniszczenia naszego sojusznika. Gdy wróg podbije jednego z naszych kompanów, będzie mógł atakować z 2 stron ( tzn. będziemy mogli już pożegnać się, i wyjść z gry). Lecz jeśli nasi wrogowie nie są za bardzo dobrzy, zawsze istnieje cień szansy, iż możemy jeszcze wygrać.

2. Co my tu mamy?
Powyżej opisałem, jakie jednostki mamy na początku. Teraz przejdę do budynków. Mamy 2 baraki(1 hp) i 3 farmy(1 hp), otoczone murem. Przed bazą stoją 2 wieże (3 hp).Dlatego, nie wystarczy tylko chronić baraków, lecz także i resztę.

3. Peon w akcji.
Chciałbym od razu powiedzieć, iż peon nie może budować, co w praktyce oznacza, iż po utracie farmy, jesteśmy 4 jednostki w plecy. Więc, po co nam ten peon? A np. po to, iż może reperować nasze wieże (3 hp), i wieże sojusznika. Lecz to nie jedyna zaleta peona. Dzięki dużej ilości żyć, po wyeliminowaniu najgroźniejszych wrogich jednostek (patrz tabelka niżej), możemy wysłać peona do akcji, po to aby „rozdziabał” mur, i udostępnił dojście footmanom do wrogich budynków.

4. Archer
Jest (moim zdaniem) najważniejszą jednostką na tej mapie. Dlaczego? Ponieważ ma największy Atak Range (zasięg ataku) i może bez problemu wyeliminować wrogie wieże, a także baraki. Jedynym zagrożeniem dla nich, jest wrogi archer. Dlatego radzę nie wysyłać na ślepo łucznika (np. na wrogi barak), ponieważ za nim dojdzie, dojrzy i zabije go wroga identyczna jednostka.


5. Mag
Jest bardzo przydatną jednostką, gdyż posiada czar (na pol.)„płonąca kula”, za którym może z odpowiedniej odległości zniszczyć 2 baraki, nie narażając przy tym życia. [przyp. Lub Deatch Coil w przypadku orców – ale na pballach czar ten nie ma większego znaczenia]

6. Taktyka.
No i przeszliśmy do sedna całej sprawy – taktyka. Podam tylko jedną, taką najprostszą taktykę, a zarazem jedną z tych lepszych. Gdy rozpoczynamy grę, od razu ukrywamy maga, i przynajmniej jednego archera, obok peona. Można też dać 2 koniki, jeśli ktoś chce. Gdy widzimy koło wież dwóch archerów, najlepiej przesunąć ich lekko w bok, ponieważ może ich zabić fire ball, którą wrogi magik puści na naszą biedną wieżę. Co tu więcej mówić, przeprowadzamy małe ataki footmanami ( żeby przynajmniej wejścia do bazy pilnowało 4), a jak wróg nie będzie miał jednostek natychmiast wysłać maga lub archera do zniszczenia baraków (rozwalanie muru będzie za długo trwało). Gdy ktoś uszkodzi naszą wieżę, natychmiast naprawić, gdyż przeciwnik widząc uszkodzoną budowlę, natychmiast ponowi atak.

Cóż tu więcej pisać, po prostu trzeba zagrać w tą mapę, aby się przekonać, iż jest łatwa lub trudna. Poniżej znajduje się tabela, informująca ile dana jednostka ma żyć itp.

Zamieszczam tez w oficjalnej odslonie moj arktykul. PS- nie wiem czemu, ale nie moglem go opublikowac - tak samo jak tabelki ze statsami wojownikow.. :( Sorry

P.S - Zeby nie bylo spekulacji ^^ Rolf - Peon w Akcji - to ten artykul byl pisany za czasow eXit_Jaccussa(nie pamietam tej xsywy)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 21 lip 2005 17:08 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 26 lis 2004 14:48
Posty: 422
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Ty jesteś bratem grunta czy jak?
Dzięli za startegię,napewno mi sie przyda

_________________
Kocham Justynę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 22 lip 2005 14:16 
Czy jak? A może to szwagier albo dziadek?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 22 lip 2005 15:04 
artykul dobry bo sie nameczylas przy jego pisaniu watpie jednak ze ktos z niego korzysta :P w kazdym badz razie nie ja, tym bardziej ze wogole grac przestalem ale i tak Good work :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 22 lip 2005 17:17 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 02 lip 2004 8:46
Posty: 423
chcwd i wszystkim gruntom pavlosom itp


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 22 lip 2005 18:09 
artykul jest dobry , nie wielu z was byloby w stanie napisac okolo pol kartki a4 spojnego i sensownego tekstu, wiec nie wiem skad te negatywne oceny.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 22 lip 2005 18:12 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 01 lip 2004 21:04
Posty: 1456
Lokalizacja: Świebodzin <--- cool miasto
A skad ty to mozesz wiedziec.
Jak ten czlowiek jest cholernie denerwujacy...
A artykul jest wg. mnie niezly tylko gdybys napisal go 2 lata temu kiedy wszystcy grali w pballe, albo by byl to artykul o innej mapce to moze zainteresowalby wieksza rzesze ludzi...

_________________
Dalszy ciąg Tabalugi Kamila: ZŁY BAŁWAN CHCEEEEE... ZAMIENIĆ W ŚNIEG.... WSZYSTKO CO WOKÓŁ TRWA. NASZ DZIELNY TABALUGA ZAWSZE SOBIE RADĘ DA!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt 22 lip 2005 18:16 
Offline
Peon Slayer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 lip 2004 20:13
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław
Grunt_2 napisał(a):
nie wielu z was byloby w stanie napisac okolo pol kartki a4 spojnego


To i twoje dalsze wycieczki w Spamie jak dla mnie wystarczają. Na podstawie puntu "nie irytuj moda" i aktualizacji do niego dostajesz odemnie dodatkową karteczkę. Nie żebym liczył że ciebie to ruszy, ale przynajmniej będzie spokój.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N 31 lip 2005 11:49 
Scooby napisał(a):
chcwd i wszystkim gruntom pavlosom itp


przerazajace ... mozna by powiedziec ""ale to juz bylo""
blah scooby juz banzaja nie dogonisz wiec po co sie starasz nie kopiuj jego tekstow bo banzai sam chociaz wymyslal ...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 04 sie 2005 16:37 
po pierwsze to nie na temat po drugie to juz chyba raz bana dostales i moze zaraz drugiego tez jak w najszybszym czasie a nie mam czasu sie z toba uzerac bo i tak nie gram juz w wara i nie moz widziec tego hackerskiego niczka bugz000rnubz0r czas minal pa :P


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz 04 sie 2005 22:12 
Offline
Rushing Peon
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 02 lip 2004 8:46
Posty: 423
a spadla ci kiedys pavlosq kromka z pasztetem ze swini na spodnie ? 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL